Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ με προπαραγγελία στα 299 από public 13 Γενάρη, δεν έχω καμία ενημέρωση μέχρι στιγμής για παραλαβή από κατάστημα.

Μόνο την περασμένη Παρασκευή μου στείλανε για το μεταμεσονύχτιο event στον Πειραιά.

 

Λογικά από ότι φαίνεται θα αργήσουν αρκετά ορισμένες προπαραγγελίες.

Ακριβως τα ιδια κ γω. Αλλα τους εχω παρει τηλ και σημερα κ χτες,και μου λενε οτι δεν στελνουν μηνυμα απο σημερα για αυριο. Το μηνυμα θα σταλει αυριο με sms και θα παραλαβουμε αυριο οπωςδηποτε. Αη να δουμε
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ακριβως τα ιδια κ γω. Αλλα τους εχω παρει τηλ και σημερα κ χτες,και μου λενε οτι δεν στελνουν μηνυμα απο σημερα για αυριο. Το μηνυμα θα σταλει αυριο με sms και θα παραλαβουμε αυριο οπωςδηποτε. Αη να δουμε

Εγώ έχω λάβει κανονικα και mail και sms ότι η κονσολα με το zelda έχουν ήδη σταλεί και θα το έχω αύριο από ότι φαίνεται. Πάντως επειδή έχω κάνει διπλο pre order οποίος θέλει την μια που είναι και αυτή σίγουρη ότι θα έρθει (την δευτερα ομως) μου λέει για να μην πάει χαμένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού ξέρεις την τιμή του Scorpio,δε μου τη λες και μένα να τη μάθω για να αρχίσω να μαζεύω λεφτά για του χρόνου; Επίσης να μου πεις και για τα κρυφά έξοδα του Switch γιατί θα έχω μόνο 300 το βράδυ μαζί μου.Θα μου ζητήσουν και άλλα;

 

Θες αλήθεια να την κάνουμε αυτήν την συζήτηση?. Άλλωστε σε άλλο forum ξέρεις πολύ καλά πόσο βγήκε η ταρίφα. Εκεί είναι τα νούμερα.

 

Μάλιστα έχεις δίκιο στην πραγματικότητα. Το Scorpio φθηνό θα είναι. PC φτιάχνεις - και μάλιστα ικανοποιητικών "επιδόσεων".

 

PS: Με εκπλήσσεις - από εσένα περίμενα πιο δυνατό επιχείρημα :)

 

(ξέχασες να πάρεις παιχνίδι με τα 300 - τι θα παίξεις? το μενού?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω και εγώ να μάθω τα κρυφά έξοδα.

 

Κοίτα επειδή δεν θέλω να αντιπαρατεθώ με fellow nintendo fans μιας και εγώ ως τέτοιος αυτοπροσδιορίζομαι θα αρκεστώ π.χ. να διαβάσετε το review του Eurogamer. (Όχι το video).

 

Από την άλλη μια χαρά μπορώ να σταθώ και με τα δικά μου επιχειρήματα .. σωστά κ. Pitsifriko ? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και παρολαυτά είδες παιχνιδάκι που σου πέξατε...

 

http://www.metacritic.com/game/switch/the-legend-of-zelda-breath-of-the-wild

Τα εχουμε πει ομως για τις βαθμολογιες των μεγαλων exclusive παιχνιδιων στην πλατφορμα της Nintendo.

Μην τα λεμε συνεχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εχουμε πει ομως για τις βαθμολογιες των μεγαλων exclusive παιχνιδιων στην πλατφορμα της Nintendo.

Μην τα λεμε συνεχεια.

 

Συμφωνώ με το πνεύμα σου αλλά πραγματικά αυτό το παιχνίδι δεν αξίζει τέτοιας μεταχείρισης. Αυτό μόνο το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με το πνεύμα σου αλλά πραγματικά αυτό το παιχνίδι δεν αξίζει τέτοιας μεταχείρισης. Αυτό μόνο το παιχνίδι.

Αγαπητε αγαπαω και λατρευω ολα τα γνωστα exclusive της Nintendo(αν και δεν ειμαι οπαδος της ολης νοοτροπιας της ανακυκλωσης sequel ολη την ωρα), και εννοειται οτι το zelda ειναι η σιγουρη αγορα για κατοχους wii u και φυσικα switch(ενα bundle δεν μπορουσαν να εβγαζαν ηθελα να ξερα?). 

 

Στο θεμα βαθμολογιων ομως ειναι λογικο και αναμενομενο οταν απουσιαζουν 3rd party AAA παιχνιδια,αναγκαστικα τα μεγαλα exclusives να παιρνουν τις μεγαλες βαθμολογιες.

Θα το δουμε αυτο και στο mario τις γιορτες που απο τωρα προβλεπω σχεδον αναλογες βαθμολογιες τουλαχιστον με αυτες του 3d world.

Δεν νομιζω κανεις ουτως ή αλλως πραγματικα να περιμενε σε metacritic κατι λιγοτερο απο 90.

Το ειπα και πιο πισω οτι εδω καλα καλα τα remastered zelda επαιρναν 9ρια και 10ρια το Breath of the wild δεν θα επαιρνε?

 

Δεν ριχνω hate για την κονσολα, γιατι στο πρωτο μεγαλο price drop(ή ανακοινωση για metroid)θα τρεξω να την παρω,απλα λεω αυτο που βλεπω γενικα σε τετοια sequel και τετοιες βαθμολογιες(ειδικα οταν και τα προηγουμενα παιχνιδια εχουν βαθμολογιες στο θεο).

 

Βασικα το μονο που με προβληματιζει δυστηχως και κρατιεμαι απο το να παρω την κονσολα(που μου επιβεβαιωσε και συμφορουμιτης πιο πισω)ειναι η μεγαλη πιθανοτητα να δουμε και εδω αναβαθμισμενη κονσολα σε περιπου 2χρονια. 

Απο τα λιγα που εχω δει παντως ως τωρα,σιγουρα μου αρεσει περισσοτερο απο το Skyward sword.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις γύρισα από το launch event της κονσόλας!είχα την ευκαιρια να παίξω όλα τα παιχνίδια του event!θετικά:ποιότητα κατασκευής,φοβερη τεχνολογια στον κραδασμο,καλή οθόνη και γενικά η ιδέα ότι το στήνεις όπως θες όπου θες!αρνητικά:τα πίσω κουμπιά του χειριστηριου,καθόλου καλή αίσθηση κατά την άποψή μου,γραφικά..όποιος περιμένει τεχνολογικό άλμα από το wii u του θα απογοητευτεί!Παιχνίδια!Δυστυχώς αυτήν την στιγμή τα παιχνίδια που έχει Δεν πείθουν για αγορά κονσόλας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα επειδή δεν θέλω να αντιπαρατεθώ με fellow nintendo fans μιας και εγώ ως τέτοιος αυτοπροσδιορίζομαι θα αρκεστώ π.χ. να διαβάσετε το review του Eurogamer. (Όχι το video).

 

Από την άλλη μια χαρά μπορώ να σταθώ και με τα δικά μου επιχειρήματα .. σωστά κ. Pitsifriko ? :D

 

Δεν διάβασα στο eurogamer για κρυφά έξοδα. Εδώ το διάβασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω λάβει κανονικα και mail και sms ότι η κονσολα με το zelda έχουν ήδη σταλεί και θα το έχω αύριο από ότι φαίνεται. Πάντως επειδή έχω κάνει διπλο pre order οποίος θέλει την μια που είναι και αυτή σίγουρη ότι θα έρθει (την δευτερα ομως) μου λέει για να μην πάει χαμένη.

Ίσως αυτό ισχύει για όσους έχουν κάνει παραγγελία με αποστολή στο χώρο τους.

Εγώ και ο φίλος από πάνω που τηλεφωνικώς του επιβεβαίωσαν ότι αν και δεν του έχουν στείλει ακόμα τπτ θα παραλάβει κανονικά αύριο, έχουμε ζητήσει παραλαβή από κατάσταση.

 

Ότι και να είναι, θα φανεί αύριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε αγαπαω και λατρευω ολα τα γνωστα exclusive της Nintendo(αν και δεν ειμαι οπαδος της ολης νοοτροπιας της ανακυκλωσης sequel ολη την ωρα), και εννοειται οτι το zelda ειναι η σιγουρη αγορα για κατοχους wii u και φυσικα switch(ενα bundle δεν μπορουσαν να εβγαζαν ηθελα να ξερα?). 

 

Στο θεμα βαθμολογιων ομως ειναι λογικο και αναμενομενο οταν απουσιαζουν 3rd party AAA παιχνιδια,αναγκαστικα τα μεγαλα exclusives να παιρνουν τις μεγαλες βαθμολογιες.

Θα το δουμε αυτο και στο mario τις γιορτες που απο τωρα προβλεπω σχεδον αναλογες βαθμολογιες τουλαχιστον με αυτες του 3d world.

Δεν νομιζω κανεις ουτως ή αλλως πραγματικα να περιμενε σε metacritic κατι λιγοτερο απο 90.

Το ειπα και πιο πισω οτι εδω καλα καλα τα remastered zelda επαιρναν 9ρια και 10ρια το Breath of the wild δεν θα επαιρνε?

 

Δεν ριχνω hate για την κονσολα, γιατι στο πρωτο μεγαλο price drop(ή ανακοινωση για metroid)θα τρεξω να την παρω,απλα λεω αυτο που βλεπω γενικα σε τετοια sequel και τετοιες βαθμολογιες(ειδικα οταν και τα προηγουμενα παιχνιδια εχουν βαθμολογιες στο θεο).

 

Βασικα το μονο που με προβληματιζει δυστηχως και κρατιεμαι απο το να παρω την κονσολα(που μου επιβεβαιωσε και συμφορουμιτης πιο πισω)ειναι η μεγαλη πιθανοτητα να δουμε και εδω αναβαθμισμενη κονσολα σε περιπου 2χρονια. 

Απο τα λιγα που εχω δει παντως ως τωρα,σιγουρα μου αρεσει περισσοτερο απο το Skyward sword.

 

 

Όχι μην παρεξηγείσε άδικα. Δεν σε έθιξα. Ξέρω και εγώ πολύ καλά τι συμβαίνει. Απλώς το συγκεκριμένο παιχνίδι είναι όντως το Zelda 1 σε 3D και ακόμα καλύτερο - απλώς λέω να μην το παίρνει η μπάλα γιατί πραγματικά φαίνεται και μάλλον είναι το καλύτερο Zelda ever.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και η άλλη άποψη ξέρεις. Αυτής που λέει ότι σαν home console ανήκει στην εποχή των δεινοσαύρων με τιμή τεχνολογίας NASA για να μην πω Scorpio (αν συνυπολογίσουμε τα κρυφά έξοδα) και ότι σαν portable που είναι όντως ικανοποιητικά δυνατό δεν είναι δα και τόσο φορητό (joycons, θήκη, ανάγκη μεταφοράς σε τσάντα, δεν έχει λειτουργίες tablet οι οποίες είναι μια δικαιολογία να κουβαλήσει κάποιος ένα tablet σαν μικρό υπολογιστή) και η μπαταρία ότι και να είναι απλώς δεν αρκεί για αυτόν τον σκοπό του gaming δηλαδή.

 

Jack of all trades - master of none.

 

Αυτά δεν είναι δικά μου λόγια - έχουν γραφτεί σε reviews.

 

Εδώ τι έχεις να απαντήσεις? (και όχι μόνο εσύ προσωπικά).

 

Από περιέργεια ειλικρινά.

 

Αυτό συγνώμη δεν είναι ισορροπία στα μάτια μου.

Μα μόνος σου το είπες. Jack of all trades - master of none. Αυτό είναι ισορροπία.

 

Αν μπορείς να μου εξηγήσεις πώς θα μπορούσε σε αυτό το form factor να έχει και μεγαλύτερη δύναμη και μεγαλύτερη μπαταρία και καλύτερη φορητότητα και καλύτερη τιμή, είμαι διατεθιμένος να σε ακούσω.

 

Όσο για τα κρυφά έξοδα, αυτά μπορούν να φτάσουν όσο ψηλά θέλεις αλλά τίποτα δεν είναι απαραίτητο. Μπορούν να παραμείνουν και μηδενικά. Είναι στην κρίση και τις προτιμήσεις του καθενός. Αντιθέτως, θα έλεγα ότι υπάρχει κρυφή εξοικονόμηση, με την ιδιαιτερότητα των joycons να λειτουργούν και σαν ξεχωριστα χειριστήρια!

 

Φιλικά πάντα.

 

Edit: Έξτρα λειτουργίες (browser/youtube/netflix κλπ) αργά ή γρήγορα θα έρθουν. (Δε βάζω και το χέρι μου στη φωτιά βέβαια)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...