Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας ήμαστε ρεαλιστές. Το switch βγαίνει 3 χρόνια μετά και έχει την μισή δύναμη από το ps4 (ή τέσσερις φορές κάτω από το Pro).

 

Λές εντάξει, θα το δω σα φορητό σύστημα και η μπαταρία είναι επιεικώς μέτρια. Η οθόνη 720p, δε σχολιάζω.

 

Η τιμή ακριβή. Δεν είναι και για πανηγύρι. Ότι προσδοκίες υπήρχαν χάθηκαν.

Μάλλον ανήκεις στην κατηγορία που περιέγραψα. Η μπαταρία είναι η μεγαλύτερη δυνατή στον συγκεκριμένο όγκο συσκευής. Η οθόνη έχει ικανοποιητική ανάλυση για το μέγεθός της. Αν είχε μεγαλύτερη ανάλυση, η μπαταρία θα κρατούσε ακόμη λιγότερο.

 

Όσον αφορά την τιμή, σίγουρα όλοι θα θέλαμε χαμηλώτερη αλλά συνυπολόγισε ότι περιλαμβάνονται 2 πλήρως λειτουργικά χειριστήρια.

 

Γενικά, υπάρχει ισορροπία σε performance, μπαταρία, ευελιξία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει κι εγώ θα ήθελα 30000mAh μπαταρία, 4K oled οθόνη, επιδώσεις Titan X, τιμή 100 ευρώ αλλά με Breath Of the Wild, Super Mario Odyssey, Mario Kart, κανένα Metroid, Xenoblade, Monster Hunter εντάξει θα συμβιβαστούμε...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει κι εγώ θα ήθελα 30000mAh μπαταρία, 4K oled οθόνη, επιδώσεις Titan X, τιμή 100 ευρώ αλλά με Breath Of the Wild, Super Mario Odyssey, Mario Kart, κανένα Metroid, Xenoblade, Monster Hunter εντάξει θα συμβιβαστούμε...

Άμα είχε αυτά θα έκλαιγαν μετά για την υπερτιμη που θα είχε.Σε ένα άλλο φόρουμ ένας χαλαστηκε επειδή το breath of the wild για να το παίξει θέλει να πάρει τα 5 amiibos και το dlc και ολα μαζί πάνε πολύ ακριβά.Αμα είσαι κλαψας, είσαι κλαψας.Τελος.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έλεγα να κάνω υπομονή μέχρι να βγει και το Odyssey για να το χτυπήσω τότε.

 

Όμως με αυτά που διαβάζω για το Zelda δεν ξέρω αν θα αντέξω τελικά και δεν πάω να το πάρω αύριο... 

 

 

Τώρα όποιος πήρε το Zelda και ασχολείται με τα amiibos και τα dlc, τον τρώνε οι κότες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με προπαραγγελία στα 299 από public 13 Γενάρη, δεν έχω καμία ενημέρωση μέχρι στιγμής για παραλαβή από κατάστημα.

Μόνο την περασμένη Παρασκευή μου στείλανε για το μεταμεσονύχτιο event στον Πειραιά.

 

Λογικά από ότι φαίνεται θα αργήσουν αρκετά ορισμένες προπαραγγελίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

post-336016-0-70139600-1488471356_thumb.png

 

Εγώ το κόβω να περιμένω την αποστολή του Κωτσόβολου για Σάββατο που θα λείπω ή την επόμενη εβδομάδα.

 

Oh well, πλήρης αποκοπή απο το νετ μέχρι τότε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον ανήκεις στην κατηγορία που περιέγραψα. Η μπαταρία είναι η μεγαλύτερη δυνατή στον συγκεκριμένο όγκο συσκευής. Η οθόνη έχει ικανοποιητική ανάλυση για το μέγεθός της. Αν είχε μεγαλύτερη ανάλυση, η μπαταρία θα κρατούσε ακόμη λιγότερο.

 

Όσον αφορά την τιμή, σίγουρα όλοι θα θέλαμε χαμηλώτερη αλλά συνυπολόγισε ότι περιλαμβάνονται 2 πλήρως λειτουργικά χειριστήρια.

 

Γενικά, υπάρχει ισορροπία σε performance, μπαταρία, ευελιξία.

 

 

Υπάρχει και η άλλη άποψη ξέρεις. Αυτής που λέει ότι σαν home console ανήκει στην εποχή των δεινοσαύρων με τιμή τεχνολογίας NASA για να μην πω Scorpio (αν συνυπολογίσουμε τα κρυφά έξοδα) και ότι σαν portable που είναι όντως ικανοποιητικά δυνατό δεν είναι δα και τόσο φορητό (joycons, θήκη, ανάγκη μεταφοράς σε τσάντα, δεν έχει λειτουργίες tablet οι οποίες είναι μια δικαιολογία να κουβαλήσει κάποιος ένα tablet σαν μικρό υπολογιστή) και η μπαταρία ότι και να είναι απλώς δεν αρκεί για αυτόν τον σκοπό του gaming δηλαδή.

 

Jack of all trades - master of none.

 

Αυτά δεν είναι δικά μου λόγια - έχουν γραφτεί σε reviews.

 

Εδώ τι έχεις να απαντήσεις? (και όχι μόνο εσύ προσωπικά).

 

Από περιέργεια ειλικρινά.

 

Αυτό συγνώμη δεν είναι ισορροπία στα μάτια μου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού ξέρεις την τιμή του Scorpio,δε μου τη λες και μένα να τη μάθω για να αρχίσω να μαζεύω λεφτά για του χρόνου; Επίσης να μου πεις και για τα κρυφά έξοδα του Switch γιατί θα έχω μόνο 300 το βράδυ μαζί μου.Θα μου ζητήσουν και άλλα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...