Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα μπορουσα να το φερω απο Γαλλια αλλα απογοητευτηκα και ειδικα ακομα δεν εχω δει ta specs να δουμε τι ρολο βαραει και ειδικα μετα απο τα 100 σιχαματα παιχνιδια που μας εδειξαν προχτες παιχνιδια 80s..και το launch των 5 παιχνιδιων .θα περιμενω μονο αν βγει κανα bundle και αν .. κριμα παντως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που μπορεί να κρίνει και να μάθει κάποιος από τα reviews αυτή τη στιγμή είναι η ποιότητα κατασκευής, τυχών προβλήματα και φυσικά τα specs. Από κει και πέρα το εάν αξίζει ή όχι η κονσόλα δε θα το μάθω μέσα από ένα review αλλά θα φανεί σε λίγους μήνες από τους τίτλους που θα αρχίσουν να ανακοινώνονται. Άμα τα πάει καλά στις πωλήσεις, που μάλλον θα τα πάει, λογικά θα έχει και υποστήριξη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανησυχω και εγω λιγο διοτι δεν εχω δει ακομα να ανακοινωθει τιτλος που να εχει απαιτησεις απο καλο hardware.ουτε ενας ομως.τεσπα εγω θα το παρω γιατι το θελουν τα πιτσιρικια,δεν θα κατσω να σκασω για μια κονσολα.το πολυ πολυ να μη πιασουν τοπο τα λεφτα του.δεν θα πεθανουμε κιολας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά θα περιμένω ανακοινώσεις περισσοτέρων ΑΑΑ παιγνιδιών (τύπου skyrim).

 

Ημερομηνία αγοράς θα είναι όταν βγει το skyrim. Απορώ με αυτούς που βρίσκουν θετικά Review για το hardware. Στην καλύτερη είναι μέτρια προς καλά. Κάτι διαφορετικό διαβάζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδικα μετα απο τα 100 σιχαματα παιχνιδια που μας εδειξαν προχτες παιχνιδια 80s..

Δεν ήταν όλα σιχαματα. Το Mr. Shifty και το Steamworld Dig 2 φάνηκαν πολύ καλοφτιαγμενα. Το wonderboy επίσης.

 

Καταλαβαίνω τι λες όμως. Υπάρχουν ελάχιστοι τίτλοι που αξίζουν πραγματικά, και μόνοι τους δε είναι αρκετοί για 340* ευρώ και για κάποιον που δεν είναι nintendo fanboy.

 

Εγώ πχ δε μπορώ να διανοηθώ το να μην παίξω το Breath of the Wild ή το Super Mario Odyssey. Ακόμα και μόνο αυτοί οι 2 τίτλοι να έβγαιναν θα το αγόραζα. (και αφού τα τελείωνα θα έψαχνα να το πουλήσω :P )

 

Η ελπίδα όμως πεθαίνει πάντα τελευταία και ελπίζω στο ότι η Nintendo θα μας τρελάνει με κάποιες ανακοινώσεις τίτλων στους επόμενους μήνες..

 

*Ποτέ και για κανένα λόγο 340 το switch για εμένα. Ειναι τρελό σφάξιμο. Καλύτερα από εξωτερικό ή στη χειρότερη αναμονή δυο τρεις μήνες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρήγγειλα απο ebay αυτη τη θήκη http://m.ebay.com/itm/For-Nintendo-Switch-Hard-Shell-Carrying-Case-EVA-Black-Plain-Bag-Cover-Buckle-/401283835749?txnId=615211141027 και

Αυτο το tempered http://m.ebay.com/itm/0-15mm-Ultra-Thin-Tempered-Glass-Film-Screen-Protector-For-Nintendo-Switch-/282269888459?varId=581505001663&txnId=1646848340018

Η θήκη ειναι σχεδόν ιδια με αυτη που πλασαρει η nintendo και κανει 26 ευρω.Εχω θήκη της eva για το new 3ds μου και τα σπάει.πολυ μουρατη και ανθεκτική κ προστατευει πολυ καλα (αρκετά σκληρή)

Ειδικά το temepered φαινεται πολυ ποιοτικο καθώς ειναι μονο 0,15 mm και πολυ ανθεκτικο απ οτι λενε.Εχω και απο το lumia 950 xl μου type c φορτιστή και ειμαι έτοιμος!!!!Bring it on nintendo!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys επειδή εγώ έχω κάνει προ παραγγελία από 2 διαφορετικές αλυσίδες.. κ επειδή από ότι κατάλαβα θα μου στείλουν και τις δύο.. όποιος ενδιαφέρεται αύριο να του δώσω την μια από της δύο προ παραγγελιες και δεν βρίσκει διαθέσιμη κονσόλα, Για να μην πάει χαμένη ας μου στείλει ένα μήνυμα αύριο να του δώσω την μια.

 

Ειναι η κονσολα μαζι με το zelda στα 409 .

Αθήνα.

https://www.skroutz.gr/s/10864394/Nintendo-Switch-Red-Blue-Joy-Con-32GB.html

Μια χαρα διαθεσιμοτητα εγω βλεπω για το Switch .Το δε seven το εχει ηδη αμεσα διαθεσιμο.

 

Για το τελευταιο μαγαζι το οποιο βαζει και δικο του καπελο 10ευρω ασχολιαστο.... 

*Ποτέ και για κανένα λόγο 340 το switch για εμένα. Ειναι τρελό σφάξιμο. Καλύτερα από εξωτερικό ή στη χειρότερη αναμονή δυο τρεις μήνες.

Ειναι και τα 70ευρω που ζητανε τα γνωστα παιχνιδια μην το ξεχναμε και αυτο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανησυχω και εγω λιγο διοτι δεν εχω δει ακομα να ανακοινωθει τιτλος που να εχει απαιτησεις απο καλο hardware.ουτε ενας ομως.τεσπα εγω θα το παρω γιατι το θελουν τα πιτσιρικια,δεν θα κατσω να σκασω για μια κονσολα.το πολυ πολυ να μη πιασουν τοπο τα λεφτα του.δεν θα πεθανουμε κιολας.

 

Αν εννοείς παιχνίδια επιπέδου γραφικών ps4 φαντάζομαι οτι δεν περιμενει κανείς να τα δει, από εκεί και πέρα το ζέλντα τι ακριβώς είναι δηλαδή, on the go αυτό το ζέλντα; Το skyrim on the go; Καλά  να πάει σε πωλήσεις και θα δούμε πολλά και καλά. Όσοι κατεβείτε για παραλαβή βράδυ τι ωρα λέτε να πάτε; Λέω να κατεβώ κατά τις 11 μπας και το δώσουν λίγο νωρίτερα, αν δεν, πίνω κανένα καφεδάκι.

Επεξ/σία από vfragos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείς παιχνίδια επιπέδου γραφικών ps4 φαντάζομαι οτι δεν περιμενει κανείς να τα δει, από εκεί και πέρα το ζέλντα τι ακριβώς είναι δηλαδή, on the go αυτό το ζέλντα; Το skyrim on the go; Καλά  να πάει σε πωλήσεις και θα δούμε πολλά και καλά. Όσοι κατεβείτε για παραλαβή βράδυ τι ωρα λέτε να πάτε; Λέω να κατεβώ κατά τις 11 μπας και το δώσουν λίγο νωρίτερα, αν δεν, πίνω κανένα καφεδάκι.

Δοκιμαστε οσοι βρεθειτε κανενα download play / παιχνιδι με 1 τιτλο  σε πολλα (ανω τον 2) συστηματα....

Ισχυει η διαφημιση λετε....;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέμπτη 2 Μαρτίου 2017 και ώρα 13:00 – 19:00 στο «The Loft» – Καπνικαρέας 3 & Ερμού, στο κέντρο της Αθήνας, η CD Media παρουσιάζει για πρώτη φορά την επαναστατική και πολυαναμενόμενη κονσόλα Switch της Nintendo.

 

Μαζι με την πορεια του Π:Α:Μ:Ε απο το χιλτον στην Βουλη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείς παιχνίδια επιπέδου γραφικών ps4 φαντάζομαι οτι δεν περιμενει κανείς να τα δει, από εκεί και πέρα το ζέλντα τι ακριβώς είναι δηλαδή, on the go αυτό το ζέλντα; Το skyrim on the go; Καλά  να πάει σε πωλήσεις και θα δούμε πολλά και καλά. Όσοι κατεβείτε για παραλαβή βράδυ τι ωρα λέτε να πάτε; Λέω να κατεβώ κατά τις 11 μπας και το δώσουν λίγο νωρίτερα, αν δεν, πίνω κανένα καφεδάκι.

skyrim on the go; αναφερεις παιχνιδι του 2011 για system seller; κ μαλιστα θα εχει κ 60αρακι ευρω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα οι κριτικες σε sites και youtubers ειναι απλα καλες. Δεν υπαρχει ενθουσιασμος. Ολοι σχεδον λενε οτι ενω κανει πολυ καλα την δουλεια του φορητου/κονσολας εχει θεματακια οπως διαρκεια μπαταριας, αβολα joycons για μεγαλα χερια, kickstand σε λαθος θεση, αρκετο aliasing σε τηλεοραση, κα.

 

Επισης οι περισσοτεροι λενε οτι ειναι 1st generation και τα περισσοτερα απο αυτα διορθωνονται με ενα revision.

 

Για να μην παρεξηγηθω δεν μιλαω ουτε για τα reviews που το κραζουν, ουτε για τα reviews που το εκθειαζουν. Μιλαω για τα πιο αντικειμενικα.

 

Δεν ξερω λιγο ελλειψη ενθουσιασμου γενικοτερα. Μπορει να φταιει οτι δεν υπαρχει ακομα online η αρκετα παιχνιδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...