Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω ακυρωσα την παραγγελια μου (για λογους που εχουν αναφερθει απο αρκετους οποτε δεν επαναλαμβανω) αλλα την βλεπω θετικα την κονσολα και μαλλον ειμαι μεσα για μελλοντικη αγορα.

Μια απο τα ιδια αν και ο κυριος λογος οτι θα περιμενω να δω τι θα κανουν με την αλλη γνωστη σειρα που αρχιζει απο M. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια ενα ενδοιασμο εχω.

Εαν ΔΕΝ υπαρχει ελεγχος απο τον χρηστη για docked / undocked mode το να βαλεις ξεβγαλεις καλωδιο θα μπορει να απενεργοποιει τελειως την οθονη χωρις να μπορεις να το ελεγχεις. Λεω λαθος; εχει ουδεις αλλη γνωση; Ευχαριστω.


Μια απο τα ιδια αν και ο κυριος λογος οτι θα περιμενω να δω τι θα κανουν με την αλλη γνωστη σειρα που αρχιζει απο M. :P

Γιατι την ακυρωσατε παιδια; Εαν καποιος εχει προπαρ. στα 300 που δεν θελει ας τη προτεινει εδω...Εγω δεν θα πω οχι... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις κάνεις καμία ενημέρωση για το αν θα μας στείλουν την κονσόλα εμάς που κάναμε το pre order πριν μια εβδομάδα απο public; κοντεύει η Παρασκευή και η κατάσταση της παραγγελίας μου είναι σε "Εκτεταμένη αναζήτηση" Στο τηλ που τους πήρα μου λένε ότι δεν γνωρίζουν ακόμα και ότι θα στείλουν με σειρά προτεραιότητας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι την ακυρωσατε παιδια; Εαν καποιος εχει προπαρ. στα 300 που δεν θελει ας τη προτεινει εδω...Εγω δεν θα πω οχι... :-D

Δεν εχω προπαραγγειλει εγω προσωπικα(οταν ανεβηκε η τιμη των 300ευρω ελεγα οτι ισα ισα θα ηταν ακριβη κιολας με βαση τα 250δολλαρια που γραφονταν απο τις φημες). Προσωπικα τρωει ακυρο για μενα η κονσολα λογω του οτι με ενδιαφερει(οπως ειχα γραψει πιο πισω)το σταθερο κομματι της κονσολας(με λιγα λογια docked) και περαν του mario που βγαινει στις γιορτες δεν εχει κατι αλλο απο τα ως τωρα επιβεβαιωμενα παιχνιδια που να με κανουν να θελω να παρω την κονσολα day one(που ουτως ή αλλως αποφευγω day one κονσολες για αλλους γνωστους λογους).

 

Βαλε μεσα στα παραπανω οτι εχω και pc και ps4 και δενει το γλυκο απο οικονομικης αποψης :P

Αρα περιμενω να δω 

1)Πως θα τα παει η κονσολα σε βαθος χρονου(σε σχεση με το U ή μην δουμε και εδω καμια απιθανη κωλοτουμπα με Switch plus σε 2χρονια πχ)

2)Price drop αλα Wii U(κλασσικα σε περιοδο γιορτων)

3)νεο metroid και γενικα νεα ip να δουμε και τιποτα το διαφορετικο. Με το Wii U εγινε η καλη αρχη με το Splatoon και εν μερη το Bayonetta 2,ας βγει και τιποτα διαφορετικο απο mario και zelda :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις κάνεις καμία ενημέρωση για το αν θα μας στείλουν την κονσόλα εμάς που κάναμε το pre order πριν μια εβδομάδα απο public; κοντεύει η Παρασκευή και η κατάσταση της παραγγελίας μου είναι σε "Εκτεταμένη αναζήτηση" Στο τηλ που τους πήρα μου λένε ότι δεν γνωρίζουν ακόμα και ότι θα στείλουν με σειρά προτεραιότητας

 

Σε φίλο που την αγόρασε από άλλη μεγάλη αλυσίδα τον πήραν σήμερα τηλέφωνο για παράδοση αύριο.

 

 

@fulgore

 

Δεν θα την έλεγα απίθανη τη συγκεκριμένη κίνηση. Αντιθέτως, το θεωρώ βέβαιο ότι (αν όχι σε 2 χρόνια) σε 3 χρόνια θα δούμε New Switch.

.

.

.

Το nindie presentation αρκετά ενδιαφέρον μου φάνηκε. Με εκτεταμένη τη χρήση της λέξης "exclusive". Σχεδόν όλα τα παιχνίδια που έδειξαν είχαν κάτι από τα παρακάτω:

 

- Exclusively on Switch

- Coming first to Switch

- Exclusive feature (συνηθως hd rumble / multiplayer)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις κάνεις καμία ενημέρωση για το αν θα μας στείλουν την κονσόλα εμάς που κάναμε το pre order πριν μια εβδομάδα απο public; κοντεύει η Παρασκευή και η κατάσταση της παραγγελίας μου είναι σε "Εκτεταμένη αναζήτηση" Στο τηλ που τους πήρα μου λένε ότι δεν γνωρίζουν ακόμα και ότι θα στείλουν με σειρά προτεραιότητας

Και για μενα μια απτα ιδια μου λενε. Ουτε μεηλ τπτ.

Πολυ το φοβαμαι το ακυρο για πολλους απο μας με τα 299€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα περιμενω να δω 

1)Πως θα τα παει η κονσολα σε βαθος χρονου(σε σχεση με το U ή μην δουμε και εδω καμια απιθανη κωλοτουμπα με Switch plus σε 2χρονια πχ)

 

 

Την βελτιωμένη έκδοση σε 2 χρόνια πρέπει να την θεωρείς δεδομένη και όχι κωλοτούμπα, όπως έκανε και με τις προηγούμενες φορητές της.

 

Είναι βέβαιο ότι το σύστημα θα περάσει από τουλάχιστον ένα facelift (αλλαγή στον εξωτερικό σχεδιασμό του) και ένα hardware-lift, όπως είδαμε ξανά και ξανά στο παρελθόν.

 

Αυτά τα έκανε η Νιντέντο πολύ πρίν ακολουθήσουν οι MS και SONY (slim εκδόσεις και τώρα πλέον και αναβαθμισμένες κονσόλες).

 

Οπότε, ή αγοράζεις την παρούσα έκδοση, γνωρίζοντας ότι σε διάστημα 2 χρόνων θα βγεί νέα έκδοση, ή περιμένεις να βγεί η νέα έκδοση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε φίλο που την αγόρασε από άλλη μεγάλη αλυσίδα τον πήραν σήμερα τηλέφωνο για παράδοση αύριο.

 

 

@fulgore

 

Δεν θα την έλεγα απίθανη τη συγκεκριμένη κίνηση. Αντιθέτως, το θεωρώ βέβαιο ότι (αν όχι σε 2 χρόνια) σε 3 χρόνια θα δούμε New Switch.

.

.

.

Το nindie presentation αρκετά ενδιαφέρον μου φάνηκε. Με εκτεταμένη τη χρήση της λέξης "exclusive". Σχεδόν όλα τα παιχνίδια που έδειξαν είχαν κάτι από τα παρακάτω:

 

- Exclusively on Switch

- Coming first to Switch

- Exclusive feature (συνηθως hd rumble / multiplayer)

Αύριο παράδοση, ποια αλυσίδα είναι αυτη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι παρήγγειλαν στα 299 έχουν λάβει email επιβεβαίωσης από public.Εγω Πέμπτη βράδυ θα το έχω.

 

Και εγώ τους πηρα τηλεφωνο και θα παραλαβω από public Συντάγματος Πέμπτη βράδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι παρήγγειλαν στα 299 έχουν λάβει email επιβεβαίωσης από public.Εγω Πέμπτη βράδυ θα το έχω.

Και εγώ τους πηρα τηλεφωνο και θα παραλαβω από public Συντάγματος Πέμπτη βράδυ.

Πέμπτη βράδυ μαζί με κάποιο παιχνίδι η μονο η κονσολα; ρωτάω γιατί εγώ το έχω κάνει μαζί Mε το zelda pre order (Αν και δν έχω ενημέρωση)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέμπτη βράδυ μαζί με κάποιο παιχνίδι η μονο η κονσολα; ρωτάω γιατί εγώ το έχω κάνει μαζί Mε το zelda pre order (Αν και δν έχω ενημέρωση)

(Πάλι για το φίλο μου) Κονσόλα + Zelda limited.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...