Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όποιος ανησυχεί τόσο πολύ ακυρώνει την προπαραγγελία και problem solved. Απλά τα πράγματα και γενικά είναι καλό κάποιος να περιμένει λίγο και για τυχόν παιδικές ασθένειες αλλά και για να δει πως θα πάει το πράγμα με τα παιχνίδια.

 

Κάποιος θέλει όλα τα παιχνίδια να παίζουν φορητά και μη και άλλους δεν τους ενδιαφέρει αυτή η επιλογή. Δεν χρειάζεται ο ένας να δώσει λογαριασμό στον άλλο και ντε και καλά να συμφωνήσουν ότι αυτό είναι μεγάλο πρόβλημα. Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει εάν ένα παιχνίδι είναι μόνο φορητό αλλά το αντίθετο δεν θα μου άρεσε. Δηλαδή να με υποχρεώσουν να παίζει μόνο docked. Πιστεύω αυτό δεν θα το επιτρέψει η nintendo.

το θεμα ειναι περιμενεις την παρασκευη πως και πως και καθεσε σε αναμενα καρβουνα..αλλα δεν σαφηνει και ησυχο..πεταει κατι τετιες δηλωσεις και σου χαλαει την αναμονη και στην μετατρεπει σε ρισκο..και εγω προσωπικα δεν θα με ενδιαφερε για only undocked αλλα αφου υπαρχει αυτο υπαρχει περιπτωση να υπαρξει και only docked..και αν το παρουν σχοινι κορδονι οι developers  αν τους δωσει τετια επιλογη την βαψαμε...αν το επιτρεψει αυτο οι τυποι θα ειναι για φυλακη οχι μονο για μπατσες..θα σημαινε απευθειας και ο θανατος της κονσολας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@chrisgewrgi

 

Κατανοητός ο προβληματισμός σου αλλά και κάποια δήλωση να έκανε τώρα ότι πχ δε θα υπάρχουν docked only παιχνίδια, θα το θεωρούσες δεδομένο ότι δε θα συμβεί ποτέ; Πχ θεωρείς δεδομένο ότι δε θα βγουν ποτέ ps4 pro only παιχνίδια; Δε νομίζω πάντως να θέσει όρους η nintendo. Αν έρθει πχ ο developer και πει θα σου φέρω το Andromeda αλλα μονο σε Tv mode, θα του πει η nintendo ή και σε portable ή τίποτα; Όλα θα εξαρτηθούν από το κέρδος των developers πιστεύω. Αν ο developer κρίνει ότι θα πάρει πίσω τα έξτρα χρήματα που θα επενδύσει για να ετοιμάσει και tv και portable έκδοση, θα το κάνει αλλιώς όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το BOTW έχει διαρρεύσει στο wii u και κάποιοι το έχουν ήδη βάλει και το δοκιμάζουν. Μιλάνε για σημαντικο downgrade/ ή έλλειψη hi-res textures. Το κατά πόσο αυτό είναι έτσι η οφειλεται στην pirated version θα δείξει.

Screenshots που έχουν ανέβει είναι απογοητευτικά με aliasing και draw distance για κλάματα.

Κατά κάποιο τρόπο έχω σοκαριστεί καθώς το έχω προπαραγγειλει στο wii u.

Σε σύγκριση με gameplays στο youtube του WII U ειναι η μέρα με τη νύχτα. Αν η nintendo το έχει κάνει όντως αυτό ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το BOTW έχει διαρρεύσει στο wii u και κάποιοι το έχουν ήδη βάλει και το δοκιμάζουν. Μιλάνε για σημαντικο downgrade/ ή έλλειψη hi-res textures. Το κατά πόσο αυτό είναι έτσι η οφειλεται στην pirated version θα δείξει.

Screenshots που έχουν ανέβει είναι απογοητευτικά με aliasing και draw distance για κλάματα.

Κατά κάποιο τρόπο έχω σοκαριστεί καθώς το έχω προπαταγγειλει στο wii u.

Σε σύγκριση με gameplays στο youtube του WII U ειναι η μέρα με τη νύχτα. Αν η nintendo το έχει κάνει όντως αυτό ...

 

Μήπως φταίει ότι δεν μπορούν να κατεβάσουν το pack από το e-shop? Το αντίστοιχο με το Xenoblade εννοώ.

 

Δώσε και κανα Link!

Από αυτό εδώ το βίντεο πάντως τάπα πάει ακόμα και σε σχέση με το switch...

 

http://www.ign.com/articles/2017/02/22/zelda-breath-of-wild-wii-u-version-seemingly-leaks-online

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σενάριο Docked-only games δεν υπάρχει πουθενά παρά μόνο στη φαντασία του Malthador.  :P

 

Αυτός ξεκίνησε τον μύθο και κάποιοι το πήρατε σαν θέσφατο. 

 

Η Nintendo δεν έχει πει κάτι τέτοιο και αν ποτέ πει(που δε θα πει), δε νομίζω οτι θα το πει πριν βγει τo σύστημα και πριν περάσει κάνας χρόνος.

 

Προσωπικά πιο πολύ με απασχολεί το θέμα με τη συνδεσιμότητα των Joy-Cons..

Αυτή η σιωπή της Nintendo στο θέμα με εκνευρίζει. Επειδή αν είναι όντως θέμα που δεν επηρεάζει μόνο τα preview units, και επίσης δεν φτιάχνεται με patch, δύο πράματα παίζουν..

 

Είτε θα ρίξει κανόνι και θα κάνει launch με ελατωμματικό σύστημα (απαράδεκτο!), είτε θα κάνει recall τα συστήματα, θα τρενάρει το launch και θα φεσωθεί πόσα λεφτά για τα logistics και την επισκευή πόσων εκατομμυρίων μονάδων (costly af!).

 

Γενικά ευελπιστούμε σε day 1 patch. xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εντυπωση οτι κανετε την τριχα τριχια. Βγηκε ενα rythme music παιχνιδακι που ολο του το concept/gameplay βασιζεται στα touch controls και ξαφνικα θα δουμε ολα τα παιχνιδια να βγαινουν με ενα mode μονο, ειτε docked ειτε undocked.....ηρεμηστε λιγο παιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως δείχνουν τα πράγματα το Switch θα φιλοξενήσει μάλλον αρκετά mobile games (βασισμένα στην touch screen). Αυτό είναι κακό; Σαφώς και όχι. Απλά αν θες να κραξεις θα κραξεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως δείχνουν τα πράγματα το Switch θα φιλοξενήσει μάλλον αρκετά mobile games (βασισμένα στην touch screen). Αυτό είναι κακό; Σαφώς και όχι. Απλά αν θες να κραξεις θα κραξεις.

Ναι αυτό είναι κακό και μάλιστα πολύ. Δε συμφωνώ με την οπτική του Steve (και δε νομίζω να συμφωνήσω ποτέ μαζί του σε οτιδήποτε) αλλά αυτό που αναφέρεις ναι είναι κακό.

 

Θα προσπαθήσω να μπώ λοιπόν στη ψυχολογία και στην ανησυχία του switch user γιατί με αυτά που διαβάζω για το Zelda και γω έχω ψηθεί ελαφρώς.

 

Δεν υπάρχει καμία απολύτως χρησιμότητα για το χρήστη να μπορεί η κονσόλα του να παίζει Angry Birds. Αν καιγόταν τόσο το έπαιζε στο κινητό ή στο tablet του.

Ποιο το κακό να παίζει Angry Birds? Κανένα απολύτως. Αρκεί τον Απρίλιο-Μάιο ή σε ένα χρόνο όταν θα έχει κοπάσει ο θόρυβος από το Zelda και ο κόσμος άνω των 12 θα ψάχνει να παίξει κάτι πέρα από Mario, τον Angry Birds να μη χρησιμοποιηθεί σαν επιχείρημα που δε βγαίνουν "αρκετά" παιχνίδια first party και σχεδόν καθόλου third party. Αυτό θα με ανησυχούσε εμένα σαν αγοραστή Switch.

 

Χωρίς ίχνος συνομωσιολογίας, ποιο  πιστεύεις ότι είναι το όφελος του χρήστη switch από την ύπαρξη γελοίων mobile games? Του προσθέτουν αξία με κάποιο τρόπο που δε βλέπω?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι όλα τα mobile games γελοία, υπάρχουν και καλά παιχνίδια, όπως και σαβούρες παιχνίδια υπάρχουν σε όλες τις πλατφόρμες εκτός απο mobile.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αλλάζει το γεγονός ότι δεν προσθέτουν αξία στο switch σου. Δε του δίνουν πόντους. Παιξτα στο κινητό σου ή το tablet σου. Εκτός και αν το κοινό είναι άτομα χωρίς smartphone/tablet που και πάλι χάνει γιατί δε τους δίνει τα απαραίτητα ενός tablet/smartphone.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς υπάρχουν καλά mobile games και είναι μία έξτρα επιλογή.Δε στα πουλάνε με το ζόρι. Οτιδήποτε έξτρα είναι καλό.Κακο δεν είναι σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι θεμα υπαρχει παιδια με τα joycon?

αυτο εδω..λενε οτι λυνεται το προβλημα αν ανεβασουν την συχνοτητα.

 

 

δεν θελω να κραζω και δεν μαρεσει.αν περιμενει καποιος την κονσολα μια φορα εγω και τα πιτσιρικια μου την περιμενουμε 10 φορες και οι μερες φενονται αιωνες..αλλα δεν ειναι ωρα για τετιες δηλωσεις και υποθεσεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αλλάζει το γεγονός ότι δεν προσθέτουν αξία στο switch σου. Δε του δίνουν πόντους. Παιξτα στο κινητό σου ή το tablet σου. Εκτός και αν το κοινό είναι άτομα χωρίς smartphone/tablet που και πάλι χάνει γιατί δε τους δίνει τα απαραίτητα ενός tablet/smartphone.

 

Όταν και αν βγούν στο switch θα τα παίξω με κανονικά χειριστήρια, παράδειγμα Oceanhorn, πανέμορφο παιχνίδι με αρκετά στοιχεία δανεισμένα από ζέλντα. πρόσφατα κυκλοφόρησε και στο ps4, μακάρι να βγεί στο switch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...