Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Αυτό το αναφέραμε 2~3 σελίδες πριν.

 

Δεν θα κλάψει καμία μανούλα. Απλώς είναι προφανώς επιπέδου smartphone game που εκμεταλλεύεται τα touch screen controls και αν ήμουν η N. θα έβρισκα λύση με τα IR POINTERS στην οθόνη(dock mode) αλλιώς δεν θα το επέτρεπα.

 

Τώρα αν την πάρουν φαλάγγι οι κατασκευαστές smartphone games και ενδώσει τι να πω - είναι άξια της τύχης της.

 

(Αυτή είναι και η μεγάλη μου ανησυχία για το switch δλδ - Indie-smartphone/shovelware)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

υπομονη και θα δουμε 

 

ενα ενα θα ξεφυτρωνουν

 

ελπιζω οπως εχω προβλεψει να μην εχει την τυχη του wiiu ή και χειροτερη

 

υ.γ  ενα ταμπλετ ειναι πιο πολυ παρα κονσολα οποτε μην εισαι σιγουρος

 

(οσο και αν θελει να το παρουσιασει σαν οικιακη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπομονη και θα δουμε 

 

ενα ενα θα ξεφυτρωνουν

 

ελπιζω οπως εχω προβλεψει να μην εχει την τυχη του wiiu ή και χειροτερη

 

υ.γ  ενα ταμπλετ ειναι πιο πολυ παρα κονσολα οποτε μην εισαι σιγουρος

 

(οσο και αν θελει να το παρουσιασει σαν οικιακη)

 

 

Σε αυτό μαζί σου με χίλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xD

πραγματικα ομως οπως εγραψες πιο πανω, ποιος νοιαζεται τι λεει καθε μεσο, ματια εχουμε, videos στο youtube υπαρχουνε

 

αμετρητα καλα παιχνιδια τα θαψανε και αμετρητα μετρια τα κανανε 10αρια ^_^

Μπορεί εσύ (ή εγώ ή κάποιοι άλλοι) να μη νοιάζεσαι για το τι θα πει ο Α και ο Β reviewer αλλά πρέπει να κατανοήσουμε ότι όλο το σύστημα με τα previews/reviews/metacritic, που έχει δημιουργηθεί, συνεχίζει να υπάρχει επειδή κάποιοι (και πολλοί μάλιστα) καλώς ή κακώς νοιάζονται και τα διαβάζουν και δημιουργείται μια ροή χρήματος. Αν δεν ένοιαζε κανένα και δεν ασχολούταν κανείς, δεν θα κυκλοφορούσε το χρήμα και δε θα έβλεπες πουθενά reviews. Θα έβγαζαν οι εταιρίες μερικά trailers με gameplay για όσους έχουν μάτια και βλέπουν και τέλος.

 

Το δεύτερο που λες είναι υποκειμενικό. Ο καθένας (reviewer ή μη) κρίνει και βαθμολογεί με βάση τις δικές του ιδιαίτερες προτιμήσεις. Δε χάνει την εγκυρότητά του όποιος από ένα παιχνίδι εισπράτει κάτι διαφορετικό απ' ό,τι εσύ ή εγώ. Το EDGE για να συνεχίζει να κυκλοφορεί εδώ και 24 χρόνια κάτι κάνει σωστά. Συμφωνείς με τις βαθμολογίες του, καλώς. Δε συμφωνείς, πάλι καλώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To GamePro Γερμανίας του έδωσε το 2ο μεγαλύτερο σκορ όλων των εποχών (στο zelda δε χρειάζεται να το πω):

 

http://segmentnext.com/2017/02/27/legend-of-zelda-breath-of-the-wild-reviews/

 

Αν συμφωνούν και οι εδώ μέντορες να μας το πουν να ξέρουμε τι να κάνουμε. Ήδη το EDGE απέλυσε 3 συντάκτες του που δε συμφώνησαν με τον κυρ Μήτσο από την Άνω Παναγιά. Μην ανέβει και η ανεργία στη Γερμανία δηλαδή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οφειλω να πω οτι ειναι η πρωτη φορα που εχω παραγγειλει κατι και νιωθω οτι το ρισκο ειναι μεγαλο.ειχα χασει την εμπιστοσυνη μου για το προσωπο τους και μετα σιγα σιγα επανερχοταν με ολο αυτο το μαρκετινγκ και την προωθηση στο switch,βλεπω πολυ θολο τοπιο και τα πραγματα πολυ μπερδεμενα, και την ξαναχανω και φοβαμε μολις το πιασω στα χερια μου μηπως μια ανακοινωση τους με κρεμασει και με στειλει αδιαβαστο.και οχι τπτ αλλο θα βγω απο τα public  αφηνοντας το λιγοτερο ενα 400αρι στο ταμειο. το μονο που μπορω να πω θα περιμενω μεχρι την πεμπτη μηπως βγει τπτ αλλο στην επιφανεια, και ειναι οριστικο μετα οτι καλητερα να περιμενω να ξεκαθαρισουν τα πραγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι είναι κολακευτικό όμως για το ευρύτερο concept. Δηλαδή θα πάει ο άλλος να το το κάνει dock επειδή αν θες του έμεινε από μπαταρία ή τα joycons και θα μείνει με το ...χειριστήριο στο χέρι. έτσι δεν είναι?

 

Αντίστροφα αν θες ΑΝ βγει dock mode only game λέμε για τα clocks θα πάει να φύγει ο έτερος με το switch και θα δει blank screen.

 

Αυτό νομίζω ότι πρέπει να το κοιτάξει η N. 

 

Δεν χρειάζεται να κοιτάξει τίποτα. Το μηχάνημα αισίως παίζει και έτσι και αλλιώς. Αν ένας developer θέλει να ξοδέψει ένα σχετικά μικρό budget για να μας δώσει ένα παιχνίδι τότε είναι στο χέρι του να αποφασίσει να το βάλει portable mode only για προφανής λόγους. Αν αποφασίσει αύριο παράδειγμα η SqE να μας δώσει το Bravely Third δεν θα με πειράξει καθόλου αν για οικονομικούς λόγους κάνει το καλύτερο παιχνίδι που μπορεί να μας δώσει portable only (όπως και τα προηγούμενα). 

 

Αυτή η δυναμική και ελευθερία καθιστά το Switch ως σοβαρή πρόταση για όλους τους gamers. Κάποια παιχνίδια επίσης ταιριάζουν περισσότερο σε portable mode ακόμα και αν έχουν την δυνατότητα να παιχτούν και στην μεγάλη οθόνη όπως το project octopath. Ηταν δεδομένο ότι θα υπάρξουν παιχνίδια που θα παίζουν είτε έτσι είτε αλλιώς, δεν ξέρω για ποιο λόγο σου φάνηκε τόσο περίεργο. Ηταν βασικό κομμάτι selling point του να μπορούν να δημιουργηθούν παιχνίδια του 3DS πάνω στο Switch και ναι σαφέστατα και γίνεται. Ευτυχώς! 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οφειλω να πω οτι ειναι η πρωτη φορα που εχω παραγγειλει κατι και νιωθω οτι το ρισκο ειναι μεγαλο.ειχα χασει την εμπιστοσυνη μου για το προσωπο τους και μετα σιγα σιγα επανερχοταν με ολο αυτο το μαρκετινγκ και την προωθηση στο switch,βλεπω πολυ θολο τοπιο και τα πραγματα πολυ μπερδεμενα, και την ξαναχανω και φοβαμε μολις το πιασω στα χερια μου μηπως μια ανακοινωση τους με κρεμασει και με στειλει αδιαβαστο.και οχι τπτ αλλο θα βγω απο τα public αφηνοντας το λιγοτερο ενα 400αρι στο ταμειο. το μονο που μπορω να πω θα περιμενω μεχρι την πεμπτη μηπως βγει τπτ αλλο στην επιφανεια, και ειναι οριστικο μετα οτι καλητερα να περιμενω να ξεκαθαρισουν τα πραγματα

Τι σε κάνει να ξαναχάνεις την εμπιστοσύνη σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σε κάνει να ξαναχάνεις την εμπιστοσύνη σου;

αφηνω το προβλημα (?) με τα joy cons στην ακρη γιατι μπορει να μην υπαρχει και καν προβλημα.

αυτη η ανακοινωση ομως για παιχνιδι only undocked  με βαζει σε υποψιες και υποθεσεις τι θα γινει αν ξεκινησουν και ανακοινωσεις για Only docked για θεμα δυναμης,και ο steve  καλα λεει οτι δεν ειναι τραγικες οι διαφορες αλλα εγω βλεπω ειναι της ταξεως -40% και παραπανω.και αν βγει τετια ανακοινωση με τσακισε. εμενα πιο πολυ με ενδιαφερει το portable.υ

απορω πως κανουν τετιες δηλωσεις σε τοσο κρισιμο σημειο που βρισκεται η κονσολα,στο κομματι της προπαραγγελιας..πραγματικα η ειναι θαραλεοι η ειναι ζαμαν φου

γιατι σου κανει μια ανακοινωση αλλα δεν στο ξεκαθαριζει,,ξερετε κατι,only docked  δεν θα βγουν..οι on the go men να μη φοβονται...αλλα μαφηνει εμενα να υποθετω..και να μενω με το αν...εκτος και λεω εκτος θα υπαρξει και Only docked και γιαυτο δεν το ξεκαθαριζουν

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να κοιτάξει τίποτα. Το μηχάνημα αισίως παίζει και έτσι και αλλιώς. Αν ένας developer θέλει να ξοδέψει ένα σχετικά μικρό budget για να μας δώσει ένα παιχνίδι τότε είναι στο χέρι του να αποφασίσει να το βάλει portable mode only για προφανής λόγους. Αν αποφασίσει αύριο παράδειγμα η SqE να μας δώσει το Bravely Third δεν θα με πειράξει καθόλου αν για οικονομικούς λόγους κάνει το καλύτερο παιχνίδι που μπορεί να μας δώσει portable only (όπως και τα προηγούμενα). 

 

Αυτή η δυναμική και ελευθερία καθιστά το Switch ως σοβαρή πρόταση για όλους τους gamers. Κάποια παιχνίδια επίσης ταιριάζουν περισσότερο σε portable mode ακόμα και αν έχουν την δυνατότητα να παιχτούν και στην μεγάλη οθόνη όπως το project octopath. Ηταν δεδομένο ότι θα υπάρξουν παιχνίδια που θα παίζουν είτε έτσι είτε αλλιώς, δεν ξέρω για ποιο λόγο σου φάνηκε τόσο περίεργο. Ηταν βασικό κομμάτι selling point του να μπορούν να δημιουργηθούν παιχνίδια του 3DS πάνω στο Switch και ναι σαφέστατα και γίνεται. Ευτυχώς! 

 

 

Τι λες ρε φίλε τώρα.

 

Τότε παίρνουμε PS4 για τα docked και κρατάμε τα new 3ds για τα portable. Άλλωστε στα παιχνίδια της N. δεν μας νοιάζουν τα γραφικά ε?

 

Άσε που τα 3DS είναι όντως πιο portable.

 

 

Αυτό δεν είναι δυναμική και ελευθερία - απάτη είναι. Ναι όπως το γράφω.

 

Εμένα μου υποσχέθηκε η N. ένα μηχάνημα με seamless (>1 sec) transition για να συνεχίσω το game μου στο παγκάκι επειδή ο σκύλος θέλει να χ@σει. Δεν κατάλαβα δηλαδή?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κακα τα ψεματα,,αν γινει καμια τετια μλκια και τα δυνατα παιχνιδια τα βγαλει μονο docked η κονσολα  ειναι πεθαμενη..δηλαδη να βγει το andromeda που ειπε ο developer η πορτα ειναι ανοιχτη με το switch και να μου πει ομως μονο dock.. ε καληνυχτα..θα το παρω στο Ps/one.η βλακεια ειναι οτι αν δωσει ελευθερια στους developers να αποφασισουν και το κυριοτερο αν ξερουν οι developer  οτι εχουν την δυνατοτητα να το βγαλουν μονο σε ενα mode την κατσαμε την βαρκα....ελπιζω να μη γινει τπτ τετιο...πολυ μπερδευεται η κατασταση και σαυτο φταιει η νιντεντο..πεταει μια βομβα και φευγει..και σαφηνει μετα να βασανιζεις το μυαλο σου...και ολα αυτα στο σταδιο της προπαραγγελιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος ανησυχεί τόσο πολύ ακυρώνει την προπαραγγελία και problem solved. Απλά τα πράγματα και γενικά είναι καλό κάποιος να περιμένει λίγο και για τυχόν παιδικές ασθένειες αλλά και για να δει πως θα πάει το πράγμα με τα παιχνίδια.

 

Κάποιος θέλει όλα τα παιχνίδια να παίζουν φορητά και μη και άλλους δεν τους ενδιαφέρει αυτή η επιλογή. Δεν χρειάζεται ο ένας να δώσει λογαριασμό στον άλλο και ντε και καλά να συμφωνήσουν ότι αυτό είναι μεγάλο πρόβλημα. Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει εάν ένα παιχνίδι είναι μόνο φορητό αλλά το αντίθετο δεν θα μου άρεσε. Δηλαδή να με υποχρεώσουν να παίζει μόνο docked. Πιστεύω αυτό δεν θα το επιτρέψει η nintendo.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμ τα βλέπετε τα προβλήματα? Πάει που πάει με το Marketing ενάντια (σαν home console) να σπάσει τα μούτρα της με scorpio/ps4/pro/x1 έρχονται και αυτά και πραγματικά είναι να απορείς.

 

Τι πίνουν εκεί στην Nintendo?? 

 

images?q=tbn:ANd9GcQfWpw_LzhNxjOVqTEADFe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...