Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν το συνεχίζω - εγώ άλλο θέμα έθιξα 4~5 Post πριν κάποιους σας συμφέρει να θίγετε το edge ή μάλλον το 10/10 του BOTW.

 

Καλή συνέχεια reviewers μου. :)

 

(Λίγος σεβασμός δεν βλάπτει παιδιά σε άτομα, περιοδικά, εταιρείες ότι θέλετε που διαμόρφωσαν γενεές gamer. Δεν εννοώ εμένα φυσικά :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι είναι κολακευτικό όμως για το ευρύτερο concept. Δηλαδή θα πάει ο άλλος να το το κάνει dock επειδή αν θες του έμεινε από μπαταρία ή τα joycons και θα μείνει με το ...χειριστήριο στο χέρι. έτσι δεν είναι?

 

Αντίστροφα αν θες ΑΝ βγει dock mode only game λέμε για τα clocks θα πάει να φύγει ο έτερος με το switch και θα δει blank screen.

 

Αυτό νομίζω ότι πρέπει να το κοιτάξει η N. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μια συμβουλή θα σου δώσω και την κάνω από το topic γιατί υπάρχουν σίγουρα και άνθρωποι που ψάχνουν πληροφορίες πιο σοβαρές από τις μαλακίες που συζητάμε.

 

Ζούμε στο 2017. Στην εποχή που δόξα τω θεώ μπορείς να μαζέψεις πληροφορίες από 1002 μέρη, να τις φιλτράρεις και να τις αξιολογήσεις. Καλώς ή κακώς στα παπάρια μου γράφω το Edge και το κάθε Edge όπως επίσης και τον Peter τον John και τον Babis που γράφουν εκεί γιατί απλά δε τους έχω ανάγκη για να σχηματίσω άποψη.

Και να πω την άληθεια κάτι τέτοια hipsteroreviews που τσιγκουνεύονται τόσο τα 10/10 με αποτέλεσμα στη λίστα 10/10 να λείπουν άπειρες παιχνιδάρες τα απεχθάνομαι όσο απεχθάνομαι και τα site που βάζουν 10/10 στα μισά παιχνίδια (τελείως προσωπική άποψη και δε μ ενδιαφέρει να σχολιαστεί)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:mellow:  :mellow:

 

Δεν σε καταλαβαίνω ρε Fulgore. Τι εννοείς? Ναι το edge είναι ιστορικό περιοδικό στην χώρα του όπως ήταν και τα PC MASTER/USER/PIXEL/GAMEPRO/GAMES κ.α. εδώ. Τι εννοείς δηλαδή? Κάποιοι πηγαίναμε μικρά γωνία στουρνάρη απέναντι στον περιπτερά χωρίς περίπτερο(πάγκο είχε)  και το αγοράζαμε τότε για να μάθουμε νέα εκτός ελλάδας και μετά πηγαίναμε λίγα μέτρα παραπάνω και παίρναμε και τα πειρατικά Pc games μας σε 5 1/4 δισκέτες εκεί που είναι το cosmodata σήμερα. 

 

Τι καταλαβαίνετε με αυτό που κάνετε?  :mad:

 

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι ένα ιστορικό περιοδικό έδωσε μια βαθμολογία. Αυτή μετράει ανάλογα την ιστορικότητα του σαν να βγει ο μητσοτάκης (η 100χρονών version) ή ο τάδε ιστορικό person να πει κάτι. Η βαρύτητα (και όχι η αλήθεια) από εκεί προέρχεται από αυτό το ειδικό βάρος και όχι με το αν έχει σχέση με την πραγματικότητα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μια συμβουλή θα σου δώσω και την κάνω από το topic γιατί υπάρχουν σίγουρα και άνθρωποι που ψάχνουν πληροφορίες πιο σοβαρές από τις μαλακίες που συζητάμε.

 

Ζούμε στο 2017. Στην εποχή που δόξα τω θεώ μπορείς να μαζέψεις πληροφορίες από 1002 μέρη, να τις φιλτράρεις και να τις αξιολογήσεις. Καλώς ή κακώς στα παπάρια μου γράφω το Edge και το κάθε Edge όπως επίσης και τον Peter τον John και τον Babis που γράφουν εκεί γιατί απλά δε τους έχω ανάγκη για να σχηματίσω άποψη.

Και να πω την άληθεια κάτι τέτοια hipsteroreviews που τσιγκουνεύονται τόσο τα 10/10 με αποτέλεσμα στη λίστα 10/10 να λείπουν άπειρες παιχνιδάρες τα απεχθάνομαι όσο απεχθάνομαι και τα site που βάζουν 10/10 στα μισά παιχνίδια (τελείως προσωπική άποψη και δε μ ενδιαφέρει να σχολιαστεί)

 

 

Συμφωνώ μαζί σου αλλά εκεί που γράφω Post με τα dock/undock ήρθαν τα φιλαράκια (?) σου και μου την πέσαν για το edge Και πάλι.

 

Κακώς απάντησα θα μου πεις  - αλλά υπάρχουν πολύ ποιο ανησυχητικά πράγματα για το switch. Όπως το ότι για άλλη μια φορά ότι ΑΑΑ-ΑΑ θα δει θα είναι από Nintendo.

 

Έκει θέλω να σχολιάσω και να σχολιαστεί. Όχι το edge - εντάξει το ξεσκίσαμε (βέβαια στο neogaf το topic έφτασε 40 σελίδες μόνο του αλλά οκ,) 

tl;dr Το Edge είναι ο Μητσοτάκης των gaming περιοδικών....

 

(δεν άντεξα)

 

 

Χαχα - όντως έπρεπε να βάλω κανέναν πεθαμένο άνω των 400 ετών. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tl;dr Το Edge είναι ο Μητσοτάκης των gaming περιοδικών....

 

(δεν άντεξα)

xD

πραγματικα ομως οπως εγραψες πιο πανω, ποιος νοιαζεται τι λεει καθε μεσο, ματια εχουμε, videos στο youtube υπαρχουνε

 

αμετρητα καλα παιχνιδια τα θαψανε και αμετρητα μετρια τα κανανε 10αρια  ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Θα το μετανιώσω που απαντάω, αλλά δε βαριέσαι:

 

Ναι αλλά έτσι δεν καταρρίπτεται το selling point του μηχανήματος?

 

Δηλαδή ο καθένας θα κάνει ότι γουστάρει? Γιατί SWITCH μιλάμε. Τι κατακερματισμός είναι αυτός? Ούτε η Sony με το PS4/PRO το χειρίζεται (ακόμα) έτσι.

 

Το selling point του μηχανήματος είναι ότι είναι υβρίδιο. Άρα είναι home console και handheld. Άρα μπορεί να έχει console only games και handheld only games, χωρίς να σπάει το selling point. Δεν υπάρχει κανένας κατακερματισμός στην προκειμένη. Αν κάποιος θέλει games που να τα κάνει switch, τότε μπορεί να αγοράσει μόνο τα games που κάνουν switch και να αφήσει στην άκρη όποια games υποστηρίζουν μόνο ένα από τα δύο modes. No harm done.

 

 

Γιατί τόση πρεμούρα από την N. να σκοτώσει το wiiU?

 

Ξέρω 'γω, δεν είναι προφανές; Δεν έκανε πωλήσεις, ergo το σκοτώνουν. Πού είναι το περίεργο;

 

 

Όταν και τα δύο μηχανήματα δεν μπορούν να πάρουν ports ΑΑΑ τίτλων όπως Mass effect Andromeda κ.α. Και που πας με μπαταρία 2.5 ωρών? Τουλάχιστον στο new 3DSXL βάζεις και μια τούμπανο Mugen πάνω. Στο switch ούτε καν να την αλλάξεις μπορείς.

 

https://mugenbattery.com/shop/nintendo-batteries/new-nintendo-3ds-xl/mugen-power-extended-6250mah-battery-for-new-nintendo-3ds-xl/

 

Μίλησες για selling points. Τα AAA multiplatform games -για πολλοστή φορά- ΔΕΝ είναι selling point του NSw. Αν θέλεις να παίζεις multiplatform, πας σε κάποιο από τα twins ή σε πισί. Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να λέμε συνεχώς τα ίδια.

 

Γιατί να αλλάξεις μπαταρία και να χαλάσεις την αισθητική μιας συσκευής που μπορεί να πάρει powerbank; Στο κινητό σου θα άλλαζες μπαταρία για να του διπλασιάσεις το πάχος; Νομίζω ότι ψάχνεσαι να βρεις αρνητικά, μπορείς και καλύτερα πιστεύω.

 

 

Προς τι όμως όλη αυτή η εμμονή για home console? (εκτός Japan - δες τα site και θα καταλάβεις).

 

Είπαμε, marketin, δεν υπάρχει κάτι περισσότερο να προσθέσουμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να καταλαβω για ποιο λογο πλεον εχει σημασια τι βαθμολογια εβαλε καποιος στο νεο zelda. Το παιχνιδι οτι και να παρει ειναι σιγουρη αγορα,ειδικα για κατοχους Switch.

 

Τωρα αν το edge(και το καθε edge)του βαλει 6,7,8,9 ή 10 μικρη εως καθολου σημασια εχει. Την καλυτερη αποψη μετα απο μια ηλικια την διαμορφωνουμε μονοι μας και παυουμε να χρειαζομαστε reviews για να ενισχυσουμε την αποψη μας εναντι των αλλων.

 

Θα τα ξαναδουμε αυτα με τις βαθμολογιες πρωτα ο Θεος στο Splatoon 2 και φυσικα κυριως στο νεο Mario.


Μίλησες για selling points. Τα AAA multiplatform games -για πολλοστή φορά- ΔΕΝ είναι selling point του NSw. 

Ο μονος λογος που και εγω ημουν/ειμαι υπερ των multiplatform παιχνιδιων ειναι για να εχεις κατι να παιξεις στα ενδιαμεσα μεχρι να βγει το επομενο μεγαλο exclusive. Σε καμια περιπτωση φυσικα και δεν αποτελουν selling point,ειδικα για κονσολα της Nintendo εδω και ποσα χρονια,βεβαια καλο ειναι να υπαρχουν μερικα/αρκετα για το προηγουμενο που ανεφερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αυτο που φοβαμαι με αυτη την τακτικη ειναι να μην βγουν third party AAA και ειδικα multiplatform και παιζουν μονο docked επειδη θα εχει πιο πολυ δυναμη.δεν θα με βολευε ετσι η κατασταση γιατι σαυτη την περιπτωση θα επερνα το παιχνιδι στο ps4.σε διαφορετικη περιπτωση θα το παρω στο switch,για να μπορω να το παιξω και handled.ελπιζω να μεινουν μονο σε undocked για καποια παιχνιδια διαφορετικα θα την κανει την μλκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το μετανιώσω που απαντάω, αλλά δε βαριέσαι:

 

 

Το selling point του μηχανήματος είναι ότι είναι υβρίδιο. Άρα είναι home console και handheld. Άρα μπορεί να έχει console only games και handheld only games, χωρίς να σπάει το selling point. Δεν υπάρχει κανένας κατακερματισμός στην προκειμένη. Αν κάποιος θέλει games που να τα κάνει switch, τότε μπορεί να αγοράσει μόνο τα games που κάνουν switch και να αφήσει στην άκρη όποια games υποστηρίζουν μόνο ένα από τα δύο modes. No harm done.

 

 

 

Ξέρω 'γω, δεν είναι προφανές; Δεν έκανε πωλήσεις, ergo το σκοτώνουν. Πού είναι το περίεργο;

 

 

 

Μίλησες για selling points. Τα AAA multiplatform games -για πολλοστή φορά- ΔΕΝ είναι selling point του NSw. Αν θέλεις να παίζεις multiplatform, πας σε κάποιο από τα twins ή σε πισί. Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να λέμε συνεχώς τα ίδια.

 

Γιατί να αλλάξεις μπαταρία και να χαλάσεις την αισθητική μιας συσκευής που μπορεί να πάρει powerbank; Στο κινητό σου θα άλλαζες μπαταρία για να του διπλασιάσεις το πάχος; Νομίζω ότι ψάχνεσαι να βρεις αρνητικά, μπορείς και καλύτερα πιστεύω.

 

 

 

Είπαμε, marketin, δεν υπάρχει κάτι περισσότερο να προσθέσουμε.

 

 

Ωπα ώπα - το selling point είναι το seamless transition φίλε από και προς φορητό και σταθερό. Ότι θες γράφεις τώρα.

 

Αν ήταν όπως τα περιγράφεις να έβγαζαν ΜΙΑ σταθερή με GTX 1060 (λέμε τώρα) (1050 cause nintendo) και μια φορητή με tegra. Μια χαρά τα ίδια παιχνίδια θα έπαιζαν.

 

Τώρα μετακινείς τα goalpost εμφανώς.

Εγω αυτο που φοβαμαι με αυτη την τακτικη ειναι να μην βγουν third party AAA και ειδικα multiplatform και παιζουν μονο docked επειδη θα εχει πιο πολυ δυναμη.δεν θα με βολευε ετσι η κατασταση γιατι σαυτη την περιπτωση θα επερνα το παιχνιδι στο ps4.σε διαφορετικη περιπτωση θα το παρω στο switch,για να μπορω να το παιξω και handled.ελπιζω να μεινουν μονο σε undocked για καποια παιχνιδια διαφορετικα θα την κανει την μλκια.

 

 

Ιδού λοιπόν το selling point φίλε Malthador.

 

(ελπίζω να σε έκανα να μετανιώσεις για το Post σου - με την καλή έννοια :D)

 

 

@chrisgewrgi - όχι η διαφορά απόδοσης από dock σε undock δεν είναι τόσο τραγική που να μπορεί να οδηγήσει σε κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...