Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ επαναλαμβάνω ότι δεν ήταν τυχαία η κυκλοφορία του Horizon Zero Dawn τώρα. Και καλά καθυστέρηση..

 

Απλώς έσπασε τα μούτρα του και τώρα θα ζήσει στην σκιά του BOTW. Καλά να πάθουν. Ήταν πολύ φθηνή κίνηση αυτή από την Sony.

Το έχω ακούσει από πολλούς αυτό σε διάφορα φόρουμ. Έχω την εντύπωση όμως ότι το delay του Horizon είχε ανακοινωθεί πριν την ανακοίνωση της κυκλοφορίας του Switch στις 03 Μαρτίου. Μπορεί να κάνω και λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ που κανω hijack το thread ...αν υπαρχει καποιο παιδι με προπαραγγελια 300 ευρω και δεν την θελει ας μου στειλει ενα πμ.. ευχαριστω

 

Ισως μου μεινει μια προπαραγγελια στα 340 (γιατι το βαφτιστήρι στουκαρε το αμαξι τους), εαν χρειαστεις, στειλε.

 

Χαμένο στα comments 

 

afb9288047c71ca072994cd3a936782cfc482dee

 

 

Τι Ηοrizon μου λες τώρα....

Μακαρι να ηταν ολα (και ΟΛΕΣ) 10

 

 
αλλα παιζουμε παχνιδια συνηθως (και ενιοτε νυμφευομεθα ) του 4....

 

Με κάθε καλή διάθεση. Τι ζόρι τραβάει κάποιος, αν ένα άλλο παιχνίδι, σε άλλο είδος και κονσόλα, πήρε 9; Γιατί σε ενδιαφέρει;

 

γιατι να μην βγαζουν μονο 10αρια.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικά ακόμη αυθαίρετα συμπέρασματα. Κάτσε να το κάνουμε ταλιράκια. Ότι παιχνίδι βγει αυτή την εποχή, δεν στοχεύει να κόψει πωλήσεις από τη Nintendo. Διαολε, για να παίξει κάποιος το zelda, θέλει (πιθανότατα) να αγοράσει και κονσόλα.

 

Το μπλε στρουμφακι τι είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω ακούσει από πολλούς αυτό σε διάφορα φόρουμ. Έχω την εντύπωση όμως ότι το delay του Horizon είχε ανακοινωθεί πριν την ανακοίνωση της κυκλοφορίας του Switch στις 03 Μαρτίου. Μπορεί να κάνω και λάθος.

 

Αυτό λέγεται industrial espionage!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρωγεσαι ε? :P

Κάποια ζώα δεν με πιστεύανε..

 

Εμένα βαρετό και generic μου φαίνεται tbh, μη δινεται σημασια στα "sponsored" reviews του metacritic, το zelda θα τα πατήσει όλα κάτω..   B)   B)   B)

 

 

Metro.co.uk: "Having just completed it, we couldn’t help but think of Horizon Zero Dawn while playing Breath Of The Wild, and how simplistic generic it now seems compared to Zelda.

 

We’re doing our best to find faults here but the truth is we’re hugely impressed. At this stage we’d shocked if this didn’t turn out to be the best Zelda since Ocarina Of Time. It may even surpass it, and since many still regard that as the best video game ever made it becomes almost impossible to overstate just how good Breath Of The Wild is."

 

http://metro.co.uk/2017/02/24/the-legend-of-zelda-breath-of-the-wild-hands-on-preview-eye-opener-6470487/#ixzz4ZdUhdkWm

 

 

Θα σέβεστε... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ώπα - ώπα - για χαλαρώστε. Και βάλτε το μυαλουδάκι σας να δουλέψει.

 

Δεν έχω κάτι με το Horizon ή ότι το 9αρι από το edge δεν λέει κάτι. Άλλωστε εγώ το τόνισα αυτό @ PDS.

 

Απλώς ήταν εμπορική κίνηση της Sony για να ανακόψει τις πωλήσεις switch/zelda,

 

Και φυσικά η κυκλοφορία του σχεδόν ταυτόχρονα με το hype/reviews με το BOTW μόνο καλό δεν κάνει στο παιχνίδι. 

 

Ε ναι το Zelda θα επισκιάσει το Horizon, αν με ρωτάς αυτό. Τα παράπονά σου σύντομα στο metacritic.

 

Σαν την περίπτωση TITANFALL2/BF1 

 

Αν δεν το βλέπεις paparoupa εγώ μπορεί να είμαι sheep εσύ είσαι στρουμφάκι ΜΠΛΕ.  :rolleyes:

 

Ρε συ δεν εχει να κανει με καμια κοντρα.

 

Για μενα ειναι εξαιρετικα θετικη κριτικη και για τα 2 παιχνιδια.

 

Το μεν ζελντα εφτασε το ταβανι που ειναι το ''τελειο'', το 10/10, και το δε horizon επιασε ταβανι για την Guerilla με το εξαιρετικο 9/10.

Θυμιζω οτι EDGE και Guerilla δεν τα πηγαιναν και πολυ καλα. Mεχρι 7/10 εχει δωσει σε παιχνιδια της(οχι οτι δεν εινα καλο το 7αρι αλλα το 9/10 καταλαβαινεις οτι σουπερ για πρωτη προσπαθεια κτλ)

 

Δεν κτλβαινω γιατι το πηγες σε κοντρα. Κανεις δεν το πηγε εκει. Εγω αποθεωσα το Ζελντα και μονο αυτο. Καμια αναφορα σε κατι αλλο.

 

 

ΥΓ. Ερχεται δικαιωση για τον ADHD που μιλαγε για 95αρι στο συνολο btw. :D

edit.. Xαχα σε προλαβα.

 

Θα σέβεστε... 

Nαι ρε αλλαξε καθε λεξη στο review. :P

 

Στο Zelda επεσες μεσα(οχι οτι ηταν δυσκολη προβλεψη, zelda ειναι!), οσον αφορα το horizon ομως επεσες παταγωδως εξω.

Ζητα δημοσια συγνωμη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί πιστεύω ότι ταυτόχρονα με το Horizon εφευρέθηκε καινούργιο logo.

 

images?q=tbn:ANd9GcQE3NyBziSNqd8kveqX7nE

 

 

Τυχαίο ? Δεν νομίζω. Μεγάλο παιδί είσαι δες πίσω από τα "googles" - fanboy ή μη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τo 10/10 στο Zelda έχει μεγαλύτερη του συνηθισμένου βαρύτητα, διότι ανταγωνίζεται τα προηγούμενα της σειράς.

 

Ειδικά όταν γίνονται δηλώσεις ότι το παιχνίδι είναι καλύτερο από το Ocarina of Time, το οποίο θεωρείται ως το καλύτερο game ever.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ δεν εχει να κανει με καμια κοντρα.

 

Για μενα ειναι εξαιρετικα θετικη κριτικη και για τα 2 παιχνιδια.

 

Το μεν ζελντα εφτασε το ταβανι που ειναι το ''τελειο'', το 10/10, και το δε horizon επιασε ταβανι για την Guerilla με το εξαιρετικο 9/10.

Θυμιζω οτι EDGE και Guerilla δεν τα πηγαιναν και πολυ καλα. Mεχρι 7/10 εχει δωσει σε παιχνιδια της(οχι οτι δεν εινα καλο το 7αρι αλλα το 9/10 καταλαβαινεις οτι σουπερ για πρωτη προσπαθεια κτλ)

 

Δεν κτλβαινω γιατι το πηγες σε κοντρα. Κανεις δεν το πηγε εκει. Εγω αποθεωσα το Ζελντα και μονο αυτο. Καμια αναφορα σε κατι αλλο.

 

 

ΥΓ. Ερχεται δικαιωση για τον ADHD που μιλαγε για 95αρι στο συνολο btw. :D

edit.. Xαχα σε προλαβα.

Nαι ρε αλλαξε καθε λεξη στο review. :P

 

Στο Zelda επεσες μεσα(οχι οτι ηταν δυσκολη προβλεψη, zelda ειναι!), οσον αφορα το horizon ομως επεσες παταγωδως εξω.

Ζητα δημοσια συγνωμη :P

 

 

Ούτε εγώ έθιξα το ΠΑΙΧΝΙΔΙ. Ίσα ίσα ήταν θεϊκό σκορ και για αυτό από το edge.

 

Μια χαρά ΓΑΜΑΤΟ παιχνίδι. Την κίνηση της SONY στην ΣΚΑΚΙΕΡΑ (checkerboard - όπως λέμε checkerboard rendering) σχολίασα.

 

Νισάφι πέσατε να με φάτε :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να εκπλήσσει κάποιον το γεγονός ότι ένα ακόμα Zelda είναι τέλειο. Ακόμα και ένα κακό Zelda πλησιάζει την τελειότητα. Και συγκρίνεται αν είναι καλό ή μέτριο μόνο σε σχέση με προηγούμενους τίτλους της σειράς.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να εκπλήσσει κάποιον το γεγονός ότι ένα ακόμα Zelda είναι τέλειο. Ακόμα και ένα κακό Zelda πλησιάζει την τελειότητα. Και συγκρίνεται αν είναι καλό ή μέτριο μόνο σε σχέση με προηγούμενους τίτλους της σειράς.

 

Ακριβώς αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααα. Το έπιασα τώρα. Για αυτό και τα δημητριακά που αγόραζα χρόνια τώρα, βγάλανε νέο κουτι που γράφει 10% παραπάνω σοκολάτα.

 

Είναι λογικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τo 10/10 στο Zelda έχει μεγαλύτερη του συνηθισμένου βαρύτητα, διότι ανταγωνίζεται τα προηγούμενα της σειράς.

 

Ειδικά όταν γίνονται δηλώσεις ότι το παιχνίδι είναι καλύτερο από το Ocarina of Time, το οποίο θεωρείται ως το καλύτερο game ever.

Σωστα. Γιατι ουσιαστικα μιλανε για το καλυτερο ζελντα ever. Παιχνιδι μιας κορυφαιας σειρας.

Δεν ειναι λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααα. Το έπιασα τώρα. Για αυτό και τα δημητριακά που αγόραζα χρόνια τώρα, βγάλανε νέο κουτι που γράφει 10% παραπάνω σοκολάτα.

 

Είναι λογικό

 

Δεν θέλω να το συνεχίσω - αλλά το συγκεκριμένο logo εφευρέθηκε με το συγκεκριμένο παιχνίδι. Τι σου κάνει εντύπωση. Εταιρείες είναι όχι φιλανθρωπικά ιδρύματα.

 

Το συγκεκριμένο όμως (η κίνηση) θα φάει backfire.

 

Τι να κάνουμε δηλαδή? Κοράκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...