Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εγώ στην προκειμένη φάση δεν είμαι κατά των remasters γιατί αφενός αποκτούν πλέον φορητότητα και αφετέρου θα τα απολαύσει πολύς περισσότερος κόσμος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συμφωνώ, για εμένα και άλλα άτομα που δεν είχαμε wii u είναι ότι καλύτερο.

Ηδη μου αρέσουν τα όσα έχω δει από το mario kart 8 deluxe και ελπίζω να ακολουθήσουν και άλλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8arnZe8.jpg

 

Μαλιστα, αντι να επωφελουμαι του υπνου των παιδιων για σεξ με την γυναικα μου και την φιλη της, θα τρεχω για παιχνιδια... ε ρε παιδι μου δεν ειμαι πλεον 20αρης.

Εαν με θες για διαφημιση retailer of the year ασημωσε τιποτες...κανα joycon κανα παιχνιδι...ε ρε τσιφουτη....

Πολύ κακό αυτό με την οθόνη! Ειδικά σε μία χώρα σαν την Ελλάδα.

Αν κάθεσαι σε αμάξι/λεωοφρείο και χτυπάει ο ήλιος ντάλα απο το παράθυρο δεν πας πουθενά. 

Ίσως και γι' αυτό η Nintendo σε όλα τα Switch conventions είχε προσεκτικό (υπό)φωτισμό στα booths.

 

Ανακουφίστηκα με την απόφασή μου να το πάρω κάνα 2μηνό μετά το launch πάντως. 

Θέλω να δω τι άλλα προβλήματα θα βγουν στη φόρα.

Μπορεί να αρχίσουν να σκάνε σαν τα Galaxy Note 7. lol

 

Το συνολο απο τα recalled Galaxy Note 7 αγοραστηκε απο την ελληνικη οργανωση "πυρήνες της σταχτης" και διατιθεται δωρεαν στους βουλευτες μας....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μαλιστα, αντι να επωφελουμαι του υπνου των παιδιων για σεξ με την γυναικα μου και την φιλη της, θα τρεχω για παιχνιδια... ε ρε παιδι μου δεν ειμαι πλεον 20αρης.

 

Κυκλοφορεί καινούρια κονσόλα η Ν κι εσύ αντί να σκεφτείς πόσο γρήγορα θα την αποκτήσεις, σκέφτεσαι sex και threesomes.

 

Χριστέ μου, τι ανώμαλοι κυκλοφορούν εκεί έξω...

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 
Πρώτη φορά είμαι τόσο αναποφασιστος. Το zelda δείχνει να είναι φοβερό.
 
Δεν έχω κάνει προπαραγγελλεια, θα περάσω από κάποιο μαγαζί και θα παίξω μαζί του. αν με κερδισει αγοράζω τώρα, αλλιώς θα περιμένω τους 2-3 μήνες να δούμε τα third party
 

 

Βρε μηπως και αυτο το ρημαδι εχει ξεπουλησει τα προπαρηγγελμενα...NES MINI...ξανα...

 

To BC δεν είναι εφικτό με την παραδοσιακή έννοια. Οι οπτικοί δίσκοι του WiiU και οι κασέτες του 3DS δεν μπορούν να αναγνωριστούν (lol) από την είσοδο των κασετών του NSW. Μόνο μέσω επανεκδόσεων και με κυκλοφορίες σε ψηφιακή μορφή. Εξάλλου οι εταιρίες δεν ασχολούνται με το BC πλέον αλλά με το FC....

 

 

BC δεν υπάρχει γιατί δεν γίνεται να υπάρξει, είναι φύσει αδύνατο. Αφενός το NSw δεν μπορεί να πάρει το δισκάκι το Wii U ή το cartridge του 3DS, αφού δεν έχει τα αντίστοιχα slots και αφετέρου το SoC του είναι διαφορετικό από όλες τις απόψεις σε σχέση με αυτά των 3DS και Wii U. Οπότε το BC πάει περίπατο.

 

Αυτό που θα κάνουν είναι αυτό που έκαναν από την εποχή του Wii μέχρι σήμερα: θα διαθέσουν παλιότερους τίτλους μέσω της VC. Θα φτιάχνουν emulators για ένα-ένα από τα παλιότερα συστήματά τους (ή άλλων) και θα διαθέτουν digital τα παλιότερα games. Πλέον, με την δύναμη που έχει το NSw είναι αρκετά εύκολο να φτιάξουν emulator ακόμα και για το Wii. Και μακάρι να το κάνουν, γιατί το Wii ως η εμπορικότερη home console της Ν έχει πάρα πολλά games που αξίζει να τα γνωρίσουν όσοι δεν το πρόλαβαν.

 

Οπότε, θεωρητικά πάντα, απομένει μόνο ένα σύστημα μόνο που δεν είναι συμβατό με τον έναν ή με τον άλλο τρόπο με το NSw, το Wii U. Όσον αφορά τα Wii U games, έχουν δείξει την τάση για remasters (κάτι που -επαναλαμβάνω- με βρίσκει απολύτως αντίθετο για όλους τους λόγους που έχω αναλύσει, αλλά ενιγουέι). Έχουν ήδη ανακοινώσει το Mario Kart 8 για τέλη Απρίλη, ενώ ξέρουμε ότι είναι in-the-works το Super Mario Maker και το Super Smash Bros. Επίσης, οι φήμες μιλάνε και για το Xenoblabe Chronicles X ότι είναι under development. Γενικά, εάν το θελήσουν πραγματικά μπορούν να κάνουν το NSw το απόλυτο Ν σύστημα που θα παίζει όλα τα Ν games που έχουν κυκλοφορήσει μέχρι σήμερα.

 

--------------------------

 

In other news, ενώ παίζει να είμαι και ο πρώτος που προπαράγγειλε το σύστημα στην Ελλάδα, παίζει να μην το πάρω καν day one γιατί 3 με 6 του μήνα θα απουσιάζω για επαγγελματικούς λόγους. :(

 

Ελπίζω να μπορέσω να τους ψήσω στο κατάστημα να μου το σπρώξουν μερικές ώρες νωρίτερα από το midnight launch!

 

ΕΑΝ τρεξει ΗΒΡ και οπως εχει υσβ 3....

 

https://www.amazon.com/dp/B00OD39P6A/?tag=thewire06-20&linkCode=xm2&ascsubtag=WC20605

 

και βαλε το δισκακι του wii u

 

Παραγελλια κοτσος 14-11, εσυ; (διαγωνισμος)

 

Παιδια ποιο ειναι το πιο φθηνο nintendo eshop για να κατεβαζω φθηνα digital παιχνιδια?? Ποια χωρα να κανω λογαριασμο? Εχει ασχοληθει κανενας μαυτο??

Πχ εχει eshop στην τουρκια η στην ινδια?? Δεν εχω κονσολα να πειραματιστω δυστηχως.

Ασχοληθειτε καποιος

 

Toyrkia india οχι. Ιδιες τιμες νομιζω βγαινει και ΗΒ, μενει Ιαπωνια αλλα με το γνωστο θεμα των μενου, αν και σε μια παγκοσμια κονσολα θα ομογενοποιησουν τις τιμες.

 

Κυκλοφορεί καινούρια κονσόλα η Ν κι εσύ αντί να σκεφτείς πόσο γρήγορα θα την αποκτήσεις, σκέφτεσαι sex και threesomes.

 

Χριστέ μου, τι ανώμαλοι κυκλοφορούν εκεί έξω...

 

Δεν το σκεφτομαι εγω, (εγω σκεφτομαι την ουρα με τους πιτσιρικαδες στο μαγαζι με τον μπαμπα, καθως και τους γνωστους ετοιμους να κλεψουν τον πιτσιρικα στην εξοδο), η γυναικα μου με υποχρεωνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ΕΑΝ τρεξει ΗΒΡ και οπως εχει υσβ 3....

 

https://www.amazon.com/dp/B00OD39P6A/?tag=thewire06-20&linkCode=xm2&ascsubtag=WC20605

 

και βαλε το δισκακι του wii u

 

Παραγελλια κοτσος 14-11, εσυ; (διαγωνισμος)

 

Ναι, αλλά και αυτό να φορέσεις επάνω και πάλι δεν θα υπάρχει BC, αφού το NSw έχει άλλη αρχιτεκτονική από το Wii U.

 

20-10-2016 στις 21:55 λέει το e-mail επιβεβαίωσης του public. Τι νόμισες, μπρίκια κολλάμε;

 

 

Δεν το σκεφτομαι εγω, (εγω σκεφτομαι την ουρα με τους πιτσιρικαδες στο μαγαζι με τον μπαμπα, καθως και τους γνωστους ετοιμους να κλεψουν τον πιτσιρικα στην εξοδο), η γυναικα μου με υποχρεωνει...

 

Να πεις στη σύζυγο και στη φίλη της ότι η Ν δεν βγάζει καινούρια κονσόλα κάθε μέρα, ενώ εσύ εκεί θα είσαι πάντα να σε ορέγονται. Αμάν πια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ερθει παλι ο Γερμανος του χρονου ή το 2019 με καμια σουπερ προσφορα αλα wii u στα 199ευρω να μας φτιαξει και μας τους πτωχους . Υπομονη ειναι αρετη :P


Ελπιζω παντως τα σκρουτζομαγαζα να φτιαξουν λιγο τις τιμες τους οσο αφορα το Switch

 

Wii U

https://www.skroutz.gr/s/10830813/The-Legend-of-Zelda-Breath-of-the-Wild-Wii-U.html?from=catspan&keyphrase=zelda+breath+of+the+wild

http://www.public.gr/product/the-legend-of-zelda:-breath-of-the-wild-wii-u-game/prod8150844pp/

 

Switch

http://www.public.gr/product/the-legend-of-zelda:-breath-of-the-wild-nintendo-switch-game/prod8480296pp/

https://www.skroutz.gr/s/10822852/The-Legend-of-Zelda-Breath-of-the-Wild-NS.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί στο Switch πόσο να το πουλάγανε;

Άξιζε το U4 D1 70€ και δεν αξίζει το BOTW;

Το U4 day one ειχε 59ευρω στα σκρουτζομαγαζα. Το ιδιο και το Horizon που βγαινει σε λιγες μερες. Για τις αλυσιδες ειναι γνωστο οτι εχουν σταθερες τιμες σε day one παιχνιδια,αλλα τα σκρουτζομαγαζα απο τις χαμηλοτερες τιμες ειναι που ''ζουνε'' για να λεμε την αληθεια.

Δεν ειπα οτι δεν αξιζει το Zelda 70ευρω(αυτο ελειπε αλλωστε),ειπα οτι δεν αξιζει να δωσει καποιος 70ευρω να το παρει απο σκρουτζομαγαζο σε σχεση με αλυσιδα,κατι το καταλαβαινει καποιος οταν κοιταζει την κατασταση στην wii u εκδοση του.

 

Τωρα θα μου πεις,ελα μωρε 10ευρω ειναι. Αλλα 10 παραπανω για το zelda,10 παραπανω για το mario,10 παραπανω για splatoon και mario να πως βγαινει του χρονου τσαμπα ενα παιχνιδι πχ donkey kong :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dreamcast κανένας; Κανένας ε; :'(

Εννοειται Dreamcast! Αν και ημουν περισσοτερο fan του Saturn:D

Αλλωστε για εκει προοριζοταν και το shenmue χεχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μιας και μιλάμε για Zelda BoTW για κάποιον (?) λόγο το παιχνίδι πέφτει αρκετά σε docked mode ενώ σε handheld mode είναι πολύ σταθερό στο frame rate του:

 

https://youtu.be/Z9t2uY91kyg

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μιας και μιλάμε για Zelda BoTW για κάποιον (?) λόγο το παιχνίδι πέφτει αρκετά σε docked mode ενώ σε handheld mode είναι πολύ σταθερό στο frame rate του:

Μαλλον ειναι η παραπανω αναλυση υποθετω.

 

Και σε digital πιο παλια ειχαν μιλησει για αισθητα σε καποιες στιγμες frame drops(3ο λεπτο και στο 12:40)βεβαια τιποτα που να προβληματιζει εντονα ή να κανει το παιχνιδι unplayable.

 

Ο μονος λογος που προσωπικα τα κοιταζω αυτα ειναι μιας και η Nintendo(σε αντιθεση με τις αλλες 2 εταιρειες)ως τωρα στοχευει στο(προτιμοτερο και απο εμενα προσωπικα)να βγαινουν τα παιχνιδια day one και να λειτουργουν ομαλα χωρις πολλα patches και βλακειες.

https://www.youtube.com/watch?v=6ktFlmH_0CI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι ο υπαστυνόμος Θεοχάρης  αλλά το όλο θέμα με το BC κατάντησε Λάμψη και Καλημέρα Ζωή. Ειπώθηκαν ξανά και ξανά τα ίδια πράγματα. Ακόμα και ο Φώσκολος θα ζήλευε την ροή του θέματος τελευταία.

 

 

Ο μονος λογος που προσωπικα τα κοιταζω αυτα ειναι μιας και η Nintendo(σε αντιθεση με τις αλλες 2 εταιρειες)ως τωρα στοχευει στο(προτιμοτερο και απο εμενα προσωπικα)να βγαινουν τα παιχνιδια day one και να λειτουργουν ομαλα χωρις πολλα patches και βλακειες.

Αν η Ν δεν το έπραττε αυτό τότε το NSW δεν είχε μέλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και φυσικά και όπως αναμενόταν έπεσε το πρώτο 10αράκι από το:

EDGE

 

(Υποθέτω γνωρίζετε πόσο αυστηρό είναι στις βαθμολογίες του το συγκεκριμένο περιοδικό. Ώρα να ξεθάψω ένα αντίτυπό του που παρουσίαζε την Voodoo 2 σε sli - fast flyer έγραφε τότε -  :D - φυσικά ΔΕΝ το πουλάω)

 

 

Φανταστείτε τα 20/10 που θα πέσουν σύντομα.

 

ΟΝΕ GAME TO RULE THEM ALL.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ σπανια βαζει 10 το edge. Σιγουρα ειχε βαλει στο Ocarina 10αρι και δεν θυμαμαι πως ειχαν βαθμολογηθει τα αλλα zelda.

Φαινεται οτι θα ειναι απο τα καλυτερα zelda ever.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...