Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρχαίο είναι το μυαλό σου. Sorry. Αλλά έτσι είναι.

 

Αρχαίους να πεις τους bobcat/jaguar των PS4/XBOX one. OK? :mad:

 

hint: x86 ήταν και 8086.

 

Άντε πια με την καραμέλα.

 

Λες και τα ds είχαν IBM....

Αντιληψη<0, αρχαιους ειπα τους επεξεργαστες της σειρας ds, που αρχαιοι και σαπιοι ειναι (και για την εποχη τους ηταν) και δεν μπορει να υπαρξει bs μεταξυ αυτων και του tegra στο switch. Η συγκριση με ps και xbox τελειως ασχετη αλλα τεσπα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά μόνο με αριθμό παραγγελίας γίνεται να παραλάβω παραγγελία από τα public ;

Ποτε δεν ζητάνε κατι άλλο (καλά και όνομα εννοείται)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορά είμαι τόσο αναποφασιστος. Το zelda δείχνει να είναι φοβερό.

 

Δεν έχω κάνει προπαραγγελλεια, θα περάσω από κάποιο μαγαζί και θα παίξω μαζί του. αν με κερδισει αγοράζω τώρα, αλλιώς θα περιμένω τους 2-3 μήνες να δούμε τα third party

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To BC δεν είναι εφικτό με την παραδοσιακή έννοια. Οι οπτικοί δίσκοι του WiiU και οι κασέτες του 3DS δεν μπορούν να αναγνωριστούν (lol) από την είσοδο των κασετών του NSW. Μόνο μέσω επανεκδόσεων και με κυκλοφορίες σε ψηφιακή μορφή. Εξάλλου οι εταιρίες δεν ασχολούνται με το BC πλέον αλλά με το FC....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα με ενδιεφερε να ειχε BC ή ακομα καλυτερα Remastered εκδοσεις. Για μενα θα ηταν λογος αγορας.

Το δευτερο φανταζομαι κανεις δεν μπορει να το αποκλεισει.

Όχι απλά δεν το αποκλείουμε, είναι το μόνο σίγουρο. Έχουν ακουστεί ήδη αρκετές φήμες για παιχνίδια του wiiu (xenoblade chronicles x, super mario maker κλπ). Λογικά η nintendo θα προσπαθεί να συμπληρώνει κενά μεταξύ καινούριων παιχνιδιών με remasters.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To BC δεν είναι εφικτό με την παραδοσιακή έννοια. Οι οπτικοί δίσκοι του WiiU και οι κασέτες του 3DS δεν μπορούν να αναγνωριστούν (lol) από την είσοδο των κασετών του NSW. Μόνο μέσω επανεκδόσεων και με κυκλοφορίες σε ψηφιακή μορφή. Εξάλλου οι εταιρίες δεν ασχολούνται με το BC πλέον αλλά με το FC....

 

Οχι, όχι δεν μπορεί να αλήθεια... Βίρνα, πες μου την αλήθεια, δεν γίνεται να μην δέχεται το switch τους δίσκους του wiiu Βίρνα...μου τα λες αυτά για να με στεναχωρήσεις...

 

https://www.youtube.com/watch?v=Cb4R-FvEKgM

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To BC δεν είναι εφικτό με την παραδοσιακή έννοια.

E ναι δεν μιλαγα για τετοιο BC. Αν και το ολοκληρωμενο BC περιλαμβανει και αυτο που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Φιλε μου δεν εχω ασχοληθει καν με τα χαρακτηριστικα του switch. Αλλιως προφανως δεν θα ρωταγα.

Θα με ενδιεφερε να ειχε BC ή ακομα καλυτερα Remastered εκδοσεις. Για μενα θα ηταν λογος αγορας.

Το δευτερο φανταζομαι κανεις δεν μπορει να το αποκλεισει.

 

BC δεν υπάρχει γιατί δεν γίνεται να υπάρξει, είναι φύσει αδύνατο. Αφενός το NSw δεν μπορεί να πάρει το δισκάκι το Wii U ή το cartridge του 3DS, αφού δεν έχει τα αντίστοιχα slots και αφετέρου το SoC του είναι διαφορετικό από όλες τις απόψεις σε σχέση με αυτά των 3DS και Wii U. Οπότε το BC πάει περίπατο.

 

Αυτό που θα κάνουν είναι αυτό που έκαναν από την εποχή του Wii μέχρι σήμερα: θα διαθέσουν παλιότερους τίτλους μέσω της VC. Θα φτιάχνουν emulators για ένα-ένα από τα παλιότερα συστήματά τους (ή άλλων) και θα διαθέτουν digital τα παλιότερα games. Πλέον, με την δύναμη που έχει το NSw είναι αρκετά εύκολο να φτιάξουν emulator ακόμα και για το Wii. Και μακάρι να το κάνουν, γιατί το Wii ως η εμπορικότερη home console της Ν έχει πάρα πολλά games που αξίζει να τα γνωρίσουν όσοι δεν το πρόλαβαν.

 

Οπότε, θεωρητικά πάντα, απομένει μόνο ένα σύστημα μόνο που δεν είναι συμβατό με τον έναν ή με τον άλλο τρόπο με το NSw, το Wii U. Όσον αφορά τα Wii U games, έχουν δείξει την τάση για remasters (κάτι που -επαναλαμβάνω- με βρίσκει απολύτως αντίθετο για όλους τους λόγους που έχω αναλύσει, αλλά ενιγουέι). Έχουν ήδη ανακοινώσει το Mario Kart 8 για τέλη Απρίλη, ενώ ξέρουμε ότι είναι in-the-works το Super Mario Maker και το Super Smash Bros. Επίσης, οι φήμες μιλάνε και για το Xenoblabe Chronicles X ότι είναι under development. Γενικά, εάν το θελήσουν πραγματικά μπορούν να κάνουν το NSw το απόλυτο Ν σύστημα που θα παίζει όλα τα Ν games που έχουν κυκλοφορήσει μέχρι σήμερα.

 

--------------------------

 

In other news, ενώ παίζει να είμαι και ο πρώτος που προπαράγγειλε το σύστημα στην Ελλάδα, παίζει να μην το πάρω καν day one γιατί 3 με 6 του μήνα θα απουσιάζω για επαγγελματικούς λόγους. :(

 

Ελπίζω να μπορέσω να τους ψήσω στο κατάστημα να μου το σπρώξουν μερικές ώρες νωρίτερα από το midnight launch!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πούλαγα την ψυχή μου στο διάολο για Shenmue 3 ή και remaster την παιχνιδάρα το original Shenmue στο Switch!! Dreamcast κανένας; Κανένας ε; :'(

Νομίζω οτι το κάνει fund και η Sony οπότε μάλλον κάνω όνειρα απατηλά. :/ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουμε ψωμι ακομα μπροστα μας..θα περασουν καρναβαλια,καθαρα δευτερα  και μετα σχεδον ολη η εβδομαδα...σαν χρονος ακουγεται!χαχα για να δινω κουραγιο ειμαι εγω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθότι οι πωλήσεις του WiiU είναι πενιχρές, θεωρώ πολύ λογικό, εφόσον το Switch κάνει καλές πωλήσεις, να δούμε port παιχνιδιών του WiiU στο Switch.

 

Για παιχνίδια του 3DS στο Switch, θα μπορούσαμε να δούμε ports γνωστών παιχνιδιών, με updated graphics κλπ.

 

Πάντως σε κάθε περίπτωση μιλάμε για ports ή remasters.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ποιο ειναι το πιο φθηνο nintendo eshop για να κατεβαζω φθηνα digital παιχνιδια?? Ποια χωρα να κανω λογαριασμο? Εχει ασχοληθει κανενας μαυτο??

Πχ εχει eshop στην τουρκια η στην ινδια?? Δεν εχω κονσολα να πειραματιστω δυστηχως.

Ασχοληθειτε καποιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...