Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε paparoupas11 δες αναλυτικά το πιο πάνω ποστ μου με παραθέσεις από τα site που το δοκίμασαν

Εκεί θα δεις τα θετικα σχόλια που αναφέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Braveheart τα διθυραμβικά σχόλια πρέπει να θες να τα δεις.Αν θες να βγάλεις μέτρια την κονσόλα,θα τη βγάλεις όσα reviews διθυραμβικά και αν δεις.Απο αυτά που ανέβασες εγώ βλέπω ενθουσιασμό και μόνο καλές εντυπώσεις αφήνουν. :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γενικά και εγώ αυτή την εντύπωση έχω, ότι τα σχόλια είναι από αρκετά καλά έως πολύ καλά. Από εκεί και πέρα, προφανώς σε κάθε νέο μηχάνημα θα υπάρχουν αρνητικά, αλλά γενικά από αυτά που έχω διαβάσει ως τώρα δεν έχω καταλάβει ότι υπάρχει κάποιος από τους reviewers που δεν προτείνει το NSw.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά και το Snipperclips στο launch.

 

Edit: Στα 20€ η τιμή του. Θα υπάρχει και demo στο launch. Θα υπάρξει και κάποιο πακέτο σε retail με κωδικό για Snipperclips και 2 χρωματιστά joycons.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά και το Snipperclips στο launch.

 

Edit: Στα 20€ η τιμή του. Θα υπάρχει και demo στο launch. Θα υπάρξει και κάποιο πακέτο σε retail με κωδικό για Snipperclips και 2 χρωματιστά joycons.

link?

Με ενδιαφέρει θα έλεγα!

 

-------

Άκυρο το βρήκα

 

http://nintendoeverything.com/snipperclips-costs-17-99-in-the-uk-joy-con-bundle-seemingly-available-march-10th/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μισο ρε παιδια..δηλαδη οταν φοραει τα straps  που κλεινει το joy con  χειροτερα απο την παλαμη πως παιζουν??

η ακομα χειροτερα στο grip

 

Τα straps και το grip είναι φτιαγμένα κυρίως απο πλαστικό. :)

 

Το πρόβλημα των Joy-cons έγκειται στα παρακάτω 3 πράγματα:

 

1. Το άνθρωπινο σώμα αποτελείται κυρίως απο νερό.

2. Το νερό είναι εξαιρετικά καλός αγωγός πολλών συχνοτήτων των ηλεκτρομαγνητικών ραδιοκυμάτων.

3. Το bluetooth εκπέμπει υψηλές συχνότητες ραδιοκυμάτων.

 

Τα joy-cons χρησιμοποιούν υπερβολικά ασθενές σήμα bluetooth για να διατηρούν την κατανάλωση μπαταρίας χαμηλά, αλλά ταυτόχρονα (επειδή στη Nintendo τον παίξανε ομαδικά) ως αποτέλεσμα έχεις τη διατάραξη της σύνδεσης..απο το ίδιο σου το σώμα.

 

Εμείς μονάχα μπορούμε να ελπίζουμε οτι το hardware είναι έτσι φτιαγμένο ώστε να μπορεί να δεχτεί ένα firmware update και να αυξάνεται η ισχύς του σήματος bluetooth στα joy-cons.

 

Βέβαια αν δυναμώσει το bluetooth οι 20 ώρες μπαταρίας ίσως να πέσουν στις 15 ή και στις 10.

Και μετά τρέχα μαλάκα κοσμάκη να αγοράζεις το charging grip! Thank you Nintendo!  <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου ήρθε και εμένα.Θα το πάρω βραδάκι τελικά.

Πότε σας ήρθε ρε παιδιά, εμένα γιατί δεν ήρθε, θέλω και εγω! 

 

*EDIT Άκυρο μου είχε έρθει sms! Πέμπτη μεσάνυχτα Σύνταγμα, χεχεχε!

Επεξ/σία από vfragos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα straps και το grip είναι φτιαγμένα κυρίως απο πλαστικό. :)

 

Το πρόβλημα των Joy-cons έγκειται στα παρακάτω 3 πράγματα:

 

1. Το άνθρωπινο σώμα αποτελείται κυρίως απο νερό.

2. Το νερό είναι εξαιρετικά καλός αγωγός πολλών συχνοτήτων των ηλεκτρομαγνητικών ραδιοκυμάτων.

3. Το bluetooth εκπέμπει υψηλές συχνότητες ραδιοκυμάτων.

 

Τα joy-cons χρησιμοποιούν υπερβολικά ασθενές σήμα bluetooth για να διατηρούν την κατανάλωση μπαταρίας χαμηλά, αλλά ταυτόχρονα (επειδή στη Nintendo τον παίξανε ομαδικά) ως αποτέλεσμα έχεις τη διατάραξη της σύνδεσης..απο το ίδιο σου το σώμα.

 

Εμείς μονάχα μπορούμε να ελπίζουμε οτι το hardware είναι έτσι φτιαγμένο ώστε να μπορεί να δεχτεί ένα firmware update και να αυξάνεται η ισχύς του σήματος bluetooth στα joy-cons.

 

Βέβαια αν δυναμώσει το bluetooth οι 20 ώρες μπαταρίας ίσως να πέσουν στις 15 ή και στις 10.

Και μετά τρέχα μαλάκα κοσμάκη να αγοράζεις το charging grip! Thank you Nintendo!  <_<

Συμπερασμα,να μην πινουμε νερο πολυ πριν παιξουμε και να εχουμε παει στην τουαλετα να αδιασουμε οσο εχουμε!με λιγα λογια να ημαστε αφυδατομενοι σε ενα σημειο ωστε στο επομενο σταδιο να ειμαστε για νοσοκομειο.τουλαχιστον θα εζουμε το switch στον θαλαμο..

 

Καλα πλακα κανω,πολυ ενημερωτικο αυτο που εγραψες,δεν μου περασε απο το μυαλο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα διάφορα previews του Switch είναι πολύ θετικά και το όλο πράμα θα πάρει θετικό momentum.

 

Αν μπορέσουν να κρατήσουν σταθερή ροή από παιχνίδια, αναμένω τα καλύτερα.

 

Για την οθόνη σε εξωτερικό χώρο, το engadget έχει φωτογραφίες εξωτερικού χώρου και στην οθόνη πασχίζεις να ξεχωρίσεις τί δείχνει.

 

nintendo-switch-preview-gallery-7-1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Zelda έχει πάρα πολύ θετικά previews, για να δούμε. Το κακό είναι πως κυκλοφορούν πολλά spoilers επομένως προσοχή. Τα προβλήματα που προέκυψαν με την οθόνη σε εξωτερικούς χώρους και με το ασθενές σήμα στο δεξί joy-con είναι κάτι αρνητικό. Σχετικά με την μπαταρία πάντως τα πράγματα ήταν γνωστά και δεν διαβάζω κάτι που ακυρώνει όσα είχε προαναφέρει η Ν. H διάρκεια λειτουργίας με το Zelda, ακόμα και η υποστήριξη power bank ήταν γνωστά από την περίοδο της παρουσίασης.

 

Αν γνωρίζαμε επίσημα την ιπποδύναμη του συστήματος θα μπορούσαμε να είχαμε μια καλύτερη εικόνα σε σχέση με το κόστος αγοράς. Πάντως (για άλλη μια φορά) οι Ιάπωνες δημιουργοί από τρίτες εταιρίες δήλωναν πως η τιμή είναι πολύ καλή για αυτά που προσφέρει το σύστημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ κακό αυτό με την οθόνη! Ειδικά σε μία χώρα σαν την Ελλάδα.

Αν κάθεσαι σε αμάξι/λεωοφρείο και χτυπάει ο ήλιος ντάλα απο το παράθυρο δεν πας πουθενά. 

Ίσως και γι' αυτό η Nintendo σε όλα τα Switch conventions είχε προσεκτικό (υπό)φωτισμό στα booths.

 

Ανακουφίστηκα με την απόφασή μου να το πάρω κάνα 2μηνό μετά το launch πάντως. 

Θέλω να δω τι άλλα προβλήματα θα βγουν στη φόρα.

Μπορεί να αρχίσουν να σκάνε σαν τα Galaxy Note 7. lol

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...