Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποιος ξερει τι παντρεματα εχουν κανει εκει περα. ουτε οι ιδιοι δεν θα ξερουν..χαχαχα

 

ας ειναι το benchamark  του switch και ας φοραει οτι θελει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον εδώ θα το διάβασες. Το είχα ποστάρει πριν 4 μέρες

 

το benchamark  το θυμαμε.δεν θυμαμε που διαβαζα για one kai ps  στο ιδιο benchmark..αν ηταν εδω η σε ξενο φορουμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η αλήθεια είναι ότι αν googlareis 512 core tegra το xavier με volta θα σου βγάλει - αλλά δεν πιστεύω ότι είναι κάτι τέτοιο.

 

Απλώς πιστεύω ότι οι 4 a53 είναι άχρηστοι για gaming οπότε στην θέση τους πήρε άλλο ένα SM.


 


Σε ξένα φόρουμς ακούγεται τίποτα;

 

 

το benchamark  το θυμαμε.δεν θυμαμε που διαβαζα για one kai ps  στο ιδιο benchmark..αν ηταν εδω η σε ξενο φορουμ

 

Neogaf αλλά και beyond3d

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ξένα φόρουμς ακούγεται τίποτα;

 

το πιο προσφατο ειναι το συγκεκριμενο benchmark.. αλλα δεν αναφερθηκε πουθενα οτι ειναι fake μεχρι και σημερα,και εγω αρχιζω να πιστευω οτι αυτα ειναι τα σπεκς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε εσείς οι γνώστες δηλώνετε ότι αν είναι αυτά τα specs έχουμε να κάνουμε με καλύτερο μηχανημα από αυτό που περιμέναμε.Μου αρέσετε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πιο προσφατο ειναι το συγκεκριμενο benchmark.. αλλα δεν αναφερθηκε πουθενα οτι ειναι fake μεχρι και σημερα,και εγω αρχιζω να πιστευω οτι αυτα ειναι τα σπεκς.

 

Εγώ το συνδυάζω με το leak του "κινέζου" που μίλαγε για 1.78 κάτι CPU και 923 gpu.

 

Αν είδες και τις θερμοκρασίες στο benchmark πιστεύω ότι έριξαν 500 mhz (από 2.143) σε dock mode και ξεκίνησε η παραγωγή. 

Οπότε εσείς οι γνώστες δηλώνετε ότι αν είναι αυτά τα specs έχουμε να κάνουμε με καλύτερο μηχανημα από αυτό που περιμέναμε.Μου αρέσετε :P

 

Γνώστες τέσπα, τρόπος του λέγειν. Απλώς κατανοούμε τι σημαίνουν αυτά τα "νούμερα".

Εγώ είμαι της θεωρίας καλύτερα περισσότερα gpu cores σε χαμηλή συχνότητα (για μπαταρία και επιδόσεις αν θες) παρά λίγοι πυρήνες με υψηλές συχνότητες.

 

Ελπίζω να είναι αυτή η περίπτωση.

 

Αλλιώς πάμε για κοράκι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε εσείς οι γνώστες δηλώνετε ότι αν είναι αυτά τα specs έχουμε να κάνουμε με καλύτερο μηχανημα από αυτό που περιμέναμε.Μου αρέσετε :P

αν ειναι αυτα τα σπεκς ειναι σχεδον διπλασια δυναμη  απο αυτα που ανακοινωθηκαν απο διαφορες πηγες πριν λιγες μερες. οτι φοραει

tegra x1 οπου συμβιμβαστηκαμε και δεν μας χαλασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειναι αυτα τα σπεκς ειναι σχεδον διπλασια δυναμη  απο αυτα που ανακοινωθηκαν απο διαφορες πηγες πριν λιγες μερες. οτι φοραει

tegra x1 οπου συμβιμβαστηκαμε και δεν μας χαλασε.

 

 

Δεν μου κολλάει ρε παιδί μου ένα πράγμα. Δες το Fast RMX. 1080P/4PLAYER/60!fps. Με καλύτερα εφέ από το neo του WiiU.

 

Αυτό ρε παιδιά δεν το κάνει ένα 256 core Tegra X1. Ειδικά με bandwidth κινητού. Μην ξεχνάμε ότι το wiiU έπαιζε ακόμα και κάτω από HD ανάλυση και άμα λάχει είχε και e-dram για ultra-fast μνήμη.

 

Δεν - δεν είναι κάτι που είναι τόσο απλό για soc κινητού.

Το πρόβλημα με τα joycons

 

 

 

Tι διάολο IR είναι?

 

Αυτό μόνο με τηλεκοντρόλ τηλεόρασης γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο πρόβλημα με τα joycons

 

Το αριστερό φαίνεται παρόλα αυτά να έχει χειρότερο σήμα σε σχέση με το δεξί. Ίσως βοηθάει στο δεξί το ir που αφήνει μια διαφανή επιφάνεια στο κάτω μέρος. Μάλλον η απώλεια σήματος στο αριστερό συμβαίνει όταν καλύπτουν με την παλάμη τους ένα μεγάλο μέρος του joy-con.

 

Καλή η παρουσίαση από το Gamexpain, τουλάχιστον το μελέτησαν το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα με τα joycons

 

https://youtu.be/SbG3F9RwlcY

χανει το σημα το joy con. ποσο μακρια ειναι η κονσολα ομως? μηπως το παρακανει ομως με το χερι του και κλεινει εντελως το ματι? και ενοω οτι θα βαλει καποιος το χερι του ετσι την ωρα που παιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό εξέχει και το switch από το dock? χμμμ....


χανει το σημα το joy con. ποσο μακρια ειναι η κονσολα ομως? μηπως το παρακανει ομως με το χερι του και κλεινει εντελως το ματι? και ενοω οτι θα βαλει καποιος το χερι του ετσι την ωρα που παιζει?

 

Αυτό λέω. Μήπως είναι όντως IR? και το switch εξέχει από το dock σαν μάτι?

 

Έχει το blue tooth τέτοια θέματα? δεν το ξέρω. Wireless τεχνολογία είναι ... :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα..στο δεξι joy con στο κατω μερος που εχει διαφανο μαυρο πλαστικο οπως τα τηλεκοnτρολ ειναι οντως ir  camera. που χρησιμοποιειται σε καποια παιχνιδια.λες και η συνδεση με την κονσολα να ειναι και αυτη Ir?μηπως του πετυχε κανα ελλατωματικο?και γιατι μονο το αριστερο  να εχει προβλημα αν δεν ειναι ελλατωματικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αριστερό φαίνεται παρόλα αυτά να έχει χειρότερο σήμα σε σχέση με το δεξί. Ίσως βοηθάει στο δεξί το ir που αφήνει μια διαφανή επιφάνεια στο κάτω μέρος. Μάλλον η απώλεια σήματος στο αριστερό συμβαίνει όταν καλύπτουν με την παλάμη τους ένα μεγάλο μέρος του joy-con.

 

Καλή η παρουσίαση από το Gamexpain, τουλάχιστον το μελέτησαν το θέμα.

 

IR είναι. ε τότε είναι Normal ρε παιδιά.

 

(Στην δουλειά μου με 1 τηλεκοντρόλ στοχεύω μια 40 samsung και αν δεν καλύψω με το χέρι το μάτι του χειριστηρίου ανοίγουν και η 50 αριστερά και 3 πίσω μου στα 5 μέτρα :P

 

Άρα IR CONFIRMED! 

 

:mrgreen:

 

Δεν ξέρω ποιος θα παίζει με το joycon ή το joycon+grip στην πλάτη :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...