Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με λύπη διαβάζω και εγώ ότι για άλλη μιά φορά η Νιντέντο φοράει σε φορητή συσκευή οθόνη που δεν κάνει για εξωτερικό χώρο......

 

Πώς γίνεται αυτό δεν μπορώ να καταλάβω πραγματικά.

 

Αυτά που γράφει το Engadget για την οθόνη, περιγράφουν πλήρως την εμπειρία μου με το 3DS XL.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το Switch ΔΕΝ υποστηρίζει bluetooth headsets. Ήταν παρερμήνευση/παρεξήγηση των δηλώσεων Koizumi.

 

http://nintendoeverything.com/no-support-for-bluetooth-headsets-on-switch/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το Switch ΔΕΝ υποστηρίζει bluetooth headsets. Ήταν παρερμήνευση/παρεξήγηση των δηλώσεων Koizumi.

 

http://nintendoeverything.com/no-support-for-bluetooth-headsets-on-switch/

Ειναι καθυστερημενοι εκει στην Nintendo δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gamexplain: Με φωτεινότητα/ήχο στο max και ενεργοποιημένο wi-fi, η μπαταρία άντεξε 2 ώρες και 28 λεπτά παίζοντας Zelda.

 

1.7 GHZ cpu, 512-CORE GPU@1GHZ ...confirmed!!!!

 

runaway.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α αυτο το πηρε το ματι μου σε μια συζητηση. οχι σημερα. και μαλιστα στο ιδιο benchmark λεει το xbox one  τρεχει με 1100 frames  και το ps4  1300. και επισημανθηκε οτι τα 875 gflops  ειναι σε fp32.αν οντως ειναι του switch αυτο το benchmark  ειναι πολυ πιο δυνατο απο tegra x1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α αυτο το πηρε το ματι μου σε μια συζητηση. οχι σημερα. και μαλιστα στο ιδιο benchmark λεει το xbox one  τρεχει με 1100 frames  και το ps4  1300. και επισημανθηκε οτι τα 875 gflops  ειναι σε fp32.αν οντως ειναι του switch αυτο το benchmark  ειναι πολυ πιο δυνατο απο tegra x1

 

 

B)

Καλό ή κακό;

ΓΑΜΑΤΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α αυτο το πηρε το ματι μου σε μια συζητηση. οχι σημερα. και μαλιστα στο ιδιο benchmark λεει το xbox one τρεχει με 1100 frames και το ps4 1300. και επισημανθηκε οτι τα 875 gflops ειναι σε fp32.αν οντως ειναι του switch αυτο το benchmark ειναι πολυ πιο δυνατο απο tegra x1

Μάλλον εδώ θα το διάβασες. Το είχα ποστάρει πριν 4 μέρες! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και δεν χρειαζεται να επισημανθει οτι τα 875 gflops  ειναι σε fp32.. το single precicion  σημαινει fp32  και το double fp16.

 

πολυ καλο ναι.αν σκεφτουμε οτι tegra x1  παραγει 500 gflops  σε fp32.  σχεδον διπλασια δυναμη..

το μονο που ελπιζω ειναι οντως το benchmark na  ειναι του switch

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα.

 

Single Precision όπως φαίνεται στην εικόνα είναι FP-32.

Double Precision είναι το FP-64

Το FP-16 είναι HALF precision.

 

---------------------------------------

 

Δύο τινά:

 

Είτε είναι το new shield tv με 512 core "Χ1" και η Nintendo πήρε το normal με 1 SM (256 cores) οπότε η NVIDIA πήγε ταμείο γελώντας με υπέροχο τρόπο.  :P

 

Είναι όντως το switch όπου βγάλανε τους A53 και στρίμωξαν άλλο 1 SM (shader module=256 cores) οπότε πάμε ΕΜΕΙΣ ταμείο και πετάμε λεφτά. :D

----------------------

 

2 παρατηρήσεις

 

1: Το username του login = CapC#...  (capcom?)

2.:Battery temp: το new shield TV δεν έχει μπαταρία.

 

:eek:


Μάλλον εδώ θα το διάβασες. Το είχα ποστάρει πριν 4 μέρες! :)

 

Όντως και εγώ εδώ νομίζω εδώ το είχα δει και έκανα quick scan σελίδες πίσω αλλά δεν το είδα. Αλλού το διάβασα..

 

Κάτι τελευταίο.

 

4 (3) A57 με αυτά τα clocks (eurogamer) παιδιά με αυτήν την μπαταρία δεν νομίζω ότι δικαιολογούν μόνο 2+ ώρες life.

 

Μπορεί να κάνω και λάθος αλλά δύσκολο μου φαίνεται ρε γαμώτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα.

 

Single Precision όπως φαίνεται στην εικόνα είναι FP-32.

Double Precision είναι το FP-64

Το FP-16 είναι HALF precision.

 

---------------------------------------

 

Δύο τινά:

 

Είτε είναι το new shield tv με 512 core "Χ1" και η Nintendo πήρε το normal με 1 SM (256 cores) οπότε η NVIDIA πήγε ταμείο γελώντας με υπέροχο τρόπο.  :P

 

Είναι όντως το switch όπου βγάλανε τους A53 και στρίμωξαν άλλο 1 SM (shader module=256 cores) οπότε πάμε ΕΜΕΙΣ ταμείο και πετάμε λεφτά. :D

----------------------

 

2 παρατηρήσεις

 

1: Το username του login = CapC#...  (capcom?)

2.:Battery temp: το new shield TV δεν έχει μπαταρία.

 

:eek:

 

Όντως και εγώ εδώ νομίζω εδώ το είχα δει και έκανα quick scan σελίδες πίσω αλλά δεν το είδα. Αλλού το διάβασα..

 

Κάτι τελευταίο.

 

4 (3) A57 με αυτά τα clocks (eurogamer) παιδιά με αυτήν την μπαταρία δεν νομίζω ότι δικαιολογούν μόνο 2+ ώρες life.

 

Μπορεί να κάνω και λάθος αλλά δύσκολο μου φαίνεται ρε γαμώτο.

εχεις δικιο για το double μπερδευτηκα.. μα και το καινουργιο το shield  256 core  ειναι. 512 ειναι μονο το καινουργιο nvidia xavier soc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις δικιο για το double μπερδευτηκα.. μα και το καινουργιο το shield  256 core  ειναι. 512 ειναι μονο το καινουργιο nvidia xavier soc

 

ή ένα custom tegra SoC (δεν είναι δα και τόσο δύσκολο χωρίς τους 4A53) (1 SM για τέσσερις όντως μικρούς πυρήνες).

 

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...