Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα leaks ήταν από κλεμμένη κονσόλα! Σήμερα λήγει το εμπάργκο για τα previews.

 

Βασικα σημερα ληγει το εμπαργκο για την ιδια την κονσολα.Αυριο στις 24 ληγει το εμβαργκο για το preview του zelda.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα σημερα ληγει το εμπαργκο για την ιδια την κονσολα.Αυριο στις 24 ληγει το εμβαργκο για το preview του zelda.

Ναι στην κονσόλα αναφερόμουν κι εγώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι στην κονσόλα αναφερόμουν κι εγώ.

Aα λαθος μου τοτε.Πριν λιγο παντως εβγαλε ανακοινωση οτι η  VC δεν θα ειναι στο launch αλλα θα υπαρχει day one το Fast RMX και το shovel knight.

http://nintendoeverything.com/nindies-showcase-presentation-set-for-tuesday-fast-shovel-knight-for-switch-launch-no-vc-at-release/

 

Επισης την αλλη τριτη θα υπαρχει direct για τα nindies μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα υπόλοιπα νέα της ημέρας:

 

-επιβεβαιώνονται για 3 Μαρτίου τα: FAST RMX, Specter of Torment και Shovel Knight: Treasure Trove

 

-Δε θα υπάρχει VC στο launch. Πληροφορίες αργότερα

 

-Τυχόν υπάρχοντα χρήματα σε eshop των WiiU/3DS θα εμφανιστούν αυτόματα και στο eshop του Switch μόλις περαστεί το account.

 

http://nintendoeverything.com/nindies-showcase-presentation-set-for-tuesday-fast-shovel-knight-for-switch-launch-no-vc-at-release/

 

Edit: Με πρόλαβες...

 

Παρεπιπτώντος, το εμπάργκο λήγει σε 20 λεπτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω νέα πως και πως.

 

Εμένα με πήρε ο Κωτσόβολος πρόσφατα για την παραγγελία (προχθές), δε μου ζήτησε κάτι για χρώμα κλπ που αναφέρουν και τα παιδιά παραπάνω και δεν είδα και στη τράπεζα άλλες κινήσεις απο Dixons, οπότε κομπλέ.

 

Άντε να δούμε νέα αυτές τις 2 μέρες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bασικα εγω αυριο περιμενω για το preview του zelda.Οχι οτι θα με επηρεασουν οι αρνητικες κριτικες βεβαια μιας και εχει γινει preorder εδω και καιρο μαζι με την κονσολα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη δεν ειδα κανενας να το σχολιασει.μονο σε μενα κανει εντυπωση οτι το troll and i  που ερχετε στο switch  εχει minimum requirements  gtx 750 και 8gb ram?πολυ θετικο γιατι δεν το λες μη απαιτητικο παιχνιδι.

 

https://www.youtube.com/watch?v=bZhCxuhLQlk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βασικά δεν έχουμε κάποια σημαντική πληροφορία από όσα διάβασα μόνο ότι η VC δεν θα είναι διαθέσιμη στην κυκλοφορία του συστήματος και κάτι έγινε...

 

Edit: Προς το παρόν λένε πως η κονσόλα δεν μπορεί να συνδεθεί στο διαδίκτυο αλλά μάλλον αυτό ισχύει μέχρι την κυκλοφορία του NSW.

 

Πάντως αν η Ν κλειδώσει την δυνατότητα να ποστάρει ο κάτοχος εικόνες και βίντεο μόνο μέσω της συνδρομητικής υπηρεσία τότε μιλάμε για μεγάλη πατάτα.

 

Γενικώς θεωρώ πως από την στιγμή που το online multiplayer θα είναι εφικτό μόνο μέσω συνδρομής το σύστημα σκοτώνει την δυναμική του. Δεν νομίζω πως το ευρύτερο κοινό (πέρα από τους gamers) θα δεχτούν αυτό το μέτρο. Επίσης θεωρώ πως σε άλλα συστήματα που έχει εφαρμοστεί υπάρχει ένα απροσδιόριστο ποσοστό gamers που είναι αντίθετοι. Πιθανόν η αύξηση του PC gaming που παρατηρείται στα τελευταία χρόνια να συνδέεται εν μέρη και την απάθεια προς το συνδρομητικό online. Αυτό έπρεπε να το προσέξει περισσότερο η Ν και να μελετήσει καλύτερα την αγορά και το ευρύτερο αγοραστικό κοινό.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη δεν ειδα κανενας να το σχολιασει.μονο σε μενα κανει εντυπωση οτι το troll and i που ερχετε στο switch εχει minimum requirements gtx 750 και 8gb ram?πολυ θετικο γιατι δεν το λες μη απαιτητικο παιχνιδι.

 

https://www.youtube.com/watch?v=bZhCxuhLQlk

Όλα τα παιχνίδια μπορούν να έρθουν στο Switch (με λίγη ή πολλή δουλειά) αν θέλουν οι εταιρίες. Το θέμα είναι να θεωρήσουν ότι θα έχουν οικονομικό όφελος για να το κάνουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Βασικά δεν έχουμε κάποια σημαντική πληροφορία από όσα διάβασα μόνο ότι η VC δεν θα είναι διαθέσιμη στην κυκλοφορία του συστήματος και κάτι έγινε...

 

Edit: Προς το παρόν λένε πως η κονσόλα δεν μπορεί να συνδεθεί στο διαδίκτυο αλλά μάλλον αυτό ισχύει μέχρι την κυκλοφορία του NSW.

 

Πάντως αν η Ν κλειδώσει την δυνατότητα να ποστάρει ο κάτοχος εικόνες και βίντεο μόνο μέσω της συνδρομητικής υπηρεσία τότε μιλάμε για μεγάλη πατάτα.

 

Γενικώς θεωρώ πως από την στιγμή που το online multiplayer θα είναι εφικτό μόνο μέσω συνδρομής το σύστημα σκοτώνει την δυναμική του. Δεν νομίζω πως το ευρύτερο κοινό (πέρα από τους gamers) θα δεχτούν αυτό το μέτρο. Επίσης θεωρώ πως σε άλλα συστήματα που έχει εφαρμοστεί υπάρχει ένα απροσδιόριστο ποσοστό gamers που είναι αντίθετοι. Πιθανόν η αύξηση του PC gaming που παρατηρείται στα τελευταία χρόνια να συνδέεται εν μέρη και την απάθεια προς το συνδρομητικό online. Αυτό έπρεπε να το προσέξει περισσότερο η Ν και να μελετήσει καλύτερα την αγορά και το ευρύτερο αγοραστικό κοινό.

 

Επίσης, πιστεύω ότι υπάρχει σημαντική μερίδα συνδρομητών οι οποίοι διατηρούν την συνδρομή στις άλλες κονσόλες μόνο και μόνο για τα games που παίρνουν κάθε μήνα. Για παράδειγμα εγώ που σπάνια παίζω online multiplayer, διατηρώ το Xbox Live Gold για τα games που μοιράζει στο X1 μου. Η Ν που θα δίνει NES/SNES games χάνει ακόμα και αυτή τη μερίδα των συνδρομητών.

 

Γενικά στο θέμα του online δείχνουν να μην έχουν επαφή με την πραγματικότητα. Steam, XBL, PSN+, GoG, τόσες πλατφόρμες υπάρχουν από τις οποίες μπορούν να κλέψουν ιδέες και αυτοί παραμένουν στην καρακοσμάρα τους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετριες οι πρωτες εντυπωσεις παντως.

 

Σε θεμα stand, οθονη εξω με ηλιο, διαρκεια μπαταριας και θεση του mini usb απο κατω.

 

Σε ολους παντως αρεσει η ποιοτητα κατασκςυης και η ευκολια εναλλαγής απο portable σε console mode.

 

https://www.google.gr/amp/www.gamesradar.com/amp/what-does-the-world-think-of-the-nintendo-switch/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...