Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Κανονικά δεν θα χρειαζόταν να ωρυόσουν επίσης, τέλος πάντων. Αν το ψάξεις σε βάθος θα δείς οτι υπάρχουν "παραθυράκια" στην 2ετή εγγύηση. 

Η εταιρίες που δίνουν πραγματική 2ετή εγγύηση δυστηχώς  ή ευτυχώς το κάνουν γιατί το θέλουν οι ίδιες

 

Και για να υποστηρίξω αυτά που λέω:

 

http://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/guarantees-returns/faq/index_en.htm

 

 

I bought a phone a little over a year ago, and it has stopped working. The trader refuses to fix it for free. Don't I have a two-year legal guarantee?

The legal guarantee is valid for a period of two years throughout the EU. But there are certain conditions.

The legal guarantee covers any defects presumed to have existed at the time of delivery and which become apparent within a period of two years. However, the crucial time period here is the six months following purchase:

  • Any fault that appears within six months will be presumed to have existed at the time of delivery. The seller must then repair or replace your phone free of charge - or reimburse you if repairs or replacement are impossible.
  • After six months, you can still hold the seller responsible for any defects during the full two-year guarantee period. However, if the seller contests this, you must be able to prove that the defect existed at the time of delivery. This is often difficult, and you will probably have to involve a technical expert.

 

και γιατι να μην πρεπει ο seller να αποδειξει αυτος οτι το προβλημα δημιουργηθηκε απο σενα? οπως τοτε με ενα νοκια που κυπρο δεν ειχε εγγγυηση λογω υγρασιας και ελλαδα μαγικα και χαθηκε η υγρασια και ασπρισαν οι δεικτες αλλα και μου το αλλαξαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γιατι να μην πρεπει ο seller να αποδειξει αυτος οτι το προβλημα δημιουργηθηκε απο σενα? οπως τοτε με ενα νοκια που κυπρο δεν ειχε εγγγυηση λογω υγρασιας και ελλαδα μαγικα και χαθηκε η υγρασια και ασπρισαν οι δεικτες αλλα και μου το αλλαξαν...

 

Σε εμένα το λές; Η ευρωπαική νομοθεσία τα λέει, αυτό που λές δυστυχώς ισχύει μέχρι τους 6 μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σταματήσουμε τα offtopic ρε παιδια;

 

Αν κοιτάξεις σε όλες αυτές τις σελίδες πόσα "άκυρα" μηνύματα υπάρχουν και ας είναι on topic θα εκπλαγείς ίσως, τουλάχιστον αυτό έχει και μια χρησιμότητα να ξέρουμε τι μας γίνεται και ας είναι και off topic. Από εμένα over & out, καλημέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το νου μας οσοι εχουμε προπαραγγειλει με 299.ακουσα οτι παιρνουν μερικους τηλεφωνο απο αλυσιδες να επιλεξουν χρωμα.πηρε το αυτι μου οτι αν διαλεξεις αλλο χρωμα και ο υπαλληλος κανει βλακεια η εσκεμενα και σου περασει καινουργια παραγγελια ισως χαθει η τιμη.και οριστει η καινουρια παραγγελεια στα 338..η να μην ειναι διαθεσιμη η κονσολα με τα χρωματα και να σε καθυστερησουν και ας υπαρχει η γκρι. δεν ξερω αν ισχυουν αυτα και αν ειναι αληθεια αλλα καλο ειναι να εχουμε το νου μας αν μας παρει κανεις τηλ.

 

εγω και τηλ να με παρουν θα μεινω στο γκρι να εχω το κεφαλι μου ησυχο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το νου μας οσοι εχουμε προπαραγγειλει με 299.ακουσα οτι παιρνουν μερικους τηλεφωνο απο αλυσιδες να επιλεξουν χρωμα.πηρε το αυτι μου οτι αν διαλεξεις αλλο χρωμα και ο υπαλληλος κανει βλακεια η εσκεμενα και σου περασει καινουργια παραγγελια ισως χαθει η τιμη.και οριστει η καινουρια παραγγελεια στα 338..η να μην ειναι διαθεσιμη η κονσολα με τα χρωματα και να σε καθυστερησουν και ας υπαρχει η γκρι. δεν ξερω αν ισχυουν αυτα και αν ειναι αληθεια αλλα καλο ειναι να εχουμε το νου μας αν μας παρει κανεις τηλ.

 

εγω και τηλ να με παρουν θα μεινω στο γκρι να εχω το κεφαλι μου ησυχο.

 

Εγώ το γκρί θέλω, το θεωρώ καλύτερη επιλογή για εμένα και την ηλικία μου. Άντε να είμαι σε κανένα μετρό με το πολύχρωμο, θα τραβάει όλα τα βλέμματα, θα ντρέπομαι να το βγάλω. :-D  Τους είχα πάρει τηλέφωνο προχθές για επιβεβαίωση του χρώματος και οτι θα παραλάβω στις 3 από κατάστημα. Όλα κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για την ηλικία σου πολύ σοβαρά παίρνεις τη γνώμη αγνώστων στο μετρό. Αν θες χρωματιστό, χρωματιστό και να πάρεις και να μην σε ενδιαφέρει τι λένε οι άλλοι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το γκρί θέλω, το θεωρώ καλύτερη επιλογή για εμένα και την ηλικία μου. Άντε να είμαι σε κανένα μετρό με το πολύχρωμο, θα τραβάει όλα τα βλέμματα, θα ντρέπομαι να το βγάλω. :-D  Τους είχα πάρει τηλέφωνο προχθές για επιβεβαίωση του χρώματος και οτι θα παραλάβω στις 3 από κατάστημα. Όλα κομπλέ.

Κριμα που δεν μενεις Θεσσαλονίκη δεν θα ειχες τετοια προβλήματα.. :P

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για την ηλικία σου πολύ σοβαρά παίρνεις τη γνώμη αγνώστων στο μετρό. Αν θες χρωματιστό, χρωματιστό και να πάρεις και να μην σε ενδιαφέρει τι λένε οι άλλοι!

 

Σωστό και αυτό!! Όχι εντάξει γκρί θέλω ούτως ή άλλως. :-) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κουβεντα για την εγγυηση του Switch σε θεμα με τιτλο Nintendo switch μονο offtopic δεν θεωρειται παντως :P

 

Επισης δεν εχει μεσα τελικα η κονσολα καποιου ειδους μικρου headset(βεβαια και αυτο που εχει το ps4 μονο headset δεν θεωρειται αλλα τεσπα :P)

 

https://www.youtube.com/watch?v=dodnbYkbiZE

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει περίπτωση να λειτουργεί και σαν Tablet στο μέλλον?

Πχ browser, youtube, Facebook. Κλπ?

 

Eχουν πει μονο οτι στο launch δεν θα υποστηριζει bowser.Μελλοντικα θα το βαλουν δεν υπαρχει περιπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...