Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τότε δεν ξέρεις πολλούς σαν και εμένα. Προσωπικά έχω ένα κάρο μηχανάκια, ένα κάρο παιχνίδια και κάθομαι και ασχολούμαι με τις "πενιχρές" φορητές μου ενώ έχω Witcher 3 ακριβώς απέναντί μου και όμως προτιμώ την φορητή μου. Γιατί; 

Η αληθεια ειναι οτι και εγω γιαυτο το ειχα γραψει πιο πισω οτι μου εκανε εντυπωση τι απηχηση εχει το φορητο κομματι στην μετα psp εποχη ας το πω ετσι. Οχι οτι αυτο που περιγραφετε ειναι κατι το παραλογο ή ανηκουστο,αλλα οτι ετσι ακουγεται για δεδομενα Ελλαδας.

 

Αλλωστε οι μονες φορες που θυμαμαι να πετυχα μεσα στις πωλησεις γενικα παιχνιδια φορητης κονσολας ηταν με το psp το 2014(ολως τυχαιως για ενα γνωστο παιχνιδι)

https://www.enternity.gr/Article/Games/Specials/GfK-Hellas-%CE%A0%CF%89%CE%BB%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-games-%CE%99%CE%B1%CE%BD%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81%CE%B9%CE%BF%CF%82-%CE%99%CE%BF%CF%8D%CE%BB%CE%B9%CE%BF%CF%82-2014/25785.html?page=2

 

και με το 3ds τον Νοεμβριο ολως τυχαιως με τα νεα Pokemon(που πιστευω βοηθησε και το pokemon go αρκετα σε αυτο)

https://www.enternity.gr/Article/Games/Gfk-Hellas/GfK-Hellas-%CE%A0%CF%89%CE%BB%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-games-%CE%9D%CE%BF%CE%AD%CE%BC%CE%B2%CF%81%CE%B9%CE%BF%CF%82-2016/40531.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Εγώ πάντως όχι απλά δεν κατανοώ γιατί σας φαίνεται περίεργο το φορητό gaming, αλλά μου φαίνεται και αξιοπερίεργο που μερικούς δεν σας ελκύει κιόλας. Κατ' αρχάς μπορείς να κάνεις ολόκληρο το σπίτι σου ένα playroom. Κατά δεύτερον μπορείς να βγάλεις το gaming εκτός σπιτιού.

 

Το σημαντικότερο υποθέτω είναι η φάση στην οποία βρίσκεται κάποιος στη ζωή του. Εγώ που έχω παιδιά δεν μπορώ να φανταστώ gaming χωρίς το φορητό κομμάτι του. Ίσως, όσοι έχετε αντίθετη άποψη να είστε εργένηδες ακόμα, γι' αυτό να μην κατανοείτε την χρησιμότητα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως όχι απλά δεν κατανοώ γιατί σας φαίνεται περίεργο το φορητό gaming, αλλά μου φαίνεται και αξιοπερίεργο που μερικούς δεν σας ελκύει κιόλας. Κατ' αρχάς μπορείς να κάνεις ολόκληρο το σπίτι σου ένα playroom. Κατά δεύτερον μπορείς να βγάλεις το gaming εκτός σπιτιού.

 

Το σημαντικότερο υποθέτω είναι η φάση στην οποία βρίσκεται κάποιος στη ζωή του. Εγώ που έχω παιδιά δεν μπορώ να φανταστώ gaming χωρίς το φορητό κομμάτι του. Ίσως, όσοι έχετε αντίθετη άποψη να είστε εργένηδες ακόμα, γι' αυτό να μην κατανοείτε την χρησιμότητα.

Το φορητο προσωπικα αν ηταν να το αξιοποιουσα θα ηταν μονο σε ταξιδια,τα οποια συνηθως αν γινονται ειναι την περιοδο του καλοκαιριου κλασσικα. Αρα απο την στιγμη που το μεγαλυτερο μερος του χρονου με ενδιαφερει το σταθερο κομματι απο το φορητο,γιαυτο δεν με πολυ προσελκυει σε αυτο το κομματι.

 

Δεν μου φενεται παραξενο ετσι οπως το περιγραφεις,απλα οπως ειπα ειναι του πως εχουμε συνηθισει απο το γυρω περιβαλλον μιας και οπως ειπα και πιο πριν μιλαμε παντα για δεδομενα Ελλαδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε δεν ξέρεις πολλούς σαν και εμένα. Προσωπικά έχω ένα κάρο μηχανάκια, ένα κάρο παιχνίδια και κάθομαι και ασχολούμαι με τις "πενιχρές" φορητές μου ενώ έχω Witcher 3 ακριβώς απέναντί μου και όμως προτιμώ την φορητή μου. Γιατί; Τι γίνεται; Γιατί από κάποια ηλικία και μετά το gaming είναι πολυτέλεια και δεν μπορώ να κάθομαι πάντα μπροστά στον καναπέ μου για να παίξω, ειδικά όταν δουλεύω σπαστό (και πολύς κόσμος δουλεύει έτσι, δεν είμαστε όλοι δημόσιοι υπάλληλοι). Είναι τιτάνιο + να μπορώ να παίξω κάθε ώρα και στιγμή αμέσως χωρίς πολλά πολλά ακόμα και μέσα στην τουαλέτα γιατί πολλές φορές ο χρόνος μου εκεί μέσα είναι και ο πλέον ποιοτικός για να ασχοληθώ ένα 20λεπτο-30λεπτο με το παιχνίδι που με ενδιαφέρει.

 

Προσωπικά το Switch το βλέπω σαν ξερολούκουμο. Ο nintendo έπιασε τον σωστό παλμό ως gaming everywhere and anywhere. Μπορώ να παίρνω μαζί μου πλέον το σύστημα και όταν έχω ένα κενό 2ωρο πριν να ξαναπάω δουλειά να αράξω σε καμιά γωνιά και να παίξω με την ησυχία μου ποιοτικά διότι όταν θα πάω βράδυ σπίτι μου δεν θα έχω κουράγιο να κάτσω στον καναπέ να παίξω. Το gaming στις φορητές μου γι αυτό το προτιμώ, γιατί μπορώ να είμαι συνεπής στον χρόνο που τους αφιερώνω και είναι πάντα διαθέσιμο εκεί για όπου και να πάω. Φεύγω Π.Χ. τα ΣΚ και πάω στους δικούς μου στο χωριό, τσιμπάω το Switch και αφιερώνω μερικές ώρες ακόμα στο παιχνίδι που θέλω.

 

Μην το ψάχνεις, το θέμα φορητότητα είναι σοβαρό χαρακτηριστικό για μια συλλογή παιχνιδιών που είναι κοινή.  

ακριβως αυτο! και καποιος που ειπε, γιατι να μην παιξω last of us  απο τον καναπε στην tv και να το παιξω στο portable.φαντασου 2 πιτσιρικια να περιμενουν να δουν στην tv την barbie και τον μπομπ τον σφουγκαρακι και μια γυναικα που θελει να δει greys anatomy και εσυ να καθεσε να παιζεις last of us η το καθε Last of us.....και στην τελικη και να μη περιμενουν να δουν τιποτα στην tv,  κατι  θα εβλεπαν αν δεν την ειχες καβατζωσει εσυ και αυτοι πανε πανω κατω μεσα σπιτι.οποτε αυτη την ωρα αραζεις στον καναπε σου και δεν σε ενοχλει κανεις,κανεις την δουλεια σου και την κανουν και οι υπολοιποι.και οταν τελειωσετε ολοι πατε μια βολτα για καφε.

αν ειναι κυριακη βεβαια γιατι οπως ειπες ο χρονος την καθημερινη καταντησε να ειναι ο χειροτερος εχθρος μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε δεν ξέρεις πολλούς σαν και εμένα. Προσωπικά έχω ένα κάρο μηχανάκια, ένα κάρο παιχνίδια και κάθομαι και ασχολούμαι με τις "πενιχρές" φορητές μου ενώ έχω Witcher 3 ακριβώς απέναντί μου και όμως προτιμώ την φορητή μου. Γιατί; Τι γίνεται; Γιατί από κάποια ηλικία και μετά το gaming είναι πολυτέλεια και δεν μπορώ να κάθομαι πάντα μπροστά στον καναπέ μου για να παίξω, ειδικά όταν δουλεύω σπαστό (και πολύς κόσμος δουλεύει έτσι, δεν είμαστε όλοι δημόσιοι υπάλληλοι). Είναι τιτάνιο + να μπορώ να παίξω κάθε ώρα και στιγμή αμέσως χωρίς πολλά πολλά ακόμα και μέσα στην τουαλέτα γιατί πολλές φορές ο χρόνος μου εκεί μέσα είναι και ο πλέον ποιοτικός για να ασχοληθώ ένα 20λεπτο-30λεπτο με το παιχνίδι που με ενδιαφέρει.

 

Προσωπικά το Switch το βλέπω σαν ξερολούκουμο. Ο nintendo έπιασε τον σωστό παλμό ως gaming everywhere and anywhere. Μπορώ να παίρνω μαζί μου πλέον το σύστημα και όταν έχω ένα κενό 2ωρο πριν να ξαναπάω δουλειά να αράξω σε καμιά γωνιά και να παίξω με την ησυχία μου ποιοτικά διότι όταν θα πάω βράδυ σπίτι μου δεν θα έχω κουράγιο να κάτσω στον καναπέ να παίξω. Το gaming στις φορητές μου γι αυτό το προτιμώ, γιατί μπορώ να είμαι συνεπής στον χρόνο που τους αφιερώνω και είναι πάντα διαθέσιμο εκεί για όπου και να πάω. Φεύγω Π.Χ. τα ΣΚ και πάω στους δικούς μου στο χωριό, τσιμπάω το Switch και αφιερώνω μερικές ώρες ακόμα στο παιχνίδι που θέλω.

 

Μην το ψάχνεις, το θέμα φορητότητα είναι σοβαρό χαρακτηριστικό για μια συλλογή παιχνιδιών που είναι κοινή.  

 

Και τώρα με αυτό που γράφεις αντιλαμβάνομαι γιατί ψιλοσνομπάρω το portable gaming. Παρόλο που εδώ και κάποια χρόνια τα ωράρια εργασίας μου αυξήθηκαν αυτά τα gaming bursts και γενικά το gaming με τη ψυχή στο στόμα το έχω κόψει τελείως. Προτιμώ να χαζέψω κάτι στο internet ή κανά stream αν δεν έχω πραγματικά χρόνο. 

 

Τα παιχνίδια συνήθως που απολαμβάνω είναι είτε full competitive online οπότε απαιτούν συγκέντρωση και δε σε χαλαρώνουν ή story driven παιχνίδια που απαιτούν...χρόνο. Δε μπορώ να γυρίσω για παράδειγμα το μεσημέρι για μια ωρίτσα και αφού φάω να βάλω 30' witcher 3 ή FF15. Και να τα βάλω να κάνω τί? Να δω 3 cutscenes και 5 διαλόγους?

Για τέτοια gaming bursts ταμάμ είναι όντως τα παιχνίδια κινητών/handheld console τα οποία όμως δε με τραβάν με τίποτα.

 

Κατανοητό βέβαια ότι ενδεχομένως κάποιος να έχει παραπάνω υποχρεώσεις (παιδιά σκυλιά γατιά δεν έχω) οπότε ίσως και να είναι η μόνη λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φορητότητα είναι το μέλλον, έλεος που ακόμα και σε αυτό υπάρχουν διαφωνίες. Ίσως στην πράξη στα videogames να μην είναι κάτι που θα φανεί άμεσα αλλά σίγουρα μελλοντικά.

 

 

Σχετικά με τα γραφικά μιας και έγινε κουβέντα. Κάποτε θέλαμε καλύτερα γραφικά για να μπορέσουν οι σχεδιαστές να υλοποιήσουν περισσότερες ιδέες. Όταν το 3D gaming έκανε τα πρώτα του βήματα στις κονσόλες όλοι φανταζόμασταν μεγαλύτερους και πολυπλοκότερους κόσμους για παράδειγμα από την πεδιάδα της Hyrule κάτω από ένα πλήθος μηχανισμών κάτι που δεν ήταν εφικτό τότε.

 

Πλέον το κομμάτι δυναμικής ιδεών έχει καλυφθεί με το παραπάνω. Υπάρχει το hardware που υπερκαλύπτει τις ανάγκες και μπορεί να υλοποιήσει τις ιδέες των σχεδιαστών. Η μεγαλύτερη ιπποδύναμη δεν προσφέρει τίποτα που δεν μπορεί να υλοποιηθεί με το υπάρχων hardware. Η μόνη προσφορά είναι το οπτικοακουστικό κομμάτι, κάτι παρόμοιο έλεγε και ο Iwata κατά την περίοδο του Wii. Δεν είχε άδικο, απλά ήταν πολύ νωρίς για να γίνει αντιληπτό. Παράδειγμα το Bloodborne άνετα μπορούσε να υλοποιηθεί το gameplay του σε προηγούμενα συστήματα, όμως οπτικοακουστικά θα ήταν προφανώς κατώτερο. 

 

Προσωπικά θα με ενδιέφερε ένα δυνατό οικιακό σύστημα από την Ν, ειδικά τώρα που ήταν εφικτό να προσφέρει ένα δυνατό σύστημα σε χαμηλή τιμή. Από την στιγμή όμως που το γύρισε σε υβρίδιο τόσο ως προς το σύστημα (φορητό/οικιακό) όσο και προς τον χειρισμό (classic/motion) τότε δεν περιμένω αναμενόμενα κάτι σε επίπεδο xb1/ps4... Σε όποιον δεν αρέσει αυτό μπορεί -όπως πολύ σωστά ειπώθηκε- να ψηφίσει με το πορτοφόλι του, εξάλλου επιλογές υπάρχουν. Τουλάχιστον η Ν σε επίπεδο software δεν υστερεί ως προς το gameplay όμως είχαν σαφέστατο πρόβλημα με τις επιλογές τους, τώρα με το NSW δείχνουν να έχουν αναγνωρίσει τα λάθη τους εκ πρώτης όψεως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το gaming burst μπορεί να είναι οποιαδήποτε στιγμή. Αν όπως είπα έχω κενό 2 ώρες πριν ξαναπάω δουλειά χωρίς το φορητό μου δεν έχω καν πρόσβαση στο παιχνίδι μου ενώ έτσι αυτές τις 2 ώρες μπορώ να τις αξιοποιήσω κατάλληλα. Είναι ο νούμερο ένα λόγος που τα παιχνίδια στις ακίνητες παιχνιδομηχανές μου μένουν εδώ και χρόνια ατέλειωτα ενώ οι φορητές μου λίγο λίγο συγκεντρώνουν καλό αριθμό ολοκληρωμένων τίτλων. 

 

Τι να το κάνω να παίξω Witcher 3 (παράδειγμα) όταν η επόμενη φορά που θα το ξαναπιάσω στα χέρια μου θα είναι μετά από 2-3-4 μέρες; Αντίθετα αν το είχα στη φορητή μου είναι δεδομένο ότι 1-2 ώρες την ημέρα θα μπορούσα να ασχοληθώ με την πάρτι του και να έχω μια χαρά επαφή χωρίς να ξεχνιέμαι. Τώρα πλέον που η βιβλιοθήκη είναι κοινή δεν θα μπορούσα να ζητήσω κάτι περισσότερο. Εχω εκπληκτικά παιχνίδια στην παλάμη του χεριού μου και όχι μόνο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αλήθεια αυτό που γράφεται ότι με ανάλογα την ηλικία, οικογενειακή κατάσταση κτλ, αλλάζουν όχι μόνο η ζωή σου αλλά και η gaming ζωή μας. Ακόμα και η οικονομική κατάσταση εμπλέκεται και όχι υπό την έννοια της κρίσης και λοιπά κλισέ, αλλά π.χ πόσοι π.χ. μπορούν να κάνουν afford ένα master/office room μεταξύ ενοικίου ή μη κλπ. μην κουράζω.

 

Π.χ. πλέον ένας μέσος ενήλικας γονέας δεν μπορεί να έχει το mancave του που είχε μέχρι την εφηβεία ή και παραπέρα πλέον ή να αναγκάστηκε να το εγκαταλείψει λόγω χώρου (π.χ. να γίνει παιδικό δωμάτιο).

 

Κατανοώ ότι το switch δεν είναι η λύση που θα το συνδέσεις στην 4Κ τηλεοράσαρα των 60++'' με HDR και με το super duper dolby digital DTS/ATMOS κτλ ηχοσύστημα και θα πάρεις τα μέγιστα.

 

Από την άλλη όποιος μπορεί να έχει το παραπάνω σύστημα AV/AUDIO σίγουρα θα μπορεί να έχει και ένα PC όμως με 1080sli.

 

Για εμάς τους ποταπούς που την περνάμε με ένα laptop που μπορεί να σηκώσει το πολύ όμως ένα hearthstone ή το θέμα TV στο σαλόνι είναι θέμα family war, πιστεύω ότι ένα switch είναι ή μέση θέλετε, χρυσή τομή θέλετε ? πείτε το όπως θέλετε - είναι όμως μια λύση.

 

Αντίστοιχα φυσικά είναι και ένα 3ds αλλά πιο πολύ σαν bait για τα παιδιά για να έχουμε εμείς την TV :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατανοώ ότι το switch δεν είναι η λύση που θα το συνδέσεις στην 4Κ τηλεοράσαρα των 60++'' με HDR και με το super duper dolby digital DTS/ATMOS κτλ ηχοσύστημα και θα πάρεις τα μέγιστα.

 

Από την άλλη όποιος μπορεί να έχει το παραπάνω σύστημα AV/AUDIO σίγουρα θα μπορεί να έχει και ένα PC όμως με 1080sli.

 

Για εμάς τους ποταπούς που την περνάμε με ένα laptop που μπορεί να σηκώσει το πολύ όμως ένα hearthstone ή το θέμα TV στο σαλόνι είναι θέμα family war, πιστεύω ότι ένα switch είναι ή μέση θέλετε, χρυσή τομή θέλετε ? πείτε το όπως θέλετε - είναι όμως μια λύση.

Ξερεις πολλα ατομα στην Ελλαδα με τετοιες τηλεορασεις και ηχοσυστηματα που αναφερεις παραπανω?Στο εξωτερικο μπορει να υπαρχουν πολλοι δεν αντιλεγω,αλλα εμεις αν κοιταξεις σε προηγουμενη σελιδα μιλαγαμε για εδω στην Ελλαδα(σε Ελληνικο forum αλλωστε γραφουμε).

 

Επισης στο τελευταιο παραδειγμα που αναφερεσαι στον εαυτο σου,προφανως και σε βολευει το Switch λογω της φορητοτητας αλλα εγω εχω να σε ρωτησω το αλλο. Το Switch για να το συνδεσεις στο σαλονι εχεις θεμα λογω οικογενειας,λογικο και βολευει η ταμπλετα.

 

Για το Ps4 pro ή το Scorpio που εγραφες στα αλλα θεματα που θα συνδεθουν αυτα που δεν εχουν αντιστοιχη ταμπλετα?Θεμα εκει δεν θα υπαρχει?

 

Ναι προφανως και εγινε κατανοητο οτι σε ενα χωρο που δεν μενεις μονος σου σαν φοιτητης,υπαρχουν αλλες ανθρωπινες απαιτησεις οπως ανεφερε ο συμφορουμιτης Ikaruga και εν μερη συμπληρωσε και το παραπανω,αλλα το παραδειγμα που ανεφερες ειναι ψιλο οτι να ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερεις πολλα ατομα στην Ελλαδα με τετοιες τηλεορασεις και ηχοσυστηματα που αναφερεις παραπανω?Στο εξωτερικο μπορει να υπαρχουν πολλοι δεν αντιλεγω,αλλα εμεις αν κοιταξεις σε προηγουμενη σελιδα μιλαγαμε για εδω στην Ελλαδα(σε Ελληνικο forum αλλωστε γραφουμε).

 

Επισης στο τελευταιο παραδειγμα που αναφερεσαι στον εαυτο σου,προφανως και σε βολευει το Switch λογω της φορητοτητας αλλα εγω εχω να σε ρωτησω το αλλο. Το Switch για να το συνδεσεις στο σαλονι εχεις θεμα λογω οικογενειας,λογικο και βολευει η ταμπλετα.

 

Για το Ps4 pro ή το Scorpio που εγραφες στα αλλα θεματα που θα συνδεθουν αυτα που δεν εχουν αντιστοιχη ταμπλετα?Θεμα εκει δεν θα υπαρχει?

 

Ναι προφανως και εγινε κατανοητο οτι σε ενα χωρο που δεν μενεις μονος σου σαν φοιτητης,υπαρχουν αλλες ανθρωπινες απαιτησεις οπως ανεφερε ο συμφορουμιτης Ikaruga και εν μερη συμπληρωσε και το παραπανω,αλλα το παραδειγμα που ανεφερες ειναι ψιλο οτι να ναι.

 

 

To παράδειγμα που ανέφερα δεν ήταν απαραίτητα προσωπικό.

 

Αλλά επειδή το πας επί προσωπικού - είδες τι ώρα είναι τώρα? Αυτή είναι η ώρα μου. Είτε θα πλακωνόμαστε υποθέτω στο forum είτε θα παίζω στο pro μου.

 

Αυτές είναι οι θυσίες της Online/gaming ζωής φίλε fulgore. 

 

Η αν θες του να έχεις κάνει παιδιά (λέω εγώ τώρα...) - και αυτή είναι η μικρότερη όλων του να έχεις παιδιά. 

Δεν καταλαβαίνω που το πας. 

 

 

Επίσης δεν καταλαβαίνω αυτό που έκανες underline και bold. το ίδιο δεν λέμε? :huh:

 

Γράφω "Κατανοώ ότι το switch δεν είναι η λύση"

 

Προφανώς εννοούσα την οπτικοακουστική εμπειρία - δηλαδή υπάρχουν και καλύτερες στην αγορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To παράδειγμα που ανέφερα δεν ήταν απαραίτητα προσωπικό.

 

Αλλά επειδή το πας επί προσωπικού - είδες τι ώρα είναι τώρα? Αυτή είναι η ώρα μου. Είτε θα πλακωνόμαστε υποθέτω στο forum είτε θα παίζω στο pro μου.

Τον τσακωμο που τον ειδες?

Μια ερωτηση/παρατηρηση εκανα πανω στο παραδειγμα σου. Ειδες πουθενα χαρακτηρισμους,περιεργες φατσες ή τιποτα αλλο ακραιο που να παραπεμπει σε τσακωμο?

Αν νομιζεις οτι αυτο που ανεφερα παραπανω προκαλει πολυ ασχημα και παραπεμπει σε αλλα εννοειται οτι το σταματαω εδω,μην χαλασουμε το θεμα αν και νομιζω οτι μια απλη απαντηση αρκουσε αλλα τεσπα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον τσακωμο που τον ειδες?

Μια ερωτηση/παρατηρηση εκανα πανω στο παραδειγμα σου. Ειδες πουθενα χαρακτηρισμους,περιεργες φατσες ή τιποτα αλλο ακραιο που να παραπεμπει σε τσακωμο?

Αν νομιζεις οτι αυτο που ανεφερα παραπανω προκαλει πολυ ασχημα και παραπεμπει σε αλλα εννοειται οτι το σταματαω εδω,μην χαλασουμε το θεμα αν και νομιζω οτι μια απλη απαντηση αρκουσε αλλα τεσπα.

 

Για το Ps4 pro ή το Scorpio που εγραφες στα αλλα θεματα που θα συνδεθουν αυτα που δεν εχουν αντιστοιχη ταμπλετα?Θεμα εκει δεν θα υπαρχει?

 

 

Αυτό εννοούσα - αλλά οκ συγνώμη. Έχουμε ιστορικό και το θεώρησα attack.Την αναφορά σου σε άλλα topics εννοώ. Αν δεν ήταν έτσι ζητώ συγνώμη. 

Σε έχω πάρει από φόβο :P - θα πρέπει να περάσει λίγος καιρός να συνηθίσω μετά από εκείνα τα .. γεγονότα (όχι ότι έφταιγες εσύ φυσικά...) 

 

Ακόμα και τώρα βέβαια το θεωρώ flanking αυτό που έγραψες αλλά δεν έχει σημασία. Εσύ ξέρεις μόνο πως το έγραψες. Εγώ απλά υποθέτω - μαντεύω φαντάζομαι.

 

On topic : Είναι θέμα διαχείρισης χρόνου. Φυσικά και ΔΕΝ είναι το switch η λύση για όλα. Ίσα.. Ίσα..

Είναι όμως ΜΙΑ λύση αυτό λέω. Πες την χάλι πες την μέτρια πες την uber. Παραμένει μια λύση για πολλά σενάρια.

Υποθετικά ή μη.

Πραγματικά ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Ps4 pro ή το Scorpio που εγραφες στα αλλα θεματα που θα συνδεθουν αυτα που δεν εχουν αντιστοιχη ταμπλετα?Θεμα εκει δεν θα υπαρχει?

 

 

Αυτό εννοούσα - αλλά οκ συγνώμη. Έχουμε ιστορικό και το θεώρησα attack.Την αναφορά σου σε άλλα topics εννοώ. Αν δεν ήταν έτσι ζητώ συγνώμη. 

Σε έχω πάρει από φόβο :P - θα πρέπει να περάσει λίγος καιρός να συνηθίσω μετά από εκείνα τα .. γεγονότα (όχι ότι έφταιγες εσύ φυσικά...) 

 

Ακόμα και τώρα βέβαια το θεωρώ flanking αυτό που έγραψες αλλά δεν έχει σημασία. Εσύ ξέρεις μόνο πως το έγραψες. Εγώ απλά υποθέτω - μαντεύω φαντάζομαι.

 

On topic : Είναι θέμα διαχείρισης χρόνου. Φυσικά και ΔΕΝ είναι το switch η λύση για όλα. Ίσα.. Ίσα..

Είναι όμως ΜΙΑ λύση αυτό λέω. Πες την χάλι πες την μέτρια πες την uber. Παραμένει μια λύση για πολλά σενάρια.

Υποθετικά ή μη.

Πραγματικά ή όχι.

Το παραπανω το ανεφερα υπο την λογικη οτι αφου το Switch θα συνδεθει στο σαλονι και οχι καπου αλλου,στο σαλονι(συνηθως)θα συνδεθει και η αλλη κονσολα τυπου ps4/xbox για τα multiplatform(αν τελικα δεν υπαρξει καλη υποστηριξη αλα wii U ή δεν υπαρχει pc σε αλλο χωρο για αυτο).Κοινως 2 κονσολες συνδεδεμενες στην ιδια τηλεοραση στον ιδιο χωρο/επιπλο,αν δεν ειναι ευκολη η προσβαση στην μια απο αυτες,μηπως ειναι too much για δευτερη κονσολα?

 

Δεν ειναι ακριβως εκτος θεματος αυτο που αναφερω δεδομενου οτι μεχρι και σημερα με την τωρινη κονσολα της nintendo,αν ηθελες να παιξεις multiplatform παιχνιδια χρειαζοντα να ειχες μια αλλη κονσολα/pc για να σε καλυψει σε αυτο τον τομεα.

Οπως ελεγε και ο συμφορουμιτης Ikaruga πανω σε αυτο(που για δεδομενα Ελλαδας δυστηχως και αυτο ειναι υπερ πολυτελεια για πολυ λιγους)για να εχεις την πληρη gaming εμπειρια πρεπει να εχεις προσβαση στα exclusives απο ολες τις πλατφορμες.

Και για να σπασω λιγο τον παγο στα παραπανω και να αναφερω κατι που πιστευω οτι ενδιαφερει ολους τους υποψηφιους αγοραστες μιας και το κοιταξα τωρα.

 

Δεν ξερω αν υπαρχει επισημη ανακοινωση απο cd media πανω σε αυτο το θεμα,(και ειναι κατι που προσωπικα εχω εκφρασει το παραπονο μου/κραξιμο προς την πολιτικη της Sony να πουλαει τα ηλεκτρονικα της γυρω απο το playstation(κονσολα,headset,controller)με μολις 1 χρονο εγγυηση,παρολες τις σχετικες οδηγιες απο ΕΕ),βλεπω απο  γνωστες αλυσιδες(public,Κωτσοβολος)να αναφερουν στο Switch 1 χρονο εγγυηση ενω το Πλαισιο γραφει στο site 2χρονια εγγυηση αντιπροσωπειας.

 

Αναφερω και link για να μιλησει η εικονα απο μονη της

http://www.plaisio.gr/games/nintendo/switch-consoles/Nintendo-Switch-Grey-Joy-con-CON-NSW-0003.htm

http://www.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/nintendo-switch/konsoles-nintendo-switch/168040-nintendo-switch

 

Δεν κανω διαφημιση προς το Πλαισιο φυσικα,απλα ειναι ενα θεμα που γενικα στην Ελλαδα(το θεμα εγγυησεων)ειναι πονεμενη ιστορια,αν και σε κονσολες της Nintendo δεν εχουμε συνηθισει σε πολλες προβληματικες παρτιδες οπως στις αλλες δυο εταιρειες την προηγουμενη χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...