Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν λεγεται πικρα αλλα ρεαλισμος,

Και στο αναλογο θεμα του wii u αν ειχες δει τις χρονιες 2014 και 2015 ελεγα τα καλυτερα για το wii u ακομα και στους κλασσικους xbox/ps fanboys που μπαινανε ανα καιρους και λεγανε τα δικα τους περι μικροτερης δυναμης,μικρης υποστηριξης απο 3ους,παιδικα γραφικα και παει λεγοντας. Το θεμα ειναι οτι δυστηχως ή ευτυχως στο insomnia συγκεκριμενα στα θεματα της nintendo δεν υπαρχει μεγαλη συμμετοχη(οχι πολλοι κατοχοι,μεγαλη συμμετοχη απο διαφορετικα ατομα οπως στα αλλα θεματα)και ειναι λογικο οταν απο τα 6-7ατομα/κατοχους βλεπεις τον ενα να τονιζει/αναφερει συχνα τα αρνητικα οσο να ναι να χτυπαει ασχημα στο ματι.

Το καταλαβαινω και το κατανοω ,αλλα προσωπικα οσο αυστηρος ειμαι με τις αλλες 2 εταιρειες σε αλλα θεματα,τοσο ειμαι και με την Nintendo.

 

Δεν κραζω το Switch για τα specs επειδη δεν θα δω γραφικα Uncharted(βεβαια κανενα δεν θα χαλαγε αν ειχε λιγο καλυτερα specs και αυτα αξιοποιουνταν απο τα exclusive),απλα προσωπικα περιμενω περισσοτερα πραγματα απο το Switch σε σχεση με του Wii U και ως τωρα στο σταθερο κομματι που με ενδιαφερει περισσοτερο εμενα, και ως τωρα αν και νωρις δεν με εχει πεισει.

Καταλαβαινω οτι οι παραπανω συμφορουμιτες ειναι πιο αισιοδοξοι και θετικοι μιας και τους ενδιαφερει αρκετα περισσοτερο το φορητο κομματι της κονσολας(ειναι και φυσικα ευχαριστημενοι απο το 3ds) πραγμα φυσικα κατανοητο.

Βεβαια ασχετως του τι γραφω ως τωρα,περιμενω να δω στην πραξη τι θα γινει στον πρωτο αυτο χρονο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα οταν αναφερθηκαν τα σπεκς ημουν απο τους πρωτους που ξενερωσε, οχι δεν ειναι για πανηγυρια,αδυναμο ειναι.αλλα το οτι το ειδαμε ολοι και το σχετισαμε με Home κονσολα ηταν το λαθος που καναμε και ξενερωσαμε.μετα αλλαξαν παρα πολλοι γνωμη.διοτι το ειδαμε διαφορετικα δηλαδη το portable  κομματι του. και εκει πιστευω στοχευει. ακομα και εγω που δεν εχω παιξει ποτε σε portable πλεον σκεφτομαι αν ηταν και το Ps4  ετσι, με τα γραφικα που εχει βεβαια στην tv  και οχι τα γραφικα του vita.  θα ειχα τερματισει ολα τα παιχνιδια στο portable ανετος και ξαπλωμενος-αραχτος σε κανα καναπε. φαντασου ασπουμε να μπορουσαμε να παιζαμε το last of us  σε portable συσκευη ακριβως οπως το δειχνει στην Tv. αυτο προσφερει το switch  και η πορεια του θα οριστει απο την υποστηριξη του σε παιχνιδια. μη μου πεις κανεις  για το remote play του vita  οτι ειναι το ιδιο γιατι καμια σχεση

Εγώ πάντως από την αρχή σαν φορτητό το είδα γι' αυτό και το παίρνω, σαν bonus δουλεύει και σαν επιτραπέζια κονσόλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα το πάρω (μάλλον) σαν φορητή κονσόλα. Τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο. Μάλιστα, με ενδιαφέρει μόνο σε καταστάσεις εκτός σπιτιού και μακριά από θρανίο.

Και πολυ καλα θα κανεις αφου σε αυτο το κομματι φενεται να τα πηγαινει περιφημα αν και δεν θα χαλαγε κανενα πιστευω λιγο παραπανω αυτονομια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MechaCom, βλέπεις το δέντρο και χάνεις το δάσος. Οτι και να ΄ναι στην τελική είναι κονσόλες και είναι φτιαγμένες για gaming και σε αυτό το κομμάτι (το ουσιαστικό δηλαδή) μια χαρά είμαστε. Αν δεν ήταν το μόνο που θα χρειαζόμασταν θα ήταν PC και θα τέλειωνε η δουλειά μας. 

Δεν διαφωνω μαζι σου, απλως πιστευω οτι η Nintendo ειναι μια εταρια που πηρε λαθος μονοπατι πριν πολυ καιρο κυριως λογω της διοικησης της και της γιαπωνεζικης "κουλτουρας" της. Μιλαμε για εταιρια που χρησιμοποιησε σε 2 κονσολες σερι cartridges παρολο που ειδε οτι εξαιτιας τους θαφτηκε το 64, βγηκε και ειπε ξεκαθαρα πως δεν τους ενδιαφερει το Online, χρησιμοποιουσε region locks κ.α. Καπου μετα το Gamecube απλως σταματησαν να φτιαχνουν κονσολες και αρχιζαν να φτιαχνουν παιχνιδακια να σκοτωνεις την ωρα σου imo. Φαντασου εαν το 3ds ειχε το design και την δυναμη του ps vita. Ουτε δευτερη οθονη (ειλικρινα δεν μπορω να διανοηθω οτι καποιος καποτε σε ενα meeting προτεινε να φτιαξουν ενα Handheld που θα εχει μια αθλια μικροσκοπικη κυρια οθονη και μια δευτερη οθονη αφης η οποια ειναι πρακτικα αχρηστη και αβολη στο 99% των games), specs της προκοπης, μεγαλυτερη μπαταρια, σοβαρα controls και υψηλοτερης αναλυσης και ποιοτητας οθονη (φυσικα και μεγαλυτερη). Συνδυασε τα αυτα με το game library του 3ds. Αμα ηταν πιο δυνατο και λιτο θα μπορουσε να ειχε μακραν ανωτερα games και θα ηταν το απολυτο handheld. Πραγματικα αυτο που δεν με αφηνει να ξανακουμπισω το 3ds ειναι αυτη η μικροσκοπικη 240p οθονη που σου βγαζει τα ματια και τα απαισια controls που εχει σε καποια games. Η Nintendo εμεινε πιστη στις παραδοσεις της ομως, κονσολα χωρις καποιο ηλιθιο και τελειως αχρηστο gimmick (διπλες οθονες/3d); Με τιποτα. Τους εσωσε το αμεσο price drop ομως και οι ορδες παιδιων που το αγορασαν τα χριστουγεννα, απατο θα ειχε παει αλλιως. Αρα δεν λεω πως οι κονσολες της δεν ειναι για gaming, θελω να πω πως θα μπορουσαν να ηταν πολυ καλυτερες ειδικα με το brand name και τα franchises της Nintendo. Αλλα που μυαλο, αυτοι μεχρι και το wii u νομιζαν πως Gaming= Super Mario σε Local multiplayer, αν βγαζαν κατι λιγο πιο περιπλοκο/σοβαρο θα παθαιναν κατι. Τουλαχιστον το botw και το odyssey δειχνουν πως κατι εχουν μαθει.

 

Να προσθεσω οτι το τελευταιο Open world mario game που βγηκε ηταν το sunshine στο gamecube αν δεν κανω λαθος, απο εκει και μετα ολο χαζο platformers για casual gaming στην τουαλετα και για 10χρονα. Οταν ειπα οτι "Καπου μετα το Gamecube απλως σταματησαν να φτιαχνουν κονσολες και αρχιζαν να φτιαχνουν παιχνιδακια να σκοτωνεις την ωρα σου imo" κατι ηξερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το θέμα τις μπαταρίας που διαρκεί απο 2,5 έως 6,5 ώρες που όλος τυχαίως αναφέρουμε μόνο την ελάχιστη διάρκεια παρόλο που σε ένα παιχνίδι σαν το ζέλντα θα κρατάει γύρω στις 3 ώρες, το θέμα για μένα είναι ήδη λυμένο αφού φορτίζει με ένα απλό usb type-c. Ας είναι καλά το μικρό 10000mah power bank που έχω πάντα στο τσαντάκι μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθεσω οτι το τελευταιο Open world mario game που βγηκε ηταν το sunshine στο gamecube αν δεν κανω λαθος, απο εκει και μετα ολο χαζο platformers για casual gaming στην τουαλετα και για 10χρονα. Οταν ειπα οτι "Καπου μετα το Gamecube απλως σταματησαν να φτιαχνουν κονσολες και αρχιζαν να φτιαχνουν παιχνιδακια να σκοτωνεις την ωρα σου imo" κατι ηξερα.

Πάντως, κατά την προσωπική μου εμπειρία, ήταν πολύ πιο δύσκολο να ολοκληρώσεις 100% τις χαζο platformers για casual gaming στην τουαλετα και για 10χρονα παρά τα προηγούμενα "open world" mario games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντασου εαν το 3ds ειχε το design και την δυναμη του ps vita. Ουτε δευτερη οθονη (ειλικρινα δεν μπορω να διανοηθω οτι καποιος καποτε σε ενα meeting προτεινε να φτιαξουν ενα Handheld που θα εχει μια αθλια μικροσκοπικη κυρια οθονη και μια δευτερη οθονη αφης η οποια ειναι πρακτικα αχρηστη και αβολη στο 99% των games), specs της προκοπης, μεγαλυτερη μπαταρια, σοβαρα controls και υψηλοτερης αναλυσης και ποιοτητας οθονη (φυσικα και μεγαλυτερη).

Για αυτό άλλωστε και το PS Vita που τα είχε σάρωσε στις πωλήσεις!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν και άλλοι λόγοι που το 3ds πούλησε. Πρώτο και κύριο είναι ότι απευθύνεται και σε μικρά παιδιά (κάτω από 12). Τεράστια αγορά που οι γονείς διστάζουν να τους πάρουν ακριβό κινητό.

 

Δεύτερο, η κονσόλα έσπασε πολύ γρήγορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, κατά την προσωπική μου εμπειρία, ήταν πολύ πιο δύσκολο να ολοκληρώσεις 100% τις χαζο platformers για casual gaming στην τουαλετα και για 10χρονα παρά τα προηγούμενα "open world" mario games.

Μιλας στο ατομο που εχει τελειωσει καθε level στο super mario 3d land με 3 αστερια, χρυση σημαια και με mario και με luigi και με τον καλυτερο χρονο απο καθε φιλο μου στο mii plaza +εχω τερματισει και το τελευταιο secret level που θελει κολπο για να το ξεκλειδωσεις + μαξαρισμενα lives + εχω χρησιμοποιησει καθε easter egg/secret του game :P

Περα απο την πλακα το θεμα δεν ειναι ποση ωρα θελει να τερματισεις 100% ενα super mario αλλα το οτι με την κυκλοφορια του wii η Nintendo το γυρισε στο casual κοινο και τα παιδια παρολο που το nes/snes/64 και gamecube ειχαν αντιστοιχες ή και καλυτερες επιδοσεις απο τους αντιπαλους τους. Αυτο ομως εσπασε καπου στο wii και γεμισαμε "απλοικα" games οπως τα platformers που ειπα τα οποια δεν απαιτουν καποια ιδιεταιρη γνωση απο gaming, απλως πας level level σε αντιθεση με ενα open world game που φυσικα απευθυνεται σε διαφορετικο κοινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγώ λίγο κάτι για το PC δυνατές κονσόλες vs αδύναμη Nintendo. Μεγάλωσα με snes n64. PlayStation δεν είχα μέχρι που πήρα το 3. Θυμάμαι περισσότερο τις στιγμές που έπαιζα snes n64 με robocop smurfs pokemon Stadium Mario 64 παρά τις στιγμές που τερμάτισα God of War 3 Uncharted infamous κτλ παιχνίδια της Sony. Πήρα πριν λίγες μέρες wiimote με αισθητηρα και παίζω με Dolphin στο Laptop σε σύνδεση με την 55αρα τηλεόραση μου. Τα παιχνίδια παραμένουν απολαυστικά όπως όταν ήμουν 9 χρονων το 99. Ούτε τα achievements να σε νοιαξουν ούτε το online. Pure fun gameplay. Όμορφα γραφικά που σε βάζουν στον κόσμο του κάθε παιχνιδιού. Και ο χειρισμός με το wii πραγματικά απόλαυση σε πολλά παιχνίδια.

 

Θέλω να δείξω ότι η Nintendo πάντα είχε στόχο τους πιο απλούς gamers που απλά θέλουν να απολαύσουν ένα παιχνίδι χωρίς να τους νοιαζουν όλα αυτά που δίνουν η Sony Microsoft. Τα γραφικά καλά αλλά κάποια στιγμή πρέπει να δούμε και το διασκεδαστικο κομμάτι. Έχω 49 πλατινες στο ps3 οπότε μπορώ να εκφέρω σωστή άποψη ανάμεσα στις κονσόλες. Δεν είναι τα γραφικά που κάνουν ένα παιχνίδι καλό αλλά πρέπει να έχει και ψυχή το παιχνίδι. Σαφώς και παιχνίδια όπως gta Red dead redemption last of us Witcher εχουν ψυχή για αυτό και βγαίνουν Game of the year καθε χρόνο.

 

Στο switch δεν μου αρέσει η νοοτροπία του στυλ Tablet. Αν θέλω φορητοτητα έχω το κινητό που παίζει τα πάντα. Υπάρχουν και τα ds δεν χρειάζεται να γίνει και το switch φορητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό άλλωστε και το PS Vita που τα είχε σάρωσε στις πωλήσεις!

Οταν ελεγα για Nintendo fanboys που διαβαζουν επιλεκτικα; Ε κατι τετοια comments εννοουσα. Αν κανεις ενα κοπο να διαβασεις τι εγραψα θα καταλαβεις οτι αυτο που ειπα ειναι πως η κονσολα ηταν καλη αλλα γεματη gimmicks και underpowered. Αν ειχε τα specs του vita και το support της Nintendo θα ηταν πολυ καλυτερη.

Τι καθομαι και λεω τωρα ομως, ας συζητησουμε εαν θα εχει μπλουζακι "Mario 4ever <3" το odyssey και αν θα βγει σε ροζ το controller, σημαντικα θεματα καταλληλα για ενα τεχνολογικο φορουμ.

Να πω και εγώ λίγο κάτι για το PC δυνατές κονσόλες vs αδύναμη Nintendo. Μεγάλωσα με snes n64. PlayStation δεν είχα μέχρι που πήρα το 3. Θυμάμαι περισσότερο τις στιγμές που έπαιζα snes n64 με robocop smurfs pokemon Stadium Mario 64 παρά τις στιγμές που τερμάτισα God of War 3 Uncharted infamous κτλ παιχνίδια της Sony. Πήρα πριν λίγες μέρες wiimote με αισθητηρα και παίζω με Dolphin στο Laptop σε σύνδεση με την 55αρα τηλεόραση μου. Τα παιχνίδια παραμένουν απολαυστικά όπως όταν ήμουν 9 χρονων το 99. Ούτε τα achievements να σε νοιαξουν ούτε το online. Pure fun gameplay. Όμορφα γραφικά που σε βάζουν στον κόσμο του κάθε παιχνιδιού. Και ο χειρισμός με το wii πραγματικά απόλαυση σε πολλά παιχνίδια.

 

Θέλω να δείξω ότι η Nintendo πάντα είχε στόχο τους πιο απλούς gamers που απλά θέλουν να απολαύσουν ένα παιχνίδι χωρίς να τους νοιαζουν όλα αυτά που δίνουν η Sony Microsoft. Τα γραφικά καλά αλλά κάποια στιγμή πρέπει να δούμε και το διασκεδαστικο κομμάτι. Έχω 49 πλατινες στο ps3 οπότε μπορώ να εκφέρω σωστή άποψη ανάμεσα στις κονσόλες. Δεν είναι τα γραφικά που κάνουν ένα παιχνίδι καλό αλλά πρέπει να έχει και ψυχή το παιχνίδι. Σαφώς και παιχνίδια όπως gta Red dead redemption last of us Witcher εχουν ψυχή για αυτό και βγαίνουν Game of the year καθε χρόνο.

 

Στο switch δεν μου αρέσει η νοοτροπία του στυλ Tablet. Αν θέλω φορητοτητα έχω το κινητό που παίζει τα πάντα. Υπάρχουν και τα ds δεν χρειάζεται να γίνει και το switch φορητό.

Μονο που η Nintendo καποτε ηταν φουλ για τα γραφικα. Το 64 ονομαστηκε ετσι λογω των 64bit δυνατοτητων του, σαν να λεμε xbox 6 teraflops ή playstation 4k. Ακομα και στις τηλεοπτικες διαφημισεις του μονο για το ποσο δυνατο ειναι και τι γραφικα εχει λεγανε, αν δεν κανω λαθος το φωναζανε και project reality ή κατι παρομοιο. Καποια στιγμη μετα το gamecube ομως το γυρισε σε τερμα casual με gimmicks και underpowered κονσολες. Δεν λεω πως τα games τους ειναι κακα, 3 απο τις κονσολες τους εχω, αλλα θα μπορουσαν πολυ καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιχνίδια παραμένουν απολαυστικά όπως όταν ήμουν 9 χρονων το 99. Ούτε τα achievements να σε νοιαξουν ούτε το online. Pure fun gameplay. Όμορφα γραφικά που σε βάζουν στον κόσμο του κάθε παιχνιδιού. Και ο χειρισμός με το wii πραγματικά απόλαυση σε πολλά παιχνίδια.

 

Εδώ όμως περιγράφεις την αποτυχία της nintendo. Τα παιχνίδια που είχε πριν δέκα χρόνια, τα ίδια έχει τώρα. Συγκριτικά, δεν εξελίχθηκαν σχεδόν καθόλου. Για πιο λόγο να πάρεις το νέο Nintendo; Για να παίξεις ένας ελάχιστα καλύτερο mario kart;

 

Κακά τα ψέματα,ότι εντυπωσιακό είδαμε και θα δούμε, θα έρθει από τις άλλες δύο εταιρείες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν και άλλοι λόγοι που το 3ds πούλησε. Πρώτο και κύριο είναι ότι απευθύνεται και σε μικρά παιδιά (κάτω από 12). Τεράστια αγορά που οι γονείς διστάζουν να τους πάρουν ακριβό κινητό.

 

Δεύτερο, η κονσόλα έσπασε πολύ γρήγορα.

+ οτι τοτε τα smartphones ηταν πολυ πισω

Εδώ όμως περιγράφεις την αποτυχία της nintendo. Τα παιχνίδια που είχε πριν δέκα χρόνια, τα ίδια έχει τώρα. Συγκριτικά, δεν εξελίχθηκαν σχεδόν καθόλου. Για πιο λόγο να πάρεις το νέο Nintendo; Για να παίξεις ένας ελάχιστα καλύτερο mario kart;

 

Κακά τα ψέματα,ότι εντυπωσιακή είδαμε και θα δούμε, θα έρθει από τις άλλες δύο εταιρείες

Αμα αποθετεις τις ελπιδες σου στις PCo κονσολες αυτης της γενιας σωθηκες. Απο αυτες το πολυ πολυ να τις δεις να ερχονται με windows 10 και steam προεγκατεστημενα ετσι που το πανε

 

Edit: Το super mario maker ετοιμο δεν το ειχανε; Προσφατα το καναν port και στο 3ds κιολας. Θα μπορουσαν πολυ ευκολα και γρηγορα να το φερναν και στο switch και να ειχαν ενα παραπανω launch title με ελαχιστο κοστος αλλα οπως ειπα η Nintendo ειναι ηλιθια και δεν κανει τα αυτονοητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ελεγα για Nintendo fanboys που διαβαζουν επιλεκτικα; Ε κατι τετοια comments εννοουσα. Αν κανεις ενα κοπο να διαβασεις τι εγραψα θα καταλαβεις οτι αυτο που ειπα ειναι πως η κονσολα ηταν καλη αλλα γεματη gimmicks και underpowered. Αν ειχε τα specs του vita και το support της Nintendo θα ηταν πολυ καλυτερη.

Τι καθομαι και λεω τωρα ομως, ας συζητησουμε εαν θα εχει μπλουζακι "Mario 4ever <3" το odyssey και αν θα βγει σε ροζ το controller, σημαντικα θεματα καταλληλα για ενα τεχνολογικο φορουμ.

 

 

Ευτυχώς που έχουμε εσένα να ισορροπείς με την αντικειμενικοτητα.

Και το PS Vita ήταν καλό, χωρίς gimmicks και με δύναμη.

Όπως και το PSP πριν από αυτό ήταν μια χαρά, πάλι χωρίς gimmicks και πάλι πιο δυνατό.

Άρα μάλλον ο κόσμος δεν ενδιαφερόταν τόσο για αυτά.

Σε αφήνω να συνεχίσεις την αντικειμενική κριτική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ελεγα για Nintendo fanboys που διαβαζουν επιλεκτικα; Ε κατι τετοια comments εννοουσα. Αν κανεις ενα κοπο να διαβασεις τι εγραψα θα καταλαβεις οτι αυτο που ειπα ειναι πως η κονσολα ηταν καλη αλλα γεματη gimmicks και underpowered. Αν ειχε τα specs του vita και το support της Nintendo θα ηταν πολυ καλυτερη.

Τι καθομαι και λεω τωρα ομως, ας συζητησουμε εαν θα εχει μπλουζακι "Mario 4ever <3" το odyssey και αν θα βγει σε ροζ το controller, σημαντικα θεματα καταλληλα για ενα τεχνολογικο φορουμ.

 

Μονο που η Nintendo καποτε ηταν φουλ για τα γραφικα. Το 64 ονομαστηκε ετσι λογω των 64bit δυνατοτητων του, σαν να λεμε xbox 6 teraflops ή playstation 4k. Ακομα και στις τηλεοπτικες διαφημισεις του μονο για το ποσο δυνατο ειναι και τι γραφικα εχει λεγανε, αν δεν κανω λαθος το φωναζανε και project reality ή κατι παρομοιο. Καποια στιγμη μετα το gamecube ομως το γυρισε σε τερμα casual με gimmicks και underpowered κονσολες. Δεν λεω πως τα games τους ειναι κακα, 3 απο τις κονσολες τους εχω, αλλα θα μπορουσαν πολυ καλυτερα.

Τοτε είχαν και γραφικά και gameplay. Στο wii ναι θα μπορούσαν να έχουν πολύ καλύτερα γραφικά και είναι ένα λάθος τους αλλά και πάλι παραμένουν απολαυστικά χθες έπαιξα 2 ώρες Donkey kong country returns και άλλες 2 new super Mario Bros που να φανταστείς στο ps3 έχω 120 παιχνίδια και το άνοιξα μετά από 4 μήνες για να παίξω portal 2. Ίσως μου έλειψαν παιχνίδια τύπου Mario και τα αναπολώ τόσο πολύ μιας και τα τελευταία 6 χρόνια μόνο με ps3 ασχολούμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...