Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι θέμα firmware update - όπως οι usb2 του dock να γίνουν 3.0

 

Τώρα γιατί να χρειάζεται καν τέτοιο?

 

Rushed console

μωρε ναι το ξερω απλα υποψιες γιατι αφου το υποστηριζει να μη το δινει απο αρχη.. ο κ1 δεν ειναι καν maxwell  και εχει υποδιεστερα χαρακτηριστικα απο αυτα που εχουν αναφερθει στο ιντερνετ για το switch. που ταιριαζουν σε tegra x1..απλα καμια φορα αυτα τα custom  που ακους ισως δεν ειναι και για καλο. το custom  μπορει να ειναι ανωτερο απο tegra x1  μπορει να ειναι ομως και παντρεματα αναμεσα σε κ1 και χ1 και να ειναι πιο αδυναμο απο καθαρο tegra x1...δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτα αυτα αλλα πιστευω συντομα να μαθουμε,

 

τωρα που το ψαχνω λιγο ο κωδικος πανω στο τσιπ  UDNX02  πολλοι στο ιντερνετ ισχυριζονται οτι ενοει tegra x2

 

το X02 ενοουν. ας μην περιμενουμε ομως ετσι.να περιμενουμε χ1 και αν ειναι pascal  να μας ερθει εκπληξη

https://www.youtube.com/watch?v=KZADU0M8O38

 

 

χαχα πω ρε κατι trailer..δεν θυμαμε κανενα ομως!μονο του wii u

https://www.youtube.com/watch?v=SSjw3F5Wjn0

 

ουρες για event του switch. εδω τις κανουμε μονο οταν μας φοβεριζουν οτι δεν θα σηκωσουμε αλλα λεφτα. βλεπε capital χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ουρες για event του switch. εδω τις κανουμε μονο οταν μας φοβεριζουν οτι δεν θα σηκωσουμε αλλα λεφτα. βλεπε capital χαχαχα

Για ποιο λογο να κανουν ουρες εδω για το Switch αφου η διαθεσιμοτητα του θα ειναι μια χαρα?Ουτε πολλοι ειναι αυτοι που εχουν πανω απο 1 κονσολες στην ΕΛλαδα(σε σχεση με εξωτερικο),ουτε τα παιχνιδια της Nintendo πουλανε πολυ(σε σχεση με τους αλλους 2 και κυριως σε σχεση με sony)για να κανουν ουρες. Τα εχουμε πει απειρες φορες για το τι πουλαει στην Ελλαδα(απο πλευρας πλατφορμας και τι ειδους παιχνιδιων)https://www.enternity.gr/Article/Games/Gfk-Hellas/GfK-Hellas-%CE%A0%CF%89%CE%BB%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-games-%CE%94%CE%B5%CE%BA%CE%AD%CE%BC%CE%B2%CF%81%CE%B9%CE%BF%CF%82-2016/41002.html

 

Επισης δεν νομιζω πολλοι να θελουν να αγορασουν ολοκληρη κονσολα στην Ελλαδα του 2017 για να παιξουν μεχρι το καλοκαιρι(του splatoon)Zelda και mario αν δεν ειναι οικονομικα ανετοι να μπορουν να ''συντηρουν''και αλλη κονσολα.

Αν και η συγκριση(απο πλευρας μεγεθους αγορας και κοσμου)Αμερικης(το παραπανω video λενε οτι ειναι στο Chicago)ειναι το λιγοτερο αστεια,και στην Ελλαδα ειχαμε αναλογες ουρες συνηθως στις κονσολες της sony ή σε παιχνιδια της blizzard πιο παλια(Warcraft και Diablo 3 συγκεκριμενα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ θα τσιμπήσω και Arms.Μου αρέσει από την πρώτη στιγμή που το είδα.Ζαχαρωνω και bomberman.Παντως ό,τι indie βγαίνει θα αγοράζεται στο switch.Γουσταρω να τα έχω μαζί μου και να λιώνω σε κανένα εξοχικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Fulgore

 

Τι σχέση έχει η διαθεσιμότητα ή μη της κονσόλας σε Ελλάδα και Αμερική με την ουρά για το event στο Σικάγο;

Ο συμφορουμιτης παραπανω μιλησε για ουρες οπως στο παραπανω video για event του switch στην Αμερικη.

 

Προφανως και για να υπαρχουν τετοιες ουρες για event σημαινει οτι υπαρχει και μεγαλο ενδιαφερον(υποψηφιοι/πιθανοι αγοραστες)απο πολλους,ειναι που ειναι και μεγαλυτερη αγορα φυσικα. 

 

Με λιγα λογια οταν στο εξωτερικο κανουν ουρες στο launch νεας κονσολας,ειναι λογικο να κανουν ουρες και σε event πριν κυκλοφορησει και αρα θα υπαρχει τις πρωτες μερες και αρα θα εχουν θεμα οσον αφορα την διαθεσιμοτητα της κονσολας σε σχεση με εμας στην Ελλαδα.

 

Ηδη οποιος διαβαζει σχετικες ειδησεις σε ξενα site οσον αφορα θεματα του Switch,το πρωτο πραγμα κατω στα σχολια που αναφερεται(περαν των specs κλασσικα)ειναι η διαθεσιμοτητα σε χ καταστηματα/αλυσιδες/site του εξωτερικου.

 

Αλλωστε σε συγκεκριμενο κομματι απαντησα.

ουρες  εδω τις κανουμε μονο οταν μας φοβεριζουν οτι δεν θα σηκωσουμε αλλα λεφτα. βλεπε capital χαχαχα

Ισχυει βεβαια οτι εξακολουθουμε να εχουμε capital control που δεν βοηθανε ουτως ή αλλως στο θεμα διαθεσιμοτητας,ειδικα στο launch κονσολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dragon Quest 8 για wii u ή Switch δεν ψηθηκαν να ανακοινωσουν.Το βγαλαν μονο στο 3ds λογω πωλησεων.

Ασε Square δεν ειμαστε καινουργιοι στον χωρο τα ξερουμε αυτα.

 

 

Ρε συ Fulgore, κράξιμο μόνο και μόνο για μην σπάσεις την παράδοση στο κράξιμο; Ειλικρινά γιατί να ανακοινώσουν DQ 8 στο wiiu ή switch; Το DQ 8 βγήκε το 2015 στο 3DS, το DQ 11 έχει ήδη ανακοινωθεί για το switch και το 3DS σαν νέος τίτλος. Οχι σοβαρά τώρα εξήγησε μου για ποιο λόγο η εταιρία ντε και καλά να ανακοινώσει το DQ8 πάλι;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ Fulgore, κράξιμο μόνο και μόνο για μην σπάσεις την παράδοση στο κράξιμο; 

Μα το ειχα αναφερει αυτο και οταν ειχε πρωτο ανακοινωθει στο θεμα του Wii U,οτι δεν καταλαβαινω για ποιο λογο δεν το εβγαλαν στο Wii U τοτε. Τουλαχιστον θα ειχε μεγαλυτερη λογικη να εβγαινε τωρα στο Switch λογω της φορητοτητας και λογω του launch που εχει αναγκη η κονσολα απο τιτλους ουτως ή αλλως,αρα δεν καταλαβαινω για ποιο λογο σου φανηκε κακο αυτο που ειπα.

 

Επισης το ''κραξιμο'' μου πηγε προς την Square Enix οχι στην Nintendo,αρα δεν καταλαβαινω ποιο ειναι το προβλημα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο συμφορουμιτης παραπανω μιλησε για ουρες οπως στο παραπανω video για event του switch στην Αμερικη.

 

Προφανως και για να υπαρχουν τετοιες ουρες για event σημαινει οτι υπαρχει και μεγαλο ενδιαφερον(υποψηφιοι/πιθανοι αγοραστες)απο πολλους,ειναι που ειναι και μεγαλυτερη αγορα φυσικα.

Ως εδώ καλά τα είπες. Μετά με μπέρδεψες. Μάλλον ήθελες να πεις ότι εφόσον συμβαίνει το παραπάνω, λογικό είναι να υπάρξουν ουρές και στο launch με επακόλουθο να υπάρξει και θέμα διαθεσιμότητας (στην Αμερική).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως εδώ καλά τα είπες. Μετά με μπέρδεψες. Μάλλον ήθελες να πεις ότι εφόσον συμβαίνει το παραπάνω, λογικό είναι να υπάρξουν ουρές και στο launch με επακόλουθο να υπάρξει και θέμα διαθεσιμότητας (στην Αμερική).

Θεμα διαθεσιμοτητας(χωρις να ειμαι 100% σιγουρος μονο με βαση αυτα που διαβαζω απο δω και απο κει)σχεδον σιγουρα θα εχει τις πρωτες μερες στο εξωτερικο(απο Ευρωπη δεν μπορω να πω με σιγουρια) και ειδικα στην Αμερικη. 

 

Αλλα σε γενικες γραμμες ναι αυτο εννοουσα/ηθελα να πω. Αν δεν πολυ εβγαινε νοημα,λαθος μου σε αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fulgore, τον καφέ σου φαντάζομαι τον πίνεις σκέτο έτσι?

 

Πολύ πίκρα ρε φίλε μου, ευθύμησε λίγο :-)

 

Εγώ πάντως έχω πολύ καλό feeling για το Switch, κάτι που ένιωθα και για το Wii και το DS/3DS. Το WiiU από την αρχή μου είχε φανεί αδιάφορο/προβληματικό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα η απορία μου είναι αφού τα χειρηστήρια έχουν motion control υπάρχει περίπτωση να δούμε παιχνίδια του wii να γίνονται port στο switch είτε ως hd remakes είτε ως virtual machine (πχ wii sports);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok δηλ εχει ενα Tegra που δεν πιανει ουτε το Xbone docked . Θα χορτασετε HD δηλαδη ουτε 720p  :lol:

Μη χαραμίζεσαι αδερφέ

Πάνε Τόκυο να τους πεις πως να το κάνουν

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...