Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή είναι too good to be true (οι αγορές να συνδέονται μόνο με το account και όχι την συσκευή), προτιμώ να περιμένω να κυκλοφορήσει το σύστημα πρίν διαμορφώσω τις προσδοκίες μου όσον αφορά το χαρακτηριστικό αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλά, εννοείται ότι κι εγώ κράταω ένα τόσο δα καλαθάκι. Nintendo είναι αυτή, δεν παίζει να έχουν μάθει τόσα πολλά από τα λάθη τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Φυσικα, απλα τους εχω ικανους να μπλοκαρουν το account με ενα μονο switch αλα wii u φασον

 

Περίμενε. Κάθε συσκευή, θα μπορεί να δέχεται μέχρι 8 accounts, το έχουμε λύσει αυτό.

 

Από εκεί και πέρα, το λογικό και αυτονόητο είναι ότι το κάθε account θα είναι συνδεδεμένο με μία μόνο συσκευή ανά πάσα στιγμή, εκτός και αν θελήσουν να φτιάξουν υπηρεσία τύπου share όπως έχουν τα X1/PS4 (που δεν το βλέπω πιθανό). Ακόμα κι εκεί πάντως ένα είναι το primary account ανά συσκευή.

 

Αν ήταν να μπορείς να συνδέεις σε κάθε account πάνω από μία συσκευή, θα μαζευόμασταν 5-6 άτομα από εδώ να φτιάχναμε ένα κοινό account και θα αγοράζαμε τα games digital συνεταιρικά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίμενε. Κάθε συσκευή, θα μπορεί να δέχεται μέχρι 8 accounts, το έχουμε λύσει αυτό.

 

Από εκεί και πέρα, το λογικό και αυτονόητο είναι ότι το κάθε account θα είναι συνδεδεμένο με μία μόνο συσκευή ανά πάσα στιγμή, εκτός και αν θελήσουν να φτιάξουν υπηρεσία τύπου share όπως έχουν τα X1/PS4 (που δεν το βλέπω πιθανό). Ακόμα κι εκεί πάντως ένα είναι το primary account ανά συσκευή.

 

Αν ήταν να μπορείς να συνδέεις σε κάθε account πάνω από μία συσκευή, θα μαζευόμασταν 5-6 άτομα από εδώ να φτιάχναμε ένα κοινό account και θα αγοράζαμε τα games digital συνεταιρικά. :)

Ολα αυτα πολυ λογικα.

Το θεμα ειναι οτι σε ενα σπιτι με παιδια και 2 η παραπάνω switch γιατι να πιεστεις σε αγορες παραπανω για local multiplayer. Εστω ενα party monsterhunter locally με 8 ατομα ο καθενας με την κονσολα του (τι αλλο ειναι αρχικα το Η-Αθλημα εξαλλου) θα επρεπε να ειναι εξ ορισμου εφικτο με 1 τεμαχιο παιχνιδιου μονο αγορασμενου (και ας λενε οτι θα γινεται, θα το υποστιριξουν;).

Το προβλημα μου με αυτους ειναι οτι οικογενειες σαν την δικη μου που αγοραζουμε 3 τεμαχια ενος τετοιου συστήματος ειτε πληρωνουμε πολλα τεμαχια ιδιου παιχνιδιου η...χακαρουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ολα αυτα πολυ λογικα.

Το θεμα ειναι οτι ενα σπιτι με παιδια και 2 η παραπάνω switch γιατι να πιεστεις σε αγορες παραπανω για local multiplayer. Εστω ενα party monsterhunter locally με 8 ατομα ο καθενας με την κονσολα του (τι αλλο ειναι αρχικα το Η-Αθλημα εξαλλου) θα επρεπε να ειναι εξ ορισμου εφικτο με 1 μονο αγορα (και ας λενε οτι θα γινεται, θα το υποστιριξουν;).

Το προβλημα μου με αυτους ειναι οτι οικογενειες σαν την δικη μου που αγοραζουμε 3 τεμαχια ενος τετοιου συστήματος ειτε πληρωνουμε πολλα τεμαχια παιχνιδιου η...χακαρουμε.

 

Σε κατανοώ και συμπάσχω. Ακριβώς για τους ίδιους λόγους έχω κρατήσει 2 NDS και 2 3DS και δεν τα έχω πουλήσει. :P

 

Το έχουμε λύσει και αυτό όμως με το NSW. Σε ότι αφορά το local multiplayer θα υποστηρίζει download play με ένα original game και μέχρι 8 κονσόλες.

 

Cheers!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κατανοώ και συμπάσχω. Ακριβώς για τους ίδιους λόγους έχω κρατήσει 2 NDS και 2 3DS και δεν τα έχω πουλήσει. :P

 

Το έχουμε λύσει και αυτό όμως με το NSW. Σε ότι αφορά το local multiplayer θα υποστηρίζει download play με ένα original game και μέχρι 8 κονσόλες.

 

Cheers!

 

Το ξερω αυτο Το ελπιζω, απλα ειναι στην ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΗ αποφαση του καθε developper να το υποστιριξει... και δεν το βλεπω πολυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το ξερω αυτο Το ελπιζω, απλα ειναι στην ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΗ αποφαση του καθε developper να το υποστιριξει... και δεν το βλεπω πολυ...

 

Ξέρεις πολλά 3rd-party games που να έχουν local multiplayer;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Switch dev talk – 50,000 yen for a kit, Capcom wants to make AAA games, much more

Το development kit του NSW θα κοστίζει μόλις κάπου στα $500. Είχα γράψει πως στο NSW θα δούμε κατά κύριο λόγο τα first party της Ν, τις αποκλειστικότητες με τις τρίτες εταιρίες και τέλος ΠΟΛΛΑ indies. H διόρθωση που θα κάνω είναι ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ indies...

 

Έχει ενδιαφέρον το άρθρο μιας και περιγράφει την συμμετοχή της Capcom στην ανάπτυξη του NSW μέσω των trial and errors. Ένα ενδιαφέρον σημείο επίσης:

Nintendo is putting a high priority on wireless. Even if you go from TV mode to portable mode with Switch, it transmits without a disconnection.
 
+Μια πρώτη πληροφορία σχετικά με το Cloud σύστημα της Ν: Α single Nintendo Account can be linked to multiple NX systems. (See Fig. 1) When multiple NX systems link to the same Nintendo Account, the user nickname and icon is synchronized across systems. However, the application's save data is not automatically synchronized across systems. On the other hand, it is not possible to either link multiple users to the same Nintendo Account on the same NX system (Figure 2), or to link one user to multiple Nintendo Accounts (Figure 3).
 
Με την ευκαιρία υπήρχε και μια αναφορά σχετικά με τα golden coins που είχα ξεχάσει να συμπεριλάβω. Τα golden coins δεν θα τα αποκτάμε μόνο μέσω των ψηφιακών αγορών αλλά και από τα retail προϊόντα. Επομένως οι μελλοντικοί αγοραστές του NSW να περιμένετε πιθανόν αντίστοιχους κωδικούς αλα Nintendo Club για να τους περάσετε στο Nintendo Account.
 
@panther
Μα δεν είναι κάτι το καινούργιο αυτός ο σχεδιασμός. Τα έχουμε δεί από διάφορες εταιρίες στο παρελθόν.
 
Ισχύει αυτό και είχα αναφέρει και συγκεκριμένα παραδείγματα όταν δημοσίευσε το Eurogamer το σχετικό υβρίδιο άρθρο. Η αιτία που ανέφερα την πατέντα ήταν μιας πρόσφατη συζήτηση στο θέμα πως εφόσον πετύχει το NSW θα ακολουθήσουν και οι υπόλοιπες εταιρίες τάχιστα χωρίς να μεσολαβήσουν αντίστοιχα μεγάλα χρονικά διαστήματα όπως στην περίπτωση του Wii.
 
Edit: Κάτι τελευταίο που είχα ξεχάσει να αναφέρω είναι πως το NSW θα υποστηρίζει κανονικά pointer σύμφωνα με αυτό:
World of Goo on Switch works with the touchscreen, motion pointer
 
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι λενε αυτοι. Προφανως λεει το τσιπ ειναι tegra x2.μπερδεμενα τα λεει.ισοδυναμη λεει με gtx 1050 αλλα στα χαρτια χανει απο ps4 pro και one s .και γιατι συγκρινει το pro?και τι σχεση εχει το s με το pro στα χαρτια και το switch.ανωμαλοι αυτοι οι γερμανοι.χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...