Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο τελευταίο update της UE4 (4.15) αναφέρεται το εξής:

 

"We have added early support for developing games for the Nintendo Switch console. It is still considered experimental in this release. We plan for it to be in a shippable state in the next release."

 

https://www.unrealengine.com/blog/unreal-engine-4-15-released

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωστοσο τα σπεκς που αναφερθηκαν για το switch  τωρα κανουν λογο οτι ισως και να μην ειναι αυτα. διοτι η πηγη της ανακοινωσης αναφεροταν σε Nintendo nx. οποτε ειναι καποια πληροφορια που αφορουσε την κονσολα οταν ακομα δεν ειχαμε μαθει οτι ονομαζεται switch  και μαλιστα λενε οτι ειναι απο τον ιουλιο.. θα μαθουμε συντομα αν οντως ισχυουν η οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωστοσο τα σπεκς που αναφερθηκαν για το switch τωρα κανουν λογο οτι ισως και να μην ειναι αυτα. διοτι η πηγη της ανακοινωσης αναφεροταν σε Nintendo nx. οποτε ειναι καποια πληροφορια που αφορουσε την κονσολα οταν ακομα δεν ειχαμε μαθει οτι ονομαζεται switch και μαλιστα λενε οτι ειναι απο τον ιουλιο.. θα μαθουμε συντομα αν οντως ισχυουν η οχι.

Το είχα γράψει ότι τα έγγραφα που διέρρευσαν είναι από 15 Ιουλίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το  project cars 2  εφαγε ακυρο παντος για το switch.  λογικο ειναι παντος μιας  και πιστευω θα τρεχει και με το ζορι στις αλλες κονσολες.

αν σκεφτουμε οτι το project  cars τρεχει 35-40 frames  μονιμος στο ps4, γιαυτο ειχε φαει και ακυρο στο wii u.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την περιγραφή του DLC χλωμό να είναι επιπέδου Witcher 3, παρόλα αυτά αν είναι αξιόλογο και τιμολογηθεί ανάλογα δεν βλέπω τον λόγο να στραβώνει κάποιος.

 

Γιατί που γράφει το περιεχόμενο των DLC? Ακόμα δεν ξέρουμε τίποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί που γράφει το περιεχόμενο των DLC? Ακόμα δεν ξέρουμε τίποτα. 

 

Κάπου είχα πετύχει ένα λίνκ που δυστυχώς δεν το κράτησα και μιλούσε για το 2ο dlc που θα βγεί τέλος του χρόνου κοντά στις γιορτές και μιλούσε για 1 dungeon και κάτι άλλα ψιλά...θα δείξει.

 

Edit: Έλα βρήκα λίνκ. Μια χαρά ακούγεται ειδικά στα 20€. Στο 2ο dlc εκτός από το dungeon μιλάει και για "new original story"

 

http://www.theverge.com/2017/2/14/14608840/legend-of-zelda-breath-of-the-wild-nintendo-switch-dlc-expansions

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί που γράφει το περιεχόμενο των DLC? Ακόμα δεν ξέρουμε τίποτα. 

Ξέρουμε, όπως έχω ποστάρει μέρες στο thread του παιχνιδιού:

 

  • Content Pack #1 (Summer 2017) – Adds a “Cave of Trials” challenge, a new hard mode, and a new feature for the in-game map.
  • Content Pack #2 (Holiday 2017) – Adds new challenges that will let players enjoy a new dungeon and new original story.

Δεν είναι αναλυτικό και δεν έχουμε το παιχνίδι στα χέρια μας για να γνωρίζουμε το ακριβές perspective, αλλά εμένα μου φαίνονται εξαιρετικά απλές προσθήκες. Μόνο το "new original story" στο δεύτερο αφήνει υπόνοιες για αξιόλογο περιεχόμενο.

 

Σίγουρα από την περιγραφή της Nintendo φαίνεται για καθαρό dlc και όχι expansion. Ας ελπίσουμε με το κράξιμο που θα φάνε να ενισχυθεί ουσιαστικά το περιεχόμενο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρουμε, όπως έχω ποστάρει μέρες στο thread του παιχνιδιού:

 

  • Content Pack #1 (Summer 2017) – Adds a “Cave of Trials” challenge, a new hard mode, and a new feature for the in-game map.
  • Content Pack #2 (Holiday 2017) – Adds new challenges that will let players enjoy a new dungeon and new original story.

Δεν είναι αναλυτικό και δεν έχουμε το παιχνίδι στα χέρια μας για να γνωρίζουμε το ακριβές perspective, αλλά εμένα μου φαίνονται εξαιρετικά απλές προσθήκες. Μόνο το "new original story" στο δεύτερο αφήνει υπόνοιες για αξιόλογο περιεχόμενο.

 

Σίγουρα από την περιγραφή της Nintendo φαίνεται για καθαρό dlc και όχι expansion. Ας ελπίσουμε με το κράξιμο που θα φάνε να ενισχυθεί ουσιαστικά το περιεχόμενο.

 

Εκεί ελπίζω και εγώ, στο "new original story" για να αξίζει τα 20€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απογοητευτικό αν τελικά κυκλοφορήσει το NSW χωρίς να μεσολαβήσει Nintendo Direct. Επίσης απογοητευτικό αν η "τρομερή" CD Media δεν δώσει την δυνατότητα σε καταναλωτές να γνωρίσουν το NSW. Δηλαδή θα έρθουμε σε επαφή με το σύστημα μόνο μέσω τρίτων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βίντεο για το λειτουργικό του συστήματος:

https://vid.me/oQkO

 

Μερικές παρατηρήσεις:
*Το σύστημα είναι free region, αρχικά σου δίνει την δυνατότητα να επιλέξεις ήπειρο. Επομένως μην διστάσετε να το αγοράσετε από οπουδήποτε απλά να έχετε υπόψιν τον φορτιστή.
*Τάχιστη πρόσβαση στις επιλογές του συστήματος όπως και ήταν αναμενόμενο.
*Το update day one δεν το γλιτώνουν οι υποψήφιοι αγοραστές όπως φαίνεται μιας και απαιτείται για πρόσβαση στο eshop.
*Τα themes επαληθεύονται με πρώτες επιλογές το άσπρο και μαύρο χρώμα.
*Η διαθέσιμη χωρητικότητα είναι 25,9GB, άγνωστο το μέγεθος του update.
 

Επίσης link για να κατεβάσετε το βίντεο:
http://www.filedropper.com/switchos-vidme-2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...