Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι ρε παιδια να στραβωσετε οταν σε ενα παιχνιδι απο τα κορυφαια υποτιθεται το εχεις τερματισει και σου πεταξει μετα απο καποιους μηνες αλλο εναν χαρτη με ενα αλλο story?θα προτιμουσατε δηλαδη να μεινει στο ραφι η να δωσεις αλλα 20 ευρο για να ζησεις αλλη μια εμπειρια?

 

Καλά τα λες αλλά το season pass είναι ξεκάθαρα τυράκι για κάτι που θα βγει τον χειμώνα, δεν ξέρουμε τι θα είναι και αν καν θα αξίζει σαν dlc τα λεφτά ΑΑ τίτλου/expansion (φυσικά εννοώ το new story mode γιατί τα άλλα ούτε για 1 ευρώ είναι). Μάλλον θα αξίζει αλλά σίγουρα όχι day 1.

 

Είναι προφανές ότι ψάχνουν λεφτά από όπου μπορούν (για την Online υποδομή?) και ότι αρπάξουν.

 

Όλο το switch είναι rushed και είναι εμφανές και στο zelda και στο επικοινωνιακό κομμάτι ..ας όψονται οι μέτοχοι (οικονομικό έτος). Εμείς τι φταίμε δεν ξέρω.  :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Εμείς τι φταίμε δεν ξέρω.  :(

 

 

Τι εννοείς; Σου έχει βάλει κάποιος Ιάπωνας το μαχαίρι στο λαιμό για να αγοράσεις το Switch ή το Zelda;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντος το βλεπω σαν υποστηριξη οτι ανακοινωσαν dlc για μετα το καλοκαιρι παρα να αρπαξουν λεφτα.οι αρπαχτες ειναι αυτες που βλεπουμε σε αλλα store διπλα απο το game που ακομα δεν εχει βγει να εχει θεση και ενα season pass.και βασικα το game να στοιχιζει 100 και οχι 60.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό είναι ότι τις περισσότερες φορές το περιεχόμενο των DLC θα μπορούσε κάλλιστα να περιλαμβάνεται στο αρχικό παιχνίδι, στην αρχική τιμή και όχι να χρεώνεται έξτρα. Πολλές φορές μάλιστα αφαιρείται περιεχόμενο σκόπιμα μέσα από το παιχνίδι για να πληρώνει κανείς παραπάνω λεφτά για πράγματα που θα έπρεπε να περιλαμβάνονται μέσα εξ αρχής.

 

Συστηματικά μας δίνουν παιχνίδια μη ολοκληρωμένα σε δόσεις.

 

Θα δείξει, δεν θέλω να το καταδικάσω εντελώς από τώρα, σίγουρα πάντως μου αφήνει κακή γεύση. Ειδικά το timing είναι απίθανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι DLC κατηγορίας Witcher 3 ή Soulsborne παιχνιδιών προσωπικά δεν με χαλάει καθόλου. Προυπόθεση φυσικά το παιχνίδι να μην το αισθάνεσαι ότι του "λείπει" κάτι και με το DLC τελικά το πήρε. Το DLC το θέλω συμπληρωματικό και διευρυμένο περιεχόμενο.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά θεωρώ καρκίνο τα DLC ως εκ τούτου δεν το βλέπω θετικά.

Δές το σαν expansion όπως έγινε με το Witcher3, όχι DLC της Activision.

 

Κακώς έχει επικρατήσει η ορολογία DLC οταν μιλάμε για expansion.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνω την δυσανασχέτηση ορισμένων χρηστών και φίλων της Nintendo για τα DLC, μια εταιρεία που για πολλά χρόνια δεν μπήκε στην λογική των 2 μεγάλων μνηστήρων, όσον αφορά το επι πληρωμή extra content και πλέον πληρωμή για online αλλά η Nintendo ακόμα δεν μας έχει δείξει ότι έχει κάνει abuse αυτή την ορολογία DLC. Εύχομαι το extra περιεχόμενο που ετοιμάζει για το Zelda και λογικά θα φτιάξει και για άλλα δικά της I.P. να μην είναι του ποδαριού και να θυμίζει expansion packs με όλη την σημασία της λέξης. Εάν ένα παιχνίδι είναι καλό όσο χορταστικό κι αν είναι μπορεί να ''φιλοξενήσει''περισσότερο περιεχόμενο. Από τις παλαιές εποχές του PC υπήρχαν expansion packs: Quake 2, Baldur's Gate, Age of Empires, Doom μπλα μπλα μπλα... και θα μείνει η Nintendo απ'εξω;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι DLC κατηγορίας Witcher 3 ή Soulsborne παιχνιδιών προσωπικά δεν με χαλάει καθόλου. Προυπόθεση φυσικά το παιχνίδι να μην το αισθάνεσαι ότι του "λείπει" κάτι και με το DLC τελικά το πήρε. Το DLC το θέλω συμπληρωματικό και διευρυμένο περιεχόμενο.   

 

Από την περιγραφή του DLC χλωμό να είναι επιπέδου Witcher 3, παρόλα αυτά αν είναι αξιόλογο και τιμολογηθεί ανάλογα δεν βλέπω τον λόγο να στραβώνει κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος παντως παιξει το ζελντα σε wii u ΕΑΝ υπαρξει dlc και εκει θα μπορει (σε χακευμενη κονσολα) να το δοκιμασει αμισθει.... Σκεφθειτε το εαν δεν εχετε πουλησει ηδη το wii u σας...(ας το γραψω και στο νημα του wii u)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος παντως παιξει το ζελντα σε wii u ΕΑΝ υπαρξει dlc και εκει θα μπορει (σε χακευμενη κονσολα) να το δοκιμασει αμισθει.... Σκεφθειτε το εαν δεν εχετε πουλησει ηδη το wii u σας...(ας το γραψω και στο νημα του wii u)

Ισχύει και για το WiiU το dlc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...