Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα 720p είναι το 44% των πίξελς του 1080p, ή αλλιώς 56% χαμηλότερη ανάλυση.

 

Επίσης τα 720p είναι 36% χαμηλότερη ανάλυση από τα 900p (περίπτωση Zelda)

 

Οπότε σε handheld mode, η GPU έχει πολύ πιό ελαφρύ φορτίο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί συγκεκριμένα αυτό που θα ρωτήσω,αλλα δεν βρήκα κάτι.

 

Θα υπάρχει η δυνατότητα να συνδέσεις το Switch στην τηλεόραση χωρίς το dock; Θα ήταν πολύ βολικό κάτι τέτοιο σε περίπτωση που έχεις μαζί σου το Switch σε χώρο με τηλεόραση (πχ σε κάποια επίσκεψη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί συγκεκριμένα αυτό που θα ρωτήσω,αλλα δεν βρήκα κάτι.

 

Θα υπάρχει η δυνατότητα να συνδέσεις το Switch στην τηλεόραση χωρίς το dock; Θα ήταν πολύ βολικό κάτι τέτοιο σε περίπτωση που έχεις μαζί σου το Switch σε χώρο με τηλεόραση (πχ σε κάποια επίσκεψη).

Εξ' όσων γνωρίζουμε το dock είναι απαραίτητο για την σύνδεση με tv, το switch δεν έχει επάνω του hdmi out. Γι αυτό κιόλας πουλάνε σκέτο το dock στα 90 ευρώ ως extra.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα αυτό.

http://nintendotoday.com/nintendo-switch-dock/

 

Είναι λίγο απογοητευτικό το dock, δεν κάνει τίποτα. Ελπίζω να βγουν 3rd party ανταπτορες που είναι ένα απλό καλώδιο spliter.

<p>

 

Κυκλοφόρησε μία φήμη που θέλει τους εξής τίτλους να ανακοινωθούν μέσα στους επόμενους μήνες για το Switch:

  • Metroid
  • Assassin's Creed: Egypt
  • L.A. Noir (Remastered)

LA noire μαζί με skyrim είναι ότι πρέπει για εμένα. Ελπίζω να είναι αλήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξ' όσων γνωρίζουμε το dock είναι απαραίτητο για την σύνδεση με tv, το switch δεν έχει επάνω του hdmi out. Γι αυτό κιόλας πουλάνε σκέτο το dock στα 90 ευρώ ως extra.

Η δυνατοτητα υπαρχει μεσω του usb και ειναι μερος του στανταρ. Απλα καλωδιο χρειαζεται με ανταπτορα hdmi (το ειχα αναρτησει προ καιρου) και το καλωδιο παει στα 40 με 50.

ευρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

RUMOR - Switch Developer Info Leaked w/ Tons of NEW Info & Specs

 

"Δεν ειμαι tech guy οποτε δεν θα αναφερθω στα specs αλλα υπαρχει ενα link στο description"

Κλασσικο τεμπελικο clickbait βιντεο. Την επομενη φορα να ανεβασουν μονο το link λεω εγω μην κουραζονται κιολας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας αρχίσουν οι χοροί.

 

https://arstechnica.com/gaming/2017/02/in-zelda-first-breath-of-the-wild-will-get-post-launch-dlc/

 

Ένα κάστρο είχε απομείνει, πάει και αυτό. Ελπίζω να μην γίνει η νόρμα αυτή η τακτική και στην Nintendo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το κάνουνε, τουλάχιστον να το κάνουνε Witcher 3 style.

 

Πλούσιο ποιοτικό περιεχόμενο που στο τέλος να σε κάνει να μήν σκέφτεσαι κάν ότι έδωσες έξτρα λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω δεν έχει ειπωθεί αλλά ο Koizumi επιβεβαίωσε ότι υποστηρίζονται bluetooth headsets.

 

http://www.gonintendo.com/stories/273872-switch-dock-is-proprietary-bluetooth-headset-support-3-5mm-jack

 

 

Όσον αφορά τα dlc, δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεται ιδιαίτερη συζήτηση. Δεν είναι πρώτη φορά που το κάνει η nintendo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα εδω υπαρχει μια διαφορα,σου λεει 2 dlc το καλοκαιρι η χριστουγεννα στα 19.90 και τα 2 μαζι.θα μου κακοφενονταν αν εβλεπα τα dlc μαζι με την αφιξη του παιχνιδιου σε σημειο να μην το αγορασω καν. οπως βλεπουμε στο ps store που τα εχουν preorder μαζι με το παιχνιδι πριν καν βγει.αυτο ειναι καθαρη απατεωνια.τωρα αν βγενει το dlc μετα απο 7-8 μηνες πιστευω ειναι προς οφελος μας σε ενα αξιολογο game.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας αρχίσουν οι χοροί.

 

https://arstechnica.com/gaming/2017/02/in-zelda-first-breath-of-the-wild-will-get-post-launch-dlc/

 

Ένα κάστρο είχε απομείνει, πάει και αυτό. Ελπίζω να μην γίνει η νόρμα αυτή η τακτική και στην Nintendo.

αν ξεκινησει η Ninty της @@ της microsoft και της sony θα μεινω στα pc που εχω οτι θελω δωρεαν και αγοραζω μονο οτι αξιζει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ρε παιδια να στραβωσετε οταν σε ενα παιχνιδι απο τα κορυφαια υποτιθεται το εχεις τερματισει και σου πεταξει μετα απο καποιους μηνες αλλο εναν χαρτη με ενα αλλο story?θα προτιμουσατε δηλαδη να μεινει στο ραφι η να δωσεις αλλα 20 ευρο για να ζησεις αλλη μια εμπειρια?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...