Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μία άκρως προβοκατόρικη άποψη απο τον προσωπικό αγαπημένο Blunty.

Για όσους δεν τον ξέρουν, ο Blunty είναι Αυστραλός σχολιαστής, ιδιοκτήτης όλων των platforms+PC, και παλιά καραβάνα και του youtube και του gaming.

 

Στο video λοιπόν, εξηγεί γιατί είναι πιθανό, το Switch να απειλήσει το PS4.

 

Μη βιαστείτε εσείς οι τιμητές του PS4 να μιλάτε για φανμποισμό. Όσον αφορά το Switch, ο συγκεκριμένος τύπος έχει κάνει την πιο αιχμηρή κριτική εναντίον του συστήματος και κυρίως της Nintendo!

 

https://www.youtube.com/watch?v=JPlYE5jle50

 

*grabs popcorn*

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συνέντευξη Kimishima από το Times:

19 Things Nintendo's President Told Us About Switch and More

 

Κάποια σημεία:

 

That said, Switch is not backward compatible with games designed for other systems, and is not currently compatible with controllers designed for other systems. Support for certain controllers may be considered for a future update. In some cases, games from past systems may be re-released for the Nintendo Switch system as either enhanced or original versions.

 

And in terms of the Internet browser, since all of our efforts have gone toward making Switch an amazing dedicated video game platform, it will not support it, at least at launch.

Πως φανταζομαι τα κεντρικα της Νintendo οταν πηραν αυτην την τρομερη αποφαση

9c65a8d675b67dc2cbfed82c46b2ad0b.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ότι δεν μπορούν. Είπαμε, δεν θέλουν. Wii και Wii U είχαν browser.

Είναι καθαρά πολιτική της εταιρίας. Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου, αλλά λόγω του ότι είναι και φορητό καταλαβαίνω ότι για κάποιους μπορεί να είναι χρήσιμο.

 

Μην ξεχνάτε (το επαναλαμβάνω ξανά, σαν χαλασμένο γραμμόφωνο) ότι το exploit του Wii U προήλθε από τον browser. Επομένως και γι αυτόν τον λόγο ίσως να φυλάνε τα ρούχα τους. Μπορεί να μην δείτε λοιπόν browser, αλλά θα δείτε σίγουρα στο Switch Bowser (τραγικό αστείο).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορω να καταλαβω ακομα γιατι δεν μπορουν να προσθεσουν browser .τοσο πολυ χρονο θελει?

 

 

Αρκετές σελίδες πριν είχαν παρατεθεί κάποια άρθρα που εν ολίγης έλεγαν ότι δεν παρουσιάζονται καθόλου η touch screen ή άλλες δυνατότητες του switch όπως internet browsing ώστε να μην συγκριθεί με tablet και δημιουργηθεί αρνητική εντύπωση από τι στιγμή που υστερεί σε σύγκριση με tablet που κυκλοφορούν.  Με αφορμή αυτά τα άρθρα είπαμε κάποιοι ότι δεν θα έπρεπε να θεωρούμε δεδομένο τον internet browser και να που τελικά έτσι έγινε  :mad: ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι απόσπασμα από την παρουσίαση του Switch.

 

Γενικά στο promotion αυτή τη φορά τα πάνε πολύ καλά. Έμαθαν μετά το μπάχαλο του WiiU.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιώνονται οι 4x ARM Cortex-A57;

 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10155055906014588&id=71946799587

Update: Η ARM λέει τώρα ότι τα specs που αναρτήθηκαν στο fb της δεν αποτελούν επίσημη δήλωση.

http://switchcore.net/2017/02/07/arm-cpu-not-confirmed-nintendo-switch/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως βγάλουν ειδικό switch browsing app για smartphones. Σαν αυτό για το voicechat ένα πράμα..  :-D

 

Πάντως όσο πλησιάζουμε στο release date τόσο πιο καλά νιώθω που θα το πάρω ένα τρίμηνο μετά και όχι day one.

Θέλει γερά νεύρα το beta testing.  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το παραγγειλα για day one για να παίξω το Zelda και δεν έχω παραγγείλει το Zelda ακόμα.Περιμενω μπας και το βρω κάτω από 70.

 

Κάτι μου λέει ότι θα δυσκολευτείς αρκετά αν το θες την ίδια μέρα!

Εγώ ελπίζω οτι στο 3μηνο θα σοβαρευτούν με τις τιμές και αν δεις την εξέλιξη τιμής στο skroutz για το Switch θα έλεγα οτι είναι ένα καλό δείγμα:

post-356911-0-48144500-1486554306_thumb.png

Στις 16 και στις 24 Ιανουαρίου κάποια μαγαζιά το έδιναν στα 300.

 

Άσχετο αλλά ας μου πει κάποιος οτι αυτό είναι αστείο..

 

 

...1-2-Switch στα 50 ευρώ μυρίζει μανούλα.

 

 

edit: καινούρια clips απο mini games του 1-2-Switch: http://kotaku.com/nintendo-turns-the-switch-into-a-crying-baby-1792121447

 

Still not worth the 50€.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το παραγγειλα για day one για να παίξω το Zelda και δεν έχω παραγγείλει το Zelda ακόμα.Περιμενω μπας και το βρω κάτω από 70.

Εγώ παράγγειλα από amazon Γαλλίας το παιχνίδι, μαζί με τα μεταφορικά έρχεται στα 59 ευρώ περίπου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...