Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Ωραία διαφημιστικά, το 1-2-Switch δεν φαίνεται και τόσο χάλι μαύρο τελικά.

 

Κρατάω τον τύπο στην αρχή του πρώτου βίντεο που ρίχνει το γκομένακι με Zelda.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ζω για την στιγμη που θα πεισω τον πατερα μου να παιξουμε μαζι arms και να κανει ολες αυτες τις κινησεις οταν δεν εχει υπομονη να παιξει ουτε κανα need for speed.παντως ωραια τα διαφημιστικα με το καλο να ρθει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λες να εχουμε και αυτο το προβλημα?να πας να παραλαβεις την κονσολα και να τους  πεις που ειναι τα games του switch  και να σου πουν δεν εχουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε συνέντευξή του ο Manfred Linzner της Shinen Multimedia λέει ότι στο fast racing neo στο wiiu δυσκολεύτηκαν πολύ να κρατήσουν τα 60 fps με τα visuals που ήθελαν. Τελικα καταφεραν να προσφερουν 720p/60fps για 1/2players splitscreen και 720p/30fps για 3/4 players splitscreen. Τώρα στο switch (tv mode) λέει για το Fast rmx δε δυσκολεύτηκαν καθόλουν να κρατήσουν 1080p/ 60fps σε 4player splitscreen και με περισσοτερες λεπτομερειες απο το wiiu. Έχουν βέβαια και dynamic resolution ενεργοποιημενο λέει για να κραταει σταθερα 60fps σε τυχον απροβλεπτες καταστασεις.

 

http://www.gamereactor.eu/news/502543/Fast%20RMX%20on%20Switch%20offers%201080p%2060fps%20with%204-player%20splitscreen/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα εχω διαβασει σε διαφορα φορουμ απο ειδημονες οτι απο specs gpu  παιζει  1 με 1,5 τεραφλοπς.δεν ξερω αν ισχυει.

αν ισχυει ομως κατι τετιο ειναι πολυ δυνατο. αν υπολογισουμε οτι το one  ειναι 1,35.  συγκρινοντας το βεβαια σαν μικρη handle  συσκευη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα διαφημιστικά καλά για την περίοδο του super bowl όπου και προορίζονται. Είναι φανταστικό πάντως που η Ν δείχνει να μαθαίνει από τα λάθη της και αυτό οφείλεται προπαντός στην αλλαγή νοοτροπίας που κατά κύριο λόγο πηγάζει από νέα στελέχη που ανέλαβαν τα ηνία. Μόνο και μόνο που διαφημίζουν third party τίτλο είναι τεράστια πρόοδος.

 

 

Πάντως το διαφημιστικό του MK 8 Deluxe μου άρεσε περισσότερο από όλα μέχρι τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κοιτα εχω διαβασει σε διαφορα φορουμ απο ειδημονες οτι απο specs gpu  παιζει  1 με 1,5 τεραφλοπς.δεν ξερω αν ισχυει.

αν ισχυει ομως κατι τετιο ειναι πολυ δυνατο. αν υπολογισουμε οτι το one  ειναι 1,35.  συγκρινοντας το βεβαια σαν μικρη handle  συσκευη.

Καλα και εγω ειμαι ο βασιλιας της αγγλιας, σιγα μην παιζει στα 1.5tf,  1 στο dock και αν

Επεξ/σία από MechaCorn
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το κόστος της συνδρομής:

Kimishima says Switch online service will be 2-3,000 yen yearly, looking into VR for Switch

 

Αυτό μεταφράζεται κάπου στα 20~30 ευρώ ετησίως.

 

29.90€ το βλέπω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι 30 ευρώ ετησίως τότε είναι πολύ καλά. Φυσικά δίνοντας και κάποια, ελάχιστα έστω extras. Δηλαδή κάτι σε μορφή εκπτώσεων, δωρεάν παιχνιδιών (πέρα από το ένα online multiplayer nes/snes παιχνίδι το μήνα) κτλ και όχι μόνο online gaming και voice chat.

Αντίστοιχα αν ξεπεράσει τα 60 ευρώ που ζητάει η Sony για το PS4 τότε θα μιλάμε για ξεφτύλα.

 

Ωραία φαίνεται η ξιφομαχία στο 1-2 Switch. Λογικά το hd-rumble είναι αρκετά εκτενής λειτουργία με πολλές δυνατότητες παραλλαγής. Κρίμα που δεν θα το εκμεταλλευτεί το Breath of the Wild.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...