Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μας δουλεύεις; Αυτά υπάρχουν καιρό οπουδήποτε αλλού, το Switch περίμενες για να τα παίξεις;

 

Skyrim on the go. Αλλού δεν έχει.

Καλά παιδιά τώρα μην τρελαθούμε με το portability. Μπορείς να το παίξεις και σε laptop το Skyrim αν καίγεσαι τόσο ή σε Nvidia Shield Portable...

 

Σε laptop ναι μεν γίνεται, αλλά

1) Σε λεωφορείο - κρεβάτι - καμπινέ δεν γίνεται.

2) Σε αεροπλάνο, το laptop δεν χωράει καλά καλά. Άσε που θες και ποντίκι ή κάποιο χειριστήριο.

3) Streaming εκτός σπιτιού, απλά δεν γίνεται. Δεν έχω πετύχει πουθενά γρήγορο internet σε ξενοδοχείο, αεροδρόμιο, στο δρόμο ...

Επεξ/σία από paparoupas11
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλά παιδιά τώρα μην τρελαθούμε με το portability. Μπορείς να το παίξεις και σε laptop το Skyrim αν καίγεσαι τόσο ή σε Nvidia Shield Portable...

 

 

Τι εννοείς «μην τρελαθούμε»; Το portability είναι selling point του Switch, no;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η κονσολα θα γινει περιζητητη.οποιος θελει το πιστευει. θα πουλησει παραπανω απο το 3ds με την οθονη με τα 4 πιξελ, και εχει και 200 ευρο. που εχει φτασει απο 60 μιρια πωλησεις και βαλε.ας βγει και ps4 και xbox με 45 τφλοπς,αυτο θα πουλησει γιατι ειναι διαφορετικο γκατζετακι με απιστευτα γραφικα. και αν κανει η νιντεντο πως το υποστηριζει και με διαφορα Multimedia ,browser applications θα γινει χαμος.

μη κοιτατε εδω στην ελλαδα που το συζηταμε μεταξυ μας και μας εχουν κανει σαν κρατος φτωχομπινεδες και περιμενουμε να πεσει 10 ευρο για να πετυχουμε καλη αγορα. οι αναλυτες που προβλεπουν 40 μιρια πωλησεις σε 4 χρονια θα δειτε που δεν θα πεσουν εξω...

και Third partys να μη το υποστηριξουν που θα το υποστηριξουν και θα πουν και ενα τραγουδι γιατι δεν ειναι βλακες,ξερουν οτι η κονσολα θα πουλησει. και οταν ξερουν οτι η κονσολα θα πουλησει δεν βρισκουν δικαιολογιες δεν το σηκωνει δεν γινετε αυτο δεν γινετε το αλλο. ξαφνικα στο βωμο του χρηματος σηκωνει τα παντα.παπαδες κανουν αν θελουν.

Και μη μπαινετε στο τριπακι και συγκρινεται το switch με αλλες κονσολες,ειναι σαν να συγκρινεται κινητο με pc.ολοι εχουν απο τις αλλες κονσολες αλλα ειπαμε αυτο ανηκει σε μια κατηγορια μονο του απο την στιγμη που ανακοινωθηκε.....με βλεπω μολις βγει να κανει το ps να ανοιξει κανα χρονο και ας μην ειμαι νιντεντο φαν.εχε χαρη το zero dawn

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η κονσολα θα γινει περιζητητη.οποιος θελει το πιστευει. θα πουλησει παραπανω απο το 3ds με την οθονη με τα 4 πιξελ, και εχει και 200 ευρο. που εχει φτασει απο 60 μιρια πωλησεις και βαλε.ας βγει και ps4  και xbox  με 45 τφλοπς,αυτο θα πουλησει γιατι ειναι διαφορετικο γκατζετακι με απιστευτα γραφικα. και αν κανει η νιντεντο πως το υποστηριζει και με διαφορα Multimedia ,browser applications  θα γινει χαμος.

μη κοιτατε εδω στην ελλαδα που το συζηταμε μεταξυ μας και μας εχουν κανει σαν κρατος φτωχομπινεδες και περιμενουμε να πεσει 10 ευρο για να πετυχουμε καλη αγορα. οι αναλυτες που προβλεπουν 40 μιρια πωλησεις σε 4 χρονια θα δειτε που δεν θα πεσουν εξω...

και Third partys  να μη το υποστηριξουν  που θα το υποστηριξουν και θα πουν και ενα τραγουδι γιατι δεν ειναι βλακες,ξερουν οτι η κονσολα θα πουλησει. και οταν ξερουν οτι η κονσολα θα πουλησει δεν βρισκουν δικαιολογιες δεν το σηκωνει δεν γινετε αυτο δεν γινετε το αλλο. ξαφνικα στο βωμο του χρηματος σηκωνει τα παντα.παπαδες κανουν αν θελουν.

 

 

Καλά εάν βάλουν browser και βγει και καμιά εφαρμογή όπως fb κτλ απλά θα γίνει πανικός... Εμένα που δεν με καίει να το αγοράσω day one εάν ανακοινώσουν προσθήκη browser το πήρα κατευθείαν αφού έχω μείνει κάτι μήνες χωρίς tablet και μόνο για χαλαρό browsing θα το ήθελα. Μόνο τα αξεσουάρ βρίσκω πολύ ακριβά (που μπορεί να δικαιολογείται από τις τεχνολογίες που έχουν ενσωματώσει δεν αντιλέγω..) αλλά μπορείς να παίξεις και ένα διπλό με τα joycons έτσι για τον χαβαλέ οπότε ίσως να μην αγοράσω καν 2ο χειριστήριο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απο τα ιδια.εχω μεινει χωρις ταμπλετ ενα χρονο και σερφαρω με το κινητο και ξαφνικα εκει που κοιταζα για ταμπλετ ανακοινωνεται το switch.οποτε περιμενω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνετε το ίδιο βρεφικό σφάλμα που κάνουν οι «πολέμιοι» του Switch.  Ο τίτλος είναι εξαετίας μεν, αλλά το Switch προσφέρει διαφορετική εμπειρία, λόγω φορητότητας. Αξίζει για re-visit μόνο και μόνο λόγω αυτού του παράγοντα.

Δεν διαφωνώ και δεν θέλω να υποτιμήσω ούτε την φορητότητα που μπορεί να προσφέρει το Switch σε μέχρι πρότινος "μη φορητούς" τίτλους, ούτε να υποβαθμίσω το Skyrim σαν παιχνίδι.

 

Πιστεύω όμως ότι αντικειμενικά βασικός λόγος απόκτησης μιας κονσόλας που φέρει την υπογραφή της Nintendo ήταν είναι και θα είναι πρωτίστως οι δικοί της τίτλοι. Απαραίτητοι και ευπρόσδεκτοι οι 3rd party αλλά αν τα Mario, Zelda, Metroid, Pokemon, Star Fox κλπ κλπ σε αφήνουν παγερά αδιάφορο, καλύτερα να κοιτάξεις αλλού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στο 3DS κυκλοφόρησε το RE Revelations το οποίο εξίσου πούλησε καλά, η Capcom γλυκάθηκε και κυκλοφόρησε το παιχνίδι και σε άλλα συστήματα. Το γελοίο ήταν πως το RE Reveations 2 δεν κυκλοφόρησε στα συστήματα της Ν, αυτό έκαψε τους κατόχους 3DS όπως αντίστοιχα του Wii.

 

 

Εντελώς ενημερωτικά το Revelations του 3DS πούλησε καλύτερα από οποιοδήποτε άλλο σύστημα, ενώ και το sequel του πάτωσε χαρακτηριστικά. Just saying.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά εάν βάλουν browser και βγει και καμιά εφαρμογή όπως fb κτλ απλά θα γίνει πανικός... Εμένα που δεν με καίει να το αγοράσω day one εάν ανακοινώσουν προσθήκη browser το πήρα κατευθείαν αφού έχω μείνει κάτι μήνες χωρίς tablet και μόνο για χαλαρό browsing θα το ήθελα. Μόνο τα αξεσουάρ βρίσκω πολύ ακριβά (που μπορεί να δικαιολογείται από τις τεχνολογίες που έχουν ενσωματώσει δεν αντιλέγω..) αλλά μπορείς να παίξεις και ένα διπλό με τα joycons έτσι για τον χαβαλέ οπότε ίσως να μην αγοράσω καν 2ο χειριστήριο. 

Θα μου φανεί πολύ περίεργο να μη βάλουν browser, με ποια λογική δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μου φανεί πολύ περίεργο να μη βάλουν browser, με ποια λογική δηλαδή;

 

 

Κι εγώ πιστεύω ότι θα υποστηρίζει κανονικά browser και ίσως εφαρμογές πάντως προς το παρών δεν υπάρχει καμία ενημέρωση για αυτά. Εδώ τυχαία είδαμε την touchscreen..

Λογικό είναι βέβαια να μην τα αναφέρει καθόλου αυτά η nintendo γιατί πιστεύω ότι θα αρχίζαμε να το συγκρίνουμε με άλλα tablet όπου φυσικά θα ήταν κατώτερο και θα άφηνε μία αρνητική εντύπωση σε πολύ κόσμο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ πιστεύω ότι θα υποστηρίζει κανονικά browser και ίσως εφαρμογές πάντως προς το παρών δεν υπάρχει καμία ενημέρωση για αυτά. Εδώ τυχαία είδαμε την touchscreen..

Λογικό είναι βέβαια να μην τα αναφέρει καθόλου αυτά η nintendo γιατί πιστεύω ότι θα αρχίζαμε να το συγκρίνουμε με άλλα tablet όπου φυσικά θα ήταν κατώτερο και θα άφηνε μία αρνητική εντύπωση σε πολύ κόσμο. 

Κατώτερο από ποια άποψη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατώτερο από ποια άποψη;

 

 

Από την άποψη ότι δεν τρέχει android ή ios  :-). Σου προτείνω να διαβάσεις τα άρθρα που παρέθεσε ο Malthador πιο πάνω. Και όπως είπα πιθανολογώ ότι αυτό είναι η αιτία και η nintendo δεν έχει κάνει καμία αναφορά για την χρήση του ως tablet τόσο καιρό... Αλλιώς γιατί να μην δείξει καθόλου τέτοιες λειτουργίες ή την touch screen;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...