Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χωρις υποστηριξη 3ων,με online επι πληρωμη και με τοσο υψηλες τιμες η κονσολα δεν εχει ουτε παρον,ουτε μελλον(γιατι και για τα περι 3ds τα μασανε οι υπευθυνοι).

Η τωρινη κονσολα τη εταιριας το Wii U(το οποιο εχει ξεχαστει εδω και ποσο καιρο και φυσικα ουτε που να το αναφερει θελει πλεον ο κοσμος)το εδειξε αυτο.

Το Switch ειναι κυριολεκτικα η περιπτωση του κανε υπομονη και δεν θα χασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Patrick Soderlund σε συνέντευξή του στο Famitsu:

 

 

“I only spoke about FIFA today, but our company’s structure lets us release all sorts of games for every platform, so we’ll go wherever the gamers go. I think Nintendo Switch will put Nintendo at the forefront of the game industry once again. Their approach is quite different from anything they’ve done in the past – they’ve listened to EA, Activision, and other companies since the beginning of the Switch’s development, so we’ve been involved throughout the whole process. They teamed up with us because they wanted to guarantee the console would be successful. Doing business with Nintendo is very important for us… We’d like to bring more and more games over for everyone.”

 

http://nintendoeverything.com/ea-exec-talks-more-about-switch-says-nintendo-has-been-listening-to-third-parties/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

1) Μόνο και μόνο που η συνολική εγκατεστημένη βάση του Game Boy περιλαμβάνει και τα Color, θα έπρεπε να σου λέει ότι είναι η ίδια πλατφόρμα...

 

Τώρα κάτι παραληρήματα (δεν μιλάω για σένα) ότι DS & 3DS είναι η ίδια πλατφόρμα (από πότε το DS παίζει 3DS παιχνίδια?) δεν τα σχολιάζω καν. Της νύχτας τα καμώματα τα βλέπει η μέρα και γελά.

 

Εν τέλει το point μου ήταν ότι τα iterative consoles είναι κάτι πολύ παλιό, που προϋπάρχει των Pro/Scorpio. Είπε κανείς ότι καταργήθηκε το παραδοσιακό console gaming τότε; Ακόμα και στο 3DS υπάρχουν παιχνίδια που παίζουν πολύ χειρότερα στο OG μοντέλο... κακώς βέβαια, αλλά συμβαίνει και εκεί δεν είδα κανά doom & gloom.

 

Επίσης, ο κάτοχος OG PS4 χάνει λιγότερα πράγματα από όσα χάνει ο κάτοχος OG 3DS... σου ξαναλέω ότι η έλλειψη C-stick είναι τραγική, πόσο μάλλον στα €270. Χώρια τα extra shoulder buttons. Αυτά θα έπρεπε να τα έχει day 1, δεν είναι θέμα chipset.

 

Ο χειρισμός στο PS4 είναι ίδιος για όλους. Ευτυχώς το Switch τουλάχιστον φαίνεται δεν είναι λειψό από άποψη χειρισμού για OG/day 1. Το να αυξήσουν την ιπποδύναμη στο μέλλον είναι κάτι αναμενόμενο.

 

Ποιά games θεωρείς ότι τρέχουν χειρότερα στο O3DS; Έχω και O3DS και N3DS, δεν έχω παρατηρήσει αισθητές διαφορές σε κάποιο game.

 

Ο χειρισμός μπορεί να είναι ίδιος για όλους στο PS4, αλλά το gameplay δεν είναι. Τα περισσότερα fps δίνουν προβάδισμα στο gameplay σε κάποια genres.

 

 

 

3) Καμία σχέση το ένα με το άλλο. IIRC, η Ninty (στα ντουζένια της) έβαζε περιορισμό πόσα games θα βγάζει ένας dev κάθε χρόνο στην πλατφόρμα της. Αυτό δεν έχει καμία σχέση με το PS4 vs Pro.

 

Πάντως αν θες να μιλήσουμε για double standards, η Nintendo έχει με διαφορά το λιγότερο backlash λόγω... childhood nostalgia. Σεβαστό και κατανοητό, αλλά δεν γίνεται π.χ. να τρώει βρισίδι η Sony για τα remasters και η Ninty όχι μόνο να βγάζει remastered κονσόλα (NES Mini), αλλά ο κόσμος να ζητάει και 2η δόση (SNES mini).

 

Έχει σχέση, από την άποψη ότι περιορίζει την ελευθερία και τη δημιουργικότητα του εκάστοτε dev, πράγμα πολύ κακό, όποια εταιρεία και με όποια μορφή και αν το κάνει.

 

Η Ν δέχεται το λιγότερο backlash; Τώρα κάνεις πλάκα έτσι; Ενδεικτικά δες τα news που βγάζει το google για «Nintendo Switch». Επειδή το παρακολουθώ κάθε μέρα, σου λέω ότι εδώ και δέκα μέρες από το presentation και μετά, πρέπει να έχω διαβάσει πάνω από 150 άρθρα με τίτλους «Why is the Switch doomed to fail» ή «The 5 biggest problems with Nintendo Switch». Και αυτά από μεγάλα -υποτίθεται αμερόληπτα- ειδησεογραφικά sites, όχι από random dudes στο insomnia. Προφανώς, δεν συγκρίνονται με το reveal του XBONE, but still για κονσόλα που δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα ψάχνονται να βρουν αρνητικά.

 

Άλλη κλασικούρα που συναντούσα στην προηγούμενη γενιά, πήγαινε κάπως έτσι ο διάλογος:

- Το Wii έχει χάλια γραφικά, τα PS3/X360 έχουν καλύτερα.

- Ναι, αλλά το PC έχει ακόμα καλύτερα από τα PS3/X360.

- Ναι, αλλά στις κονσόλες δεν μας νοιάζουν τα γραφικά.

 

Για τα remasters την έχω πει την άποψή μου: συμφωνώ όταν γίνεται σε παλιούς τίτλους για να τους κάνουμε re-visit οι παλιοί και να τους γνωρίσουν οι νεότεροι, δεν συμφωνώ όταν γίνεται για πολύ πρόσφατους τίτλους, ανεξαρτήτου εταιρείας. Όπως διαφωνούσα με το TLOU remaster, έτσι διαφωνώ και με το Mario Kart 8 Deluxe. Ομοίως, συμφωνούσα με το Wind Waker HD και με το Ico/SotC remaster. Το NES mini δεν βρίσκω τι σχέση έχει στην κουβέντα μας, προϊόν που απευθύνεται σε πάρα πολύ εξειδικευμένη αγορά είναι, τώρα μιλάμε για κανονικές κονσόλες.

 

 

Τέλος, στα περί εγκατεστημένης βάσης (επειδή κιόλας τα βράδια ρέει άφθονο το αλκοόλ -ξέρουν ποιοί-), καλό θα είναι να υπολογίζουμε πόσοι αγόρασαν και 2η κονσόλα (ελέω RROD/YLOD), μην πω 3η (λόγω πειρατείας), κάτι που φουσκώνει δραματικά τα νούμερα πωλήσεων, χωρίς όμως να αντικατοπτρίζεται απαραίτητα σε αυξημένες πωλήσεις παιχνιδιών. Και το PS2 είχε πουλήσει τα κέρατά του (λόγω DVD & πειρατείας), αλλά δεν την λες και αντιπροσωπευτική μια βάση 150 εκατομμυρίων. Είχε πολλούς casuals, όπως είχε και το Wii.

 

Για μένα αυτή η γενιά είναι η πιο αντιπροσωπευτική που έχει υπάρξει ποτέ εδώ και αρκετές γενιές. Ούτε πειρατεία έχουμε, ούτε κανά σοβαρό πρόβλημα στο hardware (RROD/YLOD). Οι μόνοι casuals που έχει το PS4 είναι αυτοί που παίζουν φανατικά Pro/CoD και η διαφορά τους με τους PS2/Wii/DS casuals είναι ότι είναι σταθεροί πελάτες (repeat customers/brand loyalty στην γλώσσα του marketing) και δεν φεύγουν εύκολα για άλλες πλατφόρμες.

 

Συμφωνώ απόλυτα, αυτά να τα βλέπουν όσοι ονειρεύονταν ότι θα πουληθούν ένα δις κονσόλες. Αυτή είναι η δυναμική των κονσολών και αυτή θα είναι σε κάθε γενιά από εδώ και στο εξής: μάξιμουμ 200m, βάζοντας και τα handhelds μέσα στη σούμα και χωρίς να υπολογίζουμε πως θα κινηθούν οι περιστασιακοί pc gamers. Από εκεί και πέρα, ας συνειδητοποιήσει η κάθε εταιρεία ότι τους casuals δεν μπορείς να τους ψυχολογήσεις και τους core θέλει αγώνα για να τους κρατήσεις.

 

 

Οσο για τα περι συγκρισης ps4/xbox και Switch με διαφορα την φορητοτητα,αραγε οσοι μενουμε εντος πολης(και οχι μονο)ποσο πολυ χρησιμη ειναι που να μπορει καποιος να την αξιοποιησει ρεαλιστικα στην Ελλαδα περα απο τα ταξιδια δεδομενου οτι μιλαμε και για 3ωρες πανω κατω?Ισως το reveal trailer στο θεμα της φορητοτητας να μην ηταν τοσο ακραιο οσο λεγαμε πριν κατι μηνες.

 

Είναι πάρα πολύ χρήσιμη η φορητότητα, διαφορετικά το 3DS δεν θα πούλαγε ακόμα. Κρίνεις με τα δικά σου δεδομένα τα γούστα των άλλων. Είμαστε πάρα πολλοί αυτοί που αρεσκόμαστε να παίζουμε on-the-go. Εγώ παίζω με φορητά ακόμα και μέσα στο σπίτι.

 

 

τι ενοεις? να παιρνω την κονσολα του wii u στο κρεββατι μαζι μου η στο μπαλκονι? :-D

 

Έχω την αίσθηση ότι δεν ξέρεις πως δουλεύει το Wii U...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα wii u  και το πουλησα εδω μεσα. μολις περνουσες τα 10 μετρα ειδικα αν ειχε και τοιχο μπροστα εχανε το σημα. δεν μπορεις να το συγκρινεις με μια φορητη συσκευη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα wii u  και το πουλησα εδω μεσα. μολις περνουσες τα 10 μετρα ειδικα αν ειχε και τοιχο μπροστα εχανε το σημα. δεν μπορεις να το συγκρινεις με μια φορητη συσκευη.

 

 

10 μέτρα δεν είναι λίγο. Δεν ξέρω σε τι σπίτι μένεις, αλλά σε ένα σπίτι 150τμ σε ένα όροφο, αν το έχεις κάπου κεντρικά τα 10 μέτρα δεν τα πιάνεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φορητοτητα ειναι σημαντικο κριτηριο ακομα και για μενα αλλα και για πολυ κοσμο. Δεδομενου οτι εγω μενω με την γυναικα μου που ειναι το κλασικο θυληκο και δε ξεκολαει απο την τν , η εχεις παιδια η δεν εχεις δωματιο δικο σου (οπως επισης εγω δεν ειχα πριν κανω το δικο μου σπιτι) , η φορητοτητα ειναι παρα πολυ σημαντικη... Αραζω καναπεδακι η πολυθρονα και βγαζω ματια με τις ωρες χωρις να με νοιαξει αν κατσω στην tv η οχι... Οποτε ειτε εκτος ειτε εντος πολης , δεν παιζει ρολο , ειναι σημαντικο κριτηριο για αρκετο ποσοστο λογικα... Αν ημουν φοιτητης , η ειχα δικο μου δωματιο , η μπορουσα να συντηρησω σπιτι με εξτρα δωματιο (για playroom) , δε θα με ενοιαζε και μενα... Ομως ο μεσος ορος πιστευω οτι ειναι σαν και μενα και δεν μπορει να χει αποκλειστικα δικο του χωρο. Οσον αφορα το Wiiu το W.c απο την σαλοκουζινα εχει αποσταση 5μ και με κλειστη πορτα(προφανως :D ) , επαιζα ανετα οτι παιχνιδι ηθελα....Η φορητοτητα του wiiu αυτη ηταν οχι τιποτα σπουδαιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Χωρις υποστηριξη 3ων,με online επι πληρωμη και με τοσο υψηλες τιμες η κονσολα δεν εχει ουτε παρον,ουτε μελλον(γιατι και για τα περι 3ds τα μασανε οι υπευθυνοι).

Η τωρινη κονσολα τη εταιριας το Wii U(το οποιο εχει ξεχαστει εδω και ποσο καιρο και φυσικα ουτε που να το αναφερει θελει πλεον ο κοσμος)το εδειξε αυτο.

Το Switch ειναι κυριολεκτικα η περιπτωση του κανε υπομονη και δεν θα χασεις.

 

Έχω κλείσει την κονσόλα στα €299, μαζί με το BotW πάμε στα €369. Εξήγησέ μου αν θες, τι κέρδος θα έχω αν περιμένω τις γιορτές για να αγοράσω. Η τιμή της κονσόλας αυτή τη στιγμή είναι στα €339. Πες ότι γίνεται price cut. Ρεαλιστικά μιλώντας, η τιμή της δεν πρόκειται να πέσει κάτω από τα €280 στην Ελλάδα (και πολύ λέω). Το BotW πόσο πιο χαμηλά να το βρω στις γιορτές; Με δεδομένο ότι στα Ν games δεν ρίχνουν ποτέ τιμές, πες ότι αντί για €70 το βρίσκω στα €50. Άρα στο πιο αισιόδοξο σενάριο, στις γιορτές αποκτάει κάποιος NS+Zelda για €330. Δηλαδή πες ότι γλυτώνω €40 για αναμονή 9 μηνών και στο μεταξύ θα έχω χάσει την περίοδο του δωρεάν online (με ότι αυτό μπορεί να προσφέρει) και μαζί την όποια αποζημίωση ενδέχεται να δώσει η Ν στους early adapters εάν κάνουν price cut τόσο νωρίς.

 

Θεωρείς πραγματικά ότι αξίζει;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πάρα πολύ χρήσιμη η φορητότητα, διαφορετικά το 3DS δεν θα πούλαγε ακόμα. Κρίνεις με τα δικά σου δεδομένα τα γούστα των άλλων. Είμαστε πάρα πολλοί αυτοί που αρεσκόμαστε να παίζουμε on-the-go. Εγώ παίζω με φορητά ακόμα και μέσα στο σπίτι.

 

Γιαυτο ακριβως το ανεφερα ετσι πιο πολυ γιατι εχω την περιεργεια για αλλους τι χρηση κανουν και πως τους φενεται.

Έχω κλείσει την κονσόλα στα €299, μαζί με το BotW πάμε στα €369. Εξήγησέ μου αν θες, τι κέρδος θα έχω αν περιμένω τις γιορτές για να αγοράσω. Η τιμή της κονσόλας αυτή τη στιγμή είναι στα €339. Πες ότι γίνεται price cut. Ρεαλιστικά μιλώντας, η τιμή της δεν πρόκειται να πέσει κάτω από τα €280 στην Ελλάδα (και πολύ λέω). Το BotW πόσο πιο χαμηλά να το βρω στις γιορτές; Με δεδομένο ότι στα Ν games δεν ρίχνουν ποτέ τιμές, πες ότι αντί για €70 το βρίσκω στα €50. Άρα στο πιο αισιόδοξο σενάριο, στις γιορτές αποκτάει κάποιος NS+Zelda για €330. Δηλαδή πες ότι γλυτώνω €40 για αναμονή 9 μηνών και στο μεταξύ θα έχω χάσει την περίοδο του δωρεάν online (με ότι αυτό μπορεί να προσφέρει) και μαζί την όποια αποζημίωση ενδέχεται να δώσει η Ν στους early adapters εάν κάνουν price cut τόσο νωρίς.

 

Θεωρείς πραγματικά ότι αξίζει;

Ναι μονο που στο σχολιο που απαντησα και φυσικα γραφτηκε μιλαμε για τιμες που υπαρχουν τωρα,γιατι σε αυτες αναφερθηκε ο συμφορουμιτης για day one αγορα.

Κοινως μιλαμε για 339

https://www.skroutz.gr/c/108/game_consoles.html?from=catspan&keyphrase=nintendo+switch

+70ευρω το Zelda

https://www.skroutz.gr/s/10822852/The-Legend-of-Zelda-Breath-of-the-Wild-NS.html

+αλλα το Mario kart που θα αγορασεις ακριβοτερα+το Splatoon παλι ακριβοτερα.

 

Για βαλε με τις παραπανω τιμες και πες μου αν η χρηματικη διαφορα σε σχεση με το παραδειγμα σου(για μερικους ισως και το pro controller)πως μαζευεται η διαφορα.

Οποιος εχει κλεισει την κονσολα σε μειωμενη τιμη,μπορει να το σκεφτει πιο σοβαρα σιγουρα.

 

Στην δικια σου περιπτωση παντως να σου αναφερω οτι επειδη εχεις ηδη Wii U μπορεις να παιξεις εκει φθηνοτερα το zelda και επισης mario kart και splatoon που και αυτο εχει δωρεαν αρα εν μερη οτι και να κανεις μια η αλλη σου βγαινει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φορητότητα είναι το μέλλον όσο και να ακούγεται περίεργο σε κάποιους αυτό. Smartdevices που λειτουργούν σαν mini υπολογιστές και εξυπηρετούν από θέματα επικοινωνίας έως ενημέρωσης. Στην σημερινή εποχή ο μέσος καταναλωτής μετακινείται καθημερινά και έχει περιορισμένο χρόνο, οι φορητές συσκευές είναι και θα είναι μέρος της καθημερινότητας του. 

 

Πάντως επειδή η Ν είναι Ιαπωνική εταιρία πιστεύω ότι το Switch έχει δημιουργηθεί με βάση τα δεδομένα της αγοράς τους. Πηγαίνοντας στην δουλειά στο μετρό παίζεις switch, φτάνεις το φορτίζεις και παίζεις στα διαλείμματα αν γουστάρεις και τέλος επιστρέφοντας το ίδιο. Αυτό δεν μπορεί να το προσφέρει άλλο οικιακό σύστημα και κανένα φορητό δεν έχει τις ιδιαιτερότητες του Switch.

 

Γενικώς σαν συσκευή είναι ένα υβρίδιο που έχει πάρει από παντού: οικιακά/φορητά gaming συστήματα, ταμπλέτες και smartdevices γενικότερα και σε όλα αυτά συμπεριλαμβάνεται η διαφορετικότητα της Ν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Οποιος εχει κλεισει την κονσολα σε μειωμενη τιμη,μπορει να το σκεφτει πιο σοβαρα σιγουρα.

 

Συμφωνώ, έχω πει κι εγώ ότι στα €339 δεν θα σκεφτόμουν καν για day one αγορά, δεν αξίζει imho.

 

 

Στην δικια σου περιπτωση παντως να σου αναφερω οτι επειδη εχεις ηδη Wii U μπορεις να παιξεις εκει φθηνοτερα το zelda και επισης mario kart και splatoon που και αυτο εχει δωρεαν αρα εν μερη οτι και να κανεις μια η αλλη σου βγαινει.

 

Στο κομμάτι που αφορά εμένα προσωπικά, το Splatoon δεν με ενδιαφέρει στην παρούσα φάση, ενώ το MK8 το έχω ήδη στο Wii U και δεν παίζει να αγοράσω το ίδιο game στο NS (εκτός κι αν πουν ότι όποιος έχει digital το MK8 στο Wii U, το παίρνει με γενναία έκπτωση και στο NS, εκεί το συζητάω). Eίναι άλλοι οι τίτλοι που με ενδιαφέρουν στο NS στην παρούσα φάση (πχ το Arms και το Bomberman). Σε κάθε περίπτωση, για αρχή δεν έχω σκοπό να πουλήσω το Wii U μου, γιατί αφενός έχει τίτλους που με ενδιαφέρουν για re-visit κάθε τόσο, αφετέρου αξίζει να το κρατήσω για party games και για τα παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο κομμάτι που αφορά εμένα προσωπικά, το Splatoon δεν με ενδιαφέρει στην παρούσα φάση, ενώ το MK8 το έχω ήδη στο Wii U και δεν παίζει να αγοράσω το ίδιο game στο NS (εκτός κι αν πουν ότι όποιος έχει digital το MK8 στο Wii U, το παίρνει με γενναία έκπτωση και στο NS, εκεί το συζητάω). Eίναι άλλοι οι τίτλοι που με ενδιαφέρουν στο NS στην παρούσα φάση (πχ το Arms και το Bomberman). Σε κάθε περίπτωση, για αρχή δεν έχω σκοπό να πουλήσω το Wii U μου, γιατί αφενός έχει τίτλους που με ενδιαφέρουν για re-visit κάθε τόσο, αφετέρου αξίζει να το κρατήσω για party games και για τα παιδιά.

Αυτο που εννοουσα για το Wii U ειναι οτι σε καλυπτει πληρως απο πλευρας παιχνιδιων κυκλοφοριας ετσι ωστε αν θελεις να περιμενεις μεχρι την περιοδο των γιορτων,οι περισσοτεροι δεν εχουν αυτη την επιλογη/δυνατοτητα(αν κρινουμε απο τις πωλησεις που εκανε το Wii U και ποσοι βεβαια απο αυτους κρατησαν την κονσολα μεχρι σημερα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κλείσει την κονσόλα στα €299, μαζί με το BotW πάμε στα €369. Εξήγησέ μου αν θες, τι κέρδος θα έχω αν περιμένω τις γιορτές για να αγοράσω. Η τιμή της κονσόλας αυτή τη στιγμή είναι στα €339. Πες ότι γίνεται price cut. Ρεαλιστικά μιλώντας, η τιμή της δεν πρόκειται να πέσει κάτω από τα €280 στην Ελλάδα (και πολύ λέω). Το BotW πόσο πιο χαμηλά να το βρω στις γιορτές; Με δεδομένο ότι στα Ν games δεν ρίχνουν ποτέ τιμές, πες ότι αντί για €70 το βρίσκω στα €50. Άρα στο πιο αισιόδοξο σενάριο, στις γιορτές αποκτάει κάποιος NS+Zelda για €330. Δηλαδή πες ότι γλυτώνω €40 για αναμονή 9 μηνών και στο μεταξύ θα έχω χάσει την περίοδο του δωρεάν online (με ότι αυτό μπορεί να προσφέρει) και μαζί την όποια αποζημίωση ενδέχεται να δώσει η Ν στους early adapters εάν κάνουν price cut τόσο νωρίς.

 

Θεωρείς πραγματικά ότι αξίζει;

 

Θα "σκότωνα" για να είμαι early adopter του 3DS μόνο και μόνο για να έχω πρόσβαση στο υλικό που έδωσαν ως συγνώμη. Το πήρα πολύ φτηνότερα σε σχέση με κάποιον που το πήρε στην αρχή; Ναι. Μπορούσα να το πάρω στην αρχή; Ναι. Δεν το έκανα όμως γιατί το θεώρησα ακριβό και η απόφαση μου αυτή τελικά με δάγκωσε στον κώλο μιας και το υλικό που έδωσαν ήταν ακριβώς αυτό που ήθελα και μάλιστα δεν έχω τρόπο να το έχω στο 3DS μου. Φάε σκατά τώρα Ικαρουγκάκι για τη μαλακία που έκανες. 

 

Κατά τα άλλα ορισμένοι συνεχίζετε να κάνετε το λάθος να συγκρίνετε το μηχάνημα βάση του τι συμβαίνει στον άμεσο περίγυρο σας. Δεν πάει έτσι. Η φορητότητα + ευκολία είναι τεράστιο κομμάτι και όποιος δεν το έχει καταλάβει ας το βάλει καλά στο μυαλό του ότι αν πιάσει το εγχείρημα της Nintendo να είναι σίγουροι ότι και η MS και η Sony θα κάνουν ακριβώς το ίδιο. Εγώ είμαι σίγουρος ότι έχουν ήδη σχέδια για να παρουσιάσουν κάτι αντίστοιχο κάποια στιγμή στο σχετικά κοντινό μέλλον. Απλά για άλλη μια φορά το παρουσίασε πρώτη η Nintendo σε πρακτική μορφή που δουλεύει χωρίς πολλά πολλά και χωρίς να αισθάνεσαι ότι κάτι λείπει ενώ έχει δικά του χαρακτηριστικά που δεν έχει κανείς άλλος.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα wii u  και το πουλησα εδω μεσα. μολις περνουσες τα 10 μετρα ειδικα αν ειχε και τοιχο μπροστα εχανε το σημα. δεν μπορεις να το συγκρινεις με μια φορητη συσκευη.

 

Και πολλά λές, εγώ υπολογίζω στο μπαλκόνι που είναι γύρω στα 7-8 μέτρα δεν μπορούσα να παίξω, συνέχεια διακοπές στο σήμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη εισαι αποβλακομενος αν παιζεις on the go σε φορητη κονσολα?

 

Επισης τα παραδειγματα που αναφερεις δεν τα καταλαβαινω.Για ποιο λογο να κατσεις να στραβωθεις στο κρεβατι σου στις 6ιντσες πριν κοιμηθεις και οχι να παιξεις στην μεγαλη τηλεοραση?

 

Για το δε μπαλκονι στην βεραντα πραγματικα ασχολιαστο....

 

 

Για το πρωτο που αναφερεις μπορει να μην λεγεται Switch,psp,psvita ή 3ds αλλα γινεται και τωρα μεσω των smartphones,συγκεκριμενα για καφε που αναφερθηκε.

 

Οσο για το μπαλκονι που ανεφερες μπορει να σε βολευει εσενα,αλλα ελπιζω να καταλαβαινεις οτι αποτελεις μειοψηφια της μειοψηφιας ετσι?

Το ξαναλεω και εγω και ολοι οι αλλοι.Δεν υπαρχει περιπτωση να προτιμησεις το φορητο Switch απο το σταθερο αν υπαρχει η δυνατοτητα του δευτερου.

Μηπως σε λιγο θα πεταχτει κανεις να πει οτι θα τον βολευει να το παιρνει και στην τουαλετα και να το εννοει κιολας?

 

 

Γιατί σου έκανε τόση εντύπωση αυτό που έγραψε για το μπαλκόνι; Από τα ρεαλιστικότερα σενάρια χρήσης φορητής συσκευής είναι!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...