Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nintendo Switch SECRET Revealed (日本語字幕付)

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=1_6rMa9_UvQ

 

Παρουσίαση των HD Rumbles, δείτε το!

 

Και δεν είδαμε ακόμα παιχνίδι που να εκμεταλλεύεται την haptic screen του Switch. Νομίζω σε επίπεδο διαφορετικότητας η Ν έχει δώσει ρέστα.

Ενταξει σε αυτο το κομματι η Nintendo δινει ρεστα. Το μονο κοντινό ειναι το haptic feedback του steam controller, αλλα και αυτο φαινεται πρωτογονο μπροστα στης Nintendo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το brexit γίνει τον Μάρτιο όπως προγραμματίζεται και δεν έχουν πάει σε συμφωνία ομαλής μετάβασης τότε ναι θα γίνει την επόμενη μέρα.

Το θέμα είναι τι θα συμφωνήσουν. Απο την άλλη όμως επειδή όλοι γνωρίζουμε ότι προϊόντα τόσο μικρής αξίας δεν περνάνε από τελωνεία μπορεί να δούμε και την επαναφορά καταστημάτων χωρίς δασμούς στην βρετανία όπως ήταν το Play.com παλιά.,

εκεί θα κάνουμε party :D

2 χρόνια θα κάνει το brexit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωρίζω αν όντως είναι η ίδια τεχνολογία το HD Rumble αλλά μέχρι στιγμής αυτό φαίνεται. Επιπλέον:
Zelda Breath of the Wild Supports HD Rumble On Nintendo Switch

Απλά μου κάνει εντύπωση πως δεν το έχει αναφέρει κανείς ως κάτι που κάνει την διαφορά.

 

Τέλος, το εικονίδιο όντως είναι για ειδοποιήσεις:

 

 

post-332201-0-75532100-1485122126_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη τι κανει αυτο ρε παιδια?οταν σηκωνεις κατι ασπουμε βαραινει το χειριστηριο?οταν σπρωχνεις κατι κανει αντιθετη πιεση το χειριστηριο στα χερια σου?ειναι οντως τοσο καλη τεχνολογια που η αισθηση ειναι πραγματικη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λέω, κι εμένα μ' αρέσουν κάτι UE4 φωτορεαλιστικά tech demos που βλέπω εδώ κι εκεί, αλλά να είμαστε και λίγο ρεαλιστές...

Γιατι ρε συ,αφου ετσι θα ειναι το επομενο Metroid(αν βγει και ποτε)στο Switch :P :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ρε συ,αφου ετσι θα ειναι το επομενο Metroid(αν βγει και ποτε)στο Switch :P :P

 

αυτό το πράγμα θα το δεις εσύ σε κονσόλα είτε ps είτε microsoft σε 15 χρόνια το λιγότερο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για τα περι συγκρισης ps4/xbox και Switch με διαφορα την φορητοτητα,αραγε οσοι μενουμε εντος πολης(και οχι μονο)ποσο πολυ χρησιμη ειναι που να μπορει καποιος να την αξιοποιησει ρεαλιστικα στην Ελλαδα περα απο τα ταξιδια δεδομενου οτι μιλαμε και για 3ωρες πανω κατω?Ισως το reveal trailer στο θεμα της φορητοτητας να μην ηταν τοσο ακραιο οσο λεγαμε πριν κατι μηνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα η φορητοτητα δεν αντιπροσωπευει το να βγεις εξω απο το σπιτι και να το παρεις μαζι σου να παιζεις σαν τον αποβλακομενο ολη μερα.αυτα που δειχνουν στα trailer ειναι για καμενους..παιχνιδι στο καφε η στο ταξιδι που θα πας με την γκομενα-γυναικα-παιδια.θα το κανεις και αυτο μεχρι ενα σημειο.και το παιδι σου μεχρι ενα σημειο..φορητοτητα για μενα ειναι να ξεκολησεις λιγο απο την τηλεοραση και να δει και κανεις τπτ αλλο απο το last of us η cod  και ουτο καθεξης.να πας στο μπαλκονι σου η στην βεραντα σου το καλοκαιρι το βραδυ και να αραξεις λιγο εκει.στο κρεβατι σου πριν κοιμηθεις και πολλα παραδειγματα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για τα περι συγκρισης ps4/xbox και Switch με διαφορα την φορητοτητα,αραγε οσοι μενουμε εντος πολης(και οχι μονο)ποσο πολυ χρησιμη ειναι που να μπορει καποιος να την αξιοποιησει ρεαλιστικα στην Ελλαδα περα απο τα ταξιδια δεδομενου οτι μιλαμε και για 3ωρες πανω κατω?Ισως το reveal trailer στο θεμα της φορητοτητας να μην ηταν τοσο ακραιο οσο λεγαμε πριν κατι μηνες

 

 

Πουθενά. και αυτό το γράφω με πόνο.

 

Αυτό το γουρούνι το tegra όσο και να του βάλεις κραγιόν - όμορφο ΔΕΝ γίνεται.

για μενα η φορητοτητα δεν αντιπροσωπευει το να βγεις εξω απο το σπιτι και να το παρεις μαζι σου να παιζεις σαν τον αποβλακομενο ολη μερα.αυτα που δειχνουν στα trailer ειναι για καμενους..παιχνιδι στο καφε η στο ταξιδι που θα πας με την γκομενα-γυναικα-παιδια.θα το κανεις και αυτο μεχρι ενα σημειο.και το παιδι σου μεχρι ενα σημειο..φορητοτητα για μενα ειναι να ξεκολησεις λιγο απο την τηλεοραση και να δει και κανεις τπτ αλλο απο το last of us η cod  και ουτο καθεξης.να πας στο μπαλκονι σου η στην βεραντα σου το καλοκαιρι το βραδυ και να αραξεις λιγο εκει.στο κρεβατι σου πριν κοιμηθεις και πολλα παραδειγματα.

 

Ότι λες τα έκανε και το wii U

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα η φορητοτητα δεν αντιπροσωπευει το να βγεις εξω απο το σπιτι και να το παρεις μαζι σου να παιζεις σαν τον αποβλακομενο ολη μερα.να πας στο μπαλκονι σου η στην βεραντα σου το καλοκαιρι το βραδυ και να αραξεις λιγο εκει.στο κρεβατι σου πριν κοιμηθεις και πολλα παραδειγματα.

Δηλαδη εισαι αποβλακομενος αν παιζεις on the go σε φορητη κονσολα?

 

Επισης τα παραδειγματα που αναφερεις δεν τα καταλαβαινω.Για ποιο λογο να κατσεις να στραβωθεις στο κρεβατι σου στις 6ιντσες πριν κοιμηθεις και οχι να παιξεις στην μεγαλη τηλεοραση?

 

Για το δε μπαλκονι στην βεραντα πραγματικα ασχολιαστο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη εισαι αποβλακομενος αν παιζεις on the go σε φορητη κονσολα?

 

Επισης τα παραδειγματα που αναφερεις δεν τα καταλαβαινω.Για ποιο λογο να κατσεις να στραβωθεις στο κρεβατι σου στις 6ιντσες πριν κοιμηθεις και οχι να παιξεις στην μεγαλη τηλεοραση?

 

Για το δε μπαλκονι στην βεραντα πραγματικα ασχολιαστο....

αναλογα που ειναι αυτο το On the go..αν εισαι για καφε με φιλους η γυναικα και εσυ παιζεις ναι εισαι αποβλακομενος.

 

διοτι  αν κατσεις στη μεγαλη τηλεοραση να παιξεις πριν κοιμηθεις απλα δεν θα κοιμηθεις..λιγες φορες το εχουμε κανει ολοι?

 

εχω φαει ωρες ατελειωτες στο μπαλκονι  το βραδυ καπνιζοντας και παιζοντας στο κινητο..λες να ειμαι ο μονος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναλογα που ειναι αυτο το On the go..αν εισαι για καφε με φιλους η γυναικα και εσυ παιζεις ναι εισαι αποβλακομενος.

 

διοτι  αν κατσεις στη μεγαλη τηλεοραση να παιξεις πριν κοιμηθεις απλα δεν θα κοιμηθεις..λιγες φορες το εχουμε κανει ολοι?

 

εχω φαει ωρες ατελειωτες στο μπαλκονι  το βραδυ καπνιζοντας και παιζοντας στο κινητο..λες να ειμαι ο μονος?

Για το πρωτο που αναφερεις μπορει να μην λεγεται Switch,psp,psvita ή 3ds αλλα γινεται και τωρα μεσω των smartphones,συγκεκριμενα για καφε που αναφερθηκε.

 

Οσο για το μπαλκονι που ανεφερες μπορει να σε βολευει εσενα,αλλα ελπιζω να καταλαβαινεις οτι αποτελεις μειοψηφια της μειοψηφιας ετσι?

Το ξαναλεω και εγω και ολοι οι αλλοι.Δεν υπαρχει περιπτωση να προτιμησεις το φορητο Switch απο το σταθερο αν υπαρχει η δυνατοτητα του δευτερου.

Μηπως σε λιγο θα πεταχτει κανεις να πει οτι θα τον βολευει να το παιρνει και στην τουαλετα και να το εννοει κιολας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι οτι πρεπει να καταλαβουμε και εσυ και εγω και ο καθενας οτι καποιος αποφασιζει με τις αναγκες του και τις προτιμησεις του και γενικοτερα με τις συνηθειες του.παραδειγμα που σου ειπα εγω με το μπαλκονι.ο αλλος μπορει να καθεται στην ταρατσα το καλοκαιρι.ο αλλος στο χωριο του.αλλος οντως να την βρισκει στην τουαλετα κανα μισαωρο.δεν πρεπει να σκεφτομαστε με το εγω μας για τους αλλους.στην μεγαλη τηλεοραση εχω συνδεμενο ενα ps4 pro.λιγο ομως το κατι διαφορετικο απο νιντεντο games,λιγο οι συνηθιες οι καθημερινες που μπορει να το παντρεψει καποιος  με καποιες απο αυτες  λιγο οτι ειναι στο αιμα του Gamer οτι βγηκε καινουργια κονσολα σε κανει να το βαλεις στο στοχαστρο της αγορας.τωρα αν θα την φαει οποιος την αγορασει επειδη εχει λερωμενο ιστορικο σαν εταιρια η θα βγει κερδισμενος ειναι αλλο θεμα. μπορει σε 2 χρονια απο τωρα να εχει κανει τις περισσοτερες πωλησεις απο ολες τις κονσολες μπορει ομως να παει απατο χωρις να το καταλαβουμε.αυτο πιστευω ειναι στο χερι της νιντεντο.αν πασχουν απο κατακρατηση ουρων στον εγκεφαλο τοτε θα παει απατο.οι τυποι παντος σιγουρα δεν ειναι νορμαλ.

 

 

anyway  πηγε αργα και αντε να σηκωθουμε αυριο,καληνυχτα

 

οριστε αν ειχε βγει το switch θα ειχα παει στο κρεβατι μου απο της 12 να παιξω καμια ωριτσα και μετα να κοιμηθω οχι να ειμαι 2:20 στο pc. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...