Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν το brexit γίνει τον Μάρτιο όπως προγραμματίζεται και δεν έχουν πάει σε συμφωνία ομαλής μετάβασης τότε ναι θα γίνει την επόμενη μέρα.

Το θέμα είναι τι θα συμφωνήσουν. Απο την άλλη όμως επειδή όλοι γνωρίζουμε ότι προϊόντα τόσο μικρής αξίας δεν περνάνε από τελωνεία μπορεί να δούμε και την επαναφορά καταστημάτων χωρίς δασμούς στην βρετανία όπως ήταν το Play.com παλιά.,

εκεί θα κάνουμε party :D

 

Τώρα συμφωνούμε, δεν νομίζω οτι παίζει να μην υπάρξει κάποια συμφωνία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εγώ νομίζω να γίνει τόσο γρήγορα, αλλά ένα απότομο Brexit θα κατακρημνίσει την λίρα... καλό για αγορές από εκεί (Switch και όχι μόνο), αν και εφόσον δεν περνάνε από τελωνείο για κάποιο καιρό/μεταβατικό διάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ απλά περιμένω να ενεργοποιηθούν ξανά οι φορολογικοί παράδεισοι που είχε η βρετανία και που μπορουσαν να λειτουργούν καταστήματα σαν το παλιό Play.com που έβαζαν μηδενικό φπα σε ότι αγόραζες από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε θα το αγοραζα D1 μαζι με το zelda και ενα χειρηστηριο της προκοπης  αν με αφηνε να εχω το pro . Οταν ομως εχει παει 340 με ανοδικες τασεις και αλλα 100 για zelda και 70 για controller ε οχι ευχαριστω δεν θα παρω .

Τι παει να πει "Οσοι έχετε σπαστεί από την τιμή" καποιοι δουλευουμε και ξερουμε πως βγαινουν αυτα τα ψωρο 500 euros ειδικα με τις σημερινες συνθηκες .

 

 

Δεν καταλαβαίνω για πιο λόγο χρειάζεσαι  100 ευρώ για το Zelda (10 ευρώ παραπάνω από το Wii U κοστίζει) και για πιο λόγο πρέπει να πάρεις τον pro controller για να παίξεις Zelda....

 

Το gaming είναι (σχετικα) ακριβό σπορ και το μεγάλο κόστος κατά κανόνα είναι πάντα στο software. Κάποιοι εδω μέσα έχουμε εμπειρίες από "πετρινες" εποχές όπου έπαιρνες μεροκάματο 5.000 δρχ και το Ocarina of Time στο N64 κόστιζε 22.900 δρχ.... Οπότε μη συζητάμε για τις σημερινές "δύσκολες" συνθήκες....

 

Και για να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου αν η Nintendo πουλούσε το Switch στην Ελλάδα στα 250 ευρώ...

 

..πάλι "άπατο" θα πήγαινε..... Πάλι οι περισσότεροι PS4 θα αγόραζαν, ενώ οι υπόλοιποι θα περίμεναν πότε η MS θα (ξανά)σκοτώσει κοψοχρονιά το Xbox One.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nintendo Switch SECRET Revealed (日本語字幕付)
 

 

Παρουσίαση των HD Rumbles, δείτε το!

 

Και δεν είδαμε ακόμα παιχνίδι που να εκμεταλλεύεται την haptic screen του Switch. Νομίζω σε επίπεδο διαφορετικότητας η Ν έχει δώσει ρέστα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλη η κριτική παιδιά για την τιμή δεν είναι για τα 10 - 20 - 50 ευρώ. Είναι ότι παρόλο που σαν launch price είναι από λογική έως και φθηνή σαν home console το ΝS δεν ξεφυτρώνει στο κατάστημα σαν μανιτάρι σε άλλον όροφο. Ούτε θα είναι σε "φούσκα" στον ίδιο όροφο. Θα φυτρώσει εκεί που θα είναι τα bundles και του ανταγωνισμού. Και τα άπειρα παιχνίδια τους τα οποία είναι και φθηνότερα. Γιατί είναι φθηνότερα? Όπως και οι κονσόλες τους. Ρωτήστε την Sony/MS Προφανώς πουλάνε φθηνά γιατί βγάζουν από τα services τους. - Και μην μου πείτε ότι ένα απλό hdmi/usb κτλ. dock στυλ asus transformer με κανονικό πληκτρολόγιο είναι πιο φθηνό? Από το πλαστικό που λέμε dock. Στα 90 euria. Δηλαδή το xbox-s με το κανονικό 4k blueray πόσα θα έπρεπε να ζητάει.

 

Αντίθετα όμως η N. που πάει και αυτή να βγάλει από services (κινητό τηλέφωνο /facepalm) γιατί δεν τρώει και αυτή hit στο κόστος? ή αν δεν θέλει να φάει να έβγαζε SKU χωρίς dock. Όχι ότι με το dock παίρνουμε την υπερκονσόλα. Ένα wii(U) παίρνουμε με τεχνολογία να "νιώθεις" πως είναι το ..βυζί της αγελάδας. Καλή η τεχνολογία αλλά μην μας την ταϊζεις σε τιμή ps4pro αν θες και 2ο χειριστήριο - είτε Pro controller είναι αυτό για να παίζεις zelda είτε 2ο joycon set για να παίζουν τα παιδιά σου arms.

 

Και όχι ότι τα joycons δεν αχρηστεύονται σε tablet mode... για κάποιον που τον νοιάζει ένα supervita ή ένα super duper ultra 3ds. Εκτός και αν θέλει να το παίζει cowboy στο αεροπλάνο με το switch στην τσάντα. Και μετά δεν θα τον κατεβάσουν κάτω σούμπιτο σαν τζιχαντιστή.

 

To θέμα είναι λάθος marketing (δύση) λάθος πλασάρισμα. Εντάξει το κάνει για να μην σκοτώσει το 3ds. Καλά κάνει ακόμα αλλά μην της βγει και boomerang. Το θέμα είναι μήπως το εννοεί από τότε που ανέλαβε ο τραπεζίτης...

 

Είναι λάθος προσδιορισμού του switch στην δύση (αντίθετα με Ιαπωνία) και απλώς η τιμή δεν βοηθάει σε αυτό. Accessories games κλπ.

 

Εκτός και αν προσποιηθούμε ότι όλη η ευρώπη διαβάζει iNSOMNIA όπου φυσικά όλοι εδώ κατανοούμε ότι το switch είναι handheld πρώτα και κύρια.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Κατά τα άλλα ποτέ δεν έγραψα ότι το ds παίζει παιχνίδια του 3ds. Το αντίθετο έγραψα και αυτό πάει να κάνει η Nintendo με το switch όπως και οι Sony/MS. Απλά το κάνει από εποχή advance/ds/... και είναι και κάτι άλλο από την ατελείωτη λίστα αντιγραφής από την N. (Όχι ότι δεν είναι σωστό σαν τακτική).

 

Τα τύπου Misterxmedia/Nintendomedia - όποιος αγνοεί ότι οι κινέζοι και τα slim/pro ζωγράφισαν είναι σε denial  - για κάποιον που αντίθετα με eurogamer LKD - έβγαλε 12 leaks μέχρι και τα mA της μπαταρίας ή τα neon joycon ή και τα γραμμάρια που ζυγίζει σωστά δεν σχολιάζω. Υπήρχε αυτό το πράγμα εκεί και ήταν κτήνος. ;Έστω και σε mm2. Μπορεί να ήταν και "αρχαία" edram. Πάντως υπήρχε εκεί. Τώρα αν θα είναι dock ή switch advance ή τίποτα εικασίες κάνουμε. Όποιος το αρνείται ότι είναι legit πηγή έστω και για speculation είναι μάλλον αυτός "κακεντρεχής" όπως γλαφυρά έγραψε.

 

Κατά τα άλλα η Patent είναι εκεί - μιλάει εκεί. Λέγεται SCD. Τώρα αν θα υλοποιηθεί ή πως θα αν θα υλοποιηθεί σπέκουλα κάνουμε έστω και για χαβαλε.

 

Όπως μιλάνε και "τέρατα" τύπου thraktor για αυτό ή στο Beyond3d. (Ξέρετε από εκεί που αντλούν τις "γνώσεις" τους κάποιοι όπως και εμείς οι λοιποί θνητοί.) 

 

 

 

Εγώ πάντως για αυτό το dock για 1060 δεν είπα ότι θα έχει. Ούτε ότι θα υπάρχει καν τέτοιο dock. Τα παράπονά σας στον κινέζο της Foxconn.

Επεξ/σία από Steve_Sheep
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι υπερβάλλεις σε βαθμό αηδίας, ενώ πας να πεις κάτι χάνεται το "νόημα". Δεν είναι και είναι και η πρώτη φορά.

 

 

Που βλέπεις την υπερβολή στα παραπάνω? (στο πάνω μισό εννοώ) - άντε και στο κάτω μισό να σου πω.

 

Δεν γράφω κάτι υπερβολικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω οτι θα ξεφυτρωνουν κιαλα παιχνιδια απο δεξια και αριστερα.δεν θα ειναι μονο αυτα.καθε μερα ολο και κατι καινουργιο βγαινει στην επιφανεια

Το θεμα ειναι που καποιος που σκεφτεται να το παρει και εχει σπιτι του ps4 ,μαζι με το switch στην κυκλοφορια βγαινει και το horizon zero dawn.ενα απο τα δυνατοτερα exlusive αν οχι το πιο δυνατο..θα πρεπει να τα σκασει και στις 2 μεριες αν δεν θελει να αναβαλει καποιο,και με πιο να ασχοληθει πρωτα?ε ρε τι τραβαμε,χαχα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω οτι θα ξεφυτρωνουν κιαλα παιχνιδια απο δεξια και αριστερα.δεν θα ειναι μονο αυτα.καθε μερα ολο και κατι καινουργιο βγαινει στην επιφανεια

Το θεμα ειναι που καποιος που σκεφτεται να το παρει και εχει σπιτι του ps4 ,μαζι με το switch στην κυκλοφορια βγαινει και το horizon zero dawn.ενα απο τα δυνατοτερα exlusive αν οχι το πιο δυνατο..θα πρεπει να τα σκασει και στις 2 μεριες αν δεν θελει να αναβαλει καποιο,και με πιο να ασχοληθει πρωτα?ε ρε τι τραβαμε,χαχα

 

Αυτό σκεφτόμουν σήμερα, το mass effect Andromeda που το πάς; Βαρύς μήνας ο Μάρτιος! :-D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nintendo Switch SECRET Revealed (日本語字幕付)

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=1_6rMa9_UvQ

 

Παρουσίαση των HD Rumbles, δείτε το!

 

Και δεν είδαμε ακόμα παιχνίδι που να εκμεταλλεύεται την haptic screen του Switch. Νομίζω σε επίπεδο διαφορετικότητας η Ν έχει δώσει ρέστα.

Εκπληκτικό απλά.Λέτε γι'αυτό να είναι τόσο ακριβά τα joycons;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκπληκτικό απλά.Λέτε γι'αυτό να είναι τόσο ακριβά τα joycons;

 

Λογικά έχει παίξει και αυτό το ρόλο του, απ' ότι διαβάζω την ίδια τεχνολογία έχει και το pro χειριστήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...