Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

black friday αγαπητε.Κακως το βγαζεις στην απεξω οπως και τις Χριστουγεννιατικες προσφορες....

 Δεν έχεις άδικο, απλά επειδή θα είναι μέσα στην πρώτη χρονιά κυκλοφορίας δεν νομίζω να γίνει κάποια γενναία προσφορά. Δηλαδή από 340 επίσημη τιμή, πόσο πια να κατέβει? Πόσο πιο κάτω από τα 299?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 Δεν έχεις άδικο, απλά επειδή θα είναι μέσα στην πρώτη χρονιά κυκλοφορίας δεν νομίζω να γίνει κάποια γενναία προσφορά. Δηλαδή από 340 επίσημη τιμή, πόσο πια να κατέβει? Πόσο πιο κάτω από τα 299?

 

Εμένα τα 269 με κρατάνε... επίσημο price drop για Ελλάδα σε αυτά τα επίπεδα ούτε το 2018 (και σας το υπογράφω ότι μέχρι τότε θα έχουμε 25% ΦΠΑ :P).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις άδικο, απλά επειδή θα είναι μέσα στην πρώτη χρονιά κυκλοφορίας δεν νομίζω να γίνει κάποια γενναία προσφορά. Δηλαδή από 340 επίσημη τιμή, πόσο πια να κατέβει? Πόσο πιο κάτω από τα 299?

340€ με 1-2 switch +συνδρομή! Και μπορεί να αλλάξουν και το grip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κλάψα μπορεί να σταματήσει; το θέμα ειναι το Nintendo Switch όχι το "δεν το περίμενα έτσι και κλαίω" ας γίνει άλλο θέμα για εκτόνωση.

 

Εκτίμηση για 40 εκατομμύρια πωλήσεις μέχρι το 2020

http://www.gamesindustry.biz/articles/2017-01-20-nintendo-switch-to-sell-40m-units-by-2020-dfc

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

340€ με 1-2 switch +συνδρομή! Και μπορεί να αλλάξουν και το grip.

 

Αν πρόκειται για χαζό multiplayer παιχνιδάκι τύπου 1-2 switch, τότε εγώ τουλάχιστον προσωπικά μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτό.

Αν το πάρεις τώρα, το online θα είναι δωρεάν για ένα 6μηνο τουλάχιστον. Θα μου πεις δεν θα έχει αρκετό content ή παιχνίδια που να το αξιοποιούν. Για το θέμα αυτό θα πρέπει να δούμε την τιμή που θα ανακοινώσουν για να έχουμε σωστή εικόνα. Μέχρι στιγμής δεν ξέρουμε σχεδόν τίποτα.

 

Anyway, σίγουρα υποσυνείδητα προσπαθώ να βρω λόγους να δικαιολογήσω την προπαραγγελία που έκανα και να μην την ακυρώσω για να περιμένω αργότερα, αλλά αντικειμενικά πιστεύω ότι στα 299 είναι αξιόλογος πειρασμός. Στα 340 σίγουρα λιγότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ελλάδα μια 64 ξεκινάει στα ~20€.

 

Επίσης, σταματήστε να συγκρίνετε τιμές με άλλες χώρες με διαφορετικά νομίσματα, πολιτικές, αγορά κτλ. Δεν έχει απολύτως κανένα νόημα.

 

Στην Ελλάδα δυστυχώς τρώμε πάντα το έξτρα καπέλο σε σχέση με τις άλλες χώρες στην ευροζώνη λόγω φορολογικής πολιτικής -.-

ισχύει αυτό; Γιατί νομίζω ότι έχουμε καλές τιμές γενικά σε hardware, κινητά, τηλεοράσεις και διάφορα άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρείς ότι το να το προπαραγγείλει κάποιος στα 299 από Ελλάδα (όποιος πρόλαβε Public δηλαδή) για να παίξει Zelda το πρώτο διάστημα είναι κακή κίνηση?

 

Γιατί προσωπικά δεν βλέπω σύντομα να πέφτει price cut. Μόνο ίσως κάποια bundles πάνω από 300 φυσικά με ένα παιχνίδι. Δεν νομίζω να αλλάξει κάτι δραματικά μέχρι τα μέσα του '18. Εκτός πια αν πατώσει εντελώς η κονσόλα σε πωλήσεις και αναθεωρήσουν σημαντικά την στρατηγική τους.

 

Δεν με ενδιαφέρει πόσα και τι θα δώσει ο καθένας, οι επιλογές γίνονται με βάση προσωπικά κριτήρια και δεν μου πέφτει λόγος και ούτε θα κάτσω να κρίνω πως ξοδεύει τα λεφτά του. Το ανέφερα γιατί βλέπω να υπάρχουν αμφιβολίες από κάποιους που μπορεί να περίμεναν ή να περιμένουν διαφορετικά πράγματα. Τι καλύτερο λοιπόν από το να περάσει ένα εύλογο χρονικό διάστημα για να αποκτήσουν μια καλύτερη εικόνα; Ακόμα και τώρα γίνεται λόγος για mulitplatforms και χωρητικότητες που τα έχουμε συζητήσει αρκετές σελίδες πίσω. Δεν κατηγορώ κανένα αλλά από την στιγμή που κάποιος δεν του κάθεται κάτι καλά προτείνω να περιμένει.

 

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει το χρηματικό τίμημα όσο το περιεχόμενο. Αν ήξερα ότι η Ν θα ξεσκιστεί και θα κυκλοφορήσει αρκετά παιχνίδια (που να με ενδιαφέρουν) μέχρι το τέλος το 2017 θα το είχα αγοράσει ήδη. Αυτό το πρόβλημα προέκυψε έντονα με το WiiU και δεν είμαι διαθέσιμος για επανάληψη.

 

Δεν μπορώ να επενδύσω πάλι και να μου πετάξει η Retro Studios ένα DKC, όσο καλά παιχνίδια και να φτιάχνει επιθυμώ να αναλάβουν κάτι που θα προσφέρει σε μια κατηγορία που η Ν δεν δραστηριοποιείται ή υπάρχει ανάγκη. Δεν νομίζω πως η Ν είχε ανάγκη από άλλη μια πλατφόρμα όταν ήδη είχε κυκλοφορήσει NSMB U, Rayman Legends και ανακοινώθηκε παράλληλα το SM3D World. 

 

Το πρώτο κύμα είναι θετικότατο, θέλω όμως να δω την συνέχεια. Έγραψα και άρθρο πάνω σε αυτό και θεωρώ πως γενικά ο φρέσκος αέρας στην πολιτική και τα πρόσωπα της Ν είναι εμφανέστατη στην παρουσίαση του Switch, όμως κανείς δεν μπορεί να δώσει εγγυήσεις για το μέλλον. Με λίγα λόγια είμαι ψημένος, τα υπόλοιπα θα τα κρίνει ο χρόνος. 

 

Εξάλλου όπως είπες και εσύ δεν έχω να κερδίσω τίποτα σε χρηματική διαφορά, άντε το πολύ να "κερδίσω" ένα παιχνίδι ή μέρος του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισχύει αυτό; Γιατί νομίζω ότι έχουμε καλές τιμές γενικά σε hardware, κινητά, τηλεοράσεις και διάφορα άλλα.

Το ότι είναι "καλές", δεν σημαίνει ότι δεν είναι και πιο πάνω.

 

@mansa

Εγώ μόνο και μόνο με τις ανακοινώσεις xenooblade chronicles 2, Fire Emblem, SMT, no more heroes sequel, Fire Emblem warriors, super Mario Odyssey και project octopath δεν χρειάζομαι ούτε να δω πως θα πάει η πορεία του ούτε τι άλλο θα έχει.

 

Μου φτάνουν και μου περισσεύουν σαν τίτλοι και ας μην είναι μες στο 2017 όλοι τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι είναι "καλές", δεν σημαίνει ότι δεν είναι και πιο πάνω.

Καλές εννοώ ότι δεν είναι πιο πάνω. Μπορεί να κάνω και λάθος αλλά δεν έχω δει πολλές φορές να συμφέρει να πάρεις ένα κινητό, μια κονσόλα, μια τηλεόραση ή ένα σκληρό δίσκο από το εξωτερικό. Παρόμοιες τιμές έχουμε (εξαιρούνται οι προσφόρες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι είναι "καλές", δεν σημαίνει ότι δεν είναι και πιο πάνω.

 

@mansa

Εγώ μόνο και μόνο με τις ανακοινώσεις xenooblade chronicles 2, Fire Emblem, SMT, no more heroes sequel, Fire Emblem warriors, super Mario Odyssey και project octopath δεν χρειάζομαι ούτε να δω πως θα πάει η πορεία του ούτε τι άλλο θα έχει.

 

Μου φτάνουν και μου περισσεύουν σαν τίτλοι και ας μην είναι μες στο 2017 όλοι τους.

συμφωνω

το μονο πραγμα που με ξενερωνει στο switch ειναι το οτι θα χρειαζεσε smartphone για τα lobbie και game chat :(

 

P.S ΦΙΛΑΡΑΚΙ(εισαι girl το ξερω :P ) ευχαριστο που ειπες για το octopath δεν το ειχα δει πραγματικα γαματοοοο πορωθηκααααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω την αλήθεια σπανίως παίζω online multiplayer, οπότε δεν αποτελεί πρόβλημα για εμένα.

 

Αλλά καταλαβαίνω ότι είναι για πολλούς και προσωπικά όταν το διάβασα θεώρησα ότι ήταν απαράδεκτη κίνηση από τη Nintendo και πραγματικά δεν ξέρω τι σκεφτόταν...

 

Οι ουρές στην Ιαπωνία

https://mobile.twitter.com/kaztsu/status/822594440636338177

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 1-2 switch είναι κάποια mini games αν κατάλαβα σωστά ε; Μου φαίνεται σα να έχει λίγο lag στην αναγνώριση της κίνησης και την προβολή στην οθόνη ή είναι ιδέα μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι διάβασα σε ένα ποστ του reddit σχετικά με την Ιαπωνία φοβούνται μην υπάρξει κάποιο πρόβλημα με τα συστήματα, δεν μπορούν να κάνουν access τη σελίδα κτλ και δεν καταφέρουν και προπαραγγείλουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως δεν αναφερει κανεις το bomberman με το λανσαρισμα της κονσολας ειμαι περιεργος.ειναι απο τα top παιχνιδια που θα το ευχαριστηθει καποιος μεχρι το τελος.

Ελπιζω μεχρι το λανσαρισμα να προσθεσουν κιαλα παιχνιδια στη λιστα.μερικα third party μπορει να ερθουν απροοπτα απο εκει που δεν το περιμενει κανεις.για να δουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...