Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Annnnd ..... SWITCH!

 

 

*Γυριζοντας στο switch*

 

 

Εχει διαβασει καποιος, καποια πηγη σχετικα με το OS και τα πιθανα youtube, amazon, netflix apps, θα κανει το switch αναγνωση βιντεο απο ενα media source του σπιτκου lan; Εστω και με καποιο update; εχετε καποιοα πηγη σε αναφορα;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πιστευω οτι και το Switch θα γινει σχετικα ευκολα emulate. Η Nintendo ειναι η μοναδικη εταιρια που ολες οι κονσολες της εχουν emulator σε PC αυτη την στιγμη. Ακομα και του Wii U ειναι αξιοπρεπης αν εχεις δυνατο μηχανημα.

 

Τωρα αν αυτο ειναι καλο η κακο ειναι μεγαλη κουβεντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Link

 

Δύο πράγματα που δεν αναφέρθηκαν:

 

«The Switch doesn’t work with any Wii or Wii U controllers right now, but “support for certain controllers may be considered” in the future. Hey — remember that Nintendo released a GameCube-to-Wii U adapter just for devoted Super Smash Bros. fans, so I suppose anything’s possible.»

 

Μπορεί το NS κάποια στιγμή να υποστηρίξει wii-motes ή Wii U Pro controller. Όλα τα accessories της Ν χρησιμοποιούν bluetooth πρότυπο. Και κάπως έτσι λύνονται και οι όποιοι δισταγμοί σχετικά με GC/Wii VC. Στην χειρότερη περίπτωση θα πουν «αν θέλετε analogue triggers στην GC VC, αγοράστε GC gamepad».

 

«You can create up to eight user accounts on a Nintendo Switch. Users will have access to the eShop region that corresponds to the country of their account, suggesting that the Switch’s lack of region locking may apply to digital games too if you have a valid method of payment.»

 

Άρα ισχύει ότι και στο Wii U. Ένα main account και κάμποσα spares για να αγοράζουμε από τα eshops του τρίτου κόσμου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την στιγμή που το joycon δεν διαθέτει αναλογικές σκανδάλες η όποια υποστήριξη του GameCube μέσω της VC θα γίνει με τα αντίστοιχα χειριστήρια. Με λίγα λόγια:
c25glpyhyvoqk4kddt7i.jpg

 

To Dock διαθέτει και δύο εξωτερικές USB θύρες επομένως ξέρετε προς τα που πάει η δουλειά. Από την άλλη είναι ικανοί να επανακυκλοφορήσουν το Wavebird που πέρα από ασύρματη σύνδεση να προσφέρει έχτρα και δόνηση κάτι που δεν είχε το αρχικό.

Τώρα στο θέμα του Wii ίσως εκεί να αξιοποιηθούν και τα joycons. Βέβαια κάποιες λειτουργίες δεν θα είναι διαθέσιμες όπως το ηχείο στο χειριστήριο και επιπλέον δεν γνωρίζω αν τα joycons μπορούν να αποδώσουν τον κέρσορα στην οθόνη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τώρα στο θέμα του Wii ίσως εκεί να αξιοποιηθούν και τα joycons. Βέβαια κάποιες λειτουργίες δεν θα είναι διαθέσιμες όπως το ηχείο στο χειριστήριο και επιπλέον δεν γνωρίζω αν τα joycons μπορούν να αποδώσουν τον κέρσορα στην οθόνη. 

 

Μπορούν, το δεξί έχει infrared μάτι στο κάτω μέρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα 

να ξερετε μερικα games μπορειτε να τα προπαραγγειλετε(skroutz/public)

να ρωτισω κατι τωρα εγω

στα public εχει το limited edition zelda και λεει οτι δινει και το master sword μαζι λετε να μπερδευτηκαν?

δειτε λιγο και πειτε μου αν μπορειτε:

http://imgur.com/a/RaH9o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επεισης αυτο δινει και master sword statue και μπλουζα

δεν παιζει

σιγουρα μπερδεμα αν και το παραγγειλα ετσι κιαλλιος ηθελα αυτο με τα 100 http://imgur.com/a/RsLCS

 

Edit: http://store.nintendo.co.uk/nintendo-switch-game/the-legend-of-zelda-breath-of-the-wild-limited-edition-t-shirt-nintendo-switch/11396290.html#8DtW7jiiejJj4p6x.99

τελικα ισχυει απο οτι βλεπω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το αυτονόητο υπάρχει κόσμος που δεν λέει να το καταλάβει. Προφανώς δεν αναφέρομαι σε συλλεκτικές εκδόσεις ή σε εκδόσεις που περιλαμβάνουν έξτρα πράγματα, αλλά σε απλά προϊόντα που τα βρίσκεις με το κιλό οι αγγελίες του insomnia δεν παύουν ποτέ να με εντυπωσιάζουν.

 

Κάποτε ήθελα να αγοράσω το Kid Icarus για το 3DS μεταχειρισμένο από ένα παιδί εδώ. Καινούριο είχε 40 ευρώ. Του στέλνω για να τον ρωτήσω τιμή, μου απαντάει 45 ευρώ. Του λέω «φίλε μου καινούριο έχει 40». Μου απαντάει «δεν μπορώ να το δώσω τόσο, το είχα πάρει 60 καινούριο». «Καλά» του λέω, «κράτα το τότε». Αντίστοιχα εγώ, την εποχή που το OoT και το Mario Kart είχαν καινούρια 45 και 40 αντίστοιχα, τα είχα δώσει εδώ 40 ευρώ και τα δύο με μεταφορικά δικά μου. Υποτίθεται στις αγγελίες προσπαθούμε να κάνουμε damage control, όχι να βγάλουμε μεροκάματο.

 

Στην Ελλάδα της κρίσης ούτε τα βασικά του μπακάλικου δεν μπορούν να κατανοήσουν οι περισσότεροι και καθόμαστε εδώ και αναλύουμε τα σκαμπανεβάσματα της μετοχής της Ν.

 

Τέσπα, τέρμα το off-topic.

Οσες φορες μπηκα στις αγγελιες εβγαλα καρκινο στα ματια απο τους καραγκιοζηδες που πανε να βγαλουν κερδος και απο την 4τιας καρτα γραφικων τους. Να βλεπω 750ti να παιζουν στα 100Ε+, που κανονικα >70 επρεπε να τις δινουν και να ειναι ευγνωμων εαν την αγορασει καποιος. Βλεπω σε ομαδα στο facebook, nexus 6p 450E. Του λεω "φιλε το κινητο εκανε >350Ε στο σκρουτζ πριν 4 μηνες" "παρτο καινουριο τοτε" μου απανταει. Permban/kick θελουν αυτοι. Αλλο το "μπορω να κοστολογω το προιον μου οπως θελω" και αλλο το "μεταχειρισμενο iphone 5s χωρις κουτι/εγγυηση/φορτιστη και με ραγισμενη οθονη ~300Ε", αυτο ειναι κλοπη οχι αγγελια, γαμω τα ζωα που τα ανεβαζουν και ακομα περισσοτερο τα κοροιδα που τα αγοραζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

70 euro το zelda.αυτο πονεσε..το 1/4 της τιμης της κονσολας.αμην

επεισης αυτο δινει και master sword statue και μπλουζα

δεν παιζει

σιγουρα μπερδεμα αν και το παραγγειλα ετσι κιαλλιος ηθελα αυτο με τα 100 http://imgur.com/a/RsLCS

 

Edit: http://store.nintendo.co.uk/nintendo-switch-game/the-legend-of-zelda-breath-of-the-wild-limited-edition-t-shirt-nintendo-switch/11396290.html#8DtW7jiiejJj4p6x.99

τελικα ισχυει απο οτι βλεπω

Δινει το σπαθι η limited.απλα η master δινει ακομα εναν χαρτη και μια τρελη κασετινα θηκη που για μενα μετραει πιο πολυ απο ολα.την εχει στο σκρουτζ την master αλλα αν θα την φερουν δεν ξερουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσες φορες μπηκα στις αγγελιες εβγαλα καρκινο στα ματια απο τους καραγκιοζηδες που πανε να βγαλουν κερδος και απο την 4τιας καρτα γραφικων τους. Να βλεπω 750ti να παιζουν στα 100Ε+, που κανονικα >70 επρεπε να τις δινουν και να ειναι ευγνωμων εαν την αγορασει καποιος. Βλεπω σε ομαδα στο facebook, nexus 6p 450E. Του λεω "φιλε το κινητο εκανε >350Ε στο σκρουτζ πριν 4 μηνες" "παρτο καινουριο τοτε" μου απανταει. Permban/kick θελουν αυτοι. Αλλο το "μπορω να κοστολογω το προιον μου οπως θελω" και αλλο το "μεταχειρισμενο iphone 5s χωρις κουτι/εγγυηση/φορτιστη και με ραγισμενη οθονη ~300Ε", αυτο ειναι κλοπη οχι αγγελια, γαμω τα ζωα που τα ανεβαζουν και ακομα περισσοτερο τα κοροιδα που τα αγοραζουν.

 

Η «ελεύθερη αγορά» δεν ισχύει μόνο για την CD Media, αλλά και για τις αγγελίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...