Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο Nintendo Switch που θα παρει κοσμος 3 Μαρτιου,μεχρι να βγει το Mario Kart 8 τι θα εχει να παιξει στο δωρεαν online του για 1+μηνα?Μετα μεχρι το καλοκαιρι τι αλλο θα εχει μεχρι να βγει το Splatoon 2?

 

Να γιατι κανουν τις πωλησεις που κανουν εκτως των αλλων τα exclusives της Nintendo.Γιατι δεν υπαρχουν επιλογες απο multiplatform.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το from factor μου αρέσει πολύ, ειδικά σαν handheld, έχω κολλήσει και βλέπω συνέχεια hands on videos... Για πείτε οι έμπειροι, wiiu premium με ελάχιστες ώρες χρήσης αν και το έχω από Day one (το πακέτο με το Pro controller) και 2-3 παιχνίδια, πόσο είναι μια τίμια τιμή να το δωσω περίπου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Nintendo Switch που θα παρει κοσμος 3 Μαρτιου,μεχρι να βγει το Mario Kart 8 τι θα εχει να παιξει στο δωρεαν online του για 1+μηνα?Μετα μεχρι το καλοκαιρι τι αλλο θα εχει μεχρι να βγει το Splatoon 2?

 

Να γιατι κανουν τις πωλησεις που κανουν εκτως των αλλων τα exclusives της Nintendo.Γιατι δεν υπαρχουν επιλογες απο multiplatform.

 

Super Bomberman R!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 η λογικη για σους παρουν day one ειναι zelda μετα απο 1.5 μηνα μαριο καρτ μετα απο 1 μηνα splatoon νμζ και απο θεμα χρηματων δυσκολα μπορει καποιος να εχει κατι παραπανω στους πρωτους 6 μηνες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Super Bomberman R!

Ναι αλλα ποιος θα αγορασει bomberman R στα χρηματα που ζηταει και οχι το mario kart 8 ειναι το θεμα(το zelda δεν το υπολογιζω επειδη δεν εχει online).

 μετα απο 1 μηνα splatoon νμζ και απο θεμα χρηματων δυσκολα μπορει καποιος να εχει κατι παραπανω στους πρωτους 6 μηνες 

Δεν υπαρχει καμια επισημη ημερομηνια για Splatoon 2 εκτως του γενικου καλοκαιριου που εχουν πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα ποιος θα αγορασει bomberman R στα χρηματα που ζηταει και οχι το mario kart 8 ειναι το θεμα(το zelda δεν το υπολογιζω επειδη δεν εχει online).

Συμφωνώ αλλά άλλο το να μην υπάρχει τίποτα άλλο το να είναι ακριβό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το from factor μου αρέσει πολύ, ειδικά σαν handheld, έχω κολλήσει και βλέπω συνέχεια hands on videos... Για πείτε οι έμπειροι, wiiu premium με ελάχιστες ώρες χρήσης αν και το έχω από Day one (το πακέτο με το Pro controller) και 2-3 παιχνίδια, πόσο είναι μια τίμια τιμή να το δωσω περίπου;

Ρωτα στο wii u νημα...γενικα ομως,

Ελλαδα ειμαστε, οτι τιμες θελει ο καθενας ζητα. Απλα εαν θελεις να εισαι ευρωπαιος, θα σου ελεγα τα εξης:

Πωλητης ξεκινας απο 50 % της τιμης αγορας καινουργιου. Απο Day one αγορα δεν εχεις εγγυηση για τιποτα, εξοπλισμο-λογισμικο.

Τωρα σε παιχνιδια, κερδιζεις πιο πολυ να τα διαθεσεις ενα ενα παρα bundle παρα δεσμευμενα με την κονσολα, ασε που περι ορεξεως σε αυτα κολοκυθοπιτα, το γουστο σου δεν αντικαθρεπτιζει του αλλου...

Σε τιμες...wiiu premium με μαριο μακερ  300 ευρο καινουργιο (αρχικη ηταν 350 η κονσολα) αρα 150 για αρχη

το Pro controller εχει 48 ευρω, αρα 24, εγω θα την εδινα 170 να φευγει. Οτι παιχνιδια εχεις κατεβασει ειναι δεσμευμενα στο λογαριασμο σου χρηστη NNID και εκτος εαν τα δωσεις ΟΛΑ στν αγοραστη, και χασεις και την προσβαση στο λογαριασμο αυτον, δεν μπορεις να τα κοστολογησεις στην αξια της κονσολας. Μετα ειναι τα καλλωπιστικα, τυχων αδυναμιες κονσολας, γρατσουνιες, καμμενα πιξελ οθόνης κλπ...

Σαν αγοραστης, με την προοπτικη switch στον οριζοντα, και το EoL του wii u και μαλλον και του 3DS, την εξαφανιση των παιχνιδιων του wii u απο τα ραφια στην ευρυτερη αγορα, θα στο παζαρευα 120 με 140, ακομη και να φαινεται τελεια, μετα το ρισκο μου ειναι υπερβολικο (no games / κοστος service). Στα υπ οψιν οτι την ειχε στο ξεστοκαρισμα ο κοτσος 200 ευρω και ερχεται και αλλο ξεστοκαρισμα με το switch. Σε τετοιο ξεστοκαρισμα απο κοτσοβολο, το πηρα εγω λογο "κατεστραμμενης συσκευασιας αλλα με ολα τα παρελκομενα" 65 ευρω.

Πιστευω οτι στο εγγυες μελλον θα βλεπεις αγγελιες τυπου : wii 40 ευρω - wii u 80 ευρω - gamecube 100 ευρω, κυριως λόγω διαθεσιμοτητας παιχνιδιων και συλλεκτικοτητας. Το PS2 ειναι στα 30 με 40 και μαλλον ειναι υπερβολικο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Πωλητης ξεκινας απο 50 % της τιμης αγορας καινουργιου.

 

Αυτό το αυτονόητο υπάρχει κόσμος που δεν λέει να το καταλάβει. Προφανώς δεν αναφέρομαι σε συλλεκτικές εκδόσεις ή σε εκδόσεις που περιλαμβάνουν έξτρα πράγματα, αλλά σε απλά προϊόντα που τα βρίσκεις με το κιλό οι αγγελίες του insomnia δεν παύουν ποτέ να με εντυπωσιάζουν.

 

Κάποτε ήθελα να αγοράσω το Kid Icarus για το 3DS μεταχειρισμένο από ένα παιδί εδώ. Καινούριο είχε 40 ευρώ. Του στέλνω για να τον ρωτήσω τιμή, μου απαντάει 45 ευρώ. Του λέω «φίλε μου καινούριο έχει 40». Μου απαντάει «δεν μπορώ να το δώσω τόσο, το είχα πάρει 60 καινούριο». «Καλά» του λέω, «κράτα το τότε». Αντίστοιχα εγώ, την εποχή που το OoT και το Mario Kart είχαν καινούρια 45 και 40 αντίστοιχα, τα είχα δώσει εδώ 40 ευρώ και τα δύο με μεταφορικά δικά μου. Υποτίθεται στις αγγελίες προσπαθούμε να κάνουμε damage control, όχι να βγάλουμε μεροκάματο.

 

Στην Ελλάδα της κρίσης ούτε τα βασικά του μπακάλικου δεν μπορούν να κατανοήσουν οι περισσότεροι και καθόμαστε εδώ και αναλύουμε τα σκαμπανεβάσματα της μετοχής της Ν.

 

Τέσπα, τέρμα το off-topic.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτα στο wii u νημα...γενικα ομως,

Ελλαδα ειμαστε, οτι τιμες θελει ο καθενας ζητα. Απλα εαν θελεις να εισαι ευρωπαιος, θα σου ελεγα τα εξης:

Πωλητης ξεκινας απο 50 % της τιμης αγορας καινουργιου. Απο Day one αγορα δεν εχεις εγγυηση για τιποτα, εξοπλισμο-λογισμικο.

Τωρα σε παιχνιδια, κερδιζεις πιο πολυ να τα διαθεσεις ενα ενα παρα bundle παρα δεσμευμενα με την κονσολα, ασε που περι ορεξεως σε αυτα κολοκυθοπιτα, το γουστο σου δεν αντικαθρεπτιζει του αλλου...

Σε τιμες...wiiu premium με μαριο μακερ  300 ευρο καινουργιο (αρχικη ηταν 350 η κονσολα) αρα 150 για αρχη

το Pro controller εχει 48 ευρω, αρα 24, εγω θα την εδινα 170 να φευγει. Οτι παιχνιδια εχεις κατεβασει ειναι δεσμευμενα στο λογαριασμο σου χρηστη NNID και εκτος εαν τα δωσεις ΟΛΑ στν αγοραστη, και χασεις και την προσβαση στο λογαριασμο αυτον, δεν μπορεις να τα κοστολογησεις στην αξια της κονσολας. Μετα ειναι τα καλλωπιστικα, τυχων αδυναμιες κονσολας, γρατσουνιες, καμμενα πιξελ οθόνης κλπ...

Σαν αγοραστης, με την προοπτικη switch στον οριζοντα, και το EoL του wii u και μαλλον και του 3DS, την εξαφανιση των παιχνιδιων του wii u απο τα ραφια στην ευρυτερη αγορα, θα στο παζαρευα 120 με 140, ακομη και να φαινεται τελεια, μετα το ρισκο μου ειναι υπερβολικο (no games / κοστος service). Στα υπ οψιν οτι την ειχε στο ξεστοκαρισμα ο κοτσος 200 ευρω και ερχεται και αλλο ξεστοκαρισμα με το switch. Σε τετοιο ξεστοκαρισμα απο κοτσοβολο, το πηρα εγω λογο "κατεστραμμενης συσκευασιας αλλα με ολα τα παρελκομενα" 65 ευρω.

Πιστευω οτι στο εγγυες μελλον θα βλεπεις αγγελιες τυπου : wii 40 ευρω - wii u 80 ευρω - gamecube 100 ευρω, κυριως λόγω διαθεσιμοτητας παιχνιδιων και συλλεκτικοτητας. Το PS2 ειναι στα 30 με 40 και μαλλον ειναι υπερβολικο.

 

Καλημέρα και πραγματικά σε ευχαριστώ που έκανες τον κόπο να μου απαντήσεις με μια τόσο περιεκτική απάντηση. Κάπου τόσο σκεφτόμουν και εγώ γύρω στα 150€ μαζί με Mario και Zelda wind waker, μέχρι 180€ που στα 180€ θα δώσω εάν ενδιαφέρει τον αγοραστή και ένα wii μαζί με 2 wiimote plus και ένα nunchuck συν ότι παιχνίδια έχω και για wii.

Φυσικά το wiiu είναι σαν καινούργιο με πράγματι ελάχιστες ώρες χρήσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

180€ για wiiu + pro controller + wii + 2xwiiremote plus+nunchuck+παιχνίδια;;

 

Λίγα μου φαίνονται εμένα. Τα wii remote plus ακομη και σήμερα έχουν 40€ καινούρια τουλάχιστον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Annnnd ..... SWITCH!

 

 

*Γυριζοντας στο switch*

 

 

Εχει διαβασει καποιος, καποια πηγη σχετικα με το OS και τα πιθανα youtube, amazon, netflix apps, θα κανει το switch αναγνωση βιντεο απο ενα media source του σπιτκου lan; Εστω και με καποιο update; εχετε καποιοα πηγη σε αναφορα;


180€ για wiiu + pro controller + wii + 2xwiiremote plus+nunchuck+παιχνίδια;;

Λίγα μου φαίνονται εμένα. Τα wii remote plus ακομη και σήμερα έχουν 40€ καινούρια τουλάχιστον.

 

Και επειδη θα ειναι unsupported απο το switch θα τα στειλουν γρηγορα και αυτα στα αζητητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...