Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με 2.5 ωρες μπαταρια που να την παρω; Στο περιπτερο; Λογικα να το δεις  πρεπει να το φορτισεις φουλ και σε 1 ωρα η μπαταρια θα πλησιαζει το 50%. Δεν λεω μπορεις να παρεις ενα power bank αλλα 30λεπτα παραπανω πιστευω θα ηταν τελεια. Οποτε δεν ειπα πως ειναι Home console, ειπα πως δεν ειναι καλο ουτε ως σταθερο ουτε και ως φορητο με τετοια τιμη.

Και δυστυχως σαπιο ξεσαπιο το ps4, αυτος που θα το παρει θα παιζει ολα τα Multiplatform games, αυτος που θα παρει switch τι θα παιζει; 3-4 καλα games και ενα ματσο puzzle/arcade μαλακιες;

 

Το ποια παιχνίδια είναι μ@@@ και ποια όχι είναι καθαρά υποκειμενικό. Και οι 2,5 ώρες είναι η ελάχιστη διάρκεια για τα πιο απαιτητικά παιχνίδια με όλα τα settings στο max...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με 2.5 ωρες μπαταρια που να την παρω; Στο περιπτερο; Λογικα να το δεις  πρεπει να το φορτισεις φουλ και σε 1 ωρα η μπαταρια θα πλησιαζει το 50%. Δεν λεω μπορεις να παρεις ενα power bank αλλα 30λεπτα παραπανω πιστευω θα ηταν τελεια. Οποτε δεν ειπα πως ειναι Home console, ειπα πως δεν ειναι καλο ουτε ως σταθερο ουτε και ως φορητο με τετοια τιμη.

Και δυστυχως σαπιο ξεσαπιο το ps4, αυτος που θα το παρει θα παιζει ολα τα Multiplatform games, αυτος που θα παρει switch τι θα παιζει; 3-4 καλα games και ενα ματσο puzzle/arcade μαλακιες;

ναι εμεις οι Pc gamers θα παρουμε ps4 kai xbox xd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δυστυχως σαπιο ξεσαπιο το ps4, αυτος που θα το παρει θα παιζει ολα τα Multiplatform games, αυτος που θα παρει switch τι θα παιζει; 3-4 καλα games και ενα ματσο puzzle/arcade μαλακιες;

 

Aν πάρει την υποστήριξη του 3DS, θα γίνει το σύστημα με τα περισσότερα καλά exclusives, μετά το PC.

 

Αν δεν λάβει την υποστήριξη του 3DS, τότε θα δούμε καταστάσεις τύπου WiiU.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για πειτε μου τωρα το αλλο διλλημα.πολλα games θα βγουν και σε αλλες πλατφορμες..με καλητερα γραφικα και ισως στην μιση τιμη.

θα παρεις το game  να το παιξεις στο ps4 pro στα 30 ευρο  και με καλητερη εικονα η θα το παρεις στο switch 50-60 ευρο και θα παιζεις οπου γουσταρεις ακομα και στην τουαλετα..ε ρε σε μπελαδες που μας βαζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για πειτε μου τωρα το αλλο διλλημα.πολλα games θα βγουν και σε αλλες πλατφορμες..με καλητερα γραφικα και ισως στην μιση τιμη.

θα παρεις το game  να το παιξεις στο ps4 pro στα 30 ευρο  και με καλητερη εικονα η θα το παρεις στο switch 50-60 ευρο και θα παιζεις οπου γουσταρεις ακομα και στην τουαλετα..ε ρε σε μπελαδες που μας βαζουν

 

Ουσιαστικά επιλέγεις μεταξύ γραφικών και φορητότητας.

Από πού προκύπτει ότι multiplatform παιχνίδια που κυκλοφορούν ταυτόχρονα σε ps4/switch θα έχουν διπλάσια τιμή στο switch?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι εγω δεν πιστευω οτι θα δω παιχνιδια στο switch κατω απο 50 ευρο και δεν υπαρχει περιπτωση να βρεις τις προσφορες που βλεπουμε στο ps4  η ακομα και στα μεταχειρισμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μια ελπιδοφορα συνεντευξη.

Καλα θα τα παει ρε μη μασατε.

Σηκωνει καποιες καλες μηχανες γραφικων . Εχουν τα εργαλεια οι developers πλεον

Εχουμε και direct τωρα σε λιγες ωρες. Κατσε να δουμε τι θα ακουσουμε και κει.

Τι ωρα ειν ακριβως το direct??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα third party παιχνίδια μια χαρά πέφτουν οι τιμές και στις κονσόλες nintendo. Επίσης η συνδρομή του switch αναφέρει "exclusive deals" οπότε μέχρι να μάθουμε περισσότερα στοιχεία μην προδικάζεις τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω πιστευω οτι θα τα παει καλα και μαλλον παρα πολυ καλα.και ο λογος ειναι η φορητοτητα.οποιος ανθρωπος πανω στη γη ασχολειτε με φορητο  game. ps vita-3ds-tablet σουπα μουπες θα το αγορασει....αν πεσει η τιμη που κατα την γνωμη μου θα πεσει,θα κανει τρελες πωλησεις

ειναι πρωτογνωρα γραφικα και εμπειρια για φορητη κονσολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα joycons γιατί τα σνομπάρετε? Δεν έχω δει κανέναν από όσους πήραν μέρος σε hands-on event να λέει ότι δεν τον βόλεψαν. Αντίθετα όλοι λένε ότι είναι πολύ άνετα και λειτουργικά με όποιο τρόπο και να τα κρατάς (είτε ξεχωριστά, είτε με το grip, είτε επάνω στο switch).

 

Δεν τα σνομπάρει κανείς, αλλά full price (€60) για μισό controller δεν είναι κάπως;

 

Εντωμεταξύ είναι και το άλλο τώρα που το σκέφτομαι... κάποιος που έχει Wii U μπορεί να βρει MK8/Splatoon στην μισή τιμή, με δωρεάν online, ενώ στο Switch ζητάνε full price με paid online*. ΟΚ, έχεις την φορητότητα με το Switch, αλλά την πληρώνεις ακριβά...

 

 

Γίνεται και με Wii U πάντως :P

 

2508234-0809176417-ku-xl.jpg

 

 

* Προβλέπω κωλοτούμπα σε αυτό το θέμα. Θα πάρει παράταση το "free" (aka beta testing period) μέχρι τέλος του έτους και αν δουν ότι δεν «τσουλάει» το πράγμα, θα το κάνουν free για πάντα.

 

Η άλλη εναλλακτική είναι να αρχίσουν να δίνουν παιχνίδια επιπέδου GameCube και άνω (και υπάρχουν πολλά να δώσουν αν θέλουν), έτσι ώστε να αξίζει η συνδρομή, αλλά αφενός η Nintendo δεν φημίζεται για τα χουβαρντιλίκια της και αφετέρου με digital triggers μειώνονται οι πιθανότητες για GC VC (ούτε στο Wii U την είδαμε, ενώ σαν hardware μπορούσε να τα τρέξει natively χωρίς emulation -υπάρχει σχετικό hack-).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω πιστευω οτι θα τα παει καλα και μαλλον παρα πολυ καλα.και ο λογος ειναι η φορητοτητα.οποιος ανθρωπος πανω στη γη ασχολειτε με φορητο  game. ps vita-3ds-tablet σουπα μουπες θα το αγορασει.αν πεσει η τιμη που κατα την γνωμη μου θα πεσει,θα κανει τρελες πωλησεις

ειναι πρωτογνωρα γραφικα και εμπειρια για φορητη κονσολα.

 

Εγώ πιστεύω ότι η τιμή είναι υψηλή για να κάνουν εισπράξεις από το hardcore κοινό που ούτως ή άλλως θα την αγοράσει day1. 2 εκ κομματια είναι αυτά. Και στη συνέχεια να γίνει price cut με την έννοια ότι οι επόμενες παρτίδες θα είναι ίδια τιμή αλλά με παιχνίδι στο bundle.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Platform με το κιλό και jrpg, το πιο βαρετό είδος παιχνιδιού. Select κλικ , attack ή magic ή item, κλικ. Επαναλαμβάνω 1000 φορές.

 

Απογοητευτικα από την λίστα. Πέρα από 3-4, τα άλλα αδιάφορα. Για εμένα, σαν σταθερή κονσόλα με έχασε. Ας δούμε σαν φορητή...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...