Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καμία έκπληξη για μένα, μιας και σαν hardware ανήκει στην γενιά των PS3/X360/Wii U.

 

Ό,τι παιχνίδι έτρεχε σε PS3/X360/Wii U, θα τρέχει και στο Switch. Ό,τι τρέχει μόνο σε PC/PS4/XB1, απλά το ξεχνάμε...

 

Ένα GTAV θα ήταν καλή φάση πιστεύω με το portability της κονσόλας, αν και εφόσον τα έβρισκε η Nintendo με την Rockstar. :)

Αν οντως τους ενδιεφερε GTA V(και οχι μονο)θα ειχαν φροντισει να το εχουν απο τις πρωτες κυκλοφοριες της κονσολας και αρα και με ισχυροτερο hardware αλλα ειπαμε οτι πλεον θελουν ολα τα εσοδα απο την κονσολα και τα παιχνιδια να πηγαινουν σε αυτην.

 

Βγηκε τεραστια λιστα για υποστηριξη πριν κατι μηνες,αρκετοι ηταν αυτοι που βιαστηκαν να χαρουν και για το 2017 αλλα η υποστηριξη απο 3ους για τον πρωτο χρονο κυκλοφοριας της κονσολας ειναι χειροτερη απο αυτη του Wii U που μεχρι και call of duty εβγαλε και φυσικα μιλαμε και για λιγοτερους μηνες. 

 

Βγαινει και ο Reggie και λεει οτι το Switch δεν θα παρει την θεση του 3ds και μετα δεν ξερεις τι να πιστεψεις.Κατα τα αλλα μαρεσει που λενε οτι περασαν καλυτερα το μηνυμα σε σχεση με το Wii U,οταν το μονο που εχουμε καταλαβει ως τωρα ειναι οτι μιλαμε για ενα tablet που μπορεις να το συνδεσεις στην τηλεοραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πάντως το ξαναγράψω για να το καταλάβουν μερικοί.

αν κάποιος θέλει γραφικά και παιχνίδια τελευταίας τεχνολογίας η απλά έχει ένα pc όπως έχω και εγώ η απλά στην χειρότερη παίρνει μια κονσόλα και συμβιβάζεται και εκεί να είναι χρόνια πίσω από τις τεχνολογικε εξελίξεις κυρίως στο τομέα αναβάθμισης γραφικών.

το nintendo είναι ένα gaming gadget και ως κάτι τέτοιο το αγοράζεις.

Εγώ προσωπικά το πήρα ποιο πολύ σαν ένα gaming center για να παίζω κανά διπλό με κανά φίλο η με την παρέα για να γελάμε. Γιατί όντος έχει κάτι φοβερές  ιδέες για gaming που κυρίως αν τα gadget του αξιοποιηθούν σε μελλοντικούς τίτλους κατάλληλα μπορούν να προσφέρουν pure διασκέδαση.

εχει και κάτι παραδοσιακούς τίτλους που όλοι θέλουν να παίξουν για άλλη μια φορά κυρίως όσοι ακολουθούν το brand από την εποχή του nes και snes

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Fulgore

Ο Reggie λέει τις γνωστές PR πίπες... αυτή είναι η «δουλειά» του.

 

Να σου θυμίσω που έλεγε ότι το CoD Blops2 είναι «δραματικά καλύτερο» σε γραφικά στο Wii U σε σχέση με PS3/X360 (τελικά έπαιζε χειρότερα) και 1-2 χρόνια μετά το γύρισε και έλεγε ότι δεν έχουμε ανάγκη τους 3rd parties γιατί έχουμε δικιές μας προτάσεις;

 

Γραμμένους τους έχω τους χαρτογιακάδες, γιατί όπως και οι πολιτικοί, έχουν κάνει το ψέμα και την κωλοτούμπα επάγγελμα.

 

Σχετικά με το 3DS, απλά θυμήσου τι λέγανε για το DS (third pillar) αναφορικά με το GBA... δεν είμαστε χθεσινοί, ούτε έχουμε μνήμη χρυσόψαρου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως το ξαναγράψω για να το καταλάβουν μερικοί.

αν κάποιος θέλει γραφικά και παιχνίδια τελευταίας τεχνολογίας η απλά έχει ένα pc όπως έχω και εγώ η απλά στην χειρότερη παίρνει μια κονσόλα και συμβιβάζεται και εκεί να είναι χρόνια πίσω από τις τεχνολογικε εξελίξεις κυρίως στο τομέα αναβάθμισης γραφικών.

το nintendo είναι ένα gaming gadget και ως κάτι τέτοιο το αγοράζεις.

Εγώ προσωπικά το πήρα ποιο πολύ σαν ένα gaming center για να παίζω κανά διπλό με κανά φίλο η με την παρέα για να γελάμε. Γιατί όντος έχει κάτι φοβερές  ιδέες για gaming που κυρίως αν τα gadget του αξιοποιηθούν σε μελλοντικούς τίτλους κατάλληλα μπορούν να προσφέρουν pure διασκέδαση.

εχει και κάτι παραδοσιακούς τίτλους που όλοι θέλουν να παίξουν για άλλη μια φορά κυρίως όσοι ακολουθούν το brand από την εποχή του nes και snes

συμφωνο απολυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι ενα..οποιος το εχει προπαραγγειλει μαζι και εγω ,ειναι στην κυριολεξια σαν να πληρωνουμε το νεο ζελντα 360-400 ευρο.μιας και δεν εχει κατι αλλο να σου προσφερει day one.αυτο που μας παρασυρει ειναι η κ@υλ@ της αγορας.εγω προσωπικα θα το σκεφτω παρα πολυ και θα περιμενω για να βγαλω αποφαση μεχρι την τελευταια μερα.μακαρι να αλλαξει κατι μεχρι τοτε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι ενα..οποιος το εχει προπαραγγειλει μαζι και εγω ,ειναι στην κυριολεξια σαν να πληρωνουμε το νεο ζελντα 360-400 ευρο.μιας και δεν εχει κατι αλλο να σου προσφερει day one.αυτο που μας παρασυρει ειναι η κ@υλ@ της αγορας.εγω προσωπικα θα το σκεφτω παρα πολυ και θα περιμενω για να βγαλω αποφαση μεχρι την τελευταια μερα.μακαρι να αλλαξει κατι μεχρι τοτε

μια απο τα ιδια και εγω αλλα θα την κρατησω την προπαραγγελια γιατι δεν εχω wii u .Απο κει και περα πιστευω οτι οσοι εκλεισαν τιμη στα 299 ειναι πιο λογικο να αγορασουν απο οτι αν κανει 340 γιατι χωρις να θελω να το παιξω εξυπνος θεωρω οτι και μειωση τιμης να γινει παλι στα 300 θα βγαινει και ισως με παιχνδι ουστιαστικα θα εχουμε χασει ενα 60 αλλα θα παιξουμε πιο νωρις λογικα θα περασει κανα 3μηνο για επισημη μειωση τιμης και βαλε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι ενα..οποιος το εχει προπαραγγειλει μαζι και εγω ,ειναι στην κυριολεξια σαν να πληρωνουμε το νεο ζελντα 360-400 ευρο.μιας και δεν εχει κατι αλλο να σου προσφερει day one.αυτο που μας παρασυρει ειναι η κ@υλ@ της αγορας.εγω προσωπικα θα το σκεφτω παρα πολυ και θα περιμενω για να βγαλω αποφαση μεχρι την τελευταια μερα.μακαρι να αλλαξει κατι μεχρι τοτε

 

Πόσο μάλλον αν έχεις και WiiU όπως εγώ. Τουλάχιστον το έκλεισα στα 299€ κάτι είναι και αυτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως το ξαναγράψω για να το καταλάβουν μερικοί.

αν κάποιος θέλει γραφικά και παιχνίδια τελευταίας τεχνολογίας η απλά έχει ένα pc όπως έχω και εγώ η απλά στην χειρότερη παίρνει μια κονσόλα και συμβιβάζεται και εκεί να είναι χρόνια πίσω από τις τεχνολογικε εξελίξεις κυρίως στο τομέα αναβάθμισης γραφικών.

το nintendo είναι ένα gaming gadget και ως κάτι τέτοιο το αγοράζεις.

Εγώ προσωπικά το πήρα ποιο πολύ σαν ένα gaming center για να παίζω κανά διπλό με κανά φίλο η με την παρέα για να γελάμε. Γιατί όντος έχει κάτι φοβερές  ιδέες για gaming που κυρίως αν τα gadget του αξιοποιηθούν σε μελλοντικούς τίτλους κατάλληλα μπορούν να προσφέρουν pure διασκέδαση.

εχει και κάτι παραδοσιακούς τίτλους που όλοι θέλουν να παίξουν για άλλη μια φορά κυρίως όσοι ακολουθούν το brand από την εποχή του nes και snes

Πολυ ωραια ολα αυτα που λες δεν διαφωνω, 300Ε + 60Ε τον χρονο για online +60E το καθε Game και +70E για ενα controller της προκοπης για να παρω ενα "gaming gadget" δεν τα εδινα ουτε με πιστολι στον κροταφο. 300Ε μαζι με zelda, δωρεαν Online, κανα μισαωρακι παραπανω μπαταρια και αρκετα περισσοτερα first party games τα εδινα, ανετα μαλιστα. Να παω να ξηλωθω για να παρω μια κονσολα που ουτε και πολυ καλο handheld το λες με τετοια τιμη,games και μπαταρια και σε καμια περιπτωση δεν το λες καλο home console ποιο το νοημα; Δεν λεω πως η κονσολα ειναι καταδικασμενη απλως θελω να δω να πεφτει η τιμη και να πληθαινουν τα games

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το gametime ειναι δωρεαν μεχρι το φθινιπορο......

Α παλι καλα δηλαδη, αυτο τα διορθωνει ολα, τζαμπα ανησυχησα :P

 

Υ.Γ.: Το ξερω επειδη ειδα live την παρουσιαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισεις η κονσολα ειναι πιο πολυ για να την περνεις μαζι

δεν ειναι home κονσολ οπως λεσ

εχεις δει κανεναν να σκαει με κανα πσ4 και να παιζει εξω?

το μονο που συμφωνω απο αυτα που λες ειναι η τιμη

και εγω θα ηθελα 300+1 game

το live δεν με αποσχολει μεχρι το φθινοπορο βλεπουμε

και επισεις αν θελετε προ κοντρολερ προτεινω να περιμενετε να παρετε κανα μεταχειρισμενο το καλοκαιρακι.

αν το θελετε σαν home console δεν το προτεινω ουτε εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα joycons γιατί τα σνομπάρετε? Δεν έχω δει κανέναν από όσους πήραν μέρος σε hands-on event να λέει ότι δεν τον βόλεψαν. Αντίθετα όλοι λένε ότι είναι πολύ άνετα και λειτουργικά με όποιο τρόπο και να τα κρατάς (είτε ξεχωριστά, είτε με το grip, είτε επάνω στο switch).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισεις η κονσολα ειναι πιο πολυ για να την περνεις μαζι

δεν ειναι home κονσολ οπως λεσ

εχεις δει κανεναν να σκαει με κανα πσ4 και να παιζει εξω?

το μονο που συμφωνω απο αυτα που λες ειναι η τιμη

και εγω θα ηθελα 300+1 game

το live δεν με αποσχολει μεχρι το φθινοπορο βλεπουμε

και επισεις αν θελετε προ κοντρολερ προτεινω να περιμενετε να παρετε κανα μεταχειρισμενο το καλοκαιρακι.

αν το θελετε σαν home console δεν το προτεινω ουτε εγω.

Με 2.5 ωρες μπαταρια που να την παρω; Στο περιπτερο; Λογικα να το δεις  πρεπει να το φορτισεις φουλ και σε 1 ωρα η μπαταρια θα πλησιαζει το 50%. Δεν λεω μπορεις να παρεις ενα power bank αλλα 30λεπτα παραπανω πιστευω θα ηταν τελεια. Οποτε δεν ειπα πως ειναι Home console, ειπα πως δεν ειναι καλο ουτε ως σταθερο ουτε και ως φορητο με τετοια τιμη.

Και δυστυχως σαπιο ξεσαπιο το ps4, αυτος που θα το παρει θα παιζει ολα τα Multiplatform games, αυτος που θα παρει switch τι θα παιζει; 3-4 καλα games και ενα ματσο puzzle/arcade μαλακιες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...