Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Γενικά ναι αυτό έχω καταλάβει, εγώ έχω διαφορετική άποψη όπως και πολύ άλλοι για το θέμα φθοράς, όποιος δεν θέλει να το χρησιμοποιήσει δεν το χρησιμοποιεί απλά τα πράγματα, άσε που απ' οτι διαβάζω τελικά ίσως έχει ένα είδος quick charge που όμως δεν βασίζεται στην πατέντα quick charge.

 

Λυπάμαι τότε, γιατί νόμιζα ότι ήμουν πιο κατανοητός. Έχω γράψει:

 

α) Η κονσόλα δεν αξίζει στα €339.

β) Η κονσόλα δεν αξίζει ούτε στα €299, εάν δεν υφίσταται ενδιαφέρον για όλα τα selling points της.

γ) Όσοι δεν ενδιαφέρονται για όλα τα selling points της, καλύτερα να περιμένουν price cut.

 

Αν από τα παραπάνω φαίνεται ότι η στάση μου απένταντι στο NS είναι εν γένει θετική, τότε λυπάμαι πραγματικά που δεν μπορώ να κάνω τα points μου πιο κατανοητά.

 

 

 

ΥΓ: Υπάρχει επιβεβαιωμένη πληροφορία για κυκλοφορία κάποιου ενδιαφέροντος arcade racing παιχνιδιού;

 

Mario Kart 8 Deluxe και Redout.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπάμαι τότε, γιατί νόμιζα ότι ήμουν πιο κατανοητός. Έχω γράψει:

 

α) Η κονσόλα δεν αξίζει στα €339.

β) Η κονσόλα δεν αξίζει ούτε στα €299, εάν δεν υφίσταται ενδιαφέρον για όλα τα selling points της.

γ) Όσοι δεν ενδιαφέρονται για όλα τα selling points της, καλύτερα να περιμένουν price cut.

 

Αν από τα παραπάνω φαίνεται ότι η στάση μου απένταντι στο NS είναι εν γένει θετική, τότε λυπάμαι πραγματικά που δεν μπορώ να κάνω τα points μου πιο κατανοητά.

 

 

 

 

Mario Kart 8 Deluxe και Redout.

 

Παρόλα αυτά η αίσθηση μου σου είπα ποια ήταν, μπορεί να μου έμεινε αποσπασματικά, αυτά που τονίζεις ομολογώ οτι δεν τα θυμόμουν, my bad.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια κονσολα η οποια θα παιζει pokemon(κατι ακουγεται για open world)zelda mario kart xenoblade και στο μελλον πιστευω metroid και ολα αυτα φορητο + αυτα τα γραφικα που δυσκολα θα δουμε σε φορητο + την συνδεση στην tv πιστευω πως ειναι κατι πολυ καλο...δηλαδη αν η nintendo εκανε λιγο καλυτερα τα πραγματα οπως περισσοτερα παιχνιδια στο launch ισως ανακοινωση καποιων παοχνιδιων που περιμενει ο κοσμος οπως pokemon ή metroid και μια ισως καλυτερη τιμη (300€ με το 1,2 switch πχ)θα πουλαγε παρα πολυ ειδικα αν ειχε το 3rd party support που ειχε το 3ds που βγαζανε παιχνιδια αποκλειστηκα για αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικώς ελπίζω να γίνει το επόμενο wii.  H μόνη κονσόλα που μου είχε προσφέρει τόση απόλαυση σε μένα και την οικογένεια μου. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το Wii U και το 3DS έχουν browsers και youtube apps. Γιατί να μην έχει το NS;

 

Κάπου το είχα διαβάσει ότι δεν θα έχει browser.

 

Κανονικά όλα (από party chat μέχρι parental controls) θα πρέπει να τα έχει η κονσόλα και όχι να σε αναγκάζει να χρησιμοποιείς smartphone με ειδικά apps...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιέμαι τι άλλες χρήσεις θα σκεφτούν οι developers για την IR camera.

 

''On Switch, Romance of the Three Kingdoms XIII with Power-Up Kit features a new officer creation feature using the Joy-Con controllers’ motion IR camera. When pointing the motion IR camera towards a target, officers will be born based on things such as the target’s form and feel.''

 

 

http://nintendoeverything.com/romance-of-the-three-kingdoms-xiii-with-power-up-kit-heading-to-switch-in-japan-on-march-30/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κάπου το είχα διαβάσει ότι δεν θα έχει browser.

 

Κανονικά όλα (από party chat μέχρι parental controls) θα πρέπει να τα έχει η κονσόλα και όχι να σε αναγκάζει να χρησιμοποιείς smartphone με ειδικά apps...

 

Κουράζομαι με το όλο θέμα πάντως. Αν δεν αρχίσει καλό flow με πληροφορίες σχετικά με το online, την VC, τα apps και γενικότερα με το σύστημα είναι πολύ πιθανόν να πάρω την κονσόλα και να την πουλήσω στα χρήματα που την έχω προ-παραγγείλει. Όταν ωριμάσει θα την ξαναγοράσω παρέα με το price cut.

 

Δε βαριέσαι, θα ζήσω παίζοντας BotW στο Wii U μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουράζομαι με το όλο θέμα πάντως. Αν δεν αρχίσει καλό flow με πληροφορίες σχετικά με το online, την VC, τα apps και γενικότερα με το σύστημα 

Καποια στιγμη πρεπει να φαει γερο χαστουκι η NoJ ή οποιος στο διαολο τελος παντων ειναι επικεφαλης σε αυτο το τμημα(και οχι μονο αλλα μιας και αναφερθηκε).

Οχι δεν μας εχουν καλο μαθει οι αλλες εταιριες ,ουτε εχουμε τις τρελες απαιτησεις .

Οφειλει η εταιρια να σου δωσει ολες τις πληροφοριες για το συστημα που προκειται να κυκλοφορησουν και ειναι ηδη διαθεσιμο για προ παραγγελια.

Αυτο το πραγμα που η nintendo με το σταγονομετρο δινει πληροφοριες εχει οντως καταντησει κουραστικο.

Στην τελικη δεν θα τους παρακαλαμε για αυτονοητα πραγματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...