Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις


 

χαχαχα,,περναει και ενα μυνημα ομως να μη παιζουμε στο αυτοκινητο :-)


 

να προσεχουμε οσοι καναμε προπαραγγελιες με τα 299 μη μας τα φτιαχνει αυτος τα switch

 

αν ειναι οντως αυτο το κουτι του στο τελος θα εχει ωραιο unboxing :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θυμάται κανείς το Foxconn leak πριν από ενάμιση μήνα? Επαληθεύονται σιγά σιγά αρκετά πράγματα. Μένει να δούμε αν θα επαληθευτούν και τα υπόλοιπα. (Στο leak υπάρχουν μετρημένα specs και υπάρχει και ήδη το devkit για το switch pro!)

 

 

Dock: There's no advanced technology in the dock, it seems pretty cheap and light, feels really plastic, no extra power, it just a output;  1x USB3.0, 1x hdmi, on the side 2xUSB2.0 on the dock; There's no fan on the dock, but hole on the back of the dock to allow air absorbing then out from the console's top vent

 

Console:*Confirmed it's USB-C charging.... *Saw orange and blue controller....*Can be charged while playing *Battery 4310mA, 3.7 not changable...*About 300g weight, thought it was 1000g or something and was pretty surprise it's 300g console only (excluding joycon etc), used digital scale to weigh

 

Joy-con: *There's 2 shoulder button on each joy-con, they are called SL, SR *It's very complex inside. Vey light, about 50 gr.

 

 

https://www.reddit.com/r/NintendoSwitch/comments/5ea9uo/rumor_someone_who_producing_switch_at_foxconn_is/

 

Επίσης, Link.png Site: αυτό

Επεξ/σία από Deghinsea
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καλο ειναι οτι η κονσολα στο φορητο κομματι της τα σπαει..οσο βλεπεις τους τυπους στα βιντεο και παιζουν splatoon  και τα γραφικα και το παιχνιδι να ειναι τελειο απλα ζηλευεις..αραχτος στον καναπε η στο κρεβατι το βραδυ οι αλλοι να βλεπουν αυτο που θελουν στην tv και εσυ να παιζεις ολα αυτα τα παιχνιδια με τετια εικονα.ειναι επιτευμα να λεμε και του στραβου το δικιο.

 

και καποιος που δεν τον ενδιαφερει η φορητοτητα οπως δεν με ενδιαφερε και μενα βλεποντας τετια εμπειρια ξεκινας και σαρεσει,για οσους τους ενδιαφερει η κονσολα μαλλον πρεπει να την δουμε ετσι πρωτα και μετα ως συνδεμενη στην tv.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HD SMT σε οικιακή!!!!! Έχουμε να δούμε SMT σε οικιακή από το 2005!

 

Μόνο και μόνο για το SMT αξίζει <3

 

 

(το λέω επειδή δεν είδα αναφορά :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου ξέφυγαν τα δικά μου ποστ τότε. Για εμένα το main series SMT είναι λόγος αγοράς μηχανήματος που εμφανίζεται. Το τελευταίο main series SMT σε 3D ήταν στο PS2 με το SMT III Nocturne/Lucifers call. To συγκεκριμένο παιχνίδι κρατάει καλά παρά την ηλικία του ακόμα και σήμερα. Είχα πει σε παλιότερο ποστ ότι το Persona 5 θα αποτελέσει και βήμα για το επόμενο main SMT παιχνίδι. Είμαι σίγουρος πλέον γι αυτό. Persona 5 κυκλοφορία φέτος και αποκάλυψη νέου SMT σε 3D δεν μπορεί να είναι τυχαίο.

 

Η κονσόλα δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα και -ήδη- είναι must have για τους J-RPG fans. Επιτέλους επιστροφή των J-RPG εκεί που τους αξίζει. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι πολυ βασικο αν ξερει καποιος.. το μηχανημα θα μπορει να αναπληρωσει ενα tablet  σε θεμα  browsing. youtube..?

 

Ούτε voice chat/party chat θα έχει, ούτε browser. Because Nintendo. Για YT app πολύ χλωμό όταν λείπουν τα βασικά...

 

ΥΓ: Τα παραπάνω δεν είναι θέμα ιπποδύναμης (τα είχε το αρχαίο X360 του 2005), αλλά «πολιτικής» (για να το θέσω κομψά).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερμ, είναι θετικό το να μην υποστηρίζει quick charging, όχι αρνητικό. :/

 

Εντάξει όλα θετικά τα βλέπεις εσύ...Πολύ απλά εάν εσένα δεν σου άρεσε θα μπορούσες να μην το ενεργοποιήσεις ή ακόμα καλύτερα για εσένα το πακέτο να μην περιελάμβανε quick charge adaptor που θα ήταν και το φυσιολογικό για την νιντέντο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αποκλειεται να δουλευει στο switch.πως θα πουλησει η nintendo 2o dock...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ούτε voice chat/party chat θα έχει, ούτε browser. Because Nintendo. Για YT app πολύ χλωμό όταν λείπουν τα βασικά...

 

ΥΓ: Τα παραπάνω δεν είναι θέμα ιπποδύναμης (τα είχε το αρχαίο X360 του 2005), αλλά «πολιτικής» (για να το θέσω κομψά).

 

Και το Wii U και το 3DS έχουν browsers και youtube apps. Γιατί να μην έχει το NS;

 

 

Εντάξει όλα θετικά τα βλέπεις εσύ...Πολύ απλά εάν εσένα δεν σου άρεσε θα μπορούσες να μην το ενεργοποιήσεις ή ακόμα καλύτερα για εσένα το πακέτο να μην περιελάμβανε quick charge adaptor που θα ήταν και το φυσιολογικό για την νιντέντο...

 

Έχεις καταλάβει από αυτά που γράφω ότι τα βλέπω όλα θετικά; Το quick charging φθείρει ταχύτερα την μπαταρία, δεν το λέω εγώ, άλλοι τα λένε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το Wii U και το 3DS έχουν browsers και youtube apps. Γιατί να μην έχει το NS;

 

 

 

Έχεις καταλάβει από αυτά που γράφω ότι τα βλέπω όλα θετικά; Το quick charging φθείρει ταχύτερα την μπαταρία, δεν το λέω εγώ, άλλοι τα λένε.

 

Γενικά ναι αυτό έχω καταλάβει, εγώ έχω διαφορετική άποψη όπως και πολύ άλλοι για το θέμα φθοράς, όποιος δεν θέλει να το χρησιμοποιήσει δεν το χρησιμοποιεί απλά τα πράγματα, άσε που απ' οτι διαβάζω τελικά ίσως έχει ένα είδος quick charge που όμως δεν βασίζεται στην πατέντα quick charge.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το βλέπω σχεδόν αποκλειστικά από τη φορητή σκοπιά. Έχοντας πάρει το 2DS πέρσι, από τη μια ένιωσα ωραία παίζοντας παιχνίδια της Nintendo αλλά από την άλλη ένιωσα ότι η υλοποίηση (ανάλυση, μέγεθος οθόνης, nintendo store κ.α.) ανήκε σε προηγούμενη δεκαετία. Αν, λοιπόν, το switch έχει διασκεδαστικά (για τα γούστα μου) παιχνίδια με σύγχρονη ανάλυση, μεγάλη οθόνη και εύκολο χειρισμό, θα το σκεφτώ για ενδεχόμενη αγορά όταν πέσει λίγο η τιμή του.

 

ΥΓ: Υπάρχει επιβεβαιωμένη πληροφορία για κυκλοφορία κάποιου ενδιαφέροντος arcade racing παιχνιδιού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...