Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω προπαραγγείλει από τον Οκτώβριο στα 299. Είναι δεδομένο ότι είναι σε καλή σειρά. :)

Ασε γιατι παρατριχα να την πατησω με το PS4 Pro. Το ειχα προπαραγγειλει καιρο, με πηραν τηλεφωνο να παραλαβω απο το καταστημα που ειχα διαλεξει και οταν πηγα απο εκει οι πωλητες μου λεγαν οτι δεν εχει ερθει τιποτα.

 

Μετα απο πολλα καντηλια και τηλεφωνα στα κεντρικα αποδειχτηκε οτι το ειχαν καβατζωσει για αλλο γνωστο απο το καταστημα. Μεχρι και αλλο χαρτι ειχαν κολλησει επανω.

 

Για ευνοητους λογους, μιας και τελικα εξυπηρετηθηκα δεν αναφερω την αλυσιδα. Αλλα το οτι εχεις παραγγειλει απο Οκτωβρη δεν ειναι bullet proof αν θελουν να κανουν λαμογια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλα αυτα με τις προπαραγγελιες ειναι για γελια με τις αλυσιδες.Αν θα τους φτασουν και αν θα τις εχουν day one και αν και αν και αν.

 

Τελος εχω μεγαλη περιεργεια τι απαντηση θα δωσει οποιο καταστημα την δινει την κονσολα πανω απο την προβλεπομενη τιμη της

https://www.skroutz.gr/s/10179315/Nintendo-Switch.html?from=catspan&keyphrase=nintendo+switch

Μαλλον ειρωνικα ηθελε να τα βαλει και δεν καταφερε τιποτα,εκτως απο το να γινει δημοσια ρεζιλι..

 

Αντε ας φερουν τα παιχνιδια στα 79ευρω Ελλαδα να μας πιασουν τα γελια.

Τι ηθελες και το ειπες, δαγκασε τη γλωσσα σου μας διαβαζουν....ΣΣΣΣΣΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλακα πλακα με το ps τα καταφερνουμε.κοιτα απο εδω κοιτα απο εκει ψαξιμο στο ψαξιμο την βγαζουμε με 39.90 στην χειροτερη.εδω που οσο ψαξιμο και να ριξουμε θα ειναι κολλημενη η βελονα στο 59.90 να δω τι θα κανουμε.3 παιχνιδια θα φτασει το switch ενα 500ρικο.βαλε και κοντρολερ.αστα.το θεμα ειναι οτι ειχα σκοπο να παρω το scorpio.και εχω προπαραγγειλει switch στα 299.ξερω οτι τα 299 θαγινουν 500 και φυσικα θα αναβαλω το σκορπιο και δεν ξερω αν αξιζει και δεν το μετανιωσω.το αλλο θεμα ειναι οτι δεν ξερω αν.αξιζει ο σκορπιος αφου μεσα σπιτι ηδη υπαρχει το προ.μεγαλο διλλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως σωστά έχει ειπωθεί, βγάζοντας από τη μέση το hype, καλύτερα να περιμένουμε τα επόμενα Χριστούγεννα. Το Zelda το παιζεις και στο WiiU επομένως δεν βιάζεσαι. Ένα Mario μένει τον Απρίλιο που μπορείς να το πάρεις σε bundle τα Χριστούγεννα. Τότε θα ξέρουμε και τι θα γίνει με Scorpio, VR κλπ. Βέβαια είναι και το άρμεγμα της αγελάδας που δεν ξέρω πόσοι μπορούν να αντισταθούν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Public πχ δεν φοβαμαι μηπως αλλαξει την τιμη. Αυτο που θεωρω σχεδον βεβαιο ομως ειναι να πανε πισω οι 299 στην ουρα προπαραγγελιων και αν φτασουν τα αποθεματα. Αλλιως με την επομενη φουρνια σε κανα 2μηνο.

 

Ετσι αρκετοι θα ακυρωσουν και οποτε το Public θα βγει νερο..

 

Εξαλλου δεν μπορεις να ξερεις σε τι σειρα προτεραιοτητας εισαι. Οτι γουσταρουν μπορουν να σου πουν.

 

Δεν παίζει αυτό, έχουμε ημερομηνία παραγγελίας δεν τους παιρνει να μην πάνε κατά προτεραιότητα. Τα 299€ κράτησαν για 2-3 ώρες τι να σου πούν δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Link; Αν ισχύει πάντως, εξηγεί γιατί τα skroutzoμάγαζα το δίνουν 300 (αλλιώς θα μπούνε μέσα χοντρά).

 

2) Οι κασέτες είναι ROM, άρα δεν κατεβάζεις τίποτα (πέρα από κανά patch/DLC ίσως).

http://busted.gr/ta-psonia-tou-savvatokiriakou-1501-i-kaliteres-prosfores/

αν πας λίγο κάτω θα λέει nintendo

εκεί λέει: Επίσημη τιμή έχουμε πλέον για το επερχόμενο Nintendo Switch, το οποίο θα πωλείται στην ελληνική αγορά στα 299€.

εγώ πάντως το πρόλαβα χτες στα 300  σήμερα βλέπω πάλι κουταμάρες με την τιμή

και ευχάριστο για την διευκρίνιση σε σχέση με το storage

 

επίσης λένε θα βγει και πόκεμον όχι 100% confirmed
 
λένε θα βγει η sun and moon από το 3ds port σε NS
και ένα open world πόκεμον game :D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://busted.gr/ta-psonia-tou-savvatokiriakou-1501-i-kaliteres-prosfores/

αν πας λίγο κάτω θα λέει nintendo

εκεί λέει: Επίσημη τιμή έχουμε πλέον για το επερχόμενο Nintendo Switch, το οποίο θα πωλείται στην ελληνική αγορά στα 299€.

εγώ πάντως το πρόλαβα χτες στα 300 σήμερα βλέπω πάλι κουταμάρες με την τιμή

και ευχάριστο για την διευκρίνιση σε σχέση με το storage

 

Παραπληροφόρηση η τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα πια ολοι αξιζει να διερωτηθουμε εαν αξιζει η αγορα ενος 3DS XL και εαν θα συνεχισει να υπαρχει...(γιατι θα ειναι φθηνοτερο του SWitch).

Τωρα μπορει να αξιζει και πιο πολυ...εαν ΔΕΝ στοχευεις SWitch....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα πια ολοι αξιζει να διερωτηθουμε εαν αξιζει η αγορα ενος 3DS XL και εαν θα συνεχισει να υπαρχει...(γιατι θα ειναι φθηνοτερο του SWitch).

Τωρα μπορει να αξιζει και πιο πολυ...εαν ΔΕΝ στοχευεις SWitch....

Προφανώς και αξίζει ανεξάρτητα από το αν θα πάρει κάποιος switch ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τωρα πια ολοι αξιζει να διερωτηθουμε εαν αξιζει η αγορα ενος 3DS XL και εαν θα συνεχισει να υπαρχει...(γιατι θα ειναι φθηνοτερο του SWitch).

Τωρα μπορει να αξιζει και πιο πολυ...εαν ΔΕΝ στοχευεις SWitch....

Αν αξίζει μια συσκευή που μπορεί να παίξει όλα τα games του NDS και του 3DS; Και Switch να πάρεις πάλι αξίζει να πάρεις και 3DS.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς και αξίζει ανεξάρτητα από το αν θα πάρει κάποιος switch ή όχι.

 

 

Αν αξίζει μια συσκευή που μπορεί να παίξει όλα τα games του NDS και του 3DS; Και Switch να πάρεις πάλι αξίζει να πάρεις και 3DS.

 

Δεν το ειπα σωστα. Οτι το αξιζει το ξερω. Απλα εγω δεν εχω, και αναρωτιεμαι με την προοπτικη αγορας του Switch μηπως το εξοδο 2 συστημάτων απο το 0 ειναι υπερβολικο. Εδω διατηρω και που και που ψωνιζω παιχνιδια για GC, PS2, PSP, Wii, Wii U, φοβαμαι οτι το παραξηλώνω (εχω μισθο οχι μετοχες) . Δεν μπορω σαφως να εκτιμησω το κοστος σε βαθος χρονου 1-2 ετων, αγορας του οικοσυστηματος 3DSxl. Και φοβουμαι οτι του χρονου εαν το δηλωσουν EoL θα ψαχνω παιχνιδια στις λαικες ακαρπα...

Α και παιζω μετα βιας 3 ωρες την εβδομαδα. Μουσειο φτιαχνω δηλαδη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ειπα σωστα. Οτι το αξιζει το ξερω. Απλα εγω δεν εχω, και αναρωτιεμαι με την προοπτικη αγορας του Switch μηπως το εξοδο 2 συστημάτων απο το 0 ειναι υπερβολικο. Εδω διατηρω και που και που ψωνιζω παιχνιδια για GC, PS2, PSP, Wii, Wii U, φοβαμαι οτι το παραξηλώνω (εχω μισθο οχι μετοχες) . Δεν μπορω σαφως να εκτιμησω το κοστος σε βαθος χρονου 1-2 ετων, αγορας του οικοσυστηματος 3DSxl. Και φοβουμαι οτι του χρονου εαν το δηλωσουν EoL θα ψαχνω παιχνιδια στις λαικες ακαρπα...

Α και παιζω μετα βιας 3 ωρες την εβδομαδα. Μουσειο φτιαχνω δηλαδη....

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην βρίσκεις παιχνίδια στο 3ds ακόμα και αν βγει EoL. Ο μόνος λόγος που μπορεί να μην βρίσκεις κάποια παιχνίδια είναι ότι ποτέ δεν βγήκαν στην Ευρώπη ή ποτέ δεν είχαν physical copies εδώ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δούμε άραγε κανά 80άρι για Zelda από την λατρευτή CD Media να μας πέσουν τα μαλλιά; Retro τιμές/επιστροφή στα 90s (30.000 δρχ η κασέτα).

 

Ευτυχώς που λόγω region free πλέον έχουμε αρκετές εναλλακτικές... απλά μετά μην κλαίγονται για διαφυγόντα κέρδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://m.neogaf.com/showthread.php?t=1334753 δεν ξερω κατα ποσο ειναι legit αλλα σιγουρα θα ηταν καλο αυτο μιας και καποιος θα εκανε αναβαθμιση μονο το dock και δεν θα ξαναπληρωνε full price.Τωρα εγω αμφιβαλλω γιατι μια gpu σαν την 1060 θα κοστιζε αρκετα και δεν μας εχει συνηθισει σε τετοια η nintendo καθως συνηθως υπερκοστολογει τα προιοντα της
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...