Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είδα κανέναν να παραπονιέται για την τιμή του τότε (το ότι δεν είχε μετά support είναι άσχετο).

Δεν ειδες γιατι πολυ απλα δεν ενδιεφερε και πολλους το ps vita,ειδικα οταν την ιδια χρονικη στιγμη εβρισκες το psp που ηταν αισθητα φθηνοτερο και με βιβλιοθηκη απο πισω του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα δεν μπορω να καταλαβω ενα πραγμα στην Nintendo.Η κονσολα κυκλοφορει σε 1.5μηνα και εχει ανεβει για προπαραγγελια. Πως στο διαολο γινεται να μου βγαζεις κονσολα για προπαραγγελια χωρις να μην εχεις τα παντα για αυτη διαθεσιμα,και εννοω τα specs?

 

Ποση μνημη ram εχει η κονσολα,τι φοραει,ποση ειναι η μπαταρια της ταμπλετας και των controller,αν υπαρχει οντως υποδοχη για σκληρο δισκο και πως θα γινεται.

 

Και για να ειμαι ακριβης απο την σελιδα του Public τα Χαρακτηριστικα(το οποιο οπως βλεπω εκανε και price match απο την παραπανω ανακοινωση πλεον)

http://www.public.gr/product/prod8280069pp/

 

Εντάξει παρόλο το price match η προπαραγγελία μου εξακολουθεί και είναι στα 299€. Όμολογώ ότι εάν δεν τύχαινε να προλάβω αυτήν την τιμή, θα έτρωγε άκυρο για day one αγορά, εδώ μου περνάνε σκέψεις ακόμα για ακύρωση αλλά δεν το νομίζω καθότι τρελός γκατζετάκιας και gamer... :-) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει παρόλο το price match η προπαραγγελία μου εξακολουθεί και είναι στα 299€. Όμολογώ ότι εάν δεν τύχαινε να προλάβω αυτήν την τιμή, θα έτρωγε άκυρο για day one αγορά, εδώ μου περνάνε σκέψεις ακόμα για ακύρωση αλλά δεν το νομίζω καθότι τρελός γκατζετάκιας και gamer... :-)

Κρατησε την προπαραγγελια αν δεν αλλαξουν τιμη. Ακομα και εσυ να μην το θελεις τελικα μπορεις να κανεις εξυπηρετηση σε καποιον αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συγκεκριμένη κονσόλα αξίζει στα 300 ευρώ όταν κάποιος ενδιαφέρεται για όλα τα selling points της, imho. Τα οποία selling points της είναι η φορητότητα, τα N exclusives και τα joy-cons. Εγώ προσωπικά αν δεν ενδιαφερόμουν για τη φορητότητα θα περίμενα για bundle στα 250 με game.

 

Καλά για κάτι 350άρια δεν συζητάμε καν, προτιμώ να τα κάνω προσάναμμα για το τζάκι.

Κοινως πανω κατω αυτο δηλαδη :P

https://www.enternity.gr/Article/Games/News/%CE%9F%CF%81%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%AE%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B1%CE%BD-%CE%BF%CE%B9-%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%AD%CF%82-Nintendo-Switch-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CF%86%CE%B5%CF%81%CE%B5%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1/40677.html

 

Η ελληνική τιμή του Nintendo Switch θα είναι λοιπόν €339 (τελική, με το ΦΠΑ). Όσον αφορά στα περιφερειακά, το πακέτο με το ένα Joy-Con Controller θα πωλείται στα €60, το πακέτο με τα δύο Joy-Con Controllers θα κοστίζει €90 και το Nintendo Switch Pro Controller θα πωλείται στα €80. 

59.99(68ευρω δηλαδη)λιρες το Switch Pro Controller στο επισημο store της nintendo Αγγλιας

http://store.nintendo.co.uk/nintendo-switch-accessory/nintendo-switch-pro-controller/11396097.html#ABGBRzBMuBsfgyoB.97

69.90 στα Ευρωπαικα amazon και Ελλαδα 80ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

XA xa xa

 

times_kotsos.jpg

 

ευκαιρια...

 

χα χα χαχ χα χου χαχχ χι

 

 

Ο αλλος το ξεχασε στο 348.9 για να φαινεται στο σκρουτζ....οταν το ειχε 349 το public...

 

http://www.skroutz.gr/s/10179315/Nintendo-Switch.html?from=autocomplete&keyphrase=nintendo+switch


Το ότι θα τρώγαμε καπέλο είναι δεδομένο :D

 Μα γιατι;

Μνημονιο δεν εχουμε;

Λεφτα υπαρχουν!;;;;;

Επεξ/σία από Mazinga
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παραπανω βασικα μπορει ανετα να σηκωσει τσακωμους καθως ειναι παραπλανητικη διαφημιση

http://www.efpolis.gr/el/diasfalisi-oikonomikon-symefronton-katanaloton/37-cat-exasfalisi-asfalon-synallagon/57-diafimisi.html

σημειωθεί ότι μια διαφήμιση μπορεί να θεωρηθεί παραπλανητική τόσο από άποψη περιεχομένου όσο και από άποψη παρουσίασης του μηνύματος. Αυτό συμβαίνει για παράδειγμα όταν λαμβάνετε ένα διαφημιστικό έντυπο του οποίου η γενική παρουσίαση σας αφήνει να πιστεύετε ότι κερδίσατε ένα ποσό ή ένα δώρο, ενώ στην ουσία δεν κερδίσατε τίποτα.
Όταν διαπιστωθεί ότι μία διαφήμιση είναι παραπλανητική μπορεί όποιος έχει έννομο συμφέρον να ζητήσει δικαστική προστασία. Παράλληλα, έννομη προστασία, συλλογική, ζητά κάθε ένωση καταναλωτών για λογαριασμό των μελών της.
Αρμόδια αρχή για τη διαφήμιση είναι η Γενική Διεύθυνση Προστασίας Καταναλωτή και Εποπτείας της Αγοράς. Όταν διαπιστωθεί παράβαση των πιο πάνω διατάξεων του Νόμου 2251/94 μπορεί να επιβληθεί διοικητικό πρόστιμο από Ευρώ 1.500 μέχρι Ευρώ 1.000.000, το οποίο σε περίπτωση υποτροπής διπλασιάζετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί έτσι συμβαίνει πάντα στην ελληνική αγορά.

 

Το μνημόνιο που κολλάει; Θεωρείς ότι οι εταιρείες λειτουργούν κάπως έτσι "έχουν μνημόνιο τα καημένα τα παιδιά εκεί στην Ελλάδα ας ρίξουμε τις τιμές;"

 

Δεν λειτουργεί έτσι ούτε η οικονομία ούτε οι επιχειρήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H CD-Media έδωσε ρέστα, μόλις έστειλε το Switch στον τάφο. Αυτοί είναι χειρότεροι και από την Nortec μέχρι στιγμής.

 

Δεν πειράζει, μέχρι τα Χριστούγεννα θα έχουν αλλάξει οι τιμές στην Ευρώπη. Προφανώς τώρα θέλουν να τα σκάσουν οι ενθουσιώδεις και οι day one καταναλωτές. Στην Ελλάδα ειδικά κάτι τέτοιο θα έχει μεγάλη επιτυχία χαχαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί έτσι συμβαίνει πάντα στην ελληνική αγορά.

 

Το μνημόνιο που κολλάει; Θεωρείς ότι οι εταιρείες λειτουργούν κάπως έτσι "έχουν μνημόνιο τα καημένα τα παιδιά εκεί στην Ελλάδα ας ρίξουμε τις τιμές;"

 

Δεν λειτουργεί έτσι ούτε η οικονομία ούτε οι επιχειρήσεις.

black humour

Παντως μια και τα λεμε αυτα, εαν τελικα καποιος εχει προπαραγγελια 300 ευρω και δεν την χρειαστει, ας την προτεινει εδω μεσα. Ενδιαφερομαι και εγω (εαν δεν αλλαξω γνωμη τελικως με ολα αυτα που εκαμαν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ο σκοπός της Nintendo ήταν να είναι ανταγωνιστική η τιμή σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Αν πάρουμε τις τιμές από Amazon UK για τις απλές εκδόσεις των κονσολών βλέπουμε:

 

PS4: 225 £

Xbox One: 219 £

Nintendo Switch: 280 £ (Διαφορά +25% από PS4 και +28% από Xbox)

 

Ελλάδα είναι:

 

PS4: 255 €

Xbox One: 235 €

Nintendo Switch: 339 € (Διαφορά +33% από PS4 και +44% από Xbox)

 

Πρέπει να πέσει τουλάχιστον στο 300 για να είναι οι διαφορές ίδιες με την Αγγλία. Μεγάλη κοροϊδία από CD Media.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ο σκοπός της Nintendo ήταν να είναι ανταγωνιστική η τιμή σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Αν πάρουμε τις τιμές από Amazon UK για τις απλές εκδόσεις των κονσολών βλέπουμε:

 

PS4: 225 £

Xbox One: 219 £

Nintendo Switch: 280 £ (Διαφορά +25% από PS4 και +28% από Xbox)

 

Ελλάδα είναι:

 

PS4: 255 €

Xbox One: 235 €

Nintendo Switch: 339 € (Διαφορά +33% από PS4 και +44% από Xbox)

 

Πρέπει να πέσει τουλάχιστον στο 300 για να είναι οι διαφορές ίδιες με την Αγγλία. Μεγάλη κοροϊδία από CD Media.

 

Οχι κοροιδια, ανικανοτητα.

Και που να γνωριζες καποιους-καποιες εκει μεσα θα καταλαβαινες....αλλη μια περιπτωση πλασματικης επιλογης ικανοτητων στην προσληψη....Αλλα οταν αποφασιζει (οπως ελεγε η γιαγια μου) το πιπι και οχι το τσερβελλο...

Η μεγαλη πλακα βεβαια ειναι η ληψη αποφασεων... αλλα αστα θα πω πολλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι 225λιρες ειναι η τωρινη τιμη.Μεχρι και πριν λιγες μερες ηταν στις 200 λιρες με το Uncharted 4 λογω γιορτων.

 

Το ιδιο και το XboxOne S που δινεται μαζι με παιχνιδι στα 250ευρω.Τρελη διαφορα απο τα 400ευρω του Switch που θα κοστιζει με 1 παιχνιδι μαζι.

 

Α και φυσικα οσον αφορα τον αποθηκευτικο χωρο με 32gb οπως καταλαβαινουμε χρειαζονται και αλλα χρηματα,ειτε για σκληρο δισκο(αν δεχεται)ειτε για μεγαλη sd καρτα.

Και οι τιμες δεν ειναι καθολου μικρες για οποιον σκοπευει να αγορασει μπολικα παιχνιδια.

45-50ευρω ξεκιναει η 128αρα

https://www.skroutz.gr/c/45/memory-cards/f/587978/128GB.html?keyphrase=micro+sd&order_by=pricevat&order_dir=asc

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...