Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Νιντέντο πρεπει να ψηφιστεί η χειρότερη εταιρία μαζί με την ea και ubisoft.

http://www.gameworld.gr/component/content/article/166-ειδήσεις/action/26679-switch-το-νέο-zelda-θα-καταλαμβάνει-τον-μισό-αποθηκευτικό-χώρο#fieldsTab

Nintendo and EA are greedy

Ubishit is incompetent :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτο ισχύει κ για τα κινητά κ για όλα. Αλλιως θα έβλεπες την έκρηξη καθε φορά που θα υπερφορτιζες τη μπαταρία του κινητου σου.

 

Δεν μίλησα πουθενά για έκρηξη (αυτό έχει να κάνει με το fast charging).

 

Το θέμα είναι ότι η μπαταρία πάει από το 100% στο 99% και ξανά στο 100%... αυτό το πράγμα το κάνει συνέχεια, μέχρι να βγάλεις τον φορτιστή. Ρώτα όσους έχουν laptop και το έχουν μονίμως στην πρίζα για μήνες/χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις πέσει σε περίπτωση ατόμου που έχω mounts και για το X1 gamepad και για το PS4 gamepad στο κινητό μου. Έχω τελειώσει τουλάχιστον 3 FF στο κινητό μου με gamepad. Οπότε, ξέρω για τι πράγμα μιλάω. :)

 

Εντάξει. Εισαι περίπτωση κ εγω διαθετο δυο gamepads που εχουν γεννηθεί γιαυτο το σκοπό κ μονο.

Αρα...συμφωνούμε οτι διαφωνουμε;

Δεν βλεπω οποτε να εχεις αναγκη για switch αφου σε καλύπτει το κινητο σου. Ενα zelda θες.. Pokemon εχεις mario εχεις... Εκτος αν εισαι και metroid fan... Και εκει κατι θα κάνει η ninty..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η περίπτωση των switch και wiiu δεν είναι ίδια. Για το wiiu, ναι επρεπε να δωσει περισσοτερο χώρο (αν και πάλι μόνο αν ήσουν digital only ή κατέβαζες τα πακέτα του XCX θα ζοριζώσουν με τα 32gb). Πριν τη θάψουμε για τα 32 gb του switch να αναλογιστούμε ότι πρόκειται για κατα βαση φορητή συσκευή. Δε νομίζω να περίμενε κανείς να 500gb σκληρό. Εγω προσωπικα περίμενα να υπάρχει και μοντελο με 64gb (ή και 128) αλλά μέχρι εκεί. Που και εκεί θα ανεβαινε κι αλλο η τιμή. Αν υποθέσουμε ότι τα παιχνίδια δε θα χρειάζονται install, τοτε ο χωρος φτανει για αρκετα digital only games. Τώρα αν κάποιος επιλέξει να πάει digital only γενικά με το switch, εκει ναι θα του κοστισει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η περίπτωση των switch και wiiu δεν είναι ίδια. Για το wiiu, ναι επρεπε να δωσει περισσοτερο χώρο (αν και πάλι μόνο αν ήσουν digital only ή κατέβαζες τα πακέτα του XCX θα ζοριζώσουν με τα 32gb). Πριν τη θάψουμε για τα 32 gb του switch να αναλογιστούμε ότι πρόκειται για κατα βαση φορητή συσκευή. Δε νομίζω να περίμενε κανείς να 500gb σκληρό. Εγω προσωπικα περίμενα να υπάρχει και μοντελο με 64gb (ή και 128) αλλά μέχρι εκεί. Που και εκεί θα ανεβαινε κι αλλο η τιμή. Αν υποθέσουμε ότι τα παιχνίδια δε θα χρειάζονται install, τοτε ο χωρος φτανει για αρκετα digital only games. Τώρα αν κάποιος επιλέξει να πάει digital only γενικά με το switch, εκει ναι θα του κοστισει.

 

Συμφωνώ ότι με retail games δεν θα χρειαστεί κάρτα μνήμης, αν και είναι φτηνές: https://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss_2?url=search-alias%3Daps&field-keywords=microsd

 

Τα περιφερειακά τσούζουν (€70 το Pro controller) και πολύ φοβάμαι μην δούμε 70άρια και στα παιχνίδια... στην Αγγλία πάντως βαράνε στο κεφάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εντάξει. Εισαι περίπτωση κ εγω διαθετο δυο gamepads που εχουν γεννηθεί γιαυτο το σκοπό κ μονο.

Αρα...συμφωνούμε οτι διαφωνουμε;

Δεν βλεπω οποτε να εχεις αναγκη για switch αφου σε καλύπτει το κινητο σου. Ενα zelda θες.. Pokemon εχεις mario εχεις... Εκτος αν εισαι και metroid fan... Και εκει κατι θα κάνει η ninty..

 

Λες ότι τα android games είναι του κιλού. Σου απαντάω ότι εκτός από του κιλού, υπάρχουν και σοβαρά games.

Λες ότι δεν υποστηρίζουν gamepad. Σου απαντάω ότι υποστηρίζουν gamepad κάποια, το έχω κάνει.

 

Και καταλήγεις ότι δεν έχω ανάγκη το NS, αφού έχω κινητό. Γιατί αυτή ήταν η ουσία της συζήτησης, τι έχω ή τι δεν έχω ανάγκη εγώ προσωπικά. Πραγματικά, ότι να 'ναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις πέσει σε περίπτωση ατόμου που έχω mounts και για το X1 gamepad και για το PS4 gamepad στο κινητό μου. Έχω τελειώσει τουλάχιστον 3 FF στο κινητό μου με gamepad. Οπότε, ξέρω για τι πράγμα μιλάω. :)

 

 

 

Γιατί θα είναι λίγοι; Θα είναι όλοι όσοι θα θέλουν να παίξουν τα N games ή όσοι τους ενδιαφέρουν τα selling points της. Όσοι ενδιαφέρονται για multi-platforms, ναι θα την έχουν για «συμπληρωματική» (που προσωπικά δεν συμφωνώ καθόλου με τον όρο).

 

Το Wii ήταν συμπληρωματική κονσόλα ή όχι, με το σκεπτικό σου; Το Wii U;

 

Στα υπόλοιπα με έχει καλύψει ο ikaruga και στα περί μπαταρίας ο bedazzled. Οι μπαταρίες βλάπτονται όταν οι συσκευές θερμαίνονται και οι συσκευές θερμαίνονται όταν παραμένουν στην πρίζα.

Ε εντάξει μην κολλάς στον όρο. Το όλο θέμα είναι υποκειμενικό. Οπότε μπορώ να σου απαντήσω μόνο για μένα. Ναι το Wii ήταν η κονσόλα που είχα μόνο για τα παιχνίδια της Nintendo. Δεν έπαιζα τίποτα άλλο σε αυτή. Δεν την θεωρώ την main console μου.

 

Αν είχα μόνο το Wii ή το WiiU δεν θα κάλυπταν με τίποτα τις ανάγκες μου. Σαν και μένα υπάρχουν πολλοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην σας ζαλίζω γενικά με όλα τα αρνητικά που έχω να πω, θα επικεντρωθώ σε αυτό που με χαλάει περισσότερο:

την nintendo από το snes δεν την έχει αξιώσει ο Θεός να κάνει ένα αξιοπρεπές χειριστήριο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην σας ζαλίζω γενικά με όλα τα αρνητικά που έχω να πω, θα επικεντρωθώ σε αυτό που με χαλάει περισσότερο:

την nintendo από το snes δεν την έχει αξιώσει ο Θεός να κάνει ένα αξιοπρεπές χειριστήριο. 

 

Tα χειριστηρια της νιντεντο ειναι ολα μαπα. Αλλα η συμβολη της ηταν καθοριστικη στην εξελιξη των controller οταν εβγαλε το n46 καθως ηταν η πρωτη κονσολα με αναλογικο. Επισης με το gamecube εδωσε παλι την ωθηση για να βγει το καλυτερο controller ever που ειναι του xbox..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To snes controller ήταν κορυφή για 2D.

 

Από εκεί και μετά παρά τις συμβολές της -που αυτά είναι λίγο διπλωματίες κατ'εμε-  μέχρι το WiiU δεν έκανε χειριστήριο με δύο αναλογικά που είναι το άλφα και το ωμέγα για 3D παιχνίδια. Το χειριστήριο του gamecube για εμένα είναι το πιο μισητό. Το c-stick αναιρεί ότι συμβολή είχε ποτέ στα χειριστήρια ! Το controller του χβοχ είναι καλό κυρίως για shooter αλλά τρώγεται. Τουλάχιστον του One. Αν είχε συμμετρικά αναλογικά θα ήταν κορυφή. Το βάζω στην ίδια κατηγορία με το DS4. Όλα πίσω από το DS3, το κορυφαίο για μένα controller για 3D. 

 

Θαυμάζουμε.

 

SNES_Controller.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις με πήρε τηλ ο Κώτσος και μου είπαν ότι θα το πάρω στα 269... αυτό αφού επέμενα να ρίξουν την τιμή (αρχική ήταν 399, μείον 30 ευρώ ένα κουπόνι).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...