Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι. Απλά το PRO θα το πάρει κάποιος για βασική του κονσόλα ενώ το Switch συμπληρωματικά. Τουλάχιστον οι περισσότεροι αυτό θα κάνουν.

 

Θα μου πεις τώρα: "Εφόσον έχει χρήματα για να πάρει δεύτερη κονσόλα, τότε είναι κοροϊδία να γκρινιάζει". Δεν είναι έτσι όμως. Με αυτή την λογική μην γκρινιάζει κανένας μας για τις τιμές από την στιγμή που έχουμε επιλέξει ακριβό χόμπι.

Βασικά σε άλλα πολύ πιο ακριβά χόμπι από το gaming, όχι δεν γκρινιάζουμε για τις τιμές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν αρκετά mobile games που ΔΕΝ είναι του κιλού. Τα games της Square-Enix ή της Rockstar π.χ. Σε χαλάει να μπορείς να τα παίξεις;

 

 

 

Έχει hard controls το smartphone σου;

Αν αυτα τα θεωρείς games τοτε τι να πω.

 

Οχι δεν έχει ουτε εχουν υποστήριξη ολα τα παιχνίδια για gamepad.

7 παιχνίδια εχω και δεν κατάφερα να τερματησω κανεναν.

Ασε απο την αλλη οτι κατι τετοιο θα εκανε κακο.

Φαντάζεσαι καποιος με κοστος 2000€ για ενα παιχνίδι να πούλαγε περισσότερο απο ενα παιχνίδι με κοστος 200.000€? Τοτε θα βλεπαμε παιχνίδια του κιλού και στη κονσόλα της νιντεντο.

Αυτα τα games ειναι για κανενα PlayStation που δεν εχουν καμία φιλοσοφία οι κονσόλες της.

Ασε δε πως ολα ειναι αντιγραφή της αντιγραφής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αυτα τα θεωρείς games τοτε τι να πω.

 

Οχι δεν έχει ουτε εχουν υποστήριξη ολα τα παιχνίδια για gamepad.

7 παιχνίδια εχω και δεν κατάφερα να τερματησω κανεναν.

Ασε απο την αλλη οτι κατι τετοιο θα εκανε κακο.

Φαντάζεσαι καποιος με κοστος 2000€ για ενα παιχνίδι να πούλαγε περισσότερο απο ενα παιχνίδι με κοστος 200.000€? Τοτε θα βλεπαμε παιχνίδια του κιλού και στη κονσόλα της νιντεντο.

Αυτα τα games ειναι για κανενα PlayStation που δεν εχουν καμία φιλοσοφία οι κονσόλες της.

Ασε δε πως ολα ειναι αντιγραφή της αντιγραφής.

 

Μην τα τσουβαλιάζεις όλα. Υπάρχουν και αξιόλογα παιχνίδια στα smartphones. Π.χ. τα alphadia genesis και asdivine hearts στο wii u, που είναι ουσιαστικά μεταφορά των smartphone εκδόσεων, μια χαρά solid RPG είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά πόσοι προπαραγγειλαμε από δω μέσα;

Εριξα και εγω στα 299 απο public, αν μεινει τοσο και αλλου εχει 350 θα την κρατησω.

 

Θελω switch και δεν με νοιαζει αν δεν ειναι δυνατο δεν εχει αρκετα games κτλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν αυτα τα θεωρείς games τοτε τι να πω.

 

Αν θεωρείς ότι τα Final Fantasy και τα Dragon Quest δεν είναι games, τότε μάλλον το NS δεν θα έχει πολλά να σου προσφέρει καθώς προβλέπεται να σφύζει από J-RPG's ως διάδοχος του 3DS. Δεν έχω κάτι περισσότερο να προσθέσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γινεται καλυτερο!

 

Nintendo Switch's bundled Joy-Con grip doesn't charge controllers

 

Το απλο Joy Con Grip δεν φορτίζει τα χειριστήρια! Πρεπει να σκασεις αλλες 25 λιρες αν θελεις να παιζεις και να φορτιζεις ταυτοχρονα οταν το Switch ειναι docked. Αλλιως αν ξεμεινεις απο μπαταρια και δεν εχεις Pro controller η Pro Grip θα πρεπει να σταματησεις το gaming στην TV και να βαλεις τα χειριστηρια να φορτισουν!

 

Μα τι μαματη εταιρια!!!!! Βεβαια εδω δινει 3ds χωρις φορτιστη και τον πουλαει ξεχωριστα σαν accessory..

 

 

http://www.eurogamer.net/articles/2017-01-16-nintendo-switchs-basic-joy-con-grip-doesnt-charge-controllers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γινεται καλυτερο!

 

Nintendo Switch's bundled Joy-Con grip doesn't charge controllers

 

Το απλο Joy Con Grip δεν φορτίζει τα χειριστήρια! Πρεπει να σκασεις αλλες 25 λιρες αν θελεις να παιζεις και να φορτιζεις ταυτοχρονα οταν το Switch ειναι docked. Αλλιως αν ξεμεινεις απο μπαταρια και δεν εχεις Pro controller η Pro Grip θα πρεπει να σταματησεις το gaming στην TV και να βαλεις τα χειριστηρια να φορτισουν!

 

Μα τι μαματη εταιρια!!!!! Βεβαια εδω δινει 3ds χωρις φορτιστη και τον πουλαει ξεχωριστα σαν accessory..

 

 

http://www.eurogamer.net/articles/2017-01-16-nintendo-switchs-basic-joy-con-grip-doesnt-charge-controllers

 

Ε ναι αν παίξεις 20 ώρες συνεχόμενες και ξεμείνεις από μπαταρία θα πρέπει να σταματήσεις να παίζεις για να τα φορτίσεις....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.vg247.com/2017/01/16/the-legend-of-zelda-breath-of-the-wild-runs-at-720p-docked-and-900p-undocked-and-performs-really-well/

 

Τελικά τα 30fps δεν τα γλυτωσαμε.. Και ανάλυση "xboxone" οταν είναι docked :P Ολα αυτα το 2017..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και γινεται καλυτερο!

 

Nintendo Switch's bundled Joy-Con grip doesn't charge controllers

 

Το απλο Joy Con Grip δεν φορτίζει τα χειριστήρια! Πρεπει να σκασεις αλλες 25 λιρες αν θελεις να παιζεις και να φορτιζεις ταυτοχρονα οταν το Switch ειναι docked. Αλλιως αν ξεμεινεις απο μπαταρια και δεν εχεις Pro controller η Pro Grip θα πρεπει να σταματησεις το gaming στην TV και να βαλεις τα χειριστηρια να φορτισουν!

 

Μα τι μαματη εταιρια!!!!! Βεβαια εδω δινει 3ds χωρις φορτιστη και τον πουλαει ξεχωριστα σαν accessory..

 

 

http://www.eurogamer.net/articles/2017-01-16-nintendo-switchs-basic-joy-con-grip-doesnt-charge-controllers

 

Δεν βλέπω που είναι το πρόβλημα. Γενικότερα, όταν τα χειριστήριά μου στερεύουν από μπαταρία, σταματάω να παίζω για να τα φορτίσω. Και νομίζω ότι οι περισσότεροι αυτό κάνουν, είναι δύσκολο να παίξεις σε κονσόλα αν δεν έχει μπαταρία το χειριστήριο. :/

 

Εν τω μεταξύ, άκυρη η σύγκριση με το φορτιστή του 3DS. Στο NS μπορείς να τα φορτίσεις, το 3DS δεν δουλεύει χωρίς φορτιστή.

 

Γιατι με power bank δεν γινεται?

 

Δε νομίζω ότι έχουν usb ports τα joy-cons. Δεν έχουν δείξει κάτι τέτοιο. Αλλά και να είχαν πως θα έπαιζες ενώ φόρτιζες παράλληλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι αν παίξεις 20 ώρες συνεχόμενες και ξεμείνεις από μπαταρία θα πρέπει να σταματήσεις να παίζεις για να τα φορτίσεις....

Ενω αν παιξεις 2 ωρες πρεπει να τα βαλεις να φορτισουν και να χασεις κυκλους φορτισης απο την μπαταρια. Εννοω οτι δεν βαζεις τιποτα για φορτιση οταν τελειωνεις.

 

Πχ του PS4 το βαζω να φορτιζει οταν αδειαζει και οχι οταν σταματαω το gaming για μια μερα. Ασε που στο PS4 ΜΠΟΡΩ να παιζω καθως φορτιζει στην τηλεοραση :) . Το κινητο μου το βαζω να φορτιζει οταν αδειαζει και οχι καθε βραδυ. Πιστευω οτι ετσι κανουν οι περισσοτεροι.

 

Αν εσυ βαζεις τις μπαταριες στις συσκευες που εχεις για φορτιση καθε φορα που σταματας να τις χρησιμοποιεις καλο κουραγιο στην αντοχη τους.

 

Εγω που φορτιζω τις συσκευες μου οταν αδειασουν μπορει ενα βραδυ να θελω να παιξω Zelda στην TV και να μην μπορω γιατι δεν εχει αρκετη φορτιση το Joy Con. Οποτε η τα σκαω για Pro Controller, η τα σκαω για Pro Grip.

Δεν βλέπω που είναι το πρόβλημα. Γενικότερα, όταν τα χειριστήριά μου στερεύουν από μπαταρία, σταματάω να παίζω για να τα φορτίσω. Και νομίζω ότι οι περισσότεροι αυτό κάνουν, είναι δύσκολο να παίξεις σε κονσόλα αν δεν έχει μπαταρία το χειριστήριο. :/

 

 

 

Δε νομίζω ότι έχουν usb ports τα joy-cons. Δεν έχουν δείξει κάτι τέτοιο. Αλλά και να είχαν πως θα έπαιζες ενώ φόρτιζες παράλληλα;

Οπως εγραψα πιο πανω μπορεις να φορτιζεις του PS4 καθως παιζεις η να βαλεις ενα ζευγαρι απλες μπαταριες στου Xbox και να βαλεις τις επαναφορτιζομενες για φορτιση. Η ακομα και να συνδεσεις ενα USB καλωδιο και στα 2 και να συνεχισεις να παιζεις.

 

Στη Nintendo αν τα σκασεις για Pro Grip ΜΠΟΡΕΙΣ να κανεις το ιδιο, οπως και αν τα σκασεις για Pro Controller. Αν δεν το κανεις δεν μπορεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω αν παιξεις 2 ωρες πρεπει να τα βαλεις να φορτισουν και να χασεις κυκλους φορτισης απο την μπαταρια. Εννοω οτι δεν βαζεις τιποτα για φορτιση οταν τελειωνεις.

 

Πχ του PS4 το βαζω να φορτιζει οταν αδειαζει και οχι οταν σταματαω το gaming για μια μερα. Ασε που στο PS4 ΜΠΟΡΩ να παιζω καθως φορτιζει στην τηλεοραση :) . Το κινητο μου το βαζω να φορτιζει οταν αδειαζει και οχι καθε βραδυ. Πιστευω οτι ετσι κανουν οι περισσοτεροι.

 

Αν εσυ βαζεις τις μπαταριες στις συσκευες που εχεις για φορτιση καθε φορα που σταματας να τις χρησιμοποιεις καλο κουραγιο στην αντοχη τους.

 

Εγω που φορτιζω τις συσκευες μου οταν αδειασουν μπορει ενα βραδυ να θελω να παιξω Zelda στην TV και να μην μπορω γιατι δεν εχει αρκετη φορτιση το Joy Con. Οποτε η τα σκαω για Pro Controller, η τα σκαω για Pro Grip.

Οπως εγραψα πιο πανω μπορεις να φορτιζεις του PS4 καθως παιζεις η να βαλεις ενα ζευγαρι απλες μπαταριες στου Xbox και να βαλεις τις επαναφορτιζομενες για φορτιση. Η ακομα και να συνδεσεις ενα USB καλωδιο και στα 2 και να συνεχισεις να παιζεις.

 

Στη Nintendo αν τα σκασεις για Pro Grip ΜΠΟΡΕΙΣ να κανεις το ιδιο, οπως και αν τα σκασεις για Pro Controller. Αν δεν το κανεις δεν μπορεις.

 

Φαντάζομαι ότι και το κινητό σου που ανεφέρεις δεν περιμένεις να πάει στο 1% για να το βάλεις να φορτίσει. Θα το βάλεις και στο 5%,10%,15% όπως ταιριάξει. Ομοίως και τα joycons δε θα τα βάλεις να φορτίσουν μετά από 2 ώρες λειτουργείας, Θα τα βάλεις μετά από 18+ ώρες λειτουργείας να φορτισουν, όπως ταιριάξει. Υποθέτω ότι θα υπάρχει ένδειξη για το επίπεδο της μπαταρίας των joycons οπότε δεν το θεωρώ ιδιαίτερο πρόβλημα όυτε εξαναγκασμό για έξτρα αγορά. Δε λέω ότι δεν είναι φτήνια να βάλει το απλό στο πακέτο αλλά δεν είναι τραγικό όπως το παρουσιάζει ο Eurogamer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Αν εσυ βαζεις τις μπαταριες στις συσκευες που εχεις για φορτιση καθε φορα που σταματας να τις χρησιμοποιεις καλο κουραγιο στην αντοχη τους.

 

Οι μπαταρίες δεν βλάπτονται όταν φορτίζονται άτακτα, δεν είμαστε στα 90's. Βλάπτονται όταν παραμένουν φουλ φορτισμένες στην πρίζα, επειδή υπερθερμαίνονται και καταστρέφονται οι κυψέλες τους.

 

 

Οπως εγραψα πιο πανω μπορεις να φορτιζεις του PS4 καθως παιζεις η να βαλεις ενα ζευγαρι απλες μπαταριες στου Xbox και να βαλεις τις επαναφορτιζομενες για φορτιση. Η ακομα και να συνδεσεις ενα USB καλωδιο και στα 2 και να συνεχισεις να παιζεις.

 

Μπορείς να φορτίζεις ενώ παίζεις, αλλά ποιός το κάνει αυτό εν έτει 2017; Υποτίθεται ότι έχουμε ασύρματα gamepads για να γλυτώνουμε από τον πόνο τον καλωδίων. Άσε που το PS4 gamepad θέλει φόρτιση κάθε 5-6 ώρες.

 

Στο XBONE gamepad ποιές επαναφορτιζόμενες εννοείς; Αυτές που τις πουλάνε ξεχωριστά; Γιατί δεν θυμάμαι να είχε επαναφορτιζόμενες μπαταρίες μέσα. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μπαταρίες δεν βλάπτονται όταν φορτίζονται άτακτα, δεν είμαστε στα 90's. Βλάπτονται όταν παραμένουν φουλ φορτισμένες στην πρίζα, επειδή υπερθερμαίνονται και καταστρέφονται οι κυψέλες τους.

 

Τώρα που το λες αυτό, κάποιοι θα αφήνουν την κονσόλα μονίμως docked...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι. Απλά το PRO θα το πάρει κάποιος για βασική του κονσόλα ενώ το Switch συμπληρωματικά. Τουλάχιστον οι περισσότεροι αυτό θα κάνουν.

 

Θα μου πεις τώρα: "Εφόσον έχει χρήματα για να πάρει δεύτερη κονσόλα, τότε είναι κοροϊδία να γκρινιάζει". Δεν είναι έτσι όμως. Με αυτή την λογική μην γκρινιάζει κανένας μας για τις τιμές από την στιγμή που έχουμε επιλέξει ακριβό χόμπι.

 

Τι πάει να πει "συμπληρωματικό"; Αν εγώ και ο κάθε εγώ σε κάθε κονσόλα παίζω π.χ .10 με 20 παιχνίδια στην διάρκεια της ζωής της έχει σημασία σε ποια κονσόλα είναι αυτά τα παιχνίδια; Δηλαδή τα 10-20 παιχνίδια του Switch θα είναι "συμπληρωματικά" αλλά τα 10-20 παιχνίδια του PS4/One θα είναι "κύρια"; Μόνο σε εμένα ακούγεται εντελώς μυωπικό και λάθος αυτό; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...