Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως ρε παιδια έχω κονσόλες nintendo και την toy αίσθηση που σου δινουν τα περιφερειακά(και οι ιδιες οι κονσολες) δεν την εχω δει αλλού. Μπορει να μη το παρω d1 αλλα μου αρεσαν τα gimmicks, ανυπομονώ να δω/πιάσω τα joycons και γενικα όλο το feel που εχει, με ενθουσίασε. Και η παρουσίαση μου άρεσε (μονο εμενα μαλλον). Αν κατσεις και μετρας τα λεφτα που ξοδευεις και τι θα ειχες αν δεν τα ξοδευες δεν φτάνεις πουθενά. Το θεμα είναι στον καθένα τι απόδοση θα εχει καθε αγορα. Τι με νοιάζει στην τελική αν το wii u πούλησε 12 εκ. τεμαχια, το πλήρωσα αλλα το γούσταρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά αν καθήσεις και αναλογιστείς πόσα λεφτά ρίχνεις σε κάθε γενιά για κονσόλες και παιχνίδια, άστα.... Τα 50άρικο διαφορά από το αν θα κοστίζει 300€ ή 250€ η αρχική αγορά, φαίνεται ασήμαντο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μια ενδιαφέρουσα συνέντευξη του Reggie για το δημογραφικό του Switch, first/third party support, online πακέτο, μεταφορά αγορών, αποτυχία wii u κ.α.

 

http://nintendoeverything.com/reggie-on-switchs-demographic-third-party-support-online-plans-more/

 

Τι έκρηξη συνειδητής ειλικρίνειας είναι αυτή ?!

 

Αρχίζω και ανησυχώ μήπως είναι άρρωστος ο Reggie...

 

 

Καλά αν καθήσεις και αναλογιστείς πόσα λεφτά ρίχνεις σε κάθε γενιά για κονσόλες και παιχνίδια, άστα.... Τα 50άρικο διαφορά από το αν θα κοστίζει 300€ ή 250€ η αρχική αγορά, φαίνεται ασήμαντο.

 

Διαφωνώ. Το 50άρικο παραπάνω είναι ένα game παραπάνω ή ένα χειριστήριο παραπάνω. Για να μην αναφέρω ότι για πολλούς είναι τρία μεροκάματα.

 

Σε κάθε περίπτωση βρίσκω ελαφρώς κοροϊδία σε αυτό το topic να διαβάζω ότι είναι ακριβό το NS και στο δίπλα topic να διαβάζω ότι «για 100-150 ευρώ παραπάνω εννοείται ότι πας στο PS4 Pro και όχι στο Slim». Μάλλον Nintendo προϊόντα αγοράζει η φτωχολογιά και Sony προϊόντα οι μπρούκληδες δεν εξηγείται αλλιώς. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έκρηξη συνειδητής ειλικρίνειας είναι αυτή ?!

 

Αρχίζω και ανησυχώ μήπως είναι άρρωστος ο Reggie...

 

 

 

Διαφωνώ. Το 50άρικο παραπάνω είναι ένα game παραπάνω ή ένα χειριστήριο παραπάνω. Για να μην αναφέρω ότι για πολλούς είναι τρία μεροκάματα.

 

Σε κάθε περίπτωση βρίσκω ελαφρώς κοροϊδία σε αυτό το topic να διαβάζω ότι είναι ακριβό το NS και στο δίπλα topic να διαβάζω ότι «για 100-150 ευρώ παραπάνω εννοείται ότι πας στο PS4 Pro και όχι στο Slim». Μάλλον Nintendo προϊόντα αγοράζει η φτωχολογιά και Sony προϊόντα οι μπρούκληδες δεν εξηγείται αλλιώς. :P

Δεν είπα ότι είναι γενικά λίγα χρήματα. Συγκριτικά με το σύνολο δε φαίνονται πολλά. Για μένα μέχρι στιγμής σε αυτη τη γενιά δεν είναι ούτε το 3%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έκρηξη συνειδητής ειλικρίνειας είναι αυτή ?!

 

Αρχίζω και ανησυχώ μήπως είναι άρρωστος ο Reggie...

 

 

 

Διαφωνώ. Το 50άρικο παραπάνω είναι ένα game παραπάνω ή ένα χειριστήριο παραπάνω. Για να μην αναφέρω ότι για πολλούς είναι τρία μεροκάματα.

 

Σε κάθε περίπτωση βρίσκω ελαφρώς κοροϊδία σε αυτό το topic να διαβάζω ότι είναι ακριβό το NS και στο δίπλα topic να διαβάζω ότι «για 100-150 ευρώ παραπάνω εννοείται ότι πας στο PS4 Pro και όχι στο Slim». Μάλλον Nintendo προϊόντα αγοράζει η φτωχολογιά και Sony προϊόντα οι μπρούκληδες δεν εξηγείται αλλιώς. :P

Όχι. Απλά το PRO θα το πάρει κάποιος για βασική του κονσόλα ενώ το Switch συμπληρωματικά. Τουλάχιστον οι περισσότεροι αυτό θα κάνουν.

 

Θα μου πεις τώρα: "Εφόσον έχει χρήματα για να πάρει δεύτερη κονσόλα, τότε είναι κοροϊδία να γκρινιάζει". Δεν είναι έτσι όμως. Με αυτή την λογική μην γκρινιάζει κανένας μας για τις τιμές από την στιγμή που έχουμε επιλέξει ακριβό χόμπι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Όχι. Απλά το PRO θα το πάρει κάποιος για βασική του κονσόλα ενώ το Switch συμπληρωματικά. Τουλάχιστον οι περισσότεροι αυτό θα κάνουν.

 

Τι σημαίνει «θα το πάρει συμπληρωματικά»; Από που προκύπτει αυτό;

 

Ποτέ δεν κατάλαβα τη λογική της «δεύτερης» κονσόλας. Γιατί να σταματήσει κάποιος στις δύο κονσόλες και να μην πάρει και τρίτη και τέταρτη ή ακόμα και PC; Υπάρχει κάποιος κανόνας που λέει ότι παίρνεις μία κι άλλη μία σαν συμπληρωματική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για μένα η έννοια της "κύριας" ορίζεται είτε ως αυτή που χρησιμοποιείς περισσότερο είτε ως αυτή στην οποία συνήθως παίζεις τα multiplatform. Αν και συμφωνώ ότι ο διαχωρισμός δεν έχει ιδιαίτερο νόημα ή λόγο ύπαρξης.

 

 

Από αυτή τη συνέντευξη είναι νομίζω προφανές ότι δε σχεδιάστηκε σαν home console...

Επεξ/σία από Deghinsea
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγω περιμένω ios

 

Καλά, μην ειρωνεύεσαι. Δεν είναι καθόλου κακή ιδέα να τρέχει android. Έτσι θα έχει ήδη μια έτοιμη βιβλιοθήκη με games και apps στο launch.

 

Άσχετα που δεν πρόκειται να γίνει κάτι τέτοιο, τουλάχιστον όχι officially.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, μην ειρωνεύεσαι. Δεν είναι καθόλου κακή ιδέα να τρέχει android. Έτσι θα έχει ήδη μια έτοιμη βιβλιοθήκη με games και apps στο launch.

 

Άσχετα που δεν πρόκειται να γίνει κάτι τέτοιο, τουλάχιστον όχι officially.

Τι games θα εχει του κιλού;

Και γιατι να μη τα παιξω στο smartphone μου ή στο tablet?

Βλακείες pay 2 play.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τι games θα εχει του κιλού;

 

Υπάρχουν αρκετά mobile games που ΔΕΝ είναι του κιλού. Τα games της Square-Enix ή της Rockstar π.χ. Σε χαλάει να μπορείς να τα παίξεις;

 

 

Και γιατι να μη τα παιξω στο smartphone μου ή στο tablet?

 

Έχει hard controls το smartphone σου;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπήρχε μια φήμη ότι έτρεχε android και βγήκε η nintendo και το διέψευσε. Μετά ειπώθηκε (δε θυμάμαι αν ήταν από τη nintendo ή από άλλον) ότι αν αποκάλυπτε το OS του ΝΧ πολλοί θα το περνούσαν για android.

 

 

Link.png Site: NIS ceo: From here on multiplatform development for PS4 and Nintendo Switch is very much a possibility

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...