Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

40δολλαρια ζητανε για το Ultra street fighter 2?Και ελεγα οτι θα κοστιζε 10-15.Καλα ποιος βγαζει τις τιμες σε αυτη την εταιρια?

 

Για την capcom αναφερεσαι ή την nintendo??Γιατι το street fighter ειναι της capcom.Να κραζουμε αυτους που πρεπει.

Τελοσπαντων για μενα ενα απο τα λαθη που εχει κανει ειναι αυτο που εχουν αναφερει πολλοι ηδη στο οτι θα επρεπε το 12 switch να ειναι bundled στην κονσολα.Ετσι θα ειχαν δικαιολογια που κοστιζει 300 ευρω.

Οσο αφορα τα παιχνιδια γενικα τα launch games δεν ειναι παντα αυτα που περιμενουμε ολοι απο ολες τις κονσολες.Αλλα εδω το switch θα εχει νεο zelda.Nεο zelda.Τι καλυτερο δηλαδη.Αμα ειχε και το νεο mario θα μιλαγαμε για το καλυτερο launch και ας ειχε μονο αυτα τα 2 παιχνιδια.

Το θεμα ειναι να υπαρχει συνεχης ροη απο παιχνιδια μεσα στους επομενους μηνες και ολα θα ειναι μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά πάντως τη συσκευή ήδη τη βλέπω αποκλειστικά ως handheld. Τόσο που δεν θα μπω καν στον κόπο να τη συνδέσω στην TV.

 

Από την άλλη όμως, η αυτονομία μπαταρίας είναι λίγο απογοητευτική για φορητή συσκευή. Με 3 ώρες Zelda δεν πας πουθενά χωρίς φορτιστή.  

 

Νομίζω αυτό είναι το ωραίο με αυτήν την κονσόλα. Το ότι ο καθένας ανάλογα με το γούστο του και τις ανάγκες του την βλέπει διαφορετικά. Εμένα π.χ. με ενδιαφέρει απειροελάχιστα το κομμάτι handheld, μόνο για κανένα πολύωρο ταξίδι μια φορά στο τόσο και περισσότερο έως αποκλειστικά για home console στην τηλεόραση. Δεν μπορώ να με φανταστώ να κάθομαι να παίζω breath of the wild ή Mario Odyssey στην μικρή οθονούλα στα 720p και όχι στην τηλεόρασή μου στα 1080p ή 900p τέλος πάντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

900p, 720p, 30 fps , Tegra(!),  no games ... ακριβή.. πανάκριβη, αδύναμη, Nintendo(!)

 

Κάποιος να φέρει και ένα παππά  (γιατί από φτυάρια χορτάσαμε) να την θάψουμε ρε παιδιά πριν ...γεννηθεί..

 

Κατά τα άλλα το vita ήταν (που δεν πλησιάζε καν τα χαρακτηριστικά της Home Console που κυκλοφορούσε αντίστοιχα -PS3) η δευτέρα παρούσια - το 2nd Coming κ.α. 

 

Κillzone mercenaries... που σου 3 quality... Αμ δε.. (άσε που το κλείσαν το κακόμοιρο το studio)

 

 

Το κακόμοιρο το switch , όχι φτάνει ΑΛΛΑ ξεπερνάει την home console που μιμείται..

 

 

Κατά τα άλλα χόρτασα 60 FPS smooth silky action... (αναφέρομαι στο DF VIDEO) 

 

Εσείς???

(Μόνο σε video στο youtube)

 

(Τελικά είμαι σίγουρος ότι το minigame με την αγελάδα δεν "ξέφυγε" - στόχο είχε......)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά πάντως τη συσκευή ήδη τη βλέπω αποκλειστικά ως handheld. Τόσο που δεν θα μπω καν στον κόπο να τη συνδέσω στην TV.

 

Από την άλλη όμως, η αυτονομία μπαταρίας είναι λίγο απογοητευτική για φορητή συσκευή. Με 3 ώρες Zelda δεν πας πουθενά χωρίς φορτιστή.  

 

Από την στιγμή που μπορείς να το συνδέσεις με φορητή μπαταρία δεν είναι και τόσο μεγάλο θέμα. Φυσικά αυξάνει το κόστος αλλά για περισσότερη διάρκεια είναι καλή λύση.

 

Όπως και να έχει οι τιμές είναι το μεγάλο πρόβλημα και η συνδρομή που θα ακολουθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ προσωπικά πάντως τη συσκευή ήδη τη βλέπω αποκλειστικά ως handheld. Τόσο που δεν θα μπω καν στον κόπο να τη συνδέσω στην TV.

 

Από την άλλη όμως, η αυτονομία μπαταρίας είναι λίγο απογοητευτική για φορητή συσκευή. Με 3 ώρες Zelda δεν πας πουθενά χωρίς φορτιστή.  

 

 

Κι εγώ έτσι θα την έβλεπα, αν ΔΕΝ είχε motion controls. Τα motion controls χρειάζονται απόσταση από την οθόνη και άρα δεν βολεύουν στο handhled mode. 

 

Έδωσαν τεράστιο βάρος στα motion controls πάντως στην presentation. Στο πρώτο trailer έκαναν selling point την φορητότητα. Στο presentation έκαναν selling point τα joy-cons. Και εν τέλει η κονσόλα θα έχει στο launch ως selling point το Zelda που θα έχει παραδοσιακά controls. Έχουν μπλέξει τα μπούτια τους άσχημα.

 

Όπως και να έχει οι τιμές είναι το μεγάλο πρόβλημα και η συνδρομή που θα ακολουθήσει.

 

 

Οι τιμές γιατί είναι μεγάλο πρόβλημα ακόμα δεν το έχω καταλάβει. Αντικειμενικά στα 300 ευρώ είναι νορμάλ η τιμή. Όλοι θα θέλαμε να βγει στα 250 ευρω, αλλά και στα 300 δεν είναι απαγορευτικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έτσι θα την έβλεπα, αν ΔΕΝ είχε motion controls. Τα motion controls χρειάζονται απόσταση από την οθόνη και άρα δεν βολεύουν στο handhled mode. 

 

Έδωσαν τεράστιο βάρος στα motion controls πάντως στην presentation. Στο πρώτο trailer έκαναν selling point την φορητότητα. Στο presentation έκαναν selling point τα joy-cons. Και εν τέλει η κονσόλα θα έχει στο launch ως selling point το Zelda που θα έχει παραδοσιακά controls. Έχουν μπλέξει τα μπούτια τους άσχημα.

 

 

Οι τιμές γιατί είναι μεγάλο πρόβλημα ακόμα δεν το έχω καταλάβει. Αντικειμενικά στα 300 ευρώ είναι νορμάλ η τιμή. Όλοι θα θέλαμε να βγει στα 250 ευρω, αλλά και στα 300 δεν είναι απαγορευτικό.

 

 

Τα περιφερειακά τζούζουν και οι τιμές των games για ένα Portable Που είναι σε επίπεδα Home Console. Κατά τα άλλα μια χαρά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έτσι θα την έβλεπα, αν ΔΕΝ είχε motion controls. Τα motion controls χρειάζονται απόσταση από την οθόνη και άρα δεν βολεύουν στο handhled mode. 

 

 

Σίγουρα γι αυτούς που τους αρέσει και θέλουν να τα εκμεταλλευτούν θα πρέπει να συνδέσουν σε ΤV. Να σου πω εμένα προσωπικά δεν θα με απασχολήσουν καθόλου αυτά. Θα κάνω απλώς ότι δεν υπάρχουν καν.

Για μένα το Switch θα γίνει ο διάδοχος του 3DS. Καθαρά hardcore με classic controls και τις θρυλικές σειρές της Ninty πλέον σε console quality/handheld εμπειρία.

 

Μου αρέσει που παρόλο που για μένα το Switch είναι ένα gimmick concept στο σύνολο του, μου δίνεται η ευκαιρία να το χρησιμοποιήσω όπως εγώ θέλω και να του δώσω τη μορφή μιας πολύ δυνατής handheld κονσόλας (αντί τη μορφή μιας πολύ αδύναμης home κονσόλας). 

 

Το μόνο που περιμένω είναι να ανακοινώσουν ένα καινούργιο (καθαρόαιμο) Metroid στη φετινή E3 και το αγοράζω φέτος.

 

 

Αυτό που δεν μου άρεσε καθόλου είναι φυσικά η online πολιτική της Ninty που απ' ότι φένεται πάνε καθαρά για πλιάτσικο. Ένας SNES/NES τίτλος το μήνα που μάλιστα δεν θα σε αφήνουν να κρατήσεις κιόλας. Καταξοδεύτηκαν πάλι.

 

Επίσης θα ήθελα πολύ να μάθω τι θα γίνει με τη Virtual Console και αν θα μπορέσουμε να περάσουμε στο Switch τους τίτλους που ήδη έχουμε αγοράσει στο WiiU/3DS. Κάτι μου λέει ότι θα συνεχίσουν την κοροιδία να θέλουν να τα σκάμε από την αρχή... και αν γίνει αυτό για μένα τέλος η VC. Δεν τους ξαναδίνω φράγκο.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τα περιφερειακά τζούζουν και οι τιμές των games για ένα Portable Που είναι σε επίπεδα Home Console. Κατά τα άλλα μια χαρά...

 

Εντάξει, το να αναλύουμε τις τιμές των περιφερειακών είναι κάτι που με ξεπερνάει, ειδικά όταν το σύστημα έρχεται έτοιμο για local multiplayer. Σα να λέμε ότι το PS4 είναι ακριβό γιατί είναι ακριβό το PSVR. Τελοσπάντων, στα 300 ευρώ είναι κομπλέ το σύστημα, ειδικά με τα όσα περιλαμβάνει, δεν υπάρχει κάτι περισσότερο να προσθέσουμε.

 

Τιμές σε games, ακόμα δεν γνωρίζουμε. Το Zelda δεν είναι κριτήριο, πρέπει να περιμένουμε λίγο.

 

 

Μου αρέσει που παρόλο που για μένα το Switch είναι ένα gimmick concept στο σύνολο του, μου δίνεται η ευκαιρία να το χρησιμοποιήσω όπως εγώ θέλω και να του δώσω τη μορφή μιας πολύ δυνατής handheld κονσόλας (αντί τη μορφή μιας πολύ αδύναμης home κονσόλας).

 

Κι εγώ βρίσκω έξυπνο από «ψυχολογικής» άποψης το ότι «χτίζεις» το play mode με τα ίδια σου τα χέρια. Ότι πρέπει να συρναμολογήσεις την κονσόλα ή το χειριστήριο για να παίξεις.

 

Και, ναι, αν επαναλάβουν τις ίδιες βλακείες που έκαναν στη VC του Wii U από τη VC του Wii, κρατάω το hacked 3DS μου για να παίζω τα retro games και το NS μόνο για τα καινούρια. Αυτοί χάνουν, όχι έγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές γιατί είναι μεγάλο πρόβλημα ακόμα δεν το έχω καταλάβει. Αντικειμενικά στα 300 ευρώ είναι νορμάλ η τιμή. Όλοι θα θέλαμε να βγει στα 250 ευρω, αλλά και στα 300 δεν είναι απαγορευτικό.

 

Ως προς το σύστημα έγραψα και σε άλλο μήνυμα πως θα προτιμούσα σε αυτήν την τιμή να υπήρχε και ένα παιχνίδι μέσα. Πιστεύω πως και στην Ν γνωρίζουν πως η ιδανικότερη τιμή θα ήταν τα 250 ευρώ αλλά δεν είναι εφικτό και παράλληλα δημιούργησαν ένα πλήρες πακέτο αλλά χωρίς το απαραίτητο συνοδευτικό παιχνίδι.

 

Κατά τα άλλα τα περιφερειακά είναι τσιμπημένα και περιμένουμε να μάθουμε και το κόστος της συνδρομής. Επίσης έχω και μια επιφύλαξη μετά από το στραβοπάτημα του WiiU σχετικά με πρόγραμμα κυκλοφοριών αλλά και υποστήριξης από την ίδια την Ν εάν δεν κυλήσουν τα πράγματα όπως περιμένουν. 

 

Προσωπικά περιμένω τόσο πληροφορίες όσο και την αρχική πορεία μέχρι και τέλος του έτους όπου θα έχει κυκλοφορήσει και το scorpio. To σύστημα πάντως με τραβάει, για τα υπόλοιπα ο χρόνος θα δείξει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, το να αναλύουμε τις τιμές των περιφερειακών είναι κάτι που με ξεπερνάει, ειδικά όταν το σύστημα έρχεται έτοιμο για local multiplayer. Σα να λέμε ότι το PS4 είναι ακριβό γιατί είναι ακριβό το PSVR. Τελοσπάντων, στα 300 ευρώ είναι κομπλέ το σύστημα, ειδικά με τα όσα περιλαμβάνει, δεν υπάρχει κάτι περισσότερο να προσθέσουμε.

 

Τιμές σε games, ακόμα δεν γνωρίζουμε. Το Zelda δεν είναι κριτήριο, πρέπει να περιμένουμε λίγο.

 

 

 

 

 

Μάλιστα αν εσύ θεωρείς "κομπλέ" χειριστήριο μικρότερο και από του nes και με ΕΝΑΝ αναλογικό μοχλό είμαι και εγώ "κομπλέ"

 

40$ δολλάρια για το 1/2 switch KAI TO port του Street Fighter 2 από το XBLA .  

 

"Κομπλέ"... 

Εντάξει, το να αναλύουμε τις τιμές των περιφερειακών είναι κάτι που με ξεπερνάει, ειδικά όταν το σύστημα έρχεται έτοιμο για local multiplayer. Σα να λέμε ότι το PS4 είναι ακριβό γιατί είναι ακριβό το PSVR. Τελοσπάντων, στα 300 ευρώ είναι κομπλέ το σύστημα, ειδικά με τα όσα περιλαμβάνει, δεν υπάρχει κάτι περισσότερο να προσθέσουμε.

 

Τιμές σε games, ακόμα δεν γνωρίζουμε. Το Zelda δεν είναι κριτήριο, πρέπει να περιμένουμε λίγο.

 

 

 

Κι εγώ βρίσκω έξυπνο από «ψυχολογικής» άποψης το ότι «χτίζεις» το play mode με τα ίδια σου τα χέρια. Ότι πρέπει να συρναμολογήσεις την κονσόλα ή το χειριστήριο για να παίξεις.

 

Και, ναι, αν επαναλάβουν τις ίδιες βλακείες που έκαναν στη VC του Wii U από τη VC του Wii, κρατάω το hacked 3DS μου για να παίζω τα retro games και το NS μόνο για τα καινούρια. Αυτοί χάνουν, όχι έγω.

 

Υπάρχουν και τα Playmobil ξέρεις...  Αυτά βέβαια δεν μπορείς να τα hackaρεις ή να τα κατεβάσεις..

 

Sorry αλλά να παραδέχεσαι πειρατεία έτσι χύμα .. το αξίζεις.

 

Άκου εδώ κριτήριο κρατάω τα πειρατικά...  και τολμάς και κάνεις και κριτική... 

 

Περίμενε άμα είναι τότε να γίνει root και το switch ρε φίλε.. 

 

Φυσικά θα είναι και αυτό "κομπλέ" τότε ε? Ή ΣΕ ΞΕΠΕΡΝΑΕΙ?

 

"Τσαμπέ" αλα "κομπλέ"  και εμένα δεν θα με ξεπέρναγε...

 

Να υποθέσω τα για τις βλακείες της Sony ή της MS έχεις και ένα "hacked" ps4/xbox..

 

 

Πάω να βαρέσω καμιά κάρτα στο Hearthstone γιατί τα έχω πάρει με αυτά που διαβάζω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντομεταξυ μπορει να μου λυσει καποιος αυτην την αποροια ??? Η εταιρια δεν εχει υπευθυνους προωθησης ?? πως γινεταο να μην μπορουν να κανουν μια φυσιολογικη παρουσιαση τοσα χρονια πραγματικα απορω ....σαν την επικη παρουσιαση της κοναμι στην ε3 εμοιαζε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ως προς το σύστημα έγραψα και σε άλλο μήνυμα πως θα προτιμούσα σε αυτήν την τιμή να υπήρχε και ένα παιχνίδι μέσα. Πιστεύω πως και στην Ν γνωρίζουν πως η ιδανικότερη τιμή θα ήταν τα 250 ευρώ αλλά δεν είναι εφικτό και παράλληλα δημιούργησαν ένα πλήρες πακέτο αλλά χωρίς το απαραίτητο συνοδευτικό παιχνίδι.

 

Το «απαραίτητο συνοδευτικό παιχνίδι» όπως λες τους βγήκε μόνο μία φορά, με το Wii Sports. Το Nintendoland ήταν πολλές κλάσεις χειρότερο από το Wii Sports, αντίστοιχα θα είναι και το 1-2-Switch. Είτε το είχαν bundled, είτε όχι, ένα game που θα το παίξεις 5 φορές θα είναι και μετά στο ράφι.

 

 

Μάλιστα αν εσύ θεωρείς "κομπλέ" χειριστήριο μικρότερο και από του nes και με ΕΝΑΝ αναλογικό μοχλό είμαι και εγώ "κομπλέ"

 

40$ δολλάρια για το 1/2 switch KAI TO port του Street Fighter 2 από το XBLA .  

 

"Κομπλέ"...

 

Το 1-2-Switch θα πατώσει ούτως ή άλλως και 20 ευρώ να κάνει. Το SF2 είναι τρίτης εταιρείας δεν βρίσκω τι σχέση έχει η Ν με την τιμολογιακή του πολιτική.

 

 

Υπάρχουν και τα Playmobil ξέρεις...  Αυτά βέβαια δεν μπορείς να τα hackaρεις ή να τα κατεβάσεις..

 

Sorry αλλά να παραδέχεσαι πειρατεία έτσι χύμα .. το αξίζεις.

 

Άκου εδώ κριτήριο κρατάω τα πειρατικά...  και τολμάς και κάνεις και κριτική... 

 

Περίμενε άμα είναι τότε να γίνει root και το switch ρε φίλε.. 

 

Φυσικά θα είναι και αυτό "κομπλέ" τότε ε? Ή ΣΕ ΞΕΠΕΡΝΑΕΙ?

 

"Τσαμπέ" αλα "κομπλέ"  και εμένα δεν θα με ξεπέρναγε...

 

Να υποθέσω τα για τις βλακείες της Sony ή της MS έχεις και ένα "hacked" ps4/xbox..

 

Έχω πάνω από 200 τίτλους αγορασμένους σε 3DS και Wii U, οπότε μια χαρά κριτική θα κάνω. Σε κάθε περίπτωση δεν βρίσκω λόγο γιατί πρέπει να απολογηθώ σε οποιονδήποτε random τύπο στο internet.

 

Πάντως ήμουν σαφέστατος, αν δεν σεβαστούν τα -αρκετά- χρήματα που τους έχω δώσει ως τώρα (δίνοντας μου το αυτονόητο: τους τίτλους που ήδη έχω αγοράσει), τότε δεν θα τους σεβαστώ ούτε εγώ. Αν από αυτό εσύ κατάλαβες ότι «παραδέχομαι πειρατεία», τότε μάλλον κάτι δεν κατάλαβες καλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το «απαραίτητο συνοδευτικό παιχνίδι» όπως λες τους βγήκε μόνο μία φορά, με το Wii Sports. Το Nintendoland ήταν πολλές κλάσεις χειρότερο από το Wii Sports, αντίστοιχα θα είναι και το 1-2-Switch. Είτε το είχαν bundled, είτε όχι, ένα game που θα το παίξεις 5 φορές θα είναι και μετά στο ράφι.

 

 

 

Το 1-2-Switch θα πατώσει ούτως ή άλλως και 20 ευρώ να κάνει. Το SF2 είναι τρίτης εταιρείας δεν βρίσκω τι σχέση έχει η Ν με την τιμολογιακή του πολιτική.

 

 

 

Έχω πάνω από 200 τίτλους αγορασμένους σε 3DS και Wii U, οπότε μια χαρά κριτική θα κάνω. Σε κάθε περίπτωση δεν βρίσκω λόγο γιατί πρέπει να απολογηθώ σε οποιονδήποτε random τύπο στο internet.

 

Πάντως ήμουν σαφέστατος, αν δεν σεβαστούν τα -αρκετά- χρήματα που τους έχω δώσει ως τώρα (δίνοντας μου το αυτονόητο: τους τίτλους που ήδη έχω αγοράσει), τότε δεν θα τους σεβαστώ ούτε εγώ. Αν από αυτό εσύ κατάλαβες ότι «παραδέχομαι πειρατεία», τότε μάλλον κάτι δεν κατάλαβες καλά.

 

 

 

Πάλι δεν έπιασες το νόημα... 

 

Όταν μου χάλασε το PC και το πούλησα εδώ σε αυτό το site κομμάτι κομμάτι - είπα άει σηχτήρ (άσε που δεν τα είχα) θα φτιάξω gaming pc αργότερα.. και πήγα πήρα ένα wii- U. Το κόστος για 10 retail games και ένα wiiu deluxe + 3 wii remotes + 2 pro controllers το ξέρεις.. + 30 games από e-shop.

 

Όταν με ξεκώλιασε η Nintendo με το να παρατήσει το wiiu πήγα πριν κανά 2 μηνο και πήρα και ένα n3dsxl. 10 retail σε αυτό +20 eshop games.

 

Από τα παραπάνω έχεις καταλάβει τι έχω πληρώσει.. ΤΙΤΑΝ ΧP SLI σύστημα θα έιχα φτιάξει αλλά δεν το έβαλα παραπάνω από την διασκέδαση των παιδιών μου (τώρα που γράφω ή μια μου κόρη λιώνει στο 3d world και η άλλη στο mario kart 3ds). KAI την δική μου.

 

Αλλα μετά από όλα αυτά μην μου γράφεις μ@ ότι μην κολλάς στην τιμή των περιφερειακών κτλ. γιατί έχω σκάσει real ζεστά λεφτά και πολλά  ΟΛΑ σε original και από sheep θα γίνω ταύρος.. 

 

και μετά μου πετάς θα το hackaro θα το κάνω emulate κτλ..

 

Όχι σε κάποιον που είχε x-cuter 1 στo xbox και xbmc από την πρώτη μέρα και άλλα 15 λειτουργικά με ftp σε pentium.. - ξέρω τι να κάνω άλλα άλλο 17 άλλο 37.. έτσι?

 

Οπότε πάμε στα ίσια με νόμιμα μέσα - και εκεί άστο.. ισχύει αυτό που σου λέω...

 

Καταλαβαίνω την πικρία σου κατάλαβε και εσύ την δικιά μου .. Ξέρεις τι έχω πληρώσει. Εξού και η κριτική.Μην με βγάζεις άκυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντομεταξυ μπορει να μου λυσει καποιος αυτην την αποροια ??? Η εταιρια δεν εχει υπευθυνους προωθησης ?? πως γινεταο να μην μπορουν να κανουν μια φυσιολογικη παρουσιαση τοσα χρονια πραγματικα απορω ....σαν την επικη παρουσιαση της κοναμι στην ε3 εμοιαζε 

 

πραγματικα εχεις δικιο καθε φορα και χειροτερη ηταν εμετικη και λες και ηταν ιαπωνικο anime ..οτι ναι

και φαντασου ξυπνυσα 6 το πρωι για να την δω μετα εκλαιγα για τη κιαμαλα που εκανα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...