Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

oπως ειχα πει και σε αλλο post ειχα σκοπο να το παρω d1 αλλα απογοητευτηκα οσο δεν παει

ακριβο,ελαχιστοι τιτλοι για launch και εγω ειχα ακουσει οτι το zelda θα ειναι 1080/60p αλλα για να μην μπορει να βγαλει τετοια αναλυση με φοβιζει οτι το μηχανημα θα ειναι πολυ αδυναμο και για αυτο φανταζομαι στη ᾽᾽παρουσιαση᾽᾽αν λεγεται αυτο παρουσιαση που κανανε δεν ειπαν τπτ για specs μην απογοητευτουμε πιο πολυ...αν δε παει στα 300 με παιχνιδι δεν αγοραζω...

κριμα απο λαθος σε λαθος παει αυτη η εταιρεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

oπως ειχα πει και σε αλλο post ειχα σκοπο να το παρω d1 αλλα απογοητευτηκα οσο δεν παει

ακριβο,ελαχιστοι τιτλοι για launch και εγω ειχα ακουσει οτι το zelda θα ειναι 1080/60p αλλα για να μην μπορει να βγαλει τετοια αναλυση με φοβιζει οτι το μηχανημα θα ειναι πολυ αδυναμο και για αυτο φανταζομαι στη ᾽᾽παρουσιαση᾽᾽αν λεγεται αυτο παρουσιαση που κανανε δεν ειπαν τπτ για specs μην απογοητευτουμε πιο πολυ...αν δε παει στα 300 με παιχνιδι δεν αγοραζω...

κριμα απο λαθος σε λαθος παει αυτη η εταιρεια...

Περισσότεροι τιτλοι απο ps4 & xbox one.

Ολοι σχεδον exclusive.

Specs ποτε ειπε η Nintendo τελευταία φορά;

Στο wii u δεν γίνεται να τρεξει 1080p /60fps. Η nintendo θελει την ιδια εμπειρία κ στις δυο κονσολες. Το να εκανε 60fps το game θα έπρεπε να το αλλάξει σχεδόν ολόκληρο μηχανισμούς/κίνηση/ρυθμό/συγχρονισμό ηχου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για VC γιατί στο launch και μέχρι τον πρώτο χρόνο δεν θα έχει Switch τίτλους να μοιράσει. Επίσης, Wii U τίτλους δεν μπορεί να μοιράσει για τους γνωστούς λόγους ασυμβατότητας, οπότε τι μένει;

 

Αναφέρεις την VC του Wii U. Το Wii U στα PAL regions, αυτή τη στιγμή έχει 258 τίτλους και καμιά 30αρια ακόμα για Wii. Μόνο και μόνο με αυτούς, αν δίνει 4 τίτλους το μήνα, φτάνουν για τις συνδρομές 6 χρόνων. Από εκεί και πέρα λάβε υπόψιν σου τα GC games (που δεν υπάρχουν στο WiiU) και το γεγονός ότι για κάθε σύστημα είναι ελάχιστοι οι τίτλοι που έχουν μεταφερθεί στην VC. Έχουν άπειρο υλικό να μοιράσουν, εάν έχουν χρήμα να τους μεταφέρουν στο NS (που το έχουν) και θέληση (που αμφιβάλλω ότι την έχουν).

 

 

 

Εύχομαι να αλλάξει το τραγικό σύστημα με τα games που δεν μένουν στο λογαριασμό. In fact, αν δεν μεταφερθούν όλα τα games που έχω αγορασμένα στο NS, δεν πρόκειται να ασχοληθώ με το να τους δώσω κι άλλα λεφτά στο online/eshop κομμάτι τους. Θα αγοράσω την κονσόλα νωρίς και  θα την κρατήσω σε χαμηλό firmware για... μελλοντική χρήση. Αν θέλουν τα λεφτά μου δεν έχω πρόβλημα να τους τα δώσω, εάν και εφόσον με σεβαστούν σαν καταναλωτή που ήδη τους έχει δώσει ένα σκασμό λεφτά.

 

 

 

Καλά μην το παίρνεις τοις μετρητοίς κι εσύ, ότι θα παίζω εκεί που σκάει το κύμα. Από εκεί και πέρα, δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα με το 3DS μου, τουλάχιστον όχι στον βαθμό που το λες. Σε κάθε περίπτωση μια matte προστασία οθόνης λύνει το πρόβλημα.

 

 

 

Δεν έχω μιλήσει μαζί τους, αλλά από παλιότερες εμπειρίες μου με το κατάστημα, πιστεύω θα τηρήσουν τα €299. Στα €299 θεωρώ ότι η τιμή μπορεί να μην είναι πολύ καλή, ωστόσο είναι «ανεκτή» για τα δικά μου δεδομένα και εφόσον θα μπορέσει να μου προσφέρει αυτά που θέλω να μου προσφέρει η συσκευή.

Σίγουρα θα μπορείς να το κάνεις αυτό ή θα σε αναγκάσουν να αναβαθμίσεις;

 

μετα απο σκεψη αν πεσει στα 250 θα το τιμησω...

και μιλαω εκ πικρης πειρας ως κατοχος 3ds ambassador console

Γιατί πικρής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περισσότεροι τιτλοι απο ps4 & xbox one.

Ολοι σχεδον exclusive.

Specs ποτε ειπε η Nintendo τελευταία φορά;

Στο wii u δεν γίνεται να τρεξει 1080p /60fps. Η nintendo θελει την ιδια εμπειρία κ στις δυο κονσολες. Το να εκανε 60fps το game θα έπρεπε να το αλλάξει σχεδόν ολόκληρο μηχανισμούς/κίνηση/ρυθμό/συγχρονισμό ηχου.

 

τιτλοι στο launch 30 me 35 το καθε συστημα κανε μια αναζητηση και θα δεις 

και exclusive το arms η το 1 2 switch που ειναι demo παιχνιδιων 

για αυτο παει απατη h nintendo γιατι δεν κοιτα να ακολουθησει λιγο τα πραγματα να κανει κανα σοβαρο συστημα πολυ φοβαμαι την ιδια τυχη του wii u θα εχει 

αν θελει την ιδια εμπειρια πως θα αυξησει τις πωλησεις στο νεο συστημα θα μεινουν ολοι στο wii u  αυτα τα 13 εκατμ μαζι με εμενα που εχει πουλησει...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σίγουρα θα μπορείς να το κάνεις αυτό ή θα σε αναγκάσουν να αναβαθμίσεις;

 

Πώς; Θα στείλουν κανά μπράβο να με δείρει αν δεν αναβαθμίσω; :P

 

 

Γιατί πικρής;

 

Γιατί οι ambassadors αγοράσαμε 3DS και μετά από πολύ λίγο καιρό έγινε price cut. Βέβαια, μας αποζημίωσε με 10 NES games και 10 GBA games, but still.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω να περίμενε κανείς να μάθει specs από την παρουσίαση ή και γενικά από τη nintendo. Έχουν να δώσουν spec από όταν βγήκε το N64.

Όσον αφορά το launch, το ότι δεν υπάρχουν άλλα μεγάλα παιχνίδια για τις 3 Μαρτίου τελικά δε μου φαίνεται και πολύ περίεργο αν αναλογιστούμε ότι κατά πάσα πιθανότητα ό,τι παιχνίδι και να έβγαινε που να απευθύνεται στο ίδιο κοινό με το Zelda, θα χαντακωνόταν.

Το ανησυχητικό είναι ότι προς το παρόν δε φαίνονται ούτε για αργότερα (και ειδικά μέχρι την E3) αρκετά παιχνίδια. Πιστεύω ότι σιγα σιγα θα αρχίσουν να ανακοινώνονται κι άλλα παιχνίδια. Μένει να δούμε την πλήρη εικόνα που θα υπάρχει την ημερα της κυκλοφοριας. Αν παραμείνει αυτό το lineup πάντως, λογικά στην E3 θα γίνει το μεγάλο μπαμ.

 

Ερωτηθείς για τη δυνατότητα μεταφοράς ψηφιακών τίτλων στο switch ο Reggie απάντησε να "περιμένουμε στο ακουστικό".

 

"Fils-Aime: What I would say first is, we recognize that some of our most passionate fans have spent quite a bit, whether it's with Virtual Console on Wii or Wii U, and we recognize that consumers are rightly concerned about moving to Nintendo Switch without backward compatibility. My comment is: Stay tuned, we understand the concern, more information to come."

 

http://www.nintendolife.com/news/2017/01/reggie_fils-aime_briefly_addresses_topic_of_carrying_over_online_purchases_to_switch

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς; Θα στείλουν κανά μπράβο να με δείρει αν δεν αναβαθμίσω; :P

 

 

 

Γιατί οι ambassadors αγοράσαμε 3DS και μετά από πολύ λίγο καιρό έγινε price cut. Βέβαια, μας αποζημίωσε με 10 NES games και 10 GBA games, but still.

Εννοώ να πούνε ότι χωρίς αναβάθμιση δεν θα μπορείς να παίξεις τα νέα παιχνίδια από ένα σημείο και μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχει μεγάλα framedrops (διαβάζω αναφορές από όσους έχουν hands-on εμπειρία που λένε ότι σε κάποιες περιπτώσεις πέφτει στα 20 για λίγο) τα 30 fps για εμένα είναι μια χαρά. Και πιστεύω ότι στην πορεία με patches μπορεί να γίνει ακόμα πιο ομαλό το gameplay και λιγότερο απαιτητικό.

Προσωπικά δεν με πειράζει τόσο η έλλειψη πολλών τίτλων στο ξεκίνημα. Το Zelda μόνο να πάρεις είσαι φουλ απασχολημένος για 2-3 μήνες χαλαρά. Το άσχημο είναι ότι από ότι φαίνεται η κονσόλα θα είναι τελείως σκέτη. Αν την πάρεις day 1 και δεν έχεις σκοπό να χώσεις λεφτά σε vc, μόνο με online demos από το eshop και το 1 προσφερόμενο παιχνίδι του μήνα από το online service που θα είναι στηγν αρχή δωρεάν θα τη βγάλεις... Εκτός αν με το nintendo account σου έχεις πρόσβαση στο vc τουλάχιστον υλικό (γιατί με wii u software λογικά δεν θα υπάρχει backwards compatibility λόγω gamepad)  που είχες ήδη αγοράσει σε wii u/3ds. Αλλά δυστυχώς δεν έγινε καμία τέτοια αναφορά.

Είμαι ο μόνος που χαίρεται το γεγονός ότι στις παρουσιάσεις της η Nintendo δεν κάνει καμία αναφορά σε hardware specs? Έχω βαρεθεί το στυλάκι των άλλων 2 που όλα τα μετράνε σε αριθμούς, ταχύτητες, χωρητικότητες κτλ κτλ. "Εγώ τον έχω τόσο, εσύ πόσο τον έχεις?"
 

Επίσης γουστάρω πολύ την επιστροφή στο cartridge στυλ, παρ'όλο το ότι οι οπτικοί δίσκοι ξεπέρασαν σε ευχρηστία και δυνατότητες τις κασέτες στο παρελθόν (χαρακτηριστικό παράδειγμα η n64 γενιά) τώρα σίγουρα έχεις πολύ καλύτερα loading times και ακόμα μεγαλύτερες χωρητικότητες σε σχέση με τα Blu-ray.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλη μια "console" απο την Νιντεντο που την βγαζει μονο για να γινει flow το χρημα μεχρι να βγαλει την επομενη σοβαρη κονσολα. Σιγουρα εχει κατι στο μανικι της, αν και πραγματικα πιστευω οτι ειναι η εταιρια με το χειροτερο μαρκετινγκ.

 

Εγω πιστευω οτι αλλη θα ειναι η κονσολα που θα δωσουν βαση, και θα εχει καινοτομιες οπως πχ το wii. Το switch ειναι αλλο ενα wii u, μια αποτυχια, που το βγαζουν μονο και μονο για να λειτουργησουν (σαν εταιρια) μεχρι να βγαλουν την επομενη. Καλα οι λογοι αποτυχιας ειναι απειροι, το zelda με cartoon γραφικα θα τρεχει σε 900p. Πραγματικα μιλαμε για χρεπι specs. 

 

τεςπα δεν υπαρχει λογος για κραξιμο και fanboy wars, ανυπομονω για την επομενη κονσολα που πραγματικα θα δειξει κατι καινουριο. Αναπολω εποχες super nintendo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τιτλοι στο launch 30 me 35 το καθε συστημα κανε μια αναζητηση και θα δεις 

και exclusive το arms η το 1 2 switch που ειναι demo παιχνιδιων 

για αυτο παει απατη h nintendo γιατι δεν κοιτα να ακολουθησει λιγο τα πραγματα να κανει κανα σοβαρο συστημα πολυ φοβαμαι την ιδια τυχη του wii u θα εχει 

αν θελει την ιδια εμπειρια πως θα αυξησει τις πωλησεις στο νεο συστημα θα μεινουν ολοι στο wii u  αυτα τα 13 εκατμ μαζι με εμενα που εχει πουλησει...

που τους βλεπεις τους 30 με 35;

Για να μη μιλήσω για τα port.

http://quintype-01.imgix.net/tgdaily%2F2016-09%2Fb4af0713-ba2e-4227-a7f5-c130ce7c9863%2Fxbox_one_versus_ps4_launch_titles.jpg?fit=crop&crop=faces,top,right&w=1040

Φοβερο ξεκίνημα pff

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ νομίζω ότι και στο ζέλντα αλλα και στα υπόλοιπα παιχνιδια τη διαφορα θα την κάνει το hd rumble. Διαβάζω πχ στο mariokart λένε οτι νιωθεις τα λαστιχα να πατανε στο χορταρι ή νιωθεις διαφορετικα οταν τα λαστιχα σου κολλανε στον τοιχο κλπ. Λενε ότι πρεπει να το πιασεις στα χερια σου για να το καταλαβεις.

 

Γι'αυτό κι ο Suda51 είναι ενθουσιασμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

"Fils-Aime: What I would say first is, we recognize that some of our most passionate fans have spent quite a bit, whether it's with Virtual Console on Wii or Wii U, and we recognize that consumers are rightly concerned about moving to Nintendo Switch without backward compatibility. My comment is: Stay tuned, we understand the concern, more information to come."

 

http://www.nintendolife.com/news/2017/01/reggie_fils-aime_briefly_addresses_topic_of_carrying_over_online_purchases_to_switch

 

Μακάρι, τι να πω. Αν και η AoJ κάνει ότι γουστάρει εν τέλει.

 

 

Εννοώ να πούνε ότι χωρίς αναβάθμιση δεν θα μπορείς να παίξεις τα νέα παιχνίδια από ένα σημείο και μετά.

 

Ε δεν βάζεις όποιο game απαιτεί update.

 

 

Καλά αυτό με το launch που λέτε ότι θα πρέπει να έχει 100 τίτλους δεν συμφωνώ. Και 10 παιχνίδια να έχει δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Εδώ που τα λέμε, άσχετα με τα launch games, μετά έχει σχετικά καλό flow ως το καλοκαίρι για τα γούστα μου. Αυτά που με ενδιαφέρουν:

 

Zelda - 3 Μαρτίου

Super Bomberman R - 3 Μαρτίου

I am Setsuna - Μάρτιος

Mario Kart 8 - 28 Απριλίου

Rime - Μάιος

 

συν τα Arms, Splatoon 2 και Disgaea 5 που τα δίνουν για Q2 2017.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 299δολλαρια της Αμερικης δεν καταλαβαινω για ποιο λογο να μην ειναι 299ευρω οπως εχει συμβει και σε ολες τις κονσολες.Που και παλι 299ευρω ειναι ακριβοτερα απο τα 299δολλαρια(κλασσικες ισοτιμιες κονσολας.....)για να τους λεμε και μπραβο.

 

Έχει πέσει πολύ το ευρώ:

 

http://www.xe.com/currency/eur-euro

 

Βάλε και 24% ΦΠΑ και λοιπούς φόρους... τα $299 είναι χωρίς sales tax.

 

Όσο για τα Zelda, συνήθως 30 fps είναι (σε αντίθεση με τα Mario), αν και το 900p για 1st party game με cel-shaded graphics σε ισχυρότερο επεξεργαστή (Tegra) μου ακούγεται κάπως. Αν ήταν 900p60, θα το καταλάβαινα το trade-off. Θα έπρεπε το 1080p να το έχει για πλάκα. Μην παρεξηγηθώ, παιχνιδάρα θα είναι, απλά όσο να' ναι σε προβληματίζει το τεχνολογικό της υπόθεσης. Δεν το αποκλείω κιόλας να δούμε New Switch μετά από 2-3 χρόνια.

 

 

Στο wii u δεν γίνεται να τρεξει 1080p /60fps. Η nintendo θελει την ιδια εμπειρία κ στις δυο κονσολες. Το να εκανε 60fps το game θα έπρεπε να το αλλάξει σχεδόν ολόκληρο μηχανισμούς/κίνηση/ρυθμό/συγχρονισμό ηχου.

 

Δεν βγάζει πολύ νόημα αυτό. Θέλω να πω δεν είναι MP game για να υφίσταται parity.

 

 

Είμαι ο μόνος που χαίρεται το γεγονός ότι στις παρουσιάσεις της η Nintendo δεν κάνει καμία αναφορά σε hardware specs? Έχω βαρεθεί το στυλάκι των άλλων 2 που όλα τα μετράνε σε αριθμούς, ταχύτητες, χωρητικότητες κτλ κτλ. "Εγώ τον έχω τόσο, εσύ πόσο τον έχεις?"

 

Περί ορέξεως, αλλά και η Nintendo έκανε το ίδιο επί εποχής Nintendo 64, όταν κότσαρε το 64 (bit) παντού... όταν έχεις το πάνω χέρι, εννοείται ότι θα το φωνάζεις με τις ντουντούκες. Κανείς δεν είναι υπεράνω.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν το αποκλείω κιόλας να δούμε New Switch μετά από 2-3 χρόνια.

 

Αν το Scorpio πουλήσει τόσο καλά όσο το PS4 Pro, θεωρώ δεδομένο ότι και η Ν θα ακολουθήσει αυτή την οδό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...