Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η σημερινή ημέρα είναι αφιερωμένη στο Nintendo Switch και όπως είναι λογικό όλο το ελληνικό community έχει αρχίσει να κάνει αρκετές ερωτήσεις. Λόγω δε του γεγονότος ότι έχουν αρχίσει να δημοσιεύονται πληροφορίες που έχουν μπερδέψει τον κόσμο, απευθυνθήκαμε στα αρμόδια άτομα στο σχετικό Hands On event που λαμβάνει χώρα αυτή τη στιγμή στη Φρανκφούρτη (και στο οποίο παρεβρισκόμαστε) και καταγράφουμε τις σχετικές απαντήσεις. Αρχικά, όσον αφορά το θέμα της ημερομηνίας κυκλοφορίας, η Nintendo δημοσίευσε μία λίστα για τις χώρες που θα υποδεχτούν το Switch στις 3 Μαρτίου και στην οποία η χώρα μας δεν βρισκόταν. Όπως διαπιστώσαμε μετά από σχετική ερώτηση, έχει γίνει λάθος και οι Έλληνες gamers δεν θα πρέπει να ανησυχούν, αφού το σύστημα θα λανσαριστεί ταυτόχρονα με όλες τις μεγάλες αγορές στις 3/3/17 - See more at: http://www.enternity.gr/Article/Games/News/Nintendo-Switch-%CE%A4%CE%B9-%CE%B9%CF%83%CF%87%CF%8D%CE%B5%CE%B9-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%AE-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-release-date-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1/40636.html

sto public λεει επησης οτι αναμενεται τον μαρτιο. Ομως το switch δεν κυκλοφωρει τον μαρτιο στην ελλαδα.

 

Η Ελλάδα δυστυχώς δεν περιλαμβάνεται μέσα στις χώρες που θα κυκλοφορήσει η κονσόλα στις 3 Μαρτίου (On 3 rd March, Nintendo Switch will be available in the following European territories: Austria,Andorra, Belgium, Czech Republic, Denmark, Finland, France, Germany, Gibraltar, Guernsey,Hungary, Isle of Man, Italy, Jersey, Liechtenstein, Luxembourg, Malta, Monaco, Netherlands,Norway, Poland, Portugal, Republic of Ireland, Russia, San Marino, Slovenia, Spain, Sweden,Switzerland, the United Kingdom, the Vatican. It will also be available in South Africa at the same timing).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι αδυνατον κονσολα που κοστιζει 299δολλαρια στο εξωτερικο να κοστιζει σε μας 399ευρω.Τα μαγαζια που εχουν αυτη την τιμη λειτουργουν με λογικη και νοοτροπια μαυρης αγορας(οπως ειδαμε και στο nes classic mini που ορισμενα μαγαζια το πουλανε ακριβοτερα)και οι υπολοιπες αλυσιδες εντος ημερων θα φτιαξουν και τις τιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μπερδευτεί λίγο με το online.

 

"Our new dedicated smart device app will connect to Nintendo Switch and let you invite friends to play online, set play appointments, and chat with friends during online matches in compatible games─all from your smart device."

 

Δηλαδή μόνο μέσω smartphone θα υπάρχει party chat? Αν ήταν να χρησιμοποιούμε το smartphone, υπάρχουν κι άλλες εφαρμογές.

 

Και επίσης αυτό: "Subscribers will get to download and play a Nintendo Entertainment System™ (NES) or Super Nintendo Entertainment System™ (Super NES) game (with newly-added online play) for free for a month."

 

π.χ. Θα παίζεις online διπλό contra? Η δυνατοτητα online θα ισχύει μόνο για εκείνο το μήνα ή αν το έχω αγορασμένο θα μπορώ συνέχεια να παίζω online (εφοσον εχω συνδρομη);

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα δεν θα μπορεις να παιζεις καν(αν εννοεις αυτο που καταλαβα) αφου το χανεις το free game.. :P

 

Εγώ αναρωτιέμαι τι θα γίνει αν το έχω αγορασμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το εχεις αγορασμενο λογικα ισχυει το multiplayer εφοσον διατηρεις τη συνδρομη, δεν νομιζω να μπουν στη διαδικασια να βαζουν online play σε ενα retro τιτλο και να μην ισχυει τον επομενο μηνα. Δεν ειναι ξεκαθαρο παντως οντως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου δινει free μια χαζομαριτσα τυπου android game και τον επομενο μηνα θα στο σβηνει looool

 

Παιχνίδια NES και SNES λέει. Η χαζομαρίτσα τύπου android game από πού προκύπτει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα σοβαρά, με 300 ευρώ παίρνεις Nintendo σταθερή ΚΑΙ φορητή κονσόλα, με νέα exclusives (Mario, Zelda, Shin Megami Tensei, Fire Emblem, Pokemon, Xenoblade), καινοτομίες (1,2 Switch) και multiplatforms (Skyrim) και το συζητάμε; Κατά τη γνώμη μου είναι must buy και θα είναι και εισπρακτική επιτυχία.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...