Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mario, Zelda, Shin megami, Xenoblade, fire emblem, μπορεί και νέες pokemon. Από παιχνίδια καλά το βλέπω. Τώρα για τιμή δυνατότητες διάρκεια μπαταρίας και ονλαιν κλαίω απο μέσα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

KiliK πόσες φορές την έχω ακούσει και διαβάσει αυτή την λέξη για κάθε νέο προϊόν που βγάζει η Nintendo, δεν μπορώ να μετρήσω. Ούτε ο Pachter τέτοια επιτυχία στις προβλέψεις. Post με νόημα και avatar..να δεις πως το έλεγε στο Κωνσταντίνου και Ελένης ''μαύρη είναι η νύκτα στα βουνά''.  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρτους ενα τηλεφωνο πρωτα. Το public πριν καποιο καιρο το ειχε κι αυτο 400€ για προπαραγγελια

Εγώ θα έλεγα να μην το κάνει και λάθος να είναι (που δεν το πιστεύω) από την στιγμή που έκλεισε την παραγγελία 299€ τόσο θα το πάρει, άποψη μου πάντα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sto public λεει επησης οτι αναμενεται τον μαρτιο. Ομως το switch δεν κυκλοφωρει τον μαρτιο στην ελλαδα.

 

Η Ελλάδα δυστυχώς δεν περιλαμβάνεται μέσα στις χώρες που θα κυκλοφορήσει η κονσόλα στις 3 Μαρτίου (On 3 rd March, Nintendo Switch will be available in the following European territories: Austria,Andorra, Belgium, Czech Republic, Denmark, Finland, France, Germany, Gibraltar, Guernsey,Hungary, Isle of Man, Italy, Jersey, Liechtenstein, Luxembourg, Malta, Monaco, Netherlands,Norway, Poland, Portugal, Republic of Ireland, Russia, San Marino, Slovenia, Spain, Sweden,Switzerland, the United Kingdom, the Vatican. It will also be available in South Africa at the same timing).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια μονο εχω ενθουσιαστικα με το καινουριο mario ή απλα παρα ειμαι χαζοβιολης?εννοειται πως zelda xenoblade ηταν απιστευτα τουλαχιστον απο τα τρειλερ ευτυχως το zelda θα βγει και για wiiu.

Γενικα αν θυμηθειτε με τι παιχνιδια ξεκινησε το wiiu πιστευω αυτα ειναι μια χαρα αλλα ξερουμε ποια αλλα εκτος απο το zelda θα ερθουνε μαζι με το switch?

 

Οχι φίλε μου δεν είσαι χαζοβιόλης. Απλά ορισμένες Κασάνδρες εδώ μέσα, αν δεν δεις κάτι με τα μάτια σου, θα σε κάνουν να πιστέψεις το οτιδήποτε. Ποτέ δεν θα είναι ικανοποιημένοι με ότι και να δουν. Δεν λέμε ότι δεν μπορείς να έχεις την γνώμη σου αλλά άλλο να έχεις και να λες την άποψη σου και άλλο να λες στεγνά "τον έβγαλαν στον πραγματικό κόσμο και τώρα είναι σαν μαλάκας μέχρι το γόνατο απέναντι στους πραγματικούς ανθρώπους". Τελικά βλέπεις το τρέιλερ και βγάζεις το συμπέρασμα ότι αυτά τα τυπάκια απλά βλέπουν αυτό που θέλουν να δουν και να σχολιάσουν αυτό που θέλουν να σχολιάσουν γιατί εγώ μια χαρά είδα μαγικά μέρη στο Mario σε συνδυασμό με "πραγματικό" περιβάλλον. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα έλεγα να μην το κάνει και λάθος να είναι (που δεν το πιστεύω) από την στιγμή που έκλεισε την παραγγελία 299€ τόσο θα το πάρει, άποψη μου πάντα..

Από την στιγμή που το έχεις κάνει προπαραγγελία έχει κλειδώσει στα 299. Το χειρότερο που μπορεί να συμβεί στην περίπτωσή σου είναι να μην υπάρχει απόθεμα στο launch window αν όντως η Ελλάδα παραμείνει απούσα μέχρι τις 3 μαρτίου που κυκλοφορεί το μηχάνημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια λογικα η κονσολα αφου υποστηριζει type c δεν θα εχει κανενα θεμα με powerbanks...αρα καποιος που το θελει για παραπανω απο 3 ωρες χρησης χωρις την δυνατοτητα φορτισης με 20€ παιρνει ενα καλο powerbank και το φορτιζει...παρολα αυτα οι 3 ωρες διαρκεια ζωης με χαλασανε και μενα και δεν δικαιολογειται συμφωνα και με την τιμη της κονσολας αλλα δεν νομιζω πως θα ειναι σοβαρο προβλημα(για μενα τουλαχιστον δεν ξερω για τους υπολοιπους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sto public λεει επησης οτι αναμενεται τον μαρτιο. Ομως το switch δεν κυκλοφωρει τον μαρτιο στην ελλαδα.

 

Η Ελλάδα δυστυχώς δεν περιλαμβάνεται μέσα στις χώρες που θα κυκλοφορήσει η κονσόλα στις 3 Μαρτίου (On 3 rd March, Nintendo Switch will be available in the following European territories: Austria,Andorra, Belgium, Czech Republic, Denmark, Finland, France, Germany, Gibraltar, Guernsey,Hungary, Isle of Man, Italy, Jersey, Liechtenstein, Luxembourg, Malta, Monaco, Netherlands,Norway, Poland, Portugal, Republic of Ireland, Russia, San Marino, Slovenia, Spain, Sweden,Switzerland, the United Kingdom, the Vatican. It will also be available in South Africa at the same timing).

Καλά αυτό δεν λέει κάτι, πρόκειται για δική του, όχι επίσημη εισαγωγή προφανώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια λογικα η κονσολα αφου υποστηριζει type c δεν θα εχει κανενα θεμα με powerbanks...αρα καποιος που το θελει για παραπανω απο 3 ωρες χρησης χωρις την δυνατοτητα φορτισης με 20€ παιρνει ενα καλο powerbank και το φορτιζει...παρολα αυτα οι 3 ωρες διαρκεια ζωης με χαλασανε και μενα και δεν δικαιολογειται συμφωνα και με την τιμη της κονσολας αλλα δεν νομιζω πως θα ειναι σοβαρο προβλημα(για μενα τουλαχιστον δεν ξερω για τους υπολοιπους)

3 ώρες κρατάει για τα πιο απαιτικά παιχνίδια. 2,5-6 ώρες είναι το εύρος χρήσης της μπαταρίας. (Για το Zelda λέει περίπου 3 ώρες.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πιστεύω πως στο fire emblem και xenoblade 2 θα αναβαθμίσουν τα γραφικά όταν αυτά κυκλοφορήσουν.

Μέχρι στιγμής δείχνουν να είναι στα επίπεδα του wii u..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ ότι θα πάει καλά αλλά προσωπικά με ξενέρωσαν...όχι με τη τιμή , ούτε πού ξανασπρώχνουν τα motion controls αλλά γιατί περίμενα πολύ περισσότερα παιχνίδια από Ninty. Το wii u το 'χαν παρατήσει χρόνια το δε 3ds στον αυτόματο πιλότο. Aκόμη και από αυτά που έδειξαν φάνηκε πως τα περισσότερα πάνε για του χρόνου και βάλε.

 

Επίσης imo κακώς μίκρυναν τους χαρακτήρες στο Xenoblade 2 κι όπως γράφτηκε παραπάνω ο Μάριο με κανονικούς ανθρώπους είναι κάπως 

Με ποιον συμφωνείς ότι θα πάει καλά γιατί δεν βλέπω και πολλούς αισιόδοξους πλέον...:P

 

Προσωπικά δεν το βλέπω να πηγαίνει καλά, οι οπαδοί της nintendo βλέπω να το παίρνουν μόνο και κάποιοι που θέλουν (και έχουν το χρόνο και την άνεση) να παίζουν τα πάντα. Για τον πολύ κόσμο και για βασική κονσόλα δεν το βλέπω να προχωράει.

Ok αφου μελετησα προσεκτικα τα δεδομενα... Θα αγορασω το GPD τελικα αντι για το Switch.

http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_364503.html?wid=21

 

Τρεχει ηδη αρκετα απο τα παλαιοτερα Steam Games που εχω, κανει stream τα νεα games απο το PC μου οταν ειμαι στο σπιτι, βγαζει 4.5 ωρε μπαταριας παιζοντας Fallout 3 (η Skyrim ;) ) και τελος ΕΧΕΙ FREE ONLINE.

 

Πραγματικα ηθελα να δωσω ευκαιρια στην Nintendo. Και εγω, οπως και αρκετοι αλλοι, μεγαλωσα με αυτη, Αλλα δεν παλευονται παιδια. Ισως χειροτερη παρουσιαση απο την 1η toy Χone.

Σούπερ το μηχαναματάκι αυτό! Αν το πάρεις κάνε ένα μίνι review!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Ο Yoshinori Ono, παραγωγός των Street Fighter, θα εμφανιστεί ζωντανά στο treehouse live να παρουσιάσει το Ultra Street Fighter II. Όποιος ενδιαφέρεται -> Nintendo’s Twitch ή YouTube Channel."

 

http://www.capcom-unity.com/harrisony/blog/2017/01/12/ultra-street-fighter-ii-is-coming-to-nintendo-switch

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν δεν είδα την παρουσίαση, είδα όμως τα παιχνίδια. Λοιπόν, επειδή εγώ ανέκαθεν παιχνίδια αγόραζα και παιχνίδια θα αγοράζω αφήνω στην άκρη τα του hardware και περνάω στην ουσία. 

 

Είστε σοβαροί;;; Τι ακριβώς δεν σας άρεσε σε αυτό το line up που είμαι και σίγουρος ότι δεν είναι καν ολοκληρωμένο και έρχονται άλλα τόσα που θα δούμε σιγά σιγά. Το μηχάνημα βγαίνει out of the gate και σε launch window με περισσότερο βαρύ περιεχόμενο (και πολύ exclusive κιόλας) από οποιαδήποτε προηγούμενη κονσόλα της nintendo που συμπεριλαμβάνει γαμημένο νέο Zelda. Ειλικρινά διαβάζω ορισμένους που αν συγκρίνουν τα ποστ τους με τους doomsayers του Darkest Dungeon οι τελευταίοι φαντάζουν γατάκια. 

 

Λοιπόν, αν και δεν πρόκειται να την πάρω day 1 (ακόμα καλά καλά PS4 δεν μπόρεσα να πάρω) το μηχανάκι έχει από τώρα με το καλημέρα τέσσερα ονόματα που τα θέλω σαν τρελός. 

 

- Νέο Mario

- *** νέο Zelda (δάκρυα τσούλησαν στα μάτια μου με το τελευταίο τρέιλερ)

- Xenoblade 2

- Γαμημένο νέο Shin Megami Tensei!!! 

 

Τα παραπάνω δεν είναι τα μόνα (έχει και κάτι Disgaea 5 και κάτι άλλο εκεί πέρα της SquareEnix κτλ κτλ) και γενικά το μηχανάκι δίνει πακέτο και γι αυτούς που θέλουν Mario Kart και Splatoon και τέτοια. Η αλλαγή σε πληρωμένο online προσωπικά με χαλάει απίστευτα αλλά από την άλλη δεν με απασχολεί κιόλας μιας και δεν παίζω online. Η τιμή για νέο μηχάνημα δεν είναι κακή όπως και οι τιμές των περιφερειακών είναι αναμενόμενες. Γενικά παιδιά πολύ μίρλα για το τίποτα θεωρώ. 

Οι τιμες των περιφερειακων αναμενομενες απο που και ως που?Το Switch pro controller 20ευρω ακριβοτερο απο το Dualshock 4 και XboxOne controller ?

Επισης οι παραπανω 4 τιτλοι που βαζεις ειναι τιτλοι που θα βγουν μεχρι τελος του ετους(αν δεν φαει καποιο delay καποιο απο αυτα),και το Zelda ειναι προφανες οτι γιαυτο το λογο και το καθυστερησαν στο Wii U για να υπαρχει ενας μεγαλος και γνωστος τιτλος στο launch της κονσολας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα ενα pre-order απο public και βλεπουμε, για flop το κοβω και εγω tbh.. Πανακριβο, πανακριβα peripherals, συνδρομη για online(και οκ το online της nintendo..), 1!! δωρεαν game για nes/snes το μηνα(και μετα το χανεις wtf??) αυτα ειναι γελοια πραγματα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...