Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

280λιρες=320ευρω(καλα με μεταφορικα ξεφευγει η τιμη) παντως.Ελπιζω να μην ειναι αυτη η τελικη τιμη γιατι ειναι για αλλη μια φορα μεσαιο δακτυλο απο πλευρας ισοτιμιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδώ τα video της παρουσίασης (+extras)

 

Link.png Site: Super Mario Odyssey

Link.png Site: TLoZ: Breath of the Wild

Link.png Site: 1-2 Switch

Link.png Site: ARMS

Link.png Site: Splatoon 2

Link.png Site: Xenoblade Chronicles 2

Link.png Site: Mario Kart 8 Deluxe

Link.png Site: Fire Emblem Warriors

Link.png Site: Super Bomberman R

Link.png Site: Sonic Mania

Link.png Site: Puyo Puyo Tetris

Link.png Site: Shin Megami Tensei

Link.png Site: Project Octopath Traveler

 

EDIT: Link.png Site: Redout

Επεξ/σία από Deghinsea
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευρώπη δεν ανάφερει άκριβη τιμή πάντως. Σίγουρα στο ελλαδισταν θα πέσει αύξηση.

 

Εγώ είμαι αρκετά ικανοποιημενος αλλά όχι ενθουσιασμενος.

 

Λογικά θα χτυπήσω κάποιο bundle τέλη 2017.

 

Ούτως ή αν μέχρι τότε το πσ4 εχει να δώσει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok αφου μελετησα προσεκτικα τα δεδομενα... Θα αγορασω το GPD τελικα αντι για το Switch.

http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_364503.html?wid=21

 

Τρεχει ηδη αρκετα απο τα παλαιοτερα Steam Games που εχω, κανει stream τα νεα games απο το PC μου οταν ειμαι στο σπιτι, βγαζει 4.5 ωρε μπαταριας παιζοντας Fallout 3 (η Skyrim ;) ) και τελος ΕΧΕΙ FREE ONLINE.

 

Πραγματικα ηθελα να δωσω ευκαιρια στην Nintendo. Και εγω, οπως και αρκετοι αλλοι, μεγαλωσα με αυτη, Αλλα δεν παλευονται παιδια. Ισως χειροτερη παρουσιαση απο την 1η toy Χone.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θετικά:

+Miyamoto & Aonuma πήραν ρόλο κομπάρσου ενώ ο Koizumi αναβαθμίστηκε.
+Region Free
+HD Vibration

 

Αρνητικά:
-Οι σκανδάλες δεν είναι αναλογικές.. Πόσο fail να επιμένουν σε αυτό.
-300 ευρώ αρχική τιμή ενώ για τα περιεχόμενα του πακέτου θα προτιμούσα στα 300 ευρώ μαζί με ένα παιχνίδι σαν το 1-2 Switch που να δείχνει τις δυνατότητες του συστήματος όπως αντίστοιχα τα wii sports/nintendoland.
-Τα περιφερειακά πανάκριβα, $70 το pro controller....lol είμαστε σοβαροί;
-Τα παιχνίδια όπως το ΜArio Kart Deluxe στα $60 καραλολ. Μιλάμε για αναβαθμισμένη μεταφορά με λίγο έχτρα περιεχόμενο.

-Συνδρομή για να παίξεις διαδικτυακά... ΧΑΧΑΧΑΧΑ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΡΕ NINTENDO;

 

Σχετικά με τα παιχνίδια τα Splatoon2, Zelda, Mario Odyssey, Xenoblade 2 πολύ καλά. Το Νo More Heroes 3 τρελή ανακοίνωση αλλά μόλις ξεκίνησε η παραγωγή του άρα πάμε για 2019-20...χαίρω πολύ δηλαδή. 
Το Project Octopath Traveler και το bomberman δείχνουν ενδιαφέρον, τα υπόλοιπα αδιάφορα.

 

 

ΜΑ ΠΟΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ RETRO STUDIOS;

 

 

Απογοήτευση επίσης που από την στιγμή που όλα τα στούντιο τους θα συγκεντρωθούν σε ένα και μόνο σύστημα περίμενα να ανακοινώσουν περισσότερα παιχνίδια. Σίγουρα έχουν πολλά να μοιραστούν ακόμα μιας και στο διάστημα μεταξύ παρουσίασης και κυκλοφορίας θα πρέπει να υπάρχει μια συνεχής ροή πληροφοριών για να μείνει το σύστημα στην επικαιρότητα. Ειδικά στα παιχνίδια υπάρχει η Retro Studios, intelligent systems, next level games, hal, nintendo/sega game, mario rabbits (?), Beyond Good and Evil 2 (?), Smash port (?), δύο νέα εσωτερικά στούντιο και πάει λέγοντας.

 

 

Anyway, όπως είχα γράψει παλιότερα το πρώτο εννεάμηνο θα δείξει το μέλλον της κονσόλας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνω στο public πριν καμιά ώρα και το έχει προπαραγγελία 399€, καλά λέω άντε γειά... Μπαίνω τώρα έκπτωση Online και έρχεται στα 299€, ξαναμπηκα στην πρίζα αλλά δεν ξέρω ρε γαμώτο ενώ το προηγούμενο διάστημα είχα ψηθεί η παρουσίαση δεν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνω στο public πριν καμιά ώρα και το έχει προπαραγγελία 399€, καλά λέω άντε γειά... Μπαίνω τώρα έκπτωση Online και έρχεται στα 299€, ξαναμπηκα στην πρίζα αλλά δεν ξέρω ρε γαμώτο ενώ το προηγούμενο διάστημα είχα ψηθεί η παρουσίαση δεν....

 

Ναι, το είδα και εγώ μόλις τώρα. Συμπαθητική τιμή μου φαίνεται στα 299€ δεδομένου ότι στο amazon.co.uk η τιμή είναι στα 320€ περίπου με την σημερινή ισοτιμία. Λέω να ρίξω μια προπαραγγελία και βλέπουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν δεν είδα την παρουσίαση, είδα όμως τα παιχνίδια. Λοιπόν, επειδή εγώ ανέκαθεν παιχνίδια αγόραζα και παιχνίδια θα αγοράζω αφήνω στην άκρη τα του hardware και περνάω στην ουσία. 

 

Είστε σοβαροί;;; Τι ακριβώς δεν σας άρεσε σε αυτό το line up που είμαι και σίγουρος ότι δεν είναι καν ολοκληρωμένο και έρχονται άλλα τόσα που θα δούμε σιγά σιγά. Το μηχάνημα βγαίνει out of the gate και σε launch window με περισσότερο βαρύ περιεχόμενο (και πολύ exclusive κιόλας) από οποιαδήποτε προηγούμενη κονσόλα της nintendo που συμπεριλαμβάνει γαμημένο νέο Zelda. Ειλικρινά διαβάζω ορισμένους που αν συγκρίνουν τα ποστ τους με τους doomsayers του Darkest Dungeon οι τελευταίοι φαντάζουν γατάκια. 

 

Λοιπόν, αν και δεν πρόκειται να την πάρω day 1 (ακόμα καλά καλά PS4 δεν μπόρεσα να πάρω) το μηχανάκι έχει από τώρα με το καλημέρα τέσσερα ονόματα που τα θέλω σαν τρελός. 

 

- Νέο Mario

- *** νέο Zelda (δάκρυα τσούλησαν στα μάτια μου με το τελευταίο τρέιλερ)

- Xenoblade 2

- Γαμημένο νέο Shin Megami Tensei!!! 

 

Τα παραπάνω δεν είναι τα μόνα (έχει και κάτι Disgaea 5 και κάτι άλλο εκεί πέρα της SquareEnix κτλ κτλ) και γενικά το μηχανάκι δίνει πακέτο και γι αυτούς που θέλουν Mario Kart και Splatoon και τέτοια. Η αλλαγή σε πληρωμένο online προσωπικά με χαλάει απίστευτα αλλά από την άλλη δεν με απασχολεί κιόλας μιας και δεν παίζω online. Η τιμή για νέο μηχάνημα δεν είναι κακή όπως και οι τιμές των περιφερειακών είναι αναμενόμενες. Γενικά παιδιά πολύ μίρλα για το τίποτα θεωρώ. 

 

P.S. Δεν μπορεί να είμαι ο μοναδικός που όταν είδε το spring boxer να μην σκέφτηκε πρώτο πρωτο αυτό. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

399€ στο κοτσοβολο

399€ στο mediamarkt

397€ στο e-shop

 

Αντε γεια

και επι πληρωμη το online

 

Το έκανα προπαραγγελία από public τελικά στα 299€

Τελικά τι ισχύει για την τιμή, γιατί στο Public φαίνεται στα 299 € ...

 

Η τιμή απ' ότι φαίνεται για Ελλάδα είναι 399€ και έβαλαν έκπτωση τα public για online παραγγελία και έρχεται στα 299€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια μονο εχω ενθουσιαστικα με το καινουριο mario ή απλα παρα ειμαι χαζοβιολης?εννοειται πως zelda xenoblade ηταν απιστευτα τουλαχιστον απο τα τρειλερ ευτυχως το zelda θα βγει και για wiiu.

Γενικα αν θυμηθειτε με τι παιχνιδια ξεκινησε το wiiu πιστευω αυτα ειναι μια χαρα αλλα ξερουμε ποια αλλα εκτος απο το zelda θα ερθουνε μαζι με το switch?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...