Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

υ.γ. 2 περι xenoblade ελπιζω να μην βγαλουν απλα ενα port αλλα κατι με βελτιωμενα γραφικα και καινουρια ιστορια εννοειται γιατι αμα ειναι το ιδιο ποιος ο λογος και εμας που το εχουμε στο wiiu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι, μέχρι το Fall 2017 δωρεάν και μετά επί πληρωμή. Επίσης, λέγεται ότι θα δίνει τζάμπα NES/SNES games στους συνδρομητές.

Αρα επεσαν μεσα οι ''φημες'' που λεγανε δωρεαν Online για συγκεκριμενο χρονικο διαστημα,κυριως για να ''βοηθησει'' το launch.

 

Ασχημα τα πραγματα δυστηχως για κατοχους πολλαπλων κονσολων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα.

Παλι καλα που υπαρχει το ρεπλει στο ιντερνετ και κοιμηθηκα. Μολις ζαπαρα.

 

Πρωτη φρικη, το ντυσιμο φασιον στατμεντ αλα Τσιπρας, κανεις δεν φορα πλεον γραβατα σε παρουσιασεις...

 

 

 
Σουηδία, μου το στείλανε το link κάτι γνωστοί.

Για την ακρίβεια πρέπει να είναι πιο κοντά στα €530 με την ισοτιμία εκεί τουλάχιστον.
 
Nintendo Switch

 

Η σουηδια εχει ΜΕΓΑΛΗ φορολογια (+34%). Δες το NES MINI (995 kr)-->105 eur / switch-->525 eur. Αρα, για Ελλαδα, 525-34%-->346,5 - 350 ευρω τουλαχιστων τιμη Ελλαδας

 

Pre-order από gameseek βγαίνει στα 230 ευρώ οπότε μην ανησυχείτε κάπου εκεί θα είναι η τιμή.

 

Ελλαδα... μακαρι αλλά ....

 

Απαράδεκτη παρουσίαση από την Ν, για ακόμα μία φορά. Πραγματικά, πρέπει να απολύσουν όλο το τμήμα marketing που έχουν, αν και tbh πλέον αμφιβάλλω ότι έχουν καν τέτοιο τμήμα. Όσο hype είχα χτίσει το τελευταίο τρίμηνο, το πήραν και το πέταξαν στα σκουπίδια. Τι μας έδειξαν; Ότι κάποια στιγμή στο μέλλον ΘΑ βγουν Splatoon 2, Mario Odyssey, Xenoblade και Fire Emblem. Σκέτη κοροϊδία. Το μόνο θετικό είναι ότι το BotW θα είναι launch τίτλος, αλλά από εκεί και πέρα; Τι άλλο θα έχει να παίξει στο launch όποιος αγοράσει day one;

 

Επίσης, για το H/W και το S/W δεν μάθαμε τίποτα ουσιώδες πέραν του ότι τα Joy-Cons θα είναι motion controllers (και άρα υποθέτω ότι θα δούμε και Wii VC στο Switch). Από εκεί και πέρα; Κάρτες μνήμης; Εξωτερικοί σκληροί; OS; VC;

 

Επίσης, κάτι που μου χτυπάει φοβερά άσχημα είναι ότι η USB-C θύρα είναι στο κάτω μέρος της κονσόλας. Δεν βολεύει καθόλου όταν είσαι ξάπλα στο κρεβάτι και θες να παίζεις φορτίζοντας παράλληλα.

 

Τέσπα, ας ελπίσουμε ότι τις επόμενες μέρες θα αναγγείλουν κι άλλα πράγματα, δεν μπορεί, η launch date είναι μόλις σε ενάμιση μήνα.

 

Τα τεχνικα χαρακτηριστικα νομιζω θα τα αρμεξουν απο σημερα βραδι μεχρι την διαθεση στα καταστηματα σε παρουσιασεις - πιθανα παιχνιδια. Για δισκους εξωτ, θα εχει σαν το wii / wii U... Tο usb c υπαρχει και με καλωδιο με πλαινη υποδοχη σε γωνια (ξαπλωτη χρηση). Παιχνιδια ε, μην βιαζομαστε. Για εμενα, οπως ελεγα, με Ζελντα 3 μαρτιου - σκαιριμ ειναι αρκετο για αγορα. Εως 400 ευρω με αυτα τα 2 παιχνιδια καλυψα τις αναγκες μου για αρχη.

Και υπ οψιν οτι ανακοινώθηκε 299$ MSRP  USA αλλα τιποτα για ευρωπη....Αρα μπορει να δουμε 282 ευρω; Μπααα....

 

Box will contain:

  • Console
  • Left and right Joy-Con's
  • Joy-Con wrist straps
  • Joy-Con grip
  • Dock
  • HDMI Cable
  • AC adapter

C2BoUoUUoAAJAcs.jpg:large

Pro Controller sold separately.

 

2h54lqc.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υ.γ. 2 περι xenoblade ελπιζω να μην βγαλουν απλα ενα port αλλα κατι με βελτιωμενα γραφικα και καινουρια ιστορια εννοειται γιατι αμα ειναι το ιδιο ποιος ο λογος και εμας που το εχουμε στο wiiu

Καινούριο είπανε και μου άρεσε αυτό που είδα. Τέτοιο game να το παίζω φορητό μου φαίνεται ανυπέρβλητο.

https://www.youtube.com/watch?v=B82GuOae0wQ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ ότι θα πάει καλά αλλά προσωπικά με ξενέρωσαν...όχι με τη τιμή , ούτε πού ξανασπρώχνουν τα motion controls αλλά γιατί περίμενα πολύ περισσότερα παιχνίδια από Ninty. Το wii u το 'χαν παρατήσει χρόνια το δε 3ds στον αυτόματο πιλότο. Aκόμη και από αυτά που έδειξαν φάνηκε πως τα περισσότερα πάνε για του χρόνου και βάλε.

 

Επίσης imo κακώς μίκρυναν τους χαρακτήρες στο Xenoblade 2 κι όπως γράφτηκε παραπάνω ο Μάριο με κανονικούς ανθρώπους είναι κάπως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Εως 400 ευρω με αυτα τα 2 παιχνιδια καλυψα τις αναγκες μου για αρχη.

Αν εχουμε τις κλασσικες τιμες των 60ευρω day one τα δυο παραπανω παιχνιδια ξεπερνανε την τιμη που λες.Και αν σε ενδιαφερει και το Wii U Pro controller η τιμη βγαινει χοντρικα 500ευρω.

 

Δυστηχως η Nintendo εξακολουθει να χρεωνει ακριβα τα αξεσουαρ/περιφερειακα για αλλη μια φορα και για τα specs μαζι με τις ανακοινωσεις των παιχνιδιων επιβεβαιωνεται οτι μαλλον μιλαμε για Wii U παλι απο την αρχη απο υποστηριξη.

 

Ειναι δυνατον το Switch Pro controller να κοστιζει ακριβοτερα απο τα αντιστοιχα dualshock 4 και xboxOne controller?Τι 70δολλαρια καθομαι και διαβαζω και τρελενομαι?Apple την ειδε η Nintendo?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τιμη παιδια εγω τουλαχιστον για ελλαδα περιμενω καπου 320 ή ισως καποιο bundle στα 350 με το zelda πχ?αυτη η τιμη εμενα μου φαινεται σχετικα υψηλη δηλαδη με 250 παιρνεις x1 και παιχνιδι ή ps4 και αυτο ειναι ενα μειον αλλα μακαρι να βγω λαθος και να εχει καλες πωλησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τιμη παιδια εγω τουλαχιστον για ελλαδα περιμενω καπου 320 ή ισως καποιο bundle στα 350 με το zelda πχ?αυτη η τιμη εμενα μου φαινεται σχετικα υψηλη δηλαδη με 250 παιρνεις x1 και παιχνιδι ή ps4 και αυτο ειναι ενα μειον αλλα μακαρι να βγω λαθος και να εχει καλες πωλησεις.

Ασε το τι παιρνεις ακομα και απο Ελλαδα με 350ευρω.

Ελλαδα και 250ευρω να ειχε day one,ειδικα απο την στιγμη που το online θα ειναι επι πληρωμη εχει παει απατο πριν καν φτασει.

Αν δουμε σε 1-2χρονια καμια προσφορα αλα Wii U(199ευρω το premium με Mario)απο κανενα Γερμανο καλα θα ειναι.

Pro Controller sold separately.

 

2h54lqc.png

Πως καταφερανε και βγαλανε ασχημοτερο controller απο το Wii U pro controller(που το βρισκω προσωπικα πολυ ομορφο) ακομα δεν καταλαβαινω.

Περιμενα οτι η παρουσιαση(οπως και των αλλων μεγαλων κονσολων)θα ειχε κατι που θα με απογοητευε αλλα δεν περιμενα να ηταν τοσα πολλα.Δηλαδη βιαστηκαν να σταματησουν το wii u για να βγαλουν ενα wii u 2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά πιστεύω οτι ειναι μεγάλο το ρίσκο που παίρνει η nintendo με το switch καθώς εμένα μου φαίνεται οτι πάει να κάνει οτι έκανε με το wii και το wii u , μακάρι να της βγεί αλλα νομίζω οτι ο κόσμος πλέον προτιμάει της κλασικές επιτραπέζιες κονσόλες με οτι αυτο συνεπάγεται απο γραφικά παιχνίδια κτλπ , να χτυπήσει την sony και την microsoft δεν νομίζω να ειναι αυτοςο ο στόχος της

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας κανει οτι ειναι να κανει με το switch αλλα να τα χρεωσει αναλογα.Αν εχει σοβαρη υποστηριξη απο 3ους ας χρεωσει και το Online,αλλα αν δεν εχει ποιος ο λογος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αρα επεσαν μεσα οι ''φημες'' που λεγανε δωρεαν Online για συγκεκριμενο χρονικο διαστημα,κυριως για να ''βοηθησει'' το launch.

 

Ασχημα τα πραγματα δυστηχως για κατοχους πολλαπλων κονσολων.

 

Προσωπικά δεν με χαλάνε οι συνδρομές αν έχω και το αντίστοιχο αντάλλαγμα. Στο X1 μου σε τρεις μήνες έχω μαζέψει ένα κάρο games που κάθονται και με περιμένουν.

 

 

Τα τεχνικα χαρακτηριστικα νομιζω θα τα αρμεξουν απο σημερα βραδι μεχρι την διαθεση στα καταστηματα σε παρουσιασεις - πιθανα παιχνιδια. Για δισκους εξωτ, θα εχει σαν το wii / wii U... Tο usb c υπαρχει και με καλωδιο με πλαινη υποδοχη σε γωνια (ξαπλωτη χρηση). Παιχνιδια ε, μην βιαζομαστε. Για εμενα, οπως ελεγα, με Ζελντα 3 μαρτιου - σκαιριμ ειναι αρκετο για αγορα. Εως 400 ευρω με αυτα τα 2 παιχνιδια καλυψα τις αναγκες μου για αρχη.

 

Περίμενα τουλάχιστον μία αναφορά σε Metroid, έτσι για τα μάτια του κόσμου. Επίσης, περίμενα το Mario να είναι launch τίτλος, ενώ επιβαλόταν να αναφερθούν στο Pokemon που ξέρουμε ότι ετοιμάζουν. Να φέρνουν κουστουμαρισμένους ή μασκαρεμένους να λένε ότι ετοιμάζουν games για κάποτε στο μέλλον είναι τρε μπανάλ. Μόνο Zelda είναι πάρα πολύ λίγο για launch, ειδικά υπό αυτές τις συνθήκες.

 

Που διάβασες/άκουσες για εξωτερικούς δίσκους; Δεν βρίσκω κάτι...

 

 

Αν εχουμε τις κλασσικες τιμες των 60ευρω day one τα δυο παραπανω παιχνιδια ξεπερνανε την τιμη που λες.Και αν σε ενδιαφερει και το Wii U Pro controller η τιμη βγαινει χοντρικα 500ευρω.

 

Δυστηχως η Nintendo εξακολουθει να χρεωνει ακριβα τα αξεσουαρ/περιφερειακα για αλλη μια φορα και για τα specs μαζι με τις ανακοινωσεις των παιχνιδιων επιβεβαιωνεται οτι μαλλον μιλαμε για Wii U παλι απο την αρχη απο υποστηριξη.

 

Ειναι δυνατον το Switch Pro controller να κοστιζει ακριβοτερα απο τα αντιστοιχα dualshock 4 και xboxOne controller?Τι 70δολλαρια καθομαι και διαβαζω και τρελενομαι?Apple την ειδε η Nintendo?

 

Έχω μια υποψία ότι θα υποστηρίζονται τα παλιότερα αξεσουάρ. Πιστεύω ότι θα μπορεί να συνδεθεί το Wii U Pro controller στο Switch.

 

 

Περιμενα οτι η παρουσιαση(οπως και των αλλων μεγαλων κονσολων)θα ειχε κατι που θα με απογοητευε αλλα δεν περιμενα να ηταν τοσα πολλα.Δηλαδη βιαστηκαν να σταματησουν το wii u για να βγαλουν ενα wii u 2?

 

Φέρνεις την καταστροφή πάντα. Κι εγώ απογοητεύτηκα από την παρουσίαση, αλλά πώς μοιάζει αυτή η συσκευή με το Wii U;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ακριβό για δεύτερη κονσόλα, πολύ αδύναμο hardware για πρώτη.

Επιπλέον, online με πληρωμή από την Nintendo, που δεν έχει και κάνα σοβαρό παρελθόν στον τομέα.

 

Θα περιμένω να δω πως θα εξελιχθεί το πράμα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος παντων υπομονη μεχρι τις χειμερινες εκπτωσεις που λογικα θα πεσει φετος μεγαλη δουλεια,και ελπιζοντας οτι μαζι με το νεο mario θα βγουν και ανταγωνιστικα bundle/τιμες.


Έχω μια υποψία ότι θα υποστηρίζονται τα παλιότερα αξεσουάρ. Πιστεύω ότι θα μπορεί να συνδεθεί το Wii U Pro controller στο Switch.

 

Μακαρι να επιβεβαιωθει το παραπανω.


Φέρνεις την καταστροφή πάντα. Κι εγώ απογοητεύτηκα από την παρουσίαση, αλλά πώς μοιάζει αυτή η συσκευή με το Wii U;

Δεν απεχει και πολυ απο το Wii U.Παλι για κονσολα με ταμπλετα +τα wii remotes(που πλεον ειναι κανονικα της κονσολας)μιλαμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...