Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν με ενδιαφερει για day one αγορα η κονσολα,γιατι πολυ απλα εδω και χρονια δεν αγοραζω καμια day one γιατι δεν την βρισκω συμφερουσα αγορα,αλλα με ενδιαφερει η κονσολα αυτη καθαυτη και συγκεκριμενα η πορεια της σε βαθος χρονου(με προηγουμενη κονσολα το Wii U αρκετοι ειναι αυτοι που εχουν προβληματισμους για την υποστηριξη σε βαθος χρονου του Switch,οσο ενδιαφερον και αν φενεται στα χαρτια).

 

Ελπιζω να δουμε μονο καλα(και ουσιωδη)πραγματα και να λυθουν οι περισσοτερες απορειες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυκλοφορεί 3 Μαρτίου, στα 299$ στην Αμερική.

 

 

Μόνο εγώ απογοητεύομαι βλέποντας τη παρουσίαση ?

 

Επικέντρωση στα gimmicks. Η μεγάλη έκπληξη της βραδιάς... Τα δύο πλαϊνά χειριστήρια είναι... motion controllers και μπορούν να χρησιμοποιηθούν σαν wii remotes. Ναι κυρίες και κύριοι. Φοβερή πρωτοτυπία. Motion controllers το 2017. Με απαραίτητη συνοδεία από trailers ανάλογων no-name motion control games τύπου μποξ κτλπ, λες και είναι το 2006 και η παρουσίαση του Wii ξανά, de ja vu. 

 

 

 

Η αντοχή της μπαταρίας στα 3d παιχνίδα όταν το παιχνίδι παίζεται στην συσκευή... 2 με 3 ώρες !

 

C2Bd-prVEAQ-5oz.jpg

 

Δείξαν και ένα βιντεάκι από καινούριο Mario... "Super Mario Oddyssey" Στο οποίο κάνουν το λάθος που 'χε κάνει η SEGA με τον Sonic...  :(  Τον βάζουν στον.. πραγματικό κόσμο. Ανάμεσα σε κανονικούς ανθρώπους με ρεαλιστικές διαστάσεις σωμάτων, στους οποίους φτάνει ως το.. γόνατο. Ο Mario στη Νέα Υόρκη να πηδάει πάνω από κίτρινα ταξιά και να σκαρφαλώνει ουρανοξύστες σαν τον spiderman...  :cry:

 

 

 

Επίσης βγήκε ο Todd Howard και είπε απλά ότι το Skyrim θα βγει και στο Switch. Τίποτα δεν είπε για special edition ή mods. Χαρείτε, παιχνίδι του 2011 θα βγει σε κονσόλα 6 χρόνια μετά. Τουλάχιστον ας έβγαζαν το Fallout 4 που βγήκε μόλις 2 χρόνια πριν.. 

 

Και επίσης, θα βγει και το καινούριο FIFA !

 

 

 

----

 

Υπήρξαν όμως και κάποια ωραία πράγματα στη παρουσίαση.

 

Το Splatoon 2 άρεσε, ενώ το καλύτερο με διαφορά από όλα όσα έδειξαν, το καινούριο βιντεάκι του Zelda. Με μεγάλη διαφορά όμως. Το οποίο στο trailer τουλάχιστον, είχε... voice overs!!

 

 

Βασικά κατά την άποψή μου, μόνο το trailer αυτού του Zelda να έδειχναν, άντε και του Splatoon 2, και να έλεγαν ημερομηνία κυκλοφορίας και τιμή σε κάποιο direct καλύτερη δουλειά θα έκαναν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Event γιατί το κάνανε; Για να μας δείξουν τις απόλυτες μετριότητες;

 

Ο άλλος μίλαγε για το Arms λες και ήταν το επόμενο GOTY του 2017...

 

Σταματάω εδώ το Live και πάω για ύπνο και ελπίζω όταν ξυπνήσω να διαβάσω κάτι που να αξίζει.

 

Πάντως αυτήν την στιγμή η όποια πιθανότητα να το πάρω D1 πέταξε.

 

Αντε και να δούμε...

 

Επίσης μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί τόση ριμάδα προώθηση για το Skyrim; Το παιχνίδι του 2011;

 

EDIT:

 

Τελείωσε, τόσο fail Event έχω να δω από το Event της MS το 2013 για το One.

 

Μόνο τα τελευταία 5 λεπτά άξιζαν που ανακοινώθηκε το legends of zelda για launch τίτλος.

 

Μάλλον μόνο αυτό θα έχει να παίζει όποιος τελικά πάρει την κονσολα day1.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mixed feelings. Ειδικά η πρώτη μισή ώρα με έκανε να σκέφτομαι οτι ή μεγάλωσα για τη Nintendo, ή παραείναι casual crap αυτά που βλέπω.

Πάλι καλά έβαλαν το Mario που μου κίνησε το ενδιαφέρον και το TLoZ στο τέλος που ηταν άλλη φάση.

 

Πάντως για το hardware, τίποτα.. -_-

 

υγ : online επί πληρωμή; WTF Nintendo??????

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μixed feelings και εδω.. H μονη μου ανατριχιλα ηταν κυριως στα τελευταια 5 λεπτα.. Ολη την προηγουμενη διαρκεια ημουν WTF?WTF? Επισης αν καταλαβα καλα στο release θα εχουμε ... 2 παιχνιδια ετοιμα? Το οποια το ενα βγαινει και σε WiiU? ARE you @$%ing serious?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Απαράδεκτη παρουσίαση από την Ν, για ακόμα μία φορά. Πραγματικά, πρέπει να απολύσουν όλο το τμήμα marketing που έχουν, αν και tbh πλέον αμφιβάλλω ότι έχουν καν τέτοιο τμήμα. Όσο hype είχα χτίσει το τελευταίο τρίμηνο, το πήραν και το πέταξαν στα σκουπίδια. Τι μας έδειξαν; Ότι κάποια στιγμή στο μέλλον ΘΑ βγουν Splatoon 2, Mario Odyssey, Xenoblade και Fire Emblem. Σκέτη κοροϊδία. Το μόνο θετικό είναι ότι το BotW θα είναι launch τίτλος, αλλά από εκεί και πέρα; Τι άλλο θα έχει να παίξει στο launch όποιος αγοράσει day one;

 

Επίσης, για το H/W και το S/W δεν μάθαμε τίποτα ουσιώδες πέραν του ότι τα Joy-Cons θα είναι motion controllers (και άρα υποθέτω ότι θα δούμε και Wii VC στο Switch). Από εκεί και πέρα; Κάρτες μνήμης; Εξωτερικοί σκληροί; OS; VC;

 

Επίσης, κάτι που μου χτυπάει φοβερά άσχημα είναι ότι η USB-C θύρα είναι στο κάτω μέρος της κονσόλας. Δεν βολεύει καθόλου όταν είσαι ξάπλα στο κρεβάτι και θες να παίζεις φορτίζοντας παράλληλα.

 

Τέσπα, ας ελπίσουμε ότι τις επόμενες μέρες θα αναγγείλουν κι άλλα πράγματα, δεν μπορεί, η launch date είναι μόλις σε ενάμιση μήνα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο εμένα μου φαίνεται τελείως λάθος να βάλουν το Μάριο στη Νέα Υόρκη, κάνοντας τον κιόλας τόσο κοντό ώστε να φτάνει το ύψος του προφυλακτήρα ενός ταξί ? :blink:  :huh: Ακόμα και οι πραγματικοί νάνοι είναι πιο ψηλοί.

 

1a2640bcee6aa51155244e1d1535f564.jpeg

 

Και να κρέμεται από φανάρια και να σκαρφαλώνει ουρανοξύστες λες και είναι ο Spiderman ?  :wacko:

 

Ο Mario στο πλανήτη Γη ήταν το μεγαλύτερο WTF της βραδιάς. Τελείως uncanny valley. :eek: Ποιανού ιδέα ήταν ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν να βλέπω deja vu τις πρώτες εντυπώσεις για το Wii. Θα το θυμάστε, η κονσόλα θα πάει καλά και τα gimmicks τα χρειάζεται η εταιρεία για να φέρει πάλι περιστασιακούς gamers στην κονσόλα της. Αυτός είναι ο δρόμος που πρέπει να ακολουθήσει δηλ. πολλά games για κοινό που θέλει απλά να περάσει λίγο ευχάριστα και κάμποσους τίτλους για τα γούστα τα δικά μας. Ένας δρόμος εφάμιλλος του Wii U που έλεγε ''εμείς βγάζουμε κονσόλα για τους hardcore folks'' δεν έχει πέραση. Βασικά δεν ανησυχώ ιδιαίτερα στο software κομμάτι. Το Zelda του το έχει, νέο splatoon και Xenoblade έρχονται, νέο Mario free roaming (αναμένω το τελικό πακέτο για να κρίνω) είναι καθ'οδόν και δεν ξέρω εγώ τι άλλο. Το launch window φαντάζει ιδιαίτερα φτωχό αλλά η Nintendo πιστεύει ότι με το Zelda και κανά δικός της τίτλο θα πουλήσει τα κέρατά της από hardware. Ένα από τα μεγάλα θέματα που πρέπει να βελτιώνει συνεχώς πάντως είναι οι online υπηρεσίες, τώρα που θα πρέπει να πληρώνεις για να παίζεις διαδικτυακά.

 ΙΜΟ δεν αγοράζω πότε day one κονσόλα ή στον πρώτο χρόνο κυκλοφορίας αλλά πιστεύω ότι θα πάει καλά η κονσόλα και όλο θα ανακοινώνεται κάτι στην πορεία που θα κατευνάσει τις όποιες αρνητικές πρώτες εντυπώσεις + το ότι τα παιχνίδια της ίδιας της Nintendo (στην πλειοψηφία τους) δεν hyperονται κάθε τρεις και λίγο, από έκθεση σε έκθεση για να σε κάνουν να νομίζεις ότι θα έρθει σωρός από παιχνίδια στο μέλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πω και γω την γνωμη μου...το mario το splatoon και το breath of the wild μου αρεσαν απο την ολη παρουσιαση γενικα πολυς χαμος για τα motion controls και αν εξαιρεσεις το arms τπτ καινουριο...γενικα δεν πιστευω πως αξιζει day one ειδικα αν καποιος εχει wiiu οπως εγω και θα παιξει το breath of the wild εκει...

υ.γ. η ιδεα του mario στην νεα υορκη ηταν πολυ ωραια και αν κανει καλη υλοποιηση η nintendo (που θα κανει) θα αξιζει το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επιβεβαιωμενο το παραπανω?

 

Ναι, μέχρι το Fall 2017 δωρεάν και μετά επί πληρωμή. Επίσης, λέγεται ότι θα δίνει τζάμπα NES/SNES games στους συνδρομητές στα οποία θα προσθέσουν online multiplayer.

 

---------------------------------------

 

Και επειδή πρέπει να σκαλίζουμε μόνοι μας για να βρούμε τα αυτονόητα που έπρεπε να είχαν αναφερθεί στην παρουσίαση:

 

BjrIpXH.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αλλη μια φορα παντως οι τιμες των αξεσουαρ που βλεπω ειναι απιστευτα τραγικες,οπως επισης και η αυτονομια της ταμπλετας.

Δηλαδη το παθημα δεν εγινε μαθημα απο το Wii U,μαλιστα.

 

Το Project octopath μου τραβηξε το ενδιαφερον περισσοτερο απο το Xenoblades 2 για καποιο λογο(ισως ο νεαρος σε ηλικιας κεντρικος χαρακτηρας να μην με κερδισε τοσο οσο οι πιο μεγαλοι του πρωτου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...