Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Πάντως το 250άρι είναι σίγουρο πλέον με τέτοια specs. Τουλάχιστον έχει potential να πουλήσει καλά. Στα 400 δεν είχε καμία τύχη.

 

Με Maxwell SoC, το entry point πρέπει να είναι στα €200. Το ίδιο entry που είχε το Shield Portable και η Shield Console. Στα €250 είναι ακριβό, εκτός κι αν δίνει bundled κάποιο game.

 

Ωστόσο, πιστεύω ότι πάνω στη διετία θα δούμε mid-gen upgrade του Switch με Pascal SoC, στο ίδιο μοτίβο με τα twins.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο πιθανό είναι ότι η τιμή θα ξεκινάει από 250€ με ένα παιχνίδι (ποντάρω σε νέο Super Mario).

 

Πιο κάτω θα είναι πολύ λίγο θεωρώ για την εταιρία αλλά περισσότερα είναι υπερβολικά ειδικά όταν μιλάμε για ένα αρκετά αδύναμο μηχάνημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον θα παίζουμε (έτσι φαίνεται) ολοκληρωμένα παιχνίδια day one χωρίς 5-6 updates, day one patch, μισά features κλειδωμένα λόγω online συνδρομής κτλ. Ναι μεν η Nintendo, προσφέρει παρωχημένο hardware σε σχέση με τους 2 μεγάλους ανταγωνιστές αλλά κατ' εμέ προσφέρει πιο consumer friendly προϊόντα χωρίς να σε αναγκάσει να βάλεις πιο βαθιά το χέρι στην τσέπη όπως π.χ. κάνει η Sony που σου σπρώχνει 4κ τηλεόραση ενώ η κονσόλας της ακόμα παλεύει το σταθερό 30ντάρι στα καρέ, υποχρεωτική online συνδρομή αν θες να παίξεις modes που θα έπρεπε να υπάρχουν εξαρχής ή τλχ. δωρεάν π.χ. chalice dungeons στο Bloodborne, Halo 5 co-op split screen campaign κτλ.

 Όσον αφορά τα παιχνίδια που δεν έχουν wow γραφικά και φωτορεαλισμό μέχρι το κόκκαλο, ξέρετε πολλά games του ανταγωνισμού λόγου χάρη ποιότητας A Link between Worlds, Super Mario Galaxy, Little King Story, Fire Emblem Awakening. Προσωπικά θεωρώ ότι όταν το ποιο ευρέως γνωστό αποκλειστικό χαρτί αυτής της γενιάς είναι το Uncharted 4, δεν νιώθω να έχω χάσει και κάτι το συγκλονιστικό όταν μια λιλιπούτεια κονσόλα όπως το 3DS παρέχει πιο ολοκληρωμένες exclusive εμπειρίες κι ας μην έχει HDR.

 

Θέλω πολύ απλά να πω ότι η Nintendo μπορεί να σου μεταδώσει το feeling της ικανοποίησης με το άθλημα ακόμα και με hardware της πλάκας όταν οι άλλες 2 (περισσότερο η Sony) βασίζονται πολύ σε πιο ανεπτυγμένη τεχνολογία για να σου περάσουν αυτό που θέλουν. Δεν σας κάνει εντύπωση όπου μπόλικα I.P.s οποιαδήποτε εταιρείας μόλις γεράσουν οπτικά παραμερίζονται ενώ σχεδόν όλα της Nintendo παίζονται ακόμα και σήμερα; Δεν είμαι κανάς φανατικός της Nintendo αλλά κάποια πράγματα βγάζουν μάτι.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά και maxwell να ειναι, δεν το λες και παρωχημενο με τη καμία αν σκεφτείς οτι μιλάμε στη ουσία για μια φορητή συσκευή.

 

Οταν το 3dsxl παίζει αυτή τη στιγμή κάπου στα 200, τα 200-250 του switch θα μοιάζουν κλεψιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον αυτο το αρθρο το ξερετε, αλλα το ξανα-αναφερω γιατι δινει μια εικονα των λογων που (καποιες) κονσολες ειναι οπως εχουν.

Η εξελιξη του ΝΧ/ Διακοπτη θα ακολουθησε ιδια πορεια...

 

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2014-secret-developers-wii-u-the-inside-story

 

 
 
I was there when Nintendo first pitched the Wii U to developers, I worked on the hardware extensively and helped to produce one of the better third-party titles. Now, as the fate of the hardware looks uncertain after a second Christmas of disappointing sales, I wanted to tell the story of what it was actually like to work with the console, and with Nintendo, and perhaps give some context to the mixed fortunes of the machine and its third-party titles.
 
jpg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχει Maxwell SoC σημαίνει πως η Novidio έβαλε μέσα στο Switch ότι περίσεψε από τα απούλητα Shield. :lol:

Μακαρι. Γιατι μια χαρα παιχνιδια ετρεχε...

Ειμαι φτηνος εγω παιδια. Εαν εχω ενα wii U για το χερι, και το ταξιδι, θα ειμαι υπερικανοποιημενος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωστόσο ακούγονται φήμες για ακύρωση του Zelda στο Wii U...εκεί θα πέσει κλάμα πραγματικά

Δεν νομίζω, αλλιώς γιατί όλα τα demo να είναι από τη wii u version;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι φτηνος εγω παιδια. Εαν εχω ενα wii U για το χερι, και το ταξιδι, θα ειμαι υπερικανοποιημενος.

Εγώ λογικός θα έλεγα..
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωστόσο ακούγονται φήμες για ακύρωση του Zelda στο Wii U...εκεί θα πέσει κλάμα πραγματικά

Η εκδοση που ειχανε στην E3 ειχε πολλα προβληματα, το μηχανημα δεν σηκωνει το παιχνιδι. Καλυτερα να βγει οπως πρεπει στο switch παρα να γινουν "αποτυχημενες" αλχημιες οπως πολυ κακος κανανε με το twilight princess.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα αλλάξει κάτι στην έκδοση του switch, βγει δε βγει στο U, οπότε μόνο να χάσουν όσοι θα το έπαιρναν στο U έχουν και δεν κερδίζει κάποιος κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα αλλάξει κάτι στην έκδοση του switch, βγει δε βγει στο U, οπότε μόνο να χάσουν όσοι θα το έπαιρναν στο U έχουν και δεν κερδίζει κάποιος κάτι.

Ειδα τις φημες αλλα δεν ξερω αν επιβεβαιωθηκαν επισημως τελικα. Μακαρι να ακυρωθει και να κυκλοφορησει αποκλειστικα στο switch οπως πρεπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα τις φημες αλλα δεν ξερω αν επιβεβαιωθηκαν επισημως τελικα. Μακαρι να ακυρωθει και να κυκλοφορησει αποκλειστικα στο switch οπως πρεπει.

Ναι δεν παει ετσι ομως.Τι παει να πει μακαρι να ακυρωθει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...