Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Αυτά είναι μπούρδες, δεν πρέπει η Ν να χρεώσει ξανά τους καταναλωτές και παράλληλα να δώσει εγγύηση πως ότι αγορές έχουν γίνει θα μεταφέρονται χωρίς χρέωση στα επόμενα συστήματα. 

 

 

 Αυτό βασικά, δεν υπάρχει κάτι άλλο να πούμε περαιτέρω.

 

Έχω πάνω από 60 τίτλους gameboy/nes/snes τίτλους στο 3DS μου. Αν δεν μου τους δώσουν χωρίς καμία επιπλέον χρέωση στο Switch, τότε για μένα η VC του Switch θα είναι νεκρή και δεν πρόκειται να τη στηρίξω με τα λεφτά μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το είχα στα χέρια μου στο στούντιο, θα το είχα πάρει και θα είχα φύγει! Και άστους να ψάχνουν μετά! :P

 

Και παιχνιδια που θα βρεις; Ασε που εαν εχει wifi θα σε βρουν, και μοναδικο MAC .... :huh: .....

*(ακουγονται τζιτζικια...)*

Καλα .....

Ενδιαφερον που η καμερα επιανε την εικονα της οθονης απροπροβληματιστα...τι ΦΠΣ χρειαζεται για αυτο;;;;

Δεν εσβυσε η οθονη οταν το εβγαλε απο την βαση...το σημα απο που το πηρε; Πολλα ερωτηματικα απο αυτο το διαφημιστικο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο reggie φαινεται να το σηκώνει και να παταει κατι πριν το δωσει. Υπηρχε μια φημη οτι θα μπορει να στελνει και ασυρματα σημα στο dock. Ισως να ισχυει τελικα. Και με το πατημα ενος κουμπιου να επιλεγεις που θα φαινεται η εικονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαμε δηλαδη για μια φορητη κονσολα ουσιαστικα που απλα συνδεεται στην τηλεοραση; Και ποση δυναμη εχει αυτη η κονσολα; Φοβαμαι οτι δεν εμπνεει μεγαλη αισιοδοξια το προτζεκτ. Δεν μου λεει τιποτα μια αδυναμη φορητη κονσολα αν ειναι ετσι. Τα γραφικα του ζελντα και το ολο κονσεπτ δεν βλεπω να χρειαζονται κονσολα θηριο για να το τρεξουν. Ελπιζω να διαψευστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαμε δηλαδη για μια φορητη κονσολα ουσιαστικα που απλα συνδεεται στην τηλεοραση; Και ποση δυναμη εχει αυτη η κονσολα; Φοβαμαι οτι δεν εμπνεει μεγαλη αισιοδοξια το προτζεκτ. Δεν μου λεει τιποτα μια αδυναμη φορητη κονσολα αν ειναι ετσι. Τα γραφικα του ζελντα και το ολο κονσεπτ δεν βλεπω να χρειαζονται κονσολα θηριο για να το τρεξουν. Ελπιζω να διαψευστω...

οι φημες μιλανε για tegra με pascal αρχιτεκτονικη. Αν υπολογισουμε με βαση τον προηγουμενο tegra τοτε αυτο με πολυ πιστη και προσευχη μπορει να πιανει το 1teraflop . Αλλη φημη λεει οτι το dock του θα συμβαλλει και αυτο στην αποδοση του Switch οσο αυτο θα παιζει στην tv. Αν υπολογισουμε με την λογικη το 1teraflop πιστευω θα το αποδιδει σε dock mode και σε handheld , αν αποδιδει το 75% του συνολου , τοτε φιλε Polakis21 σιγουρα δεν την λες αδυναμη φορητη κονσολα.. Οπως και να χει , οι δηλωσεις απο 3ους developers αλλα και publishers ειναι πολυ θετικες.Εδω θα ειμαστε οταν κυκλοφορησουν πιο εγκυρα πραγματα και θα τα ξανα πουμε...Δε ξερω , εγω ελπιζω σε κατι καλο αυτη τη φορα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update: Αποκαλύφθηκε επίσημα.

 

http://www.gameblog.fr/news/64355-seasons-of-heaven-exclusif-nintendo-switch-premieres-photos-

 

Παρεπιπτώντος, ο @nicowav της any art productions που φτιάχνει το ανωτέρω παιχνίδι είναι ο ίδιος nico που έχει πει επανειλημμένα ότι το switch (τότε ακόμη ΝΧ) είναι πιο δυνατό από το ps4. Λέτε να έχουμε εκπλήξεις στις δυνατότητες του συστήματος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μιλαμε δηλαδη για μια φορητη κονσολα ουσιαστικα που απλα συνδεεται στην τηλεοραση; Και ποση δυναμη εχει αυτη η κονσολα; Φοβαμαι οτι δεν εμπνεει μεγαλη αισιοδοξια το προτζεκτ. Δεν μου λεει τιποτα μια αδυναμη φορητη κονσολα αν ειναι ετσι. Τα γραφικα του ζελντα και το ολο κονσεπτ δεν βλεπω να χρειαζονται κονσολα θηριο για να το τρεξουν. Ελπιζω να διαψευστω...

 

 

Το Seasons of Heaven τρέχει σε Unreal 4 engine. Νομίζω ότι δεν χρειάζεται να αναλύσουμε περαιτέρω αν το NS έχει την ισχύ που απαιτείται για να τρέξει multi-platforms.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε το Wii U είχε την τρελή δύναμη, αλλά οταν είδα το Mario 3D World, μου έφυγε το σαγόνι όπως μου είχε φύγει με το GoW3 πριν πόσα χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

source.gif

Μιλαμε δηλαδη για μια φορητη κονσολα ουσιαστικα που απλα συνδεεται στην τηλεοραση; Και ποση δυναμη εχει αυτη η κονσολα; Φοβαμαι οτι δεν εμπνεει μεγαλη αισιοδοξια το προτζεκτ. Δεν μου λεει τιποτα μια αδυναμη φορητη κονσολα αν ειναι ετσι. Τα γραφικα του ζελντα και το ολο κονσεπτ δεν βλεπω να χρειαζονται κονσολα θηριο για να το τρεξουν. Ελπιζω να διαψευστω...

 

my best guess? θα ειναι τοσο δυνατο οσο ενα Nvidia Shield, και η τιμη του θα ειναι γυρω στα $300


οι φημες μιλανε για tegra με pascal αρχιτεκτονικη. Αν υπολογισουμε με βαση τον προηγουμενο tegra τοτε αυτο με πολυ πιστη και προσευχη μπορει να πιανει το 1teraflop . Αλλη φημη λεει οτι το dock του θα συμβαλλει και αυτο στην αποδοση του Switch οσο αυτο θα παιζει στην tv. Αν υπολογισουμε με την λογικη το 1teraflop πιστευω θα το αποδιδει σε dock mode και σε handheld , αν αποδιδει το 75% του συνολου , τοτε φιλε Polakis21 σιγουρα δεν την λες αδυναμη φορητη κονσολα.. Οπως και να χει , οι δηλωσεις απο 3ους developers αλλα και publishers ειναι πολυ θετικες.Εδω θα ειμαστε οταν κυκλοφορησουν πιο εγκυρα πραγματα και θα τα ξανα πουμε...Δε ξερω , εγω ελπιζω σε κατι καλο αυτη τη φορα..

 

αν διαθετει extra hardware το dock, αυτο θα ειναι καποιος upscaler για την τηλεοραση. παντως ο Reggie στο βιντεο αφησε να εννοηθει οτι ολο το hardware βρισκεται μονο στην φορητη κονσολα...


Το Seasons of Heaven τρέχει σε Unreal 4 engine. Νομίζω ότι δεν χρειάζεται να αναλύσουμε περαιτέρω αν το NS έχει την ισχύ που απαιτείται για να τρέξει multi-platforms.

 

? δεν σημαινει κατι αυτο. η UE4 ειναι οptimized για ολες τις κυριες πλατφορμες, με παιχνιδια βασισμενα σε αυτη να τρεχουν στα κινητα εδω και καιρο.

το θεμα ειναι ποσες απο τις δυνατοτητες που παρεχει η engine, μπορει να αξιοποιησει το hardware του Switch, οσες περισσοτερες, τοσο το καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...