Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στη προηγούμενη σελίδα έχω βάλει επιγραμματικά όλες τις απαντήσεις του Kimishima στο Q&A του Bloomberg, μαζί και με τη παρουσίαση που έκανε στους μετόχους......

 

Eπίσης είπε στο Q&A ότι θα βγάλουν διάφορα accessories/add-ons για το σύστημα, οπότε μπορούμε να θεωρήσουμε δεδομένο ότι κάποια παιχνίδια πιθανώς να χρησιμοποιούν άλλου τύπου αποσπώμενα χειριστήρια.

 

Αυτά τα έχουμε δεί ξανά και ξανά στο παρελθόν και ποτέ δεν είναι επιτυχημένα, διότι ο developer προτιμά να απευθύνεται στους κατόχους του core συστήματος και όχι σε κάποια υποκατηγορία κατόχων κάποιου συγκεκριμένου add-on.

 

Τώρα παιχνίδια που να απαιτούν addon σκληρό δίσκο για να παίξουν, βάζω στοίχημα ότι δεν πρόκειται να δούμε, διότι καταργούν το selling point του Switch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στη προηγούμενη σελίδα έχω βάλει επιγραμματικά όλες τις απαντήσεις του Kimishima στο Q&A του Bloomberg, μαζί και με τη παρουσίαση που έκανε στους μετόχους......

 

Eπίσης είπε στο Q&A ότι θα βγάλουν διάφορα accessories/add-ons για το σύστημα, οπότε μπορούμε να θεωρήσουμε δεδομένο ότι κάποια παιχνίδια πιθανώς να χρησιμοποιούν άλλου τύπου αποσπώμενα χειριστήρια.

 

Αυτά τα έχουμε δεί ξανά και ξανά στο παρελθόν και ποτέ δεν είναι επιτυχημένα, διότι ο developer προτιμά να απευθύνεται στους κατόχους του core συστήματος και όχι σε κάποια υποκατηγορία κατόχων κάποιου συγκεκριμένου add-on.

 

Τώρα παιχνίδια που να απαιτούν addon σκληρό δίσκο για να παίξουν, βάζω στοίχημα ότι δεν πρόκειται να δούμε, διότι καταργούν το selling point του Switch.

 

Πολύ σωστά και επιπλέον

 

http://letsplayvideogames.com/2016/10/report-nintendo-switch-dock-doesnt-support-external-usb-drives/

 

 

"Eπίσης είπε στο Q&A ότι θα βγάλουν διάφορα accessories/add-ons για το σύστημα, οπότε μπορούμε να θεωρήσουμε δεδομένο ότι κάποια παιχνίδια πιθανώς να χρησιμοποιούν άλλου τύπου αποσπώμενα χειριστήρια."

 

Εδώ λίγο διαφωνώ υπό την έννοια ότι θα εννοεί για κανένα Media τηλεκοντρόλ, κανά stylus (μην αφήσουμε τα art academy απ' έξω ε? :-D ) ότι γενικά βλέπω να περιέχει η NVidia στο site της σαν αξεσουάρ για το k1 tablet της.

Μην ξεχνάμε το rumor (από το LPVG που έχει πέσει διάνα σε όλα) ότι το NX εξέχει από το dock για να παίζει και το ρόλο του sensor bar για να συνεργάζεται με τα joy cons σε IR και ότι αυτά θα έχουν και gyro κτλ..

Εξού πως σε όλο το reveal ήταν το τοποθετημένο κάτω, μπροστά από την τηλεόραση και οριζόντια με αυτή.

 

 

Καλά, καλά να δείτε που στο τέλος δεν θα αποκλειστούμε από τα ports λόγω τεχνικών προδιαγραφών (underpowered) αλλά λόγω τρόπου-συστήματος αποθήκευσης.

Τι εννοώ - πάρτε για παράδειγμα το COD infinite warfare π.χ. - 70GB. Άντε και το στρίμωξαν σε 64αρι game card. Τα patches? Τα dlc? Οι έξτρα χάρτες όλα αυτά που θα πάνε? Στο game card? Θα είναι read/write? - Θα έχει έξτρα χώρο? και αν ναι πόσο?

Όλα αυτά δεν γίνονται καταλαβαίνετε..

Και αν ένα patch είναι 15 gb, 10 βάλτε λέω εγώ.

Θα φάει 10 από την εσωτερική μνήμη η οποία θα είναι 32 gb? Δηλαδή με 2 patch πάπαλα η εσωτερική μνήμη. Θα πηγαίνουν στην sd? Και τι θα κρατάμε αρχείο σε κανά excel/χαρτί σε ποιά sd είναι το dlc/patch του τάδε/δείνα game? ή θα μας δίνουν μαζί με την game card και μια install/dlc card όπως την δεκαετία του 80 με install/play δισκέττες?

 

Το ξαναλέω αν δεν δούμε κάτι σαν shield tv pro με εσωτερικό δίσκο στο dock(πολύ χλωμό) ή ακόμα καλύτερα sku Με 128~256~512gb(πάρα πολύ χλωμό λόγω κόστους) εσωτερική flash μνήμη στο tablet- τότε 3rd party AAA support το ξεχνάμε ...δυστυχώς.

 

Βέβαια οι τιμές της Nand-flash έχουν πέσει ραγδαία και αν εμείς σαν απλοί πελάτες μπορούμε να πάρουμε 120gb ssd με 40 ευρώ με εξωτερικό περίβλημα(αναζήτηση skroutz ssd>=120gb) - δεν ξέρω τι μπορεί να επιτύχει η Nintendo για την ίδια ποσότητα τουλάχιστον.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αναφέρομαι αποκλειστικά στα λόγια του Kimishima, ο οποίος είπε στο Bloomberg:

 

Όσον αφορά τους διάφορους τρόπους με τους οποίους θα μπορείτε να παίξετε, θα πρέπει να δείτε το software μαζί με τα διάφορα accessories που έχουμε, και τα οποία θα δείξουμε τον Ιανουάριο.

 

Tα διάφορα attachments που θα κουμπωνουν στο κυρίως σώμα, μπορούμε να τα πούμε add on hardware, ή καλύτερα accessories. Μπορείτε να υποθεσετε ότι θα υπάρξει ευρεία γκάμα

Οπότε δεν διαφωνείς μαζί μου, αλλά με τον Kimishima.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι μαζί σου διαφωνώ γιατί εννοείς-υπονοείς  ότι τα add on θα είναι απαραίτητα joysticks, wii motes κτλ, ενώ μπορεί να εννοεί DirectStylus 2- (switch version), quick charger κτλ. Είσαι News editor - εγώ στην θέση σου αν ήθελα να βγάλω NEWS θα κοίταγα πχ τι προσφέρει ή NVidia στο shield tablet της (μάντεψε DirectStylus 2 για capacitive οθόνη). ή στο shield android TV σαν accessories . 

https://www2.nvidia.com/en-us/shield/tablet/

Ή  τι στο καλό είναι αυτή η UBITUS στο κάτω μέρος της οθόνης με τους partners. (hint - gamecloud  με την NVidia στην Ιαπωνία PC games over LTE σε smartphones)

 

My 0,2$ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπονοώ κάτι. Μετέφερα αυτούσια τα λόγια του προέδρου της Νιντεντο, ο οποίος αναφέρθηκε σε ευρεία γκάμα από attachments για το tablet.

 

Αυτα είναι δικά του λόγια και όχι δικά μου.

 

Δεν αποκλείω την ύπαρξη κάποιου stylus, το stylus όμως δεν είναι attachment,και ο Kimishima αναφέρθηκε σε attachments τα οποία είναι hardware add-ons που μετά τα διόρθωσε σε accessories.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διαβάζοντας τα τελευταία μηνύματα μπερδεύτηκα. Η είσοδος για τα παιχνίδια είναι η θύρα game gard και η είσοδος για την sd card φημολογείται πως είναι κάτω από το stand. 

 

Τα accessories πολύ πιθανόν να συσχετίζονται και με την QoL σειρά.

 

*Έχει ενδιαφέρον όταν ο Kimishima αφήνει ανοιχτό το κομμάτι κάποιου επιπέδου συνεργασίας του Switch με τις smart devices.... όχι πως δεν το περίμενα.

Επεξ/σία από mansa2k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τώρα παιχνίδια που να απαιτούν addon σκληρό δίσκο για να παίξουν, βάζω στοίχημα ότι δεν πρόκειται να δούμε, διότι καταργούν το selling point του Switch.

 

Το selling point του NS είναι ότι πρόκειται για home console, τουλάχιστον βάσει αυτού θα πορευτούμε για την ώρα. Επομένως ως home console θα πρέπει να μπορεί να δέχεται εξωτερικό σκληρό, είτε για media, είτε για αποθήκευση παιχνιδιών. Δεν βρίσκω λόγο γιατί να μην μπορώ να έχω 200 digital games περασμένα στον external σκληρό μου και τα πέντε από αυτά που θα θέλω να τα παίζω στο λεωφορείο να τα έχω περασμένα στην internal μνήμη ή στην SD card. Δεν σου υποσχέθηκε κανένας ότι ανά πάσα στιγμή όλη η βιβλιοθήκη σου θα είναι available on-the-go, αλλά μόνο το game που βρίσκεται εκείνη τη στιγμή στο cartridge ή στην internal/SD μνήμη.

 

Με την ίδια λογική λοιπόν που θα πρέπει να μπορείς να έχεις αποθηκευμένα digital games στον external σκληρό, έτσι θα μπορείς να έχεις και αποθηκευμένα DLC's/patches/expansions στον external σκληρό. Και βέβαια, το σημαντικότερο απ' όλα, έτσι: το dock μοιάζει να έχει USB θύρες στο πλάι.

 

Και για να στο τερματίσω κιόλας, γιατί θεωρείς δεδομένο ότι ο external δίσκος καταργεί το selling point του Switch; Λέγεται ότι το Switch θα έχει type C usb 3.0 θύρα. Γιατί να μην υποστηρίζει USB OTG, να παίρνεις μαζί σου τον δίσκο και το tablet και να παίζεις Battlefield 1 μαζί με όλα τα DLC's στην παραλία; Ακραίο σενάριο προφανώς, αλλά από τη στιγμή που η Nvidia παίζει πάλι μπαλίτσα σε κονσόλα, δεν υπάρχει τίποτα πιο ακραίο που να μπορεί να με εντυπωσιάσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το android shield TV (home console) έρχεται με εσωτερικό δίσκο 500gb στην έκδοση pro. To shield tablet k1 (handheld) μόνο με flash (16gb) όπως και η απλή έκδοση του shield TV και έχει m-usb 2.0. Aμφότερα επεκτείνονται με micro sd μέχρι 128gb ​(σύμπτωση - δεν ξέρω :) ).

 

Τώρα τι από τα δύο (ή και τα δύο) μας μαγείρεψε η Nvidia - δεν ξέρω επίσης :-D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το selling point του NS είναι ότι πρόκειται για home console, τουλάχιστον βάσει αυτού θα πορευτούμε για την ώρα. Επομένως ως home console θα πρέπει να μπορεί να δέχεται εξωτερικό σκληρό, είτε για media, είτε για αποθήκευση παιχνιδιών. Δεν βρίσκω λόγο γιατί να μην μπορώ να έχω 200 digital games περασμένα στον external σκληρό μου και τα πέντε από αυτά που θα θέλω να τα παίζω στο λεωφορείο να τα έχω περασμένα στην internal μνήμη ή στην SD card. Δεν σου υποσχέθηκε κανένας ότι ανά πάσα στιγμή όλη η βιβλιοθήκη σου θα είναι available on-the-go, αλλά μόνο το game που βρίσκεται εκείνη τη στιγμή στο cartridge ή στην internal/SD μνήμη.

 

Με την ίδια λογική λοιπόν που θα πρέπει να μπορείς να έχεις αποθηκευμένα digital games στον external σκληρό, έτσι θα μπορείς να έχεις και αποθηκευμένα DLC's/patches/expansions στον external σκληρό. Και βέβαια, το σημαντικότερο απ' όλα, έτσι: το dock μοιάζει να έχει USB θύρες στο πλάι.

 

Και για να στο τερματίσω κιόλας, γιατί θεωρείς δεδομένο ότι ο external δίσκος καταργεί το selling point του Switch; Λέγεται ότι το Switch θα έχει type C usb 3.0 θύρα. Γιατί να μην υποστηρίζει USB OTG, να παίρνεις μαζί σου τον δίσκο και το tablet και να παίζεις Battlefield 1 μαζί με όλα τα DLC's στην παραλία; Ακραίο σενάριο προφανώς, αλλά από τη στιγμή που η Nvidia παίζει πάλι μπαλίτσα σε κονσόλα, δεν υπάρχει τίποτα πιο ακραίο που να μπορεί να με εντυπωσιάσει.

 

Αυτά που λές είναι πολύ ενδιαφέροντα, θα ήταν πράγματι πολύ έξυπνο να είχες έναν εξωτερικό δίσκο με όλα τα games σου και στο τάμπλετ να έχεις μόνο αυτά που θέλεις on the go. Θα ήθελα πολύ ένα τέτοιο feature.

 

Για εμένα όμως, η όλη φιλοσοφία για την ύπαρξη cartridge παραπέμπει στο πώς δουλεύει το 3DS. Βάζεις το cartridge και παίζεις άμεσα. Ότι χρειάζεται το game είναι ήδη μέσα στο cartridge και την εσωτερική μνήμη της συσκευής. Αυτό που προτείνεις εισάγει έξτρα πολυπλοκότητα και αφαιρεί την αμεσότητα του τύπου: Βάζω την κασσέτα και παίζω.

 

Η προσωπική μου άποψη είναι ότι η μόνη ρεαλιστική πιθανότητα είναι το τάμπλετ να περιλαμβάνει σκληρό δίσκο ή κάποια μνήμη μεγάλης χωρητικότητας, όπως λέει και ο Steve_Sheep.

 

Ήδη άρχισαν τα διάφορα media τις τελευταίες 2 μέρες να αναπαράγουν την φήμη ότι το Switch δεν θα υποστηρίζει εξωτερικούς δίσκους, κάτι το οποίο θεωρώ απόλυτα λογικό και πάρα πολύ πιθανό να ισχύει. Κάνε Google "Nintendo Switch external hard disk" και δες μόνος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

 

Rumour: Το switch θα έχει 4gb ram.

 

https://twitter.com/ArcadeGirl64/status/792616520308314112

 

Λοιπόν, χάριν ευκολίας από εδώ και στο εξής στο παρόν νήμα προτείνω να θεωρούμε ως facts όσα βγάζει το Eurogamer και η Emily και να θεωρούμε ως ανυπόστατα σενάρια αυτά που λέει ο metaldave και οι λοιποί twitterάδες. Θα κάνουμε τη ζωή μας πολύ πιο εύκολη έτσι. :P

 

 

 

Αυτά που λές είναι πολύ ενδιαφέροντα, θα ήταν πράγματι πολύ έξυπνο να είχες έναν εξωτερικό δίσκο με όλα τα games σου και στο τάμπλετ να έχεις μόνο αυτά που θέλεις on the go. Θα ήθελα πολύ ένα τέτοιο feature.

 

Για εμένα όμως, η όλη φιλοσοφία για την ύπαρξη cartridge παραπέμπει στο πώς δουλεύει το 3DS. Βάζεις το cartridge και παίζεις άμεσα. Ότι χρειάζεται το game είναι ήδη μέσα στο cartridge και την εσωτερική μνήμη της συσκευής. Αυτό που προτείνεις εισάγει έξτρα πολυπλοκότητα και αφαιρεί την αμεσότητα του τύπου: Βάζω την κασσέτα και παίζω.

 

Η προσωπική μου άποψη είναι ότι η μόνη ρεαλιστική πιθανότητα είναι το τάμπλετ να περιλαμβάνει σκληρό δίσκο ή κάποια μνήμη μεγάλης χωρητικότητας, όπως λέει και ο Steve_Sheep.

 

Ήδη άρχισαν τα διάφορα media τις τελευταίες 2 μέρες να αναπαράγουν την φήμη ότι το Switch δεν θα υποστηρίζει εξωτερικούς δίσκους, κάτι το οποίο θεωρώ απόλυτα λογικό και πάρα πολύ πιθανό να ισχύει. Κάνε Google "Nintendo Switch external hard disk" και δες μόνος σου.

 

Τις τελευταίες δύο εβδομάδες δεν υπάρχει rumor ή είδηση σχετικά με το NS που να μην την έχω διαβάσει. Όλα τα αποτελέσματα στα σχετικά googlαρίσματά μου είναι μωβ. :P

 

Αυτό που περιγράφεις εσύ δεν με χαλάει. Αλλά δεν είναι αυτό που διαφημίζουν. Διαφημίζουν μία πρωτίστως home console (με την gimmickιά να μπορείς να την παίρνεις στις διακοπές σου, πράγμα που την κάνει υβριδική). Αυτό που περιγράφεις είναι μία ξεκάθαρα φορητή κονσόλα (ούτε καν υβριδική δεν θεωρείται, απλά παίζει τα φορητά games στην τηλεόραση) που απλά μπορείς να την συνδέεις στην τηλεόραση. Άρα λοιπόν, θεωρείς ότι ο σκοπός τους είναι να κυκλοφορήσουν ακόμα ένα φορητό σύστημα χωρίς να κάνουν ditch -όπως είπε ο πρόεδρος- το 3DS και να μην έχουν κανένα σύστημα ως home console; Ή θα παραμείνει το Wii U (του οποίου η παραγωγή έχει σταματήσει);

 

Από εκεί και πέρα κάποιος από τους δυο μας είναι μπερδεμένος σχετικά με το τι είναι το Switch ή σχετικά με το τι κάνει. Με μεγάλη μου θλίψη διαπιστώνω για ακόμα μία φορά ότι η Nintendo έχει καταφέρει να μπερδέψει μέχρι και εμάς, τους core fans της, επομένως φαντάσου τι γίνεται με τους πιο casual τύπους. Το ακόμα πιο θλιβερό είναι ότι αυτό το μπέρδεμα, αν δεν ξεκαθαρίσει άμεσα, θα σημαίνει χαμηλές πωλήσεις για ακόμα μία φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι ο casual δεν είναι μπερδεμένος. Το τρέιλερ πέρασε ακριβώς αυτό που ήθελε να περάσει. Οτι με το switch μπορείς με ευκολία να περνάς από tv gaming σε handheld gaming και το αντίστροφο. Αυτοί που είναι μπερδεμένοι είναι αυτοί που γνωρίζοντας ουσιαστικά μόνο το consept του συστήματος προσπαθούν να καταλήξουν αν είναι 55% σταθερή/ 45% φορητή ή 45% σταθερή / 55% φορητή.

 

Πιστεύω ότι η nintendo και η nvidia έχουν προβλέψει και τι θα γίνεται με τα patches και τι θα γίνεται με τα dlc και το ψηφιακό περιεχόμενο κτλ. Μην ξεχναμε ότι η nintendo με την αλλαγή του club nintendo σε mynintendo προωθεί περισσοτερο απο ποτέ τις ψηφιακές εκδόσεις των παιχνιδιών, οπότε σίγουρα υπάρχει τρόπος ακόμη και για να πάει κάποιος full digital στο switch χωρίς να χαλάει το gimmick του συστήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεται λόγος σχετικά με την χωρητικότητα. Το WiiU δίνει την δυνατότητα για εξωτερικό σκληρό δίσκο ενώ τα 3DS/WiiU δίνουν την έχτρα δυνατότητα σε κάποιον που ασχολείται αποκλειστικά με ψηφιακό περιεχόμενο να διαγράφει και να προσθέτει οτ παιχνίδι της αρεσκείας του αφού μπορεί να το ξανακατεβάσει από το eshop άπειρες φορές. Επομένως αφού οι λύσεις είναι ήδη γνωστές γιατί αναλώνεστε σε τέτοιες συζητήσεις; 

 

Anyway το μεγάλο πρόβλημα είναι τα DLC/patches ως προς την χωρητικότητα, όπως προαναφέρθηκαν από την παρουσίαση του συστήματος. Επίσης ένα άλλο κομμάτι που δεν έχει αναφερθεί καθόλου είναι πως η Ν θα σπάσει την πειρατεία αφού τα τεχνικά χαρακτηριστικά του NS θα είναι κατώτερα με βάση τα τωρινών δεδομένων (ήδη η Emily αναφέρει για 4GΒ χωρίς να γνωρίζουμε πόσα δεσμεύονται από το λειτουργικό) και αναμένεται να κυκλοφορήσουν κάρτες πολύ δυνατότερες των σημερινών. Η φορητότητα δημιουργεί περιορισμούς, τα αποσπώμενα χειριστήρια και το dock station αυξάνουν το κόστος και παράλληλα η Ν θέλει να κυκλοφορήσει το σύστημα σε μια προσιτή τιμή. Όλα αυτά δεν αφήνουν περιθώρια για καλά τεχνικά χαρακτηριστικά. Δεν θα μου κάνει εντύπωση αν κυκλοφορήσει πολύ γρήγορα ένας emulator για το NS όπως έχει γίνει και με προηγούμενα συστήματα της εταιρίας. Το μόνο που ίσως σώζει κάπως την κατάσταση είναι το πλήρες custom κομμάτι του NS.

 

Τέλος το consept παρουσίασε η Ν μέσω του βίντεο, τα υπόλοιπα θα ξεκαθαριστούν στο μαζικό κοινό τον Ιανουάριο. Προσωπικά με όσα γενικώς διαβάζω αλλά ακόμα και από την πορεία της συζήτησης αρχίζω να απογοητεύομαι. Το μόνο που μπορεί να με τραβήξει στο NS είναι η πληθώρα παιχνιδιών από την Ν, εφόσον το σύστημα είναι πλούσιο σε τίτλους θα με "αναγκάσει" να προβώ στην αγορά του και ελπίζω να το έχουν θέσει σαν στόχο για το NS.

 

Edit: Μόλις διάβασα ένα post από μέλος του neogaf σύμφωνα με το οποίο οι εσωτερικές ομάδες ανάπτυξης παιχνιδιών της Ν αυξήθηκαν κατά δύο κάτι που είναι ιδιαίτερα ευχάριστο αν είναι αληθές. *Τελικά το Tόκιο παραμένει με δύο ομάδες και δεν υπάρχει τρίτη σύμφωνα με παλιότερες φημολογίες. 

 

Edit#2: Τελικά μάλλον αληθεύει, το kyoto report που αναφέρει την δομή και τους υπαλλήλους της εταιρίας κάνει αναφορά επίσης για οκτώ ομάδες. Από τα καλύτερα νέα μετά από την ανακοίνωση του NS.

Επεξ/σία από mansa2k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Από εκεί και πέρα κάποιος από τους δυο μας είναι μπερδεμένος σχετικά με το τι είναι το Switch ή σχετικά με το τι κάνει. Με μεγάλη μου θλίψη διαπιστώνω για ακόμα μία φορά ότι η Nintendo έχει καταφέρει να μπερδέψει μέχρι και εμάς, τους core fans της, επομένως φαντάσου τι γίνεται με τους πιο casual τύπους. Το ακόμα πιο θλιβερό είναι ότι αυτό το μπέρδεμα, αν δεν ξεκαθαρίσει άμεσα, θα σημαίνει χαμηλές πωλήσεις για ακόμα μία φορά.

Αυτή ήταν η διαπίστωση μου μετά την προβολή του trailer και εννοείται ότι παραμένει.

 

Η τότε απάντηση σου ήταν ότι όποιος δεν κατάλαβε να προχωρήσει παρακάτω. Τι σε έκανε να αλλάξεις γνώμη;

 

ΥΓ. Σοβαρά ρωτάω - όχι για να ξεκινήσω αντιπαράθεση - γιατί αυτή η άποψη είναι στροφή 180 μοιρών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...